آموزش کار با Intent ها در اندروید

Intent ها حاوی درخواستی به سیستم‌عامل با هدف انجام کاری می‌باشند که می‌توان گفت بیشترین کاربردشان در جابجایی بین اکتیویتی‌ها می باشد. امیرحسین عبدالله زاده در این سری آموزشی انواع Intent ها را آموزش و آنها را به صورت مفصل مورد بررسی قرار می دهد.

person-add 28 نفر
2 ساعت
رایگان
برای مشاهده کامل دوره لطفا وارد حساب کاربری خود شوید
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

آموزش کار با Intent ها در اندروید

Intent ها حاوی درخواستی به سیستم‌عامل با هدف انجام کاری می‌باشند که می‌توان گفت بیشترین کاربردشان در جابجایی بین اکتیویتی‌ها می باشد. در این سری آموزشی قصد داریم انواع Intent ها را بررسی کنیم و آنها را به صورت مفصل مورد بررسی قرار دهیم.

مبحث Intent‌ یکی از مهم‌ترین مباحث برنامه‌نویسی اندروید می‌باشد که هر برنامه‌نویس اندرویدی باید بر این مبحث مسلط باشد و ما قصد داریم در این دوره مهم‌ترین مباحث Intent ها را به شکلی کاربردی و در قالب مثال‌های متنوع آموزش دهیم.

در این دوره ابتدا به بررسی Explicit Intent‌ ها می‌پردازیم. جابجایی بین اکتیویتی‌ها، انتقال داده بین اکتیویتی‌ها و دریافت پاسخ توسط اکتیویتی را بررسی می‌کنیم. سپس به Implicit Intent‌ ها می‌پردازیم. انواع Action ها را بررسی می‌کنیم و به اشتراک گذاری داده‌های مختلف با اپلیکیشن‌های دیگر را بررسی می‌کنیم و در نهایت به صورت مفصل به بررسی Intent Filter ها می‌پردازیم.

 

دوره های رایگان ما را دنبال کنید.

  آموزش تحولات Java 8

آموزش شی‌گرایی در جاوا

آموزش ConstraintLayout در اندروید

Introduntion

Explicit Intents

Pass data between activities

onActivityResult

Implicit Intents & ACTION_VIEW & Open Google map

ACTION_DIAL

Get image from gallery

ACTION_SEND

Send email & Chooser dialog

Intent-filters

 

بیشتر
کمتر
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)