فیلم آموزشی آزمون زبان MSRT

فیلم آموزش آزمون زبان MSRT استاد باقری شما را برای قبولی در این آزمون آماده می کند. تمامی نکات و روش های پاسخ به سوالات در این ویدئو آموزشی برای شما بیان خواهد شد.

person-add 163 نفر
16
2 روز ضمانت بازگشت وجه
290,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : برگزار شده
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

MSRT چیست؟

 

کلمه MSRT مخفف عبارت Ministry of Science Research and Technology به معنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های معتبر ایران دارند باید این مدرک را داشته باشند. از آنجایی که فیلم آموزش آزمون زبان MSRT و برگزاری این آزمون، نسبت به سایر آزمونها مانند آیلتس و تافل هزینه بر نیست، متاسفانه عده ای بر این باور هستند که سطح علمی آزمون دشوار نیست این در حالی است که تنها ۲۰ درصد از شرکت کنندگان در این آزمون قبول می شوند.

 این آزمون یک آزمون سنجش سطح زبان است که معاونت دانشجویی وزارت علوم برگزار می‌کند و برای داوطلبان متقاضی اعزام با هزینه‌ شخصی و بورسیه خارج از کشور و نیز دکترای داخل وزارت علوم و وزارت بهداشت و نیز داوطلبان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر است.

شركت در آزمون MSRT محدوديت ندارد و داوطلبين مي توانند تا زمان كسب نمره دلخواه در كليه آزمون ها شركت كنند. اما متقاضي در صورت انصراف از آزمون و جابجایی تاریخ نمي تواند هزينه را باز پس گيرد.

چنانچه متقاضی یک بار در آزمون موفق  نشود نمی تواند بلافاصله در آزمونی که مرحله بعد برگزار می شود شرکت کند، اما در آزمونهای بعدی می تواند شرکت کند.

از لحاظ درجه سختی تا حد زيادي مي توان آزمون MSRT را با آزمون بين المللي TOEFL PBT و TOLIMO مقايسه نمود.

بخش های آزمون MSRT

 

عنوان بخش آزمون

تعداد سؤالات

زمان پاسخ‌دهی

بخش شنیداری

۳۰ پرسش

۳۰ ۳۵ دقیقه

بخش ساختار

۳۰ پرسش

۲۰ دقیقه

درک مطلب و لغت

۴۰ پرسش

۵۵ دقیقه

 

 

 

 

 

این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود و دارای ۱۰۰ سؤال است و از سه قسمت تشکیل شده است:

۱- Listening Comprehension این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و دفترچه سؤالات آن به صورت مجزا از دفترچه دو بخش دیگر توزیع می‌شود.

۲- Structure and Written Expression این قسمت شامل ۳۰ تست است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است.

۳-   Reading Comprehension از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است.

توجه به این نکته ضروری است که در آزمون MSRT نمره منفی  لحاظ نمی شود.

اعتبار مدرك MSRT

 

اين مدرك از زمان صدور، در داخل كشور به مدت 2 سال اعتبار دارد و در خارج از كشور فاقد اعتبار است.

منابع آزمون MSRT

 

برای شرکت در آزمون MSRT  کافیست از جزوات اساتید لایوآموز استفاده نمایید.

یکی از بزرگترین مزیت های  جزوه MSRT  که در آموزشگاه  لایوآموز ارائه می شود این است که فقط مطالب و تکنیک هایی که برای این آزمون لازم است،را می خوانید و نیاز به مطالب مضاعف نیست.

برای تسلط بر بخش گرامر  مطالعه مباحث ارائه شده در جزوه کافی است و نیازی به پیش نیاز نمی باشد.

دانش لغت کماکان برای هر آزمون لازم است.برای تقویت واژگان ،کتاب واژگان پایه ۵۰۴ لازم و ضروری است.

بهترين متد مطالعه، تكيه بر تجربه موسسات و اساتيدي است كه سال هاي زيادي را در اين راه گذرانده و نسبت به سليقه طراحان سوالات آزمون ها، اشراف كامل دارند.

زمان های برگزاری آزمون MSRT

 

آزمون MSRT در سال ۱۰ بار (تقریبا هر ماه یک بار) برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در فیلم آموزش آزمون زبان MSRT می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد ولی داوطلبانی که نمرات آنها بالاتر از ۷۵ باشد تا یکسال نمی توانند در آزمون شرکت نمایند زیرا ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره ۷۰ است. دانشجویان دکتری برای تصویب پروپوزال به حداقل نمره ۴۶ و برای فرصت مطالعاتی به حداقل نمره ۵۰ نیاز دارند.

زمان ثبت‌نام و مکان های برگزاری آزمون‌ MSRT در سال 98

 

تاریخ آزمون

تاریخ شروع ثبت نام

تاریخ پایان ثبت نام

تاریخ اعلام نتایج

شهر برگزاری آزمون

1398/09/22

1398/08/19

1398/08/29

1398/10/03

تهران-دانشگاه علم و صنعت ایران، اهواز-دانشگاه شهید چمران، مشهد-دانشگاه امام رضا ع، مشهد-دانشگاه فردوسی، تبریز-دانشگاه تبریز، بابلسر-دانشگاه مازندران، زاهدان-دانشگاه سیستان و بلوچستان، فارس-دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همدان-دانشگاه بوعلی سینا، قم-دانشگاه باقر العلوم، رشت-دانشگاه گیلان، اصفهان-دانشگاه اصفهان، کرمانشاه -دانشگاه رازی، کرمان-موسسه آموزش عالی کرمان-کرمان، اراک-دانشگاه صنعتی اراک، اردبیل-دانشگاه محقق اردبیلی، یزد-موسسه آموزش عالی امام جواد ع، بیرجند-دانشگاه بیرجند، کیش-دانشگاه صنعتی شریف-پردیس بین المللی کیش، خرم آباد-دانشگاه لرستان، سنندج-دانشگاه کردستان، قزوین-دانشگاه بین المللی امام خمینی ره، ایلام-دانشگاه ایلام، گرگان-دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، کاشان-دانشگاه کاشان، سمنان-دانشگاه سمنان، تهران- پردیس دانشگاه شهید بهشتی

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هزینه آزمون MSRT

 

در حال حاضر برای شرکت در آزمون MSRT باید ۶۰ هزار تومان پرداخت نمایید که به صورت آنلاین از طریق سایت از داوطلبان دریافت می گردد.

 

زمان اعلام  نتایج آزمون MSRT

 

ظرف مدت یک هفته پس از برگزاری آزمون نتایج آن در سایت اعلام می گردد.

 

سرفصل هاي فیلم آموزش آزمون زبان MSRT

۱-اسم 
۲-کمیت های مرتبط با اسم
۳-مبحث صفت 
انواع صفت 
کاربرد صفت 
۴-مباحث مربوط به قید 
۵-فعل 
زمان فعل 
شکل فعل دوم 
نوع فعل(معلوم ومجهول)
۶-ساختار وارونگی 
۷-مباحث مربوط به حروف ربط 
۸-ضمایر موصولی 
۹-روش تشخیص فاعل و تطابق فعل و فاعل

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال

chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (3)

با عرض سلام خسته نباشید
واقعا استاد باقری بی نظیرهستند خیلی عالی تدریس کردند حتی بهتر از کلاس حضوری من استفاده کردم.با توجه به اینکه بنده آموزش آنلاین را تهیه کردم که قسمت نشد همدیگر و را بصورت آنلاین بشناسیم از این بابت متاسفم.ولی من کاملا راضی و خشنود هستم. خیلی با سلیقه و نکته به نکته و با
نکات کلیدی تست ها را حل می کردند. برایتان موفقیت و تندرستی از خداوند تبارک الله خواستارم.

با عرض سلام خسته نباشید
واقعا استاد باقری بی نظیرهستند خیلی عالی تدریس کردند حتی بهتر از کلاس حضوری من استفاده کردم.با توجه به اینکه بنده آموزش آنلاین را تهیه کردم که قسمت نشد همدیگر و را بصورت آنلاین بشناسیم از این بابت متاسفم.ولی من کاملا راضی و خشنود هستم. خیلی با سلیقه و نکته به نکته و با
نکات کلیدی تست ها را حل می کردند. برایتان موفقیت و تندرستی از خداوند تبارک الله خواستارم.

فیلم جلسه چهار کلاس خانم باقری رو کی میزارید؟

مشاهده بیشتر