فیلم آموزش آزمون EPT

فیلم آموزش آزمون EPT ویژه دانشجویان و متقاضیان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی توسط اساتید مجرب در کارگاه لایو آموز برگزار می گردد.برای مشاهده جزئیات توضیحات تخصصی را مطالعه نمایید.

person-add 53 نفر
15 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
390,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : برگزار شده
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

فیلم آموزش آزمون EPT چیست ؟

 

Ept یا English Proficiency Test  آزمونی معتبر است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 86 برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می گردد. ept  برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین المللی با نمره ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و ملزم به کسب نمره ی قبولی در آزمون ept هستند تا به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به مقطع دکتری استفاده نمایند. توجه به این نکته ضروری است که این آزمون تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه‌ آزاد اسلامی معتبر است و دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند.

این آزمون در مقایسه با آزمون هایی مانند تافل و آیلتس بسیار راحتتر بوده و نیاز به پیش نیاز در سطح پیشرفته نیست اما داشتن دانش زبان عمومی به شدت درآزمون EPT و برای موفقیت در این آزمون ضروری می باشد.

 

ثبت نام آزمون آذر ماه ۹۸ فیلم آموزش آزمون EPT

ثبت نام آزمون EPT آذر ماه ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۴ اذر تمدید شد. برای ثبت نام می توانید به سایت english.iau.ac.ir مراجعه نمایید.

آزمون روز جمعه مورخ ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸ هم زمان در شهرهای تهران، کرمان ، مشهد،  اصفهان، تبریز، شیراز، ،کرج ، ساری ، اهواز ،رشت و یزد برگزار خواهد شد.

تنها دانشجویان فیلم آموزش آزمون EPT دکتری تخصصی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی مجاز به شرکت در یکی از این آزمون ها می باشند بدین منظور لازم است داوطلبان شماره دانشجویی ۹ رقمی خود را به منظور ورود به سامانه در اختیار داشته باشند.

لازم به ذکر است هزینه شرکت در آزمون 80000 تومان می باشد.

 

بودجه بندی سوالات آزمون EPT

 

تعداد سؤالات

عنوان بخش آزمون

۲۵ پرسش

Vocabulary

لغات

۴۰ پرسش

Grammar

گرامر

۲۰ پرسش

Reading

درک مطلب

۱۵ پرسش

Cloze Test

درک مطلب

 

 

 

 

 

 

 

 

مدت زمان آزمون ept برابر ۱۴۰ دقیقه است.

 

آزمون ept و سیسستم نمره دهی 

آزمون ept هم مانند تمامی آزمون های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی می باشد.

حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره می باشد که این نمره در سه مهارت: واژگان (Vocabulary) ، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است .

این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است :

Vocabulary) )واژگان 25 تست:

این بخش در آزمون زبان EPT  شامل 25 سوال می باشد که بصورت چهارگزینه ای شرکت کننده را مورد سنجش قرار می دهد به نحوی که فرد می بایست از بین گزینه ها گزینه ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

Grammar ))گرامر 40 تست:

در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. سوالات در این بخش بصورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است شما در نوع سوالات می بایست Phrase  و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می پذیرد که بخش دوم از سوال 56 تا 65 را معمولا شامل می شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه ها به شما ارائه گردیده است که یکی از این جمله ها از نظر ساختاری نادرست می باشد و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

 

درک مطلب 20 تست :

در بخش سوم از سوالات ept test بخش Reading Comprehension چهار متن برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می شود.

بخش ریدینگ این آزمون از سوالات 66 تا 88 را در بر میگیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت کنندگان در این آزمون می بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات جای خالی :

همانطور که از اسم این بخش میتوان حدس زد این سوالات به نحوه ای طرح شده اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش ها بصورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال ها در ازمون EPT شامل سوالات 86 تا 100 می باشند.

 

ماه برگزاری آزمون

تاریخ

ماه برگزاری آزمون

تاریخ

فروردین

1398/01/23

مهر

1398/07/19

اردیبهشت

1398/02/13

آبان

1398/08/17

خرداد

1398/03/31

آذر

1398/09/15

تیر

1398/04/21

دی

1398/10/13

مرداد

متعاقبا اعلام خواهد شد.

بهمن

1398/11/11

شهریور

1398/06/08

اسفند

1398/12/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمره قبولی آزمون EPT

بر اساس بخشنامه جدید نمره آزمون ept مقطع دکتری ، نمره 50 از 100 در آزمون EPT مورد قبول دانشگاه آزاد اسلامی است.

 

روش گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون EPT

شرکت کنندگان در این آزمون می توانند کارت ورود به جلسه ی خود را چهل و هشت ساعت (دو روز) پیش از موعد آزمون از سامانه ثبت نام ept خود که پیشتر معرفی گردید دریافت نمایند.

 

نحوه دریافت کارنامه آزمون EPT

شرکت کنندگان در این آزمون میتوانند کارنامه آزمون زبان EPT خود را از طریق سامانه دانشگاه آزاد که برای این منظور درست شده است دریافت نمایند .

این مدرک از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است.

 

منابع آزمون EPT

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که در این بخش قرار است به آن جواب بدهیم این سوال باشد که منابع آزمون EPT را از کجا میتوان تهیه کرد و برای موفقیت در این آزمون می بایست چه کتبی را مورد بررسی و مطالعه قرار بدهیم.

با شرکت در فیلم آموزش آزمون EPT لایو آموز و مطالعه جزوات ، تکنیک هایی که برای پاسخ دهی به سوالات آزمون مورد نیاز است را آموزش دیده و نیاز به یادگیری مطالب مضاعف نیست.

برای مبحث گرامر نیازی به پیش نیاز نیست و یادگیری مباحث ارائه شده در جزوات کفایت می کند.

دانش لغت کما کان برای هر آزمون لازم است و  برای تقویت واژگان کتاب واژگان پایه ۵۰۴ لازم و ضروری  می باشد.

 

سرفصل هاي فیلم آموزش آزمون EPT
۱-اسم 
۲-کمیت های مرتبط با اسم
۳-مبحث صفت 
انواع صفت 
کاربرد صفت 
۴-مباحث مربوط به قید 
۵-فعل 
زمان فعل 
شکل فعل دوم 
نوع فعل(معلوم ومجهول)
۶-ساختار وارونگی 
۷-مباحث مربوط به حروف ربط 
۸-ضمایر موصولی 
۹-روش تشخیص فاعل و تطابق فعل و فاعل

بیشتر
کمتر
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)