نکته و تست کنترل خطی

جمع بندی صحیح کلید موفقیت در کنکور ارشد است. حتی اگر درس کنترل خطی را از قبل مطالعه نکرده باشید، با استفاده از این دوره 20 ساعته می توانید حداقل به 20 درصد سوالات پاسخ دهید.

person-add 98 نفر
20 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
99,000 89,100 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : برگزار شده (فیلم دوره آنلاین)
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

جمع بندی و نکته و تست کنترل خطی

مهم‌ترین کار برای قبولی صد درصد و کسب رتبه خوب در آزمون کارشناسی ارشد جمع‌بندی مناسب و افزایش سرعت تست زنی می‌باشد. در این دوره مباحث هر فصل ابتدا مرور شده و سپس سوالات کنکور سال‌های قبل، تست تالیفی، سوالات کنکور دکتری 98 به صورت مجموعه تست با شبیه‌سازی آزمون، تستهای نمودار بودی و نایکوئیست و طراحی کنترل‌ کننده‌ها بدون محاسبات و روش تستی سریع بررسی و حل می‌گردد.

در دوره نکته و تست کنترل خطی، تمام مباحث درس کنترل مرور می‌شود و نکات مهم و کاربردی جهت تست زنی به شما آموزش داده می‌شود تا به‌راحتی بتوانید همه آنچه را که خوانده‌اید به صورت کاربردی و قطعی جمع‌بندی کنید. 

مبحث نایکوئیست و نمودارهای بعدی که دردسر اصلی دانشجویان در دوره نکته و تست کنترل خطی محسوب می‌شود با روشی ابداعی و روشی میانبر بدون محاسبات پیچیده قابل‌حل خواهد بود و به صورت کاملاً تحلیلی پاسخ سوالات به دست می‌آید که ضریب اشتباهات را تقریباً به صفر می‌رساند. حداقل 5 سوال را به‌طور تضمینی از مبحث نایکوئیست و بعدیت در زمانی کمتر از 20 دقیقه حل خواهید کرد یعنی درصد میانگین 45% از این دو مبحث.

دانشجویانی که درس را خوب مطالعه کرده باشند مبحث کنترل‌ کننده‌ها در سه الی چهار صفحه pdf به آن‌ها توضیح داده می‌شود که قطعاً پاسخ درست را در کنترل خواهند داد و دانشجویی که در دوره نکته و تست کنترل خطی شرکت کرده و به‌ خوبی مطالعه کرده باشد قطعاً بالای 75% پاسخ خواهد داد و این تجربه‌ ای است که در دانشجویان سال‌های قبل داشتیم.

با توجه به اینکه درس کنترل خطی بین رشته‌های مکانیک و برق مشترک است لذا در این دوره سوالات کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق در سال‌های اخیر مورد بررسی موشکافانه قرارگرفته و تحلیل می‌شود. دانشجویان رشته‌های برق و مکانیک می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

همچنین این دوره برای دانشجویان آزمون‌های وزارت بهداشت مهندسی پزشکی هم بسیار مفید خواهد بود.

با توجه به اینکه در رشته مکانیک سوالات درس کنترل خطی نسبت به رشته برق ساده‌تر است لذا دانشجویان مکانیک با شرکت در این دوره و یادگیری نکات مطرح‌شده قطعاً از پنج سوال مطرح‌شده، حداقل به چهار سوال پاسخ داده و درصد بسیار بالایی کسب می کنند.

 با توجه به اینکه در رشته‌های برق گرایش کنترل، تنها درس ضریب 4، کنترل خطی است و این درس جزء دروس دشوار و ترسناک کنکور برای دانشجویان محسوب می‌شود، در این دوره سعی می‌کنیم این درس را به صورت بسیار ساده و روان برای دانشجویان تدریس کنیم. 

پیش نیاز دوره نکته و تست کنترل خطی

با توجه به اینکه تبدیل لاپلاس پایه اصلی درس کنترل خطی است و در کل درس، از معادلات لاپلاس استفاده می‌شود، اولین و ضروری‌ ترین نکته برای دانشجویان این است که اگر مشکلی در بحث تبدیل لاپلاس دارند حتما دوره معادلات را بگذرانند تا بتوانند نتایج مساعدی را از این دوره کسب کنند.

همچنین آشنایی با مفاهیم اساسی ریاضی و انتگرال گیری هم می‌تواند در این درس به شما کمک کند و اگر دانشجویی در مفاهیم ریاضی مشکل دارد بهتر است که برای شرکت در این دوره، از قبل مطالعات مقدماتی ریاضیات داشته باشد.

معرفی مرجع اصلی کنترل خطی

مرجع اصلی درس کنترل خطی کتاب اُگاتا است و ترجمه‌های مختلفی از این کتاب در بازار موجود می‌باشد. به‌طور کلی درس کنترل خطی درس سختی نیست، اما کتاب مناسب و کاملی برای این درس در بازار وجود ندارد و معمولاً هر کتابی را که ما نگاه می‌ کنیم یک مبحثی را توانسته است خوب توضیح بدهد و در بقیه مباحث ضعف دارد. با توجه به این موضوع، در دوره آموزشی کنترل خطی سعی ما بر این بوده تمام مباحث را پوشش بدهیم و درس کنترل خطی را که درس بسیار وقت‌ گیری است، در دوره کوتاهی به صورت کاملاً مفهومی آموزش بدهیم.

آشنایی با تله سوالات

در این دوره دو مبحث اصلی وجود دارد که اولین مورد این است که درس کنترل خطی به شیوه ساده و روان با روش‌های حل تستی و خیلی کوتاه و بدون احتمال اشتباه تدریس می‌شود و مورد بعدی جلوگیری از اشتباهات احتمالی و آشنایی با تله سوالات در این درس است. معمولاً یکی از معضلات دانشجویان در این درس، درصد منفی است. با توجه به نکاتی که گفته می‌شود، درصد اشتباه دانشجویان در این دوره در مباحثی مانند خطای ماندگار و جدول وس که بسیار ساده و روان است از 70 الی 80 درصد خطا به عدد یک‌ رقمی زیر 10 خواهد رسید و تضمین می‌ کنیم که درصد منفی نخواهید داشت.

ضریب کنترل خطی در گرایش های مختلف

درس کنترل خطی برای گرایش کنترل مهندسی برق، ضریب 4 و برای گرایش برق قدرت، ضریب 2 دارد. و بسیار مهم است. برای دانشجویان گرایش کنترل که ضریب این درس برای آن‌ها تنها درس ضریب 4 می‌باشد، با گذراندن این دوره می توانند حداقل 40% درس کنترل خطی را حل کنند.

برای گرایش قدرت، با توجه به اینکه 2 درس الکترومغناطیس و کنترل خطی ضریب 2 دارند و از نگاه دانشجویان این هر دو درس سخت می‌باشند؛ توصیه میکنیم با گذراندن این دوره درصد قابل قبولی از کنترل خطی بگیرند.

 اما برای گرایش‌های مخابرات و الکترونیک این درس جزء دروسی است که به‌عنوان درس ضریب 1 می‌شود به‌خوبی روی آن حساب باز کرد چراکه میانگین این درس در کنکور پایین است و اگر دانشجویی بتواند حتی 20% این درس را بزند درصد مناسبی است.

درصد میانگین کنترل خطی در سال‌های اخیر روی 15 الی 20 می‌چرخد، دانشجویان عزیز آگاه باشند که با درصد پایین‌ تری در درس کنترل خطی می‌توانند رتبه بهتری را بیاورند. به‌طور مثال اگر داوطلب درس سیگنال با ضریب 1 را 20% بزند (سیگنال و کنترل ضریب یک باشد)، چون درصد میانگین سیگنال 40% است برای اینکه از سیگنال امتیاز مناسبی بگیرد باید دانشجو بالای 40% بزند در حالی که برای کنترل خطی با سه سوال ساده و با شرکت در این دوره و فقط مطالعه چهار فصل اول، قطعاً سه سوال را پاسخ میدهد و در نتیجه 30% کسب می کند. درصدی که میانگین ضریب آن 15 الی 20 است و امتیاز مناسبی خواهد بود.

بودجه بندی سوالات کنترل خطی

مزیت درس کنترل خطی بین درس‌های دیگر این است که مباحث و تعداد سوالات مشخص است، یعنی دانشجویی اگر بخواهد 30% را بصورت صحیح بزند کافیست چهار فصل اول را بخواند، و اگر بخواهد 50% را بصورت صحیح بزند کافیست پنج فصل اول را بخواند و اگر بخواهد سه سوال را مطمئن جواب دهد کافیست که فصل کنترل‌ کننده‌ها را بخواند و این درس جزء درس‌های مناسب برای بالا بردن درصد در کنکور محسوب می‌شود.

 

منابع مورد نیاز در کنار این دوره

حاصل تجربه هشت‌ ساله تدریس در کنکور و مطالعه همه کتاب‌های موجود در بازار در دوره نکته و تست کنترل خطی جمع‌آوری‌شده و به شما تدریس می‌شود. چکیده‌ای از همه کتاب‌های درسی و کتاب‌های کنکوری به صورت جزوه به دانشجویان ارائه می‌شود. دانشجویان نیازی به مطالعه کتاب یا منبعی در کنار این درس نخواهند داشت. تنها منبع ما دفترچه سوالات سازمان سنجش در سال‌های اخیر خواهد بود که صرفاً برای تمرین و تکرار و استفاده از نکاتی است که در کلاس گفته می‌شود. نکاتی که در این کلاس گفته می‌شود به‌عنوان ابزار می‌باشد و استفاده از ابزار فقط با تمرین و تکرار بر روی سوالات کنکور به دست می‌آید.

نکات و اطلاعات مهم پیرامون دوره

دانشجویانی که تا به حال هیچ مطالعه‌ای نداشتند با مشاهده دوره یعنی جلسه اول در چهار ساعت اول دوره و مطالعه تقریباً هفته‌ای پنج ساعت تا روز کنکور می‌توانند 25% به سوالات پاسخ دهند.

دانشجویان متوسطی که قبلاً درس را خوانده‌اند و این دوره به‌ عنوان مکمل برای آن‌ها محسوب می‌شود، با مطالعه‌ی هفته‌ای هفت الی ده ساعت به همراه دوره می‌توانند 50% به سوالات پاسخ دهند.

اما دانشجویان خوب و دوست‌داشتنی و زرنگ که درس را کامل مطالعه کرده‌اند با مطالعه پنج ساعت در هفته برای این درس به همراه دوره و مرور دوره می‌توانند بالای 70% به سوالات پاسخ دهند. 

نحوه مطالعه دانشجویان در درس کنترل خطی این دوره

درس جلسه اول که یک جلسه 6 ساعته می‌باشد را به صورت فیلم ببینند و چیزی را یادداشت و نت‌برداری نکنند، 2 الی 3 روز بعد مجدداً فیلم را ببینند ولی به انتهای حل هر سوال توسط استاد که می‌رسند یک‌بار فیلم را نگه‌داشته و دوباره سوال را برای خودشان حل کنند و اگر قادر به حل سوال نیستند دوره را مجدداً از اول ببینند، تا جایی که پس از حل مثال توسط استاد خودشان قادر به حل سؤال‌ها باشند. این کار که تمام شد بهترین حالت این است که حدود یک هفته بعد دوره را دوباره بخوانند و فیلم را ببینند و سر هر سوال که رسید قبل از اینکه سوال حل شود خود دانشجو سوال را حل کند و گزینه‌ها را تحلیل کند و سپس با حلی که در کلاس ارائه‌شده مطابقت بدهد و در مرحله آخر هر 2 الی 3 روز یک‌بار، یک ساعت از فیلم را در زمان‌های استراحت مطالعه کند تا نکات، ملکه ذهنشان شود و ابزارهایی که در این دوره درس داده‌شده است را به‌راحتی بتوانند استفاده کنند.

 

پس از دوره جواب سوالات در سایت ارسال می‌شود.

 

برای دانلود رایگان نمونه جزوات بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود نمونه جزوه کنترل خطی

 

این دوره در سه جلسه 5 ساعته برگزار شده است

 

محتوا و سرفصلهای دوره جمع بندی و نکته و تست کنترل خطی 

- مدلسازی سیستمهای مکانیکی و الکتریکی و هیدرولیکی با حل تستهای مربوطه از سال 94 تا 98 و سوالات تالیفی

- روش میسون و فضای حالت و بلوک دیاگرام و حل تستهای مربوطه از سال 93 به بعد

- تحلیل پایداری به روش روث و حل تستهای مهم از سال 88 تا 98

- تحلیل حالت گذرا و تقریب سیستمهای مرتبه بالا با سیستم مرتبه دوم و حل تستهای مربوطه

- تحلیل خطای حالت ماندگار و حل تستهای مربوطه

- مکان هندسی ریشه ها و استفاده از مکان هندسی در حل سوالات مرتبط با پایداری و مشخصات حالت گذرا و حل تستهای مربوطه از سال 90 تا 98

- نمودار بودی و روش حل ذهنی استخراج تابع تبدیل از روی نمودار بودی و حل تستهای 89 تا 98 با این روش

- نمودار نایکویست و روش تشخیص نمودار نایکویست بدون حل و حل تستهای مربوطه با این روش از سال 90 تا 98

- حد بهره و حد فاز و حل تستهای تالیفی ترکیبی از این مبحث با نمودارها ی پاسخ فرکانسی شامل مکان هندسی ریشه ها,بودی و نایکویست

- طراحی جبرانسازها و روش تشخیص کنترل کننده مناسب بدون حل عددی و حل تستهای مربوطه از سال 90 تا 98 با این روش

- حل تستهای دکتری 98 به صورت شبیه سازی ازمون با تدریس توانایی تشخیص سوالات مناسب برای حل و نیز جلوگیری از اشتباهات رایج

در این دوره تست‌های مهم سال‌های 85 تا 94 و نیز تمام تست‌های سال‌های 94 تا 97 ( کنکور ارشد و دکتری ) مورد بررسی قرار می‌گیرد که حل این سوالات در حین تدریس درس می‌باشد و در انتهای هر فصل هم سوالاتی برای استفاده از مجموع تمام نکات فصل طراحی شده است که حل می‌شود.

با آموزش های آنلاین، فیلم ها و DVD های آموزشی لایوآموز مسیر موفقیت خود را هموار کنید.

بیشتر
کمتر
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (26)

سلان وقت بخیر
کسی میدونه کلاسا با چه نرم افزاری میشه دید ؟ اخه با km player جواب نمیده

من هر وقت از کنترل ناامید میشم میام قسمت توصیه و توضیحات استاد رو می‌خونم و دوباره امیدوار میشم و ادامه میدم :)

سلام وقت بخیر
ببخشید این دوره چندساعت هست؟ اول صفحه نوشتید 20 ساعت ولی داخل توضیحات نوشتید 3جلسه5 ساعته یعنی 15 ساعت.
ممنون میشم جواب بدید.

جزوه هم که ماشالا
ما نفهمیدیم جریانش چیه !!!!

1398-12-10

جزوه‌ای که استاد طبقش در فیلم دارند آموزش می‌دهند در قسمت لیست فیلم‌ها بعد از جلسه پنجم با عنوان جزوه کلی برای دانلود گذاشته شد.

استاد عالی درس میده ولی چه فایده؟!
ب جاهای نکته خیزش که میرسه قطع میشه...

سلام، جزوه چرا ارور میده 😐

سلام
من امروز دوره را خریدم، فایل جزوه ۱تا۴ دانلود و اکسترکت با winrar کردم ولی هنگام اکسترکت شدن سه تا ارور میده. اکسترکت شد و فایل‌هایی داخل فولدر آمد ولی نمی‌دانم که کامل اکسترکت شدند یا خیر. و البته فایل جلسه پنجم بدون مشکلی اکسترکت و باز شد. لطفا فایل ۱تا۴ رو مجدد بررسی کنید و یک فایل جدید آپلود کنید. ممنون

سلام جزوه مشکل داره و اررو میده خواها رسیدگی کنید دیگ

1398-02-10

سلام
لطفا نرم افزار rar را در سیستم آپدیت نمایید

1398-10-10

سلام، من نرم‌افزار Rar رو به آخرین ورژن آپدیت کردم ولی همچنان فایل‌ها با ارور باز میشن و نمی‌دونم فایل‌ها کامل اکسترکت شدند یا خیر.
از طرفی داخل فولدر جلسات ۱تا۴ دو سه تا از فایل جزوه‌های استاد توسلی نیز هست!

سلام چرا فیلم ها ناقصه؟

1398-02-12

سلام
فیلم ها کامل قرار گرفته است

سلام . من دوره رو خریداری کردم ولی بعد از دانلود جزوه باز نمیشه و خطا میده میشه لطفا بررسی کنید
لینک گروه رو هم اگه میشه بزارید

سلام
ای کاش میشد دو سه جلسه رو دانلود کرد ببینیم کلاساش چطوره

استاد دهقانی فوق العاده تدریس می کنن هر کی فیلم های استاد دهقانی رو ببینه نظرش به کنترل عوض میشه طوریییی کههه عااااشق منترل میشین

تشکر از استاد دهقانی
واقعا عالیه نکاتی که گفته میشه و حل مسئله خیلی راحت میشه.

سلام چرا فیلم جلسه دیروز اپلود نمیشه؟ ضمنا استاد گفتن فیلم افلاین ضبط کردن واسه جلسه ای که مشکل فنی داشت ولی من هنوز نمی بینم

1398-01-31

سلام ببخشید لطف میکنید لینک گروه رو برام بفرستین.تشکر.
ehsan_m723@

1398-02-01

سلام گفتم دارم ضبط میکنم انشالله به محض اماده شدن میذاریم

1398-02-01

سلام نگفتم ضبطکردن گفتم دارم ضبط میکنم که به محض اماده شدن انشالله میذاریم

چرا فیلم جلسه 4 آپلود نشده ؟؟؟

چرا فیلم جلسه 4 آپلود نشده ؟؟؟

سلام و عرض ادب
دوستانی که این دوره رو ثبت نام کردند لطفا از دوره بگین.
جطور بود؟
توصیه میکنید برای ثبت نام؟

1398-01-31

عالیه من پیشنهاد میکنم ثبت نام کنید.هم تدریس عالیه هم نکاتی که میگن استاد.

سلام چرا فیلم ها اپلود نشده؟

سلام جزوه در کدام قسمت سایت قرار دارد ؟

1398-01-23

جزوه تو گروه هم قرار داده شده هم جزوه اصلی و هم جزوه تدریس کلاس

با سلام خدمت شما استاد گرامی / لطفا اگه ممکنه در هر جلسه مرور سریعی روی نکات مهم داشته باشید و بیشتر تست حل کنید من فکر میکنم مثلا در جلسه امروز 22 فروردین بیشتر وقت کلاس روی درس و توضیح مطالب بود به نظر من بهترین روش یادگیری ، یادگیری از طریق حل مساله است من انتظار بیشتری داشتم اگه تستهای برق از سال 92تا 97 رو تحلیل کنید و از روی آنها درس بدین خودش درس خیلی بزرگی هست سپاس

1398-01-22

امروز چون دو فصل اول بود امکان حل تست بیشتر از این وجود نداشت و اکثر تستها هم ترکیبی هستند لذا به اجبار سه فصل اول تست کمتر حل میشه و دیدید که چون تستی نبود اکثر مطالب رو با مثالهای تالیفی تدریس کردیم انشالله از فصل چهارم که امکان حل تست باشه بیشتر حل خواهد شد و مورد دوم هم این است که این دوره سعی ما این است که در کنار نکات ریز و حساس مطالب به نحوی مرور بشه که دانشجویی حتی اگر درس را مطالعه نکرده حداقل 20 درصد بزند

1398-01-22

امروز چون دو فصل اول بود امکان حل تست بیشتر از این وجود نداشت و اکثر تستها هم ترکیبی هستند لذا به اجبار سه فصل اول تست کمتر حل میشه و دیدید که چون تستی نبود اکثر مطالب رو با مثالهای تالیفی تدریس کردیم انشالله از فصل چهارم که امکان حل تست باشه بیشتر حل خواهد شد و مورد دوم هم این است که این دوره سعی ما این است که در کنار نکات ریز و حساس مطالب به نحوی مرور بشه که دانشجویی حتی اگر درس را مطالعه نکرده حداقل 20 درصد بزند

1398-01-22

امروز چون دو فصل اول بود امکان حل تست بیشتر از این وجود نداشت و اکثر تستها هم ترکیبی هستند لذا به اجبار سه فصل اول تست کمتر حل میشه و دیدید که چون تستی نبود اکثر مطالب رو با مثالهای تالیفی تدریس کردیم انشالله از فصل چهارم که امکان حل تست باشه بیشتر حل خواهد شد و مورد دوم هم این است که این دوره سعی ما این است که در کنار نکات ریز و حساس مطالب به نحوی مرور بشه که دانشجویی حتی اگر درس را مطالعه نکرده حداقل 20 درصد بزند

سلام
کاش در همین تاریخی که از اول اعلام شده بود برگزار میشد.

1398-01-17

با سلام خدمت دانشجویان گرامی
بنده در مسافرت بودم و برنامه ریزی هم کرده بودم که در تاریخ اعلام شده کلاس را برگزار کنیم اما متاسفانه در تاریخ های 12 و 13 فروردین جاده به دلیل ریزش کوه و خطر سیل بسته شده بود و من نتوانستم برگردم
از تمام دانشجویان به دلیل تغییر تاریخ پوزش می طلبم و. انشالله با کیفیت خوب دوره سعی خواهیم کرد که جبران کنیم به امید حق

سلام 23ام همه ازمون دارن ساعت 8 تا12 لطفا تایم شو عوض کنین به ظهرش که بتونیم برسیم کلاس شرکت کنیم ممنون

سلام بله لطفا زمانشو عوض کنید ازمون داریم

1398-01-17

سلام و عرض ادب
۲۳ فروردین کلاس ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۴ برگزار می شود

سلام این تاریخ هایی که برای کلاس گذاشتین خیلی دیره حداقل به کنکور نزدیکه حداقل بندازین هفته دیگه

آخه یعنی چی ما برنامه ريختيم شما اومدين تاریخ کلاس رو عوض کردین؟؟؟؟آخه مگه داریم همچين چیزی همون روز اول تاریخ دقیق رو اعلام میکردین

سلام خسته نباشید استاد قرار بود جزوه شون روی سایت بگذارن اما هنوز چیزی پیدا نکردم

1398-01-13

سلام
جزوه در سایت قرار گرفته است

سلام وقت بخیر من میخوام این دوره رو خریدای کنم ولی هنگام پرداخت ارور تمام شدن لایسنس میده

مشاهده بیشتر