مشاوره رایگان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : چهارشنبه ها 18 الی 20

برای ورود به کلاس آنلاین، وارد حساب کاربری خود شوید

راهنمای ورود به کلاس آنلاین
معرفی استاد توصیه استاد نحوه استفاده از دوره گروه تلگرام این درس - - - -
هادی توسلی
هادی توسلی

مدرس و مولف  با سابقه کنکور ارشد  ودکتری مهندسی برق

۸ سال سابقه تدریس در موسسات برتر ایران همچون مدرسان شریف پوران پژوهش مهستان و پارسه در تهران و موسسات نوین صدرا اصفهان و دانشمند مشهد

به تازگی تالیف کتاب مدار الکتریکی برای انتشارات پوران پژوهش را آغاز کرده و تا امسال این کتاب به صورت چاپی و دیجیتال ارایه میشود.

هادی توسلی
هادی توسلی

توصیه میشود ابتدا جزوه همراه این دوره را دانلود و پرینت کنید و همراه کلاس سوالات را ابتدا خودتان حل کنید و بعد حل ویدیو را مشاهده نمایید.

هادی توسلی
هادی توسلی

نحوه استفاده از دوره

دوره آموزش معادلات دیفرانسیل به صورت آفلاین و کلاس آنلاین برگزار میشود و مفاهیم به صورت فیلم آموزشی در دوره قرار میگیرد و در پایان هر فصل جلسه کلاس آنلاین برای رفع اشکال و مرور و حل تست اضافه خواهیم داشت. 

 

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

بیمه کیفیت


کیفیت این آموزش توسط لایو آموز تضمین شده است. در صورت عدم رضایت از دوره، تا 3 روز پس از خرید هزینه شما عودت داده خواهد شد.

خرید مطمئن
توضیحات تخصصی محتوا و سرفصل - - -

ویژگی های فیلم آموزشی معادلات دیفرانسیل

درس معادلات دیفرانسیل یکی از دروس مهم و پایه ای برای رشته های فنی مهندسی به خصوص رشته برق، مکانیک و عمران است. این درس در دروس تخصصی به صورت مستقیم کاربرد دارد لذا یادگیری این درس برای رشته برق ضروری است.

 

لزوم آموزش معادلات دیفرانسیل برای رشته مهندسی برق

این درس یکی از دروس پرکاربرد برای رشته مهندسی برق است. برای متقاضیان کنکور ارشد برق  درس معادلات در درس مدار الکتریکی1 و مدار الکتریکی 2 همچنین کنترل خطی استفاده زیادی دارد. کسی که می خواهد سوالات مدار الکتریکی را به خوبی پاسخ دهد لازم است درس معادلات را به خوبی یادگرفته باشد. لایو آموز با تهیه فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل و همچنین کلاس آنلاین معادلات دیفرانسیل یک راه میان بر برای آن دسته از دانشجویانی که حتی در حد صفر از این درس اطلاعات دارند پیش روی شما قرار داده است.

 

فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل برای رشته مکانیک

برای رشته مکانیک درس معادلات دیفرانسیل دارای اهمیت زیادی است. در درس دینامیک و ارتعاشات درس معادلات دیفرانسیل بسیار کاربرد دارد. خوب یاد گرفتن این درس موجب می­شود در درس دینامیک و ارتعاشات خوب تست بزنید. همچنین برای رشته مهندسی شیمی بسیار کاربرد دارد.

برای یادگرفتن درس معادلات لازم است مفاهیمی مانند مشتق، انتگرال و مقداری مثلثات را به خوبی یادگرفته باشید.

خیلی از دانشجویان فکر می­کنند پیشنیاز این درس یادگرفتن ریاضی1 و ریاضی 2 است، درصورتی که اصلا لزومی ندارد ریاضی پایه را بخوانید. زیرا علاوه بر این که حجم آموزش ریاضی 1و2 بسیار زیاد است تنوع مفاهیم آن هم بسیار زیاد است.

 

اگر تمایل به تهیه پیشنیازهای درس معادلات دیفرانسیل دارید (مفاهیم انتگرال،مشتق و مثلثات). می­توانید از دو بخش اول فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل این ویدیوها را به صورت رایگان دانلود نمائید.

 

این درس برای کارشناسی ارشد برق دارای ضریب3 و از دروس مهم محسوب می شود. از باکس ریاضی (ریاضیات مهندسی،معادلات، آمار و احتمال) این درس اهمیت زیادی دارد و به جرات می­توان گفت 5 سوال از 15 سوال را به خود اختصاص می­دهد.

 

ویژگی های اصلی فیلم آموزشی معادلات دیفرانسیل

ویژگی های اصلی فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل، بالا بردن دیدگاه دانشجو نسبت به مفاهیم پیچیده معادلات دیفرانسیل است که برای این منظور از انیمیشن و ابزارهای گرافیکی قدرتمند مانند GeoGebra استفاده شده است. ویژگی دیگری که برای این فیلم آموزشی حائز اهمیت است، بررسی فرایند فکری لازم برای پیدا کردن مسیر حل سوال، نحوه آنالیز سوال و شیوه های محاسباتی است که بسیار کمتر در فیلم های آموزشی مشابه به آنها پرداخته شده است. در نهایت روش‌های تستی که در این درس بسیار کارامد هستند، به سبکی متفاوت و با درگیر کردن دانشجویان کلاس معادلات دیفرانسیل در مبحث مورد نظر، تدریس می‌شود که ماندگاری بیشتری در ذهن خواهد داشت.

در دوره و فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل، با استفاده از ویژگی های فوق تلاش شده است که مباحث بصورت کامل پوشش داده شود و با لحنی آسان داوطلب را در فراگیری مطالب یاری کند.

 

توصیه مهم به داوطلبین:

داوطلبین گرامی، هنگام مشاهده ویدیو آموزش معادلات دیفرانسیل، هر جلسه از دوره آموزش معادلات دیفرانسیل، همزمان با توضیحات استاد شما نیز تلاش کنید که سوالات را حل کنید و در پایان هر اسلاید، عملیات خلاصه برداری را انجام دهید. خلاصه برداری شما باید شامل ایده کلی حل و اشتباهات رایجی باشد که به تجربه به آنها رسیدید.

در پایان هر درسنامه و یا هر فصل، سوالات کنکور مربوط به آن را حل کنید تا مهارت محاسباتی شما تکمیل شود.

 

سرفصل های آموزش معادلات دیفرانسیل

فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل برای کنکور ارشد شامل 5 فصل است که به ترتیب عبارت است از:

1 ) معادله مرتبه اول

2 ) معادله مرتبه دوم و بالاتر

3 ) روش سری توانی

4 ) روش تبدیل لاپلاس

5 ) دستگاه معادلات دیفرانسیل

در فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل قصد داریم به صورت اصولی روش های حل مسئله را شرح دهیم. بسیاری از معادلات که در کنکور از این 5 فصل طرح می‌شوند، دارای شرایط اولیه هستند. در قسمت "استفاده از شرایط اولیه" این مهارت را می‌آموزید که چگونه از تکنیک I.C برای حل معادلات دیفرانسیل، انتگرال، دستگاه و حتی سوالات سری توانی استفاده کنید. در این قسمت دید کاملی نسبت به بسط تیلور و روش تخمین جواب براساس چند جمله اول پیدا می‌کنید. همچنین آنالیز جواب عمومی را به صورت کلی بررسی می‌کنیم. سپس روش "دیفرانسیل" را به طور اختصاصی برای حل تست معادله مرتبه اول از فصل 1 آموزش می‌دهیم. در ادامه با روش‌های مهندسی معکوس پایه جواب‌ها در "معادلات خطی با ضرایب ثابت" و "کوشی-اویلر" آشنا می‌شوید که همواره یکی از سوالات فصل دوم در کنکور بوده است.

آخرین قسمت روش‌های تستی به فصل 4 اختصاص دارد. در این قسمت با استفاده از قضیه مقدار نهایی، اصل هم‌ارزی و قطب‌های F(s)، تست‌های تبدیل لاپلاس و تبدیل معکوس را در کمتر از 20 ثانیه حل خواهیم کرد.

از فصل سوم در دوره آموزش معادلات دیفرانسیل  یک روش فوق سریع برای حل تست فروبنیوس ارائه می‌دهیم که به کمک آن تست رابطه بازگشتی در کمترین زمان ممکن حل می‌شود. برای فصل آخر روش مقادیر ویژه برای دستگاه معادلات خطی با ضرایب ثابت آموزش داده خواهد شد.

 

میزان اهمیت و تعداد سوالات معادلات دیفرانسیل در کنکور ارشد برق

در فصل اول که بحث معادلات دیفرانسیل مرتبه اول مطرح می شود تنوع مسائل بسیار زیاد است، یادگیری انتگرال در این فصل بسیار اهمیت دارد.در انتهای هر مسئله در این فصل انتگرال گیری دارید.

تنوع مسائل درفصل دوم کمتر از فصل اول است، می­توان گفت راحت تر از فصل قبلی است.

از فصل سوم و مبحث سری های توانی سوالات کمتری در کنکور مطرح خواهد شد.

از فصل چهارم هر ساله سوالاتی در کنکور مطرح می­شود. اهمیت بحث لاپلاس در کلاس معادلات دیفرانسیل از این جهت است که در درس مدار الکتریکی و کنترل خطی بسیار پرکاربرد است.

لیست ویدیوها نظرات (30) رفع اشکال - -

بخش شماره 0 : دوره پاییز معادلات دیفرانسیل

در این بخش مفاهیم مثلثات به روش استاد توسلی برای شما مرور خواهد شد.

در این بخش مباحث پایه تدریس میشود که برای ادامه درس معادلات دیفرانسیل مورد نیاز شما می باشد

در این بخش برای دسته بندی بهتر مطالب سعی میکنیم به صورت رندم از کنکورهای سال های گذشته تست بزنیم تا بتوانید تمام مطالب را مرور کنید

ایجاد نظر جدید

نظرات شما (30)

nasrin
1398-11-07

برای اینکه مطالب رو پیوسته داشته باشین حتما کتاب تهیه کنین .کتاب معادلات نصیر با جلسات فیلم ها مطابقت داره و نیازی به جزوه نوشتن ندارین

مریم
1398-11-07

سپاسگزارم.

محمد
1398-11-01

سلام به نظرم جا داشت وقتی بیشتری برای تدریس این دوره بزارین و بزرگترین نقطه ضعف دوره از نظر من منسجم نبودن دوره هستش و اینکه برخلاف باقی دوره هایی که من ازتون تهیه کردم دانشجو رو اصلا بی نیاز از منابع دیگه نمیکنه.نداشتن جزوه یک پارچه و حل تست های نسبتا کم هم یه نکته دیگه هست که زیاد جالب نکرد دوره رو برام.به شخضه رضایت نداشتم از دوره.

سلام خسته نباشید
بهتر نبود برای تدریس دروس ریاضیات برق از یک استاد تخصصی ریاضی استفاده میشد آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارائه درس درس دیفرانسیل خیلی ضعیف و دور از انتظار بود....

فیلم اموزشی باید کیفیتش به نحوی باشه که ادم رو جلو بندازه...
.اما خیلی از مباحث در ارائه این درس این قدر گنگ بیان شده که برای فهمش باید رفت سراغ منایع دیگه...
اگه می خواستیم منابع دیگه رو کار کنیم که پس چرا اومدیم سراغ فیلم اموزشی؟

ارائه تحلیل بصری با استفاده از نرم افزار که گفتید کجای فیلم ها بود؟
قبول کنید صادق نبودید...

مریم
1398-10-25

سلام. من این اموزش رو تهیه کردم اما واقعا با خوندن نظرات شما مردد شدم

سلام علیکم اقای توسلی
در هر فیلم اصرار داشتید نظرات مون رو بگذاریم از این جهت دوستانه عرض می کنم:
با نحوه ی تدریس تون در این درس به اعتبارتون ضربه زدید...

مخاطب فیلم های شما انسان است نه ماشین...
شما روی خیلی از مباحث خودتون مسلط نیستید و برای یک تست ساده چندین بار ضبط فیلم رو قطع و مجددا از سر میگیرید...

خیلی موارد هست که شما فقط با یک درس نامه و یک مثل ساده از روی اون رد شدید...
کل مبحث لاپلاس شما در 30 مثال جمع شده؟
جزوه کاردانی من از مباحث شما پربار تره...
چرا وقتی مسلط نیستید و کارتون اماده نیست مسئولیت قبول می کنید؟

من به اعتبار درس مدارتون این درس رو گرفتم....گفتید هزینه درس رو می تونیم پس بگیریم اگر ناراضی بودیم....وقتی محصول رو گرفتم فیلمی وجود نداشت...اما به اعتبار و کیفیت درس مدار شما اعتماد کردم...

اقای توسلی اگر به مدار شما نمره بدم 19 میدم....ولی کیفیت تدریس ریاضی شما نمره قبولی نمیگیره...

چه طور ممکنه یک مبحث رو که خواستید یک کلیپ 10 دقیقه ای کنید این قدر تسلط نداشتید که با چندین بار وقفه مطلب رو ارائه کردید اون هم با زبانی گنگ؟
چون تسلط شما کم بوده از حل تست زیاد هم صرف نظر کردید...

در معادلات مرتبه یک و پیش نیاز خوب بودید ولی از شروع مرتبه 2 به کاری ارائه کردید فقط می تونم یک عنوان بدم: "ماست مالی کردن مباحث" و از سر باز کردن مسئولیت اموزش عالیبا این حال به دلیل کیفیت درس مدارتون حلالتون می کنم...

والسلام علی من اتبع الهدی

شهاب یوسفی
1398-10-10

سلام بله منم با اقای موسویان فر کاملا موافقم خیلی پراکنده است طراحی خاصی نداره مبحث سری ها اصلا نیست زمان ها جلسه ها یکی 20 دقیقه یکی 40 دقیقه بعد این فیلم جلسات انلاین هم دسترسی نداریم لطفا قبل از کنکور درستش کنید

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوتاه خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فایل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

سلام چرا کسی به نظرات جواب نمیده،خیلی از اینا سوال های ما هم هست.
اصلا نحوه ی گذاشتن فیل ها با این حجم های کوته خیلی بده ،جزوه هم که پراکنده است
کاش یکم وقت میذاشتین و مرتب و قشنگ جزوه رویکجا میذاشتین و فایل های ویدویی رو اینطوری نمیذاشتین....
متاسفم....................

شهاب یوسفی
1398-10-06

سلام استاد دوره معادلات دیفرانسیل چرا مبحث سری ها رو نداره حذف شده

استاد در صورت امکان جزوه رو یکجا قرار بدید ....در قیاس با مدار الکتریکی این همه پراکندگی در فیلم و فایل پی دی اف عجیبه...اینکه یک نکته بشه یک کلیپ 7 دقیقه ای جالب نیست...مطالب پراکنده است...

سلام لطفا فایل پی دی اف رو یکجا بگذارید رو سایت....این همه پراکندگی جالب نیست
حداقل در نام گذاری به فایل ها ترتیب رو رعایت کنید

shayan Mirzaei
1398-09-04

سلام جزوه جلسه پنجم معادلات مرتبه دوم نیست و جلسه چهارم هم فیلمش ناقصه

جواد
1398-08-04

سلام
کلاس آنلاین که از امروز برگزار میشه ادامه مطالب این درس هست یا از اول شروع به تدریس میشه؟

سلام لطفا لینک دانلود محاسبه جواب خصوصی به روش اپراتور معکوس را درست کنید.تا دقیقه 19 بیشتر پخش نمیشود.
ممنون میشم.

مائده
1398-07-29

سلام، خسته نباشید. جلسات آنلاین که برای تست زنی هست ضبط میشن و در سایت قرار میگیرن؟

سلام خسته نباشید
جلسه چهارم معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم (اپراتور معکوس برای جواب خصوصی) کامل دانلود نمیشه
لطفا بررسی شود.

شبنم .ح
1398-07-07

سلام استاد ، اول میخواستم تشکر کنم بابت فیلم ها که خیلی خوبه و توضیح ها کاملا کافیه ، میخواستم یه خواهش کنم اگه میشه جزوه رو به طور کامل مثل بقیه دروسی که تدریس که تدریس کردین گذاشته شه ، خیلی ممنون

پویا
1398-07-04

سلام مابقی سر فصل ها رو کی رو سایت میذارید

Masome Golizadeh
1398-07-02

استاد بخش لاپلاس رو کی رو سایت میذارید؟

وحید
1398-06-30

سلام استاد جزوه معادلات برنولی و معادله دیفرانسیل مرتبه اول درجه2 قابل دانلود نیست(لینک مشکل داره)

محمد
1398-06-21

باسلام خدمت استاد محترم لطفا جزوه دیفرانسیل رو در سایت قرار بدید

هادی توسلی
1398-06-23

سلام جزوه هر جلسه در جلسه کنار ویدیو قرار دارد

سید موسوی
1398-06-15

سلام استاد.تا فیلمهای مثلثات و انتگرال رو دیدم.خیلی خوب بود.به خصوص اثبات ها.وامیدوارم به کمک شما بتونیم سوالات کنکور رو به خوبی پاسخ بدیم.

همه نظرات

...
پرسش و پاسخ ها


طرح سوال جدید

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه آموزشی لایوآموز می باشد.