©

فیلم آموزشی معادلات دیفرانسیل ویژه دانشجویان کارشناسی و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد بهره گرفته از کلاس آنلاین معادلات دیفرانسیل با کمک روش های ابداعی استاد توسلی است.

person-add 278 نفر
50 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
300,000 270,000 تومان
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

ویژگی‌های فیلم آموزشی معادلات دیفرانسیل

درس معادلات دیفرانسیل یکی از دروس مهم و پایه ای برای رشته های فنی مهندسی به خصوص رشته برق، مکانیک و عمران است. این درس در دروس تخصصی به صورت مستقیم کاربرد دارد لذا یادگیری این درس برای رشته برق ضروری است.

لزوم آموزش معادلات دیفرانسیل برای رشته مهندسی برق

این درس یکی از دروس پرکاربرد برای رشته مهندسی برق است. برای متقاضیان کنکور ارشد برق  درس معادلات در درس مدار الکتریکی1 و مدار الکتریکی 2 همچنین کنترل خطی استفاده زیادی دارد. کسی که می خواهد سوالات مدار الکتریکی را به خوبی پاسخ دهد لازم است درس معادلات را به خوبی یادگرفته باشد. لایو آموز با تهیه فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل و همچنین کلاس آنلاین معادلات دیفرانسیل یک راه میان بر برای آن دسته از دانشجویانی که حتی در حد صفر از این درس اطلاعات دارند پیش روی شما قرار داده است.

فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل برای رشته مکانیک

برای رشته مکانیک درس معادلات دیفرانسیل دارای اهمیت زیادی است. در درس دینامیک و ارتعاشات درس معادلات دیفرانسیل بسیار کاربرد دارد. خوب یاد گرفتن این درس موجب می­شود در درس دینامیک و ارتعاشات خوب تست بزنید. همچنین برای رشته مهندسی شیمی بسیار کاربرد دارد.

برای یادگرفتن درس معادلات لازم است مفاهیمی مانند مشتق، انتگرال و مقداری مثلثات را به خوبی یادگرفته باشید.

خیلی از دانشجویان فکر می­کنند پیشنیاز این درس یادگرفتن ریاضی1 و ریاضی 2 است، درصورتی که اصلا لزومی ندارد ریاضی پایه را بخوانید. زیرا علاوه بر این که حجم آموزش ریاضی 1و2 بسیار زیاد است تنوع مفاهیم آن هم بسیار زیاد است.

اگر تمایل به تهیه پیشنیازهای درس معادلات دیفرانسیل دارید (مفاهیم انتگرال،مشتق و مثلثات) می­‌توانید از دو بخش اول فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل این ویدیوها را به صورت رایگان دانلود نمائید.

این درس برای کارشناسی ارشد برق دارای ضریب 3 و از دروس مهم محسوب می شود. از باکس ریاضی (ریاضیات مهندسی،معادلات، آمار و احتمال) این درس اهمیت زیادی دارد و به جرات می‌­توان گفت 5 سوال از 15 سوال را به خود اختصاص می­دهد.

ویژگی های اصلی فیلم آموزشی معادلات دیفرانسیل

ویژگی های اصلی فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل، بالا بردن دیدگاه دانشجو نسبت به مفاهیم پیچیده معادلات دیفرانسیل است که برای این منظور از انیمیشن و ابزارهای گرافیکی قدرتمند مانند GeoGebra استفاده شده است. ویژگی دیگری که برای این فیلم آموزشی حائز اهمیت است، بررسی فرایند فکری لازم برای پیدا کردن مسیر حل سوال، نحوه آنالیز سوال و شیوه های محاسباتی است که بسیار کمتر در فیلم های آموزشی مشابه به آنها پرداخته شده است. در نهایت روش‌های تستی که در این درس بسیار کارامد هستند، به سبکی متفاوت و با درگیر کردن دانشجویان کلاس معادلات دیفرانسیل در مبحث مورد نظر، تدریس می‌شود که ماندگاری بیشتری در ذهن خواهد داشت.

در دوره و فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل، با استفاده از ویژگی های فوق تلاش شده است که مباحث بصورت کامل پوشش داده شود و با لحنی آسان داوطلب را در فراگیری مطالب یاری کند.

توصیه مهم به داوطلبین: داوطلبین گرامی، هنگام مشاهده ویدیو آموزش معادلات دیفرانسیل، هر جلسه از دوره آموزش معادلات دیفرانسیل، همزمان با توضیحات استاد شما نیز تلاش کنید که سوالات را حل کنید و در پایان هر اسلاید، عملیات خلاصه برداری را انجام دهید. خلاصه برداری شما باید شامل ایده کلی حل و اشتباهات رایجی باشد که به تجربه به آنها رسیدید.

در پایان هر درسنامه و یا هر فصل، سوالات کنکور مربوط به آن را حل کنید تا مهارت محاسباتی شما تکمیل شود.

 

سرفصل های آموزش معادلات دیفرانسیل

فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل برای کنکور ارشد شامل 5 فصل است که به ترتیب عبارت است از

1 ) معادله مرتبه اول

2 ) معادله مرتبه دوم و بالاتر

3 ) روش سری توانی

4 ) روش تبدیل لاپلاس

5 ) دستگاه معادلات دیفرانسیل

در فیلم آموزش معادلات دیفرانسیل قصد داریم به صورت اصولی روش های حل مسئله را شرح دهیم. بسیاری از معادلات که در کنکور از این 5 فصل طرح می‌شوند، دارای شرایط اولیه هستند. در قسمت "استفاده از شرایط اولیه" این مهارت را می‌آموزید که چگونه از تکنیک I.C برای حل معادلات دیفرانسیل، انتگرال، دستگاه و حتی سوالات سری توانی استفاده کنید. در این قسمت دید کاملی نسبت به بسط تیلور و روش تخمین جواب براساس چند جمله اول پیدا می‌کنید. همچنین آنالیز جواب عمومی را به صورت کلی بررسی می‌کنیم. سپس روش "دیفرانسیل" را به طور اختصاصی برای حل تست معادله مرتبه اول از فصل 1 آموزش می‌دهیم. در ادامه با روش‌های مهندسی معکوس پایه جواب‌ها در "معادلات خطی با ضرایب ثابت" و "کوشی-اویلر" آشنا می‌شوید که همواره یکی از سوالات فصل دوم در کنکور بوده است.

آخرین قسمت روش‌های تستی به فصل 4 اختصاص دارد. در این قسمت با استفاده از قضیه مقدار نهایی، اصل هم‌ارزی و قطب‌های F(s)، تست‌های تبدیل لاپلاس و تبدیل معکوس را در کمتر از 20 ثانیه حل خواهیم کرد.

از فصل سوم در دوره آموزش معادلات دیفرانسیل  یک روش فوق سریع برای حل تست فروبنیوس ارائه می‌دهیم که به کمک آن تست رابطه بازگشتی در کمترین زمان ممکن حل می‌شود. برای فصل آخر روش مقادیر ویژه برای دستگاه معادلات خطی با ضرایب ثابت آموزش داده خواهد شد.

میزان اهمیت و تعداد سوالات معادلات دیفرانسیل در کنکور ارشد برق

در فصل اول که بحث معادلات دیفرانسیل مرتبه اول مطرح می شود تنوع مسائل بسیار زیاد است، یادگیری انتگرال در این فصل بسیار اهمیت دارد.در انتهای هر مسئله در این فصل انتگرال گیری دارید.

تنوع مسائل درفصل دوم کمتر از فصل اول است، می‌­توان گفت راحت تر از فصل قبلی است.

از فصل سوم و مبحث سری های توانی سوالات کمتری در کنکور مطرح خواهد شد.

از فصل چهارم هر ساله سوالاتی در کنکور مطرح می­شود. اهمیت بحث لاپلاس در کلاس معادلات دیفرانسیل از این جهت است که در درس مدار الکتریکی و کنترل خطی بسیار پرکاربرد است.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال
chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (23)

سلام.دوره معادلات رو پارسال خریدم .محدودیت زمانی که نداره؟

سلام .من دوره معادلات رو پارسال تهیه کردم .محدودیت زمانی که نداره دورها؟

امکان خریداری هست؟

استاد میخواستم این دوره رو خریداری کنم
امکانش هست؟

عالی

سلام .استاد با خرید دوره الان دوره نکته و تست هم شامل میشه مث روال قبل یا نه !!!!

1399-07-05

با سلام در بین دروس نکته و تست هم گفته می شه

اولا از استاد توسلی سپاسگزارم که باتدریس کاملا مفهومیشون معادلات وبه درس راحتی تبدیل کرده.
من دوره دانشگاه سومین بارموفق شدم ازاین درس فقط نمره قبولی بگیرم بخصوص بخش معادلات مرتبه دوم که قیدشو واسه امتحان پایان ترم دانشگاه زدم چه برسه به کنکور.
بزرگترین هدیه را از استادتوسلی عزیزگرفتم...........برگشتن اعتمادبه نفسم دررشته سخت برق........... .مرسی استاد بینهایت مرسی.

سلام
من قرار هست در کنکور 1400 شرکت کنم خواست بدونم این فیلم های ظبط شده ترم پیش کمکم میکنه؟
ممنون.

سلام استاد تو بخش مقدمات معادلات دیفرانسیل دو قسمت اول زمانشو یک ساعت نوشتید ولی من دانلود کردم 10 دقیقه بودن

1399-07-06

با سلام این زمان ها تقریبی است

سلام.
اگر اکنون دوره معادلات دیفرانسیل را تهیه کنم، همچنان دوره جمع بندی 7010 بصورت هدیه شامل میشود

سلام بله در داخل همین دوره جلسات نکته و تست قرار میگیره

سلام به تازگی دوره نکته تست هم گذاشتین و گفتین افرادی که دوره کامل رو شرکت کرده باشن اون دوره بهشون هدیه داده میشه.خواستم بدونم اگر این دوره کامل رو الان خریداری کنم،دوره نکته و تست هم هدیه داده میشه؟مرسی

سلام برای درس معادلات دوستانی که دوره اصلی بخرن دوره نکته و تست بهشون رایگان داده میشه

سلام
لطفا لینک جزوه کامل رو درست کنید...خرابه

سلام جزوه کامل این هفته آپلود میکنیم

با سلام و احترام.
استاد حل تست از معادلات مرتبه دو به بعد کی خواهد بود؟

سلام
ببخشید جزوه ی کامل این درس کی گذاشته میشه؟؟؟

سلام این هفته درس معادلات کامل و دوره تکمیل میشود و جزوه در یک فایل یکجا قرار میگیرد

برای اینکه مطالب رو پیوسته داشته باشین حتما کتاب تهیه کنین .کتاب معادلات نصیر با جلسات فیلم ها مطابقت داره و نیازی به جزوه نوشتن ندارین

1398-11-07

سپاسگزارم.

سلام
کلاس آنلاین که از امروز برگزار میشه ادامه مطالب این درس هست یا از اول شروع به تدریس میشه؟

سلام لطفا لینک دانلود محاسبه جواب خصوصی به روش اپراتور معکوس را درست کنید.تا دقیقه 19 بیشتر پخش نمیشود.
ممنون میشم.

سلام خسته نباشید
جلسه چهارم معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم (اپراتور معکوس برای جواب خصوصی) کامل دانلود نمیشه
لطفا بررسی شود.

سلام استاد ، اول میخواستم تشکر کنم بابت فیلم ها که خیلی خوبه و توضیح ها کاملا کافیه ، میخواستم یه خواهش کنم اگه میشه جزوه رو به طور کامل مثل بقیه دروسی که تدریس که تدریس کردین گذاشته شه ، خیلی ممنون

سلام مابقی سر فصل ها رو کی رو سایت میذارید

استاد بخش لاپلاس رو کی رو سایت میذارید؟

سلام استاد جزوه معادلات برنولی و معادله دیفرانسیل مرتبه اول درجه2 قابل دانلود نیست(لینک مشکل داره)

باسلام خدمت استاد محترم لطفا جزوه دیفرانسیل رو در سایت قرار بدید

سلام جزوه هر جلسه در جلسه کنار ویدیو قرار دارد

سلام استاد.تا فیلمهای مثلثات و انتگرال رو دیدم.خیلی خوب بود.به خصوص اثبات ها.وامیدوارم به کمک شما بتونیم سوالات کنکور رو به خوبی پاسخ بدیم.

مشاهده بیشتر