فیلم آموزشی نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1 - 7010

نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1 یا همان تحلیل سیستم های انرژی الکتریکی ویژه داوطلبان کنکور ارشد برق کلیه گرایش ها شامل 10 ساعت طرح درس طبقه بندی شده بدون نیاز به مرجع مطالعاتی دیگر توسط استاد صابر ** دانلود فیلم بررسی سیستم های قدرت به همراه جزوه ** آی دی تلگرام استاد صابر: HosseinSaber@

person-add 23 نفر
10/5 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
139,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : فیلم آموزشی
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

فیلم آموزشی نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1 برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش قدرت که تا به حال موفق نشدند درس بررسی سیستم های قدرت را مطالعه کنند و یا در این درس از تسلط خوبی برخوردار نیستند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین برای داوطلبانی که این درس را مطالعه نمودند (به صورت فیلم آموزشی و یا کتاب های تست) و اکنون بدنبال جمع‌بندی کامل این درس هستند بسیار توصیه می‌شود.

در کتاب های مرجع مفاهیم معمولاً به صورت سخت و سنگین بیان می‌شوند که در این دوره سعی کردیم همه مفاهیمی که برای حل سوالات در این درس نیاز دارید را با زبان و بیانی ساده و به دور از پیچیدگی های غیر ضروری توضیح دهیم. همچنین بزرگترین ضعف و ایراد همه کتاب های مرجع و کتاب های تست مربوط به این درس حجم زیاد و اضافه گویی آنها است که وقت داوطلب تلف می¬شود. در این دوره مدرس فقط بر روی مفاهیم و نکات مهم تمرکز می‌کند و موجب می‌شود در زمان کمتر از یک هفته به سطح آمادگی بسیار بالایی در این درس دست یابید. 

درس بررسی سیستم های قدرت 1 در آزمون کارشناسی ارشد برای گرایش قدرت ضریب 4 و برای گرایش کنترل ضریب 2 دارد و برای دیگر گرایش ها ضریب 1 دارد. از این رو برای داوطلبان گرایش قدرت جزو دروس اجباری و برای داوطلبان گرایش کنترل نیز جزو دروسی می باشد که می تواند برای تضمین رتبه 1 و یا 2 رقمی بسیار کارساز باشد. همچنین در آزمون دکتری گرایش قدرت این درس جزو دروس تخصصی آزمون است.

 

کسانی که تا الان هیچ مطالعه ای در این درس نداشتن و پایه چندان قوی هم ندارند، می توانند در این دوره شرکت کنند و چقدر برایشان مفید خواهد بود؟


بله مطمئناً. یکی از اهداف گروه لایوآموز برای برگزاری چنین دوره‌هایی برای داوطلبانی است که موفق نشدند تا به حال در این درس مطالعه ای داشته باشند و می خواهند در زمان نسبتاً اندک باقی مانده آمادگی‌ شان را بالا ببرند. 

با توجه به اینکه زمان کل دوره حدود 10/5 ساعت است پیش‌بینی می‌شود طی کردن کامل این دوره حدود 21 ساعت از داوطلب زمان ببرد که اگر روزی 3 ساعت به این دوره اختصاص داده شود در یک هفته به مباحث ارائه شده در این دوره مسلط می‌شوند.


سرفصل های موردی دوره را ذکر کنید.

  • فصل اول: مفاهیم اساسی سیستم های قدرت
  • فصل دوم: پارامترهای خط انتقال
  • فصل سوم: مدل و عملکرد خط انتقال
  • فصل چهارم: پخش بار
  • فصل پنجم: شبکه های توزیع
  • فصل ششم: پخش بار اقتصادی

تمرکز اصلی این دوره بر روی سه فصل اول می‌باشد. با این حال مفاهیمی که در این دوره بیان می‌شود را می‌توان بصورت زیر خلاصه کرد:
در فصل اول (مفاهیم اساسی سیستم های قدرت) مفاهیم انواع توان در شبکه های قدرت، شبکه های تکفاز و سه فاز و توان اکتیو و راکتیو انتقالی بین دو باس توضیح داده می شوند. 
در فصل دوم (پارامترهای خط انتقال) محاسبه اندوکتانس و کاپاسیتانس (ظرفیت خازنی) خط انتقال تکفاز و سه فاز، مفاهیم باندل کردن، ترانسپوز کردن و همچنین اثر زمین توضیح داده می شوند. 
در فصل سوم سه گروه از خط انتقال یعنی خط انتقال کوتاه، متوسط و بلند توضیح داده می شوند و ماتریس انتقال هر نوع خط بیان می شود. در ادامه این فصل مفاهیمی مانند ثابت فاز، امپدانس مشخصه خط، سرعت موج ولتاژ در خط انتقال، انعکاس در خط انتقال و همچنین جبران سازی خط انتفال تشریح می گردند. 
در فصل چهارم نیز روش بدست آوردن ماتریس ادمیتانس، حل مسئله پخش بار با روش های گاوس-سایدل و روش پخش بار DC توضیح داده می شوند. 
در فصل پنجم نکات و مفاهیم مربوط به شبکه های توزیع در حد نیاز داوطلب توضیح داده می شود و در پایان در فصل ششم پخش بار اقتصادی بین چند واحد نیروگاهی تشریح می گردند

بیشتر
کمتر
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)