فیلم آموزش بررسی سیستم های قدرت 1 شامل 45 ساعت آموزش کاربردی با تدریس روان استاد حسین صابر می باشد. در این دوره سوالهای درس بررسی سیستم های قدرت 1 در آزمون های ارشد سال 84 تا 98 و آزمون دکتری سال 96 تا 98 بصورت کامل حل شده است. آی دی تلگرام استاد صابر: HosseinSaber@

person-add 296 نفر
45 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
380,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : فیلم آموزشی
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

این کلاس به صورت ویدئو در دسترس است برای شرکت در کلاس آنلاین بررسی سیستم های قدرت کلیک کنید

کلاس آنلاین بررسی سیستم قدرت

فیلم آموزش بررسی سیستمهای قدرت 1

 از مباحث بررسی سیستم‌های قدرت جمعا 5 سوال در آزمون سراسری ارشد می‌آید که با توجه به تجربیات سال های گذشته غالبا 4 سوال از 3 فصل اول درس و 1 سوال هم معمولا از فصل چهارم (پخش بار) میآید و طراحان معمولا به فصول 5 و 6 علاقه ای ندارند.

با توجه به سطح سوالات این درس و همچنین با توجه به اینکه تمام سوالهای طرح شده از این درس در آزمون های ارشد و دکتری (ارشد 84 تا 98 و دکتری 96 تا 98) در این دوره بصورت کامل حل شده اند،  با درک کامل مفاهیم و نکات گفته شده در این دوره قادر به حل هر 5 سوال خواهید بود.

این فیلم آموزشی برای چه سطحی مناسب است؟

فیلم آموزشی درس بررسی سیستمهای قدرت 1 جزو یکی از بهترین فیلم آموزشی کنکور ارشد برق است که علاوه بر اینکه مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی برای فهم دقیق درس بررسی سیستم­‌های قدرت 1 و کمک در امتحانات دانشگاه مناسب است، برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش قدرت و کنترل و آزمون دکتری مهندسی برق گرایش قدرت توصیه می‌­شود. همچنین برای آزمون­‌های استخدامی مربوط به ارگان­‌های دولتی مهندسی برق قدرت توصیه می­‌گردد.

این دوره مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و همچنین داوطلبان آزمون دکتری توصیه می‌شود سطح مفاهیم گفته شده از ساده به سخت است و با ریتم مناسبی که مدرس پیاده کرده است برای تمام دانشجویان با هر سطحی مناسب و مفید است. فیلم آموزشی درس بررسی سیستمهای قدرت 1 به پیش نیاز خاصی نیاز ندارد.

تفاوت این دوره با کتاب‌ها و مراجع دیگر چیست؟

در کتاب های مرجع مفاهیم معمولاً سخت و سنگین می‌­باشند که در این دوره سعی کردیم همه مفاهیم لازم را با زبان و بیانی ساده و به دور از پیچیدگی­‌های غیر ضروری بیان کنیم. همچنین بزرگترین ضعف و ایراد همه کتاب­‌های مرجع و کتاب­‌های تست مربوط به این درس حجم زیاد و اضافه گویی آن‌ها است که وقت داوطلب تلف می­‌شود. در دوره فیلم آموزشی درس بررسی سیستمهای قدرت 1درس فقط مفاهیم و نکات لازم را مطرح می‌­کند و نشان داده شده است که با دانستن همین مباحث به راحتی به 100 درصد مفاهیم درس مسلط می‌­شوید و می‌­توانید به همه سوالهای آزمون پاسخ دهید.

ضریب مبحث این دوره برای گرایشهای مختلف چقدر است؟

درس بررسی سیستم‌­های قدرت 1 در آزمون کارشناسی ارشد برای گرایش قدرت ضریب 4 و برای گرایش کنترل ضریب 2 دارد و برای دیگر گرایشها ضریب 1 دارد. از این رو برای داوطلبان گرایش قدرت جزو دروس اجباری و برای داوطلبان گرایش کنترل نیز جزو دروسی می‌­باشد که می­تواند برای تضمین رتبه 1 و یا 2 رقمی بسیار کارساز باشد. همچنین در آزمون دکتری گرایش قدرت این درس جزو دروس تخصصی آزمون است.

دانشجویان با شرکت در این دوره چه چیزی را به دست میآورند؟

دانشجویانی که برای آزمون­‌های ورودی مقاطع ارشد و دکتری آماده می‌­شوند می‌­توانند با دیدن فیلم­‌های این دوره و تمرکز کامل بر روی جزوه مدرس در زمانی کاملاً بهینه به تسلط همه مفاهیم برسند و از این­رو می­توانند در زمان بسیار صرفه جویی کنند. با گذراندن این دوره حل همه سوالات درس بررسی سیستمهای قدرت 1 در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری و آزمون­‌های استخدامی سهل الوصول خواهد بود.

کسانی که تا الان هیچ مطالعه ای در این درس نداشتن و پایه چندان قوی هم ندارند، می توانند در این دوره شرکت کنند و چقدر برایشان مفید خواهد بود؟

بله مطمئناً. این دوره مناسب داوطلبانی است که می­‌خواهند از ابتدا این درس رو بخوانند و نیازی به مطالعه هیچ کتابی نیست. به نظر بنده خواندن کتاب­‌های دیگر داوطلب را گمراه می­کند و اگر تمام تمرکزشان بر روی جزوه و فیلم­‌های آموزشی باشد می­توانند بهترین نتیجه را بگیرند.

طی کردن این دوره چقدر زمان میبرد تا فرد به مباحث ارائه شده مسلط شود؟

برای دستیابی به تسلط کامل در این دوره دیدن 2 دور از فیلم آموزشی نیاز است که یعنی 90 ساعت مطالعه که اگر فرض شود داوطلب روزی 3 ساعت برای این درس وقت بگذارد یعنی در بازه یک ماهه به تسلط 100 درصد می­رسد. بعد از دستیابی به تسلط 100 درصد نیاز است که مرور جزوه انجام شود تا تسلط کاهش نیابد.

در کنار دوره چه کتابهایی باید مطالعه شود؟

نیازی به مطالعه هیچ کتابی نمی‌­باشد و فقط توصیه می‌­شود که فیلم دوره حل تشریحی سوال‌­های درس بررسی سیستم­های قدرت 1 ده سال اخیر را که توسط بنده آماده شده است را مطالعه کنند. در دوره حل تشریحی سوالات تمام نکات و مفاهیم در قالب استاندارد سوالات کنکور مرور می­‌شوند.

اگر فرصت نکردید مباحث ماشین های الکتریکی را تمام کنید یا برای جمع بندی زمان کافی ندارید این مقاله را از دست ندهید: حذفیات ماشین های الکتریکی

 

برای شرکت در کلاس آنلاین کنکور 1400 بررسی سیستم های قدرت کلیک کنید

بررسی سیستم های قدرت

 

سرفصل های فیلم آموزشی درس بررسی سیستم های قدرت 1

فصل اول: مفاهیم اساسی سیستم­های قدرت

فصل دوم: پارامترهای خط انتقال

فصل سوم: مدل و عملکرد خط انتقال

فصل چهارم: پخش بار

فصل پنجم: شبکه­‌های توزیع

فصل ششم: پخش بار اقتصادی

جلسه رفع اشکال تاریخ  تعداد ساعت
فصل 1 و 2 5 مهر 3 ساعت
فصل 3 12 مهر 4 ساعت
فصل 4 19 مهر 2 ساعت
فصل 5 و 6 19 مهر 2 ساعت

مشروح سرفصل ها

در فصل اول (مفاهیم اساسی سیستم­‌های قدرت) مفاهیم انواع توان در شبکه‌­های قدرت، شبکه‌­های تکفاز و سه­فاز و توان اکتیو و راکتیو انتقالی بین دو باس توضیح داده می‌­شوند. در فصل دوم (پارامترهای خط انتقال) محاسبه اندوکتانس و کاپاسیتانس (ظرفیت خازنی) خط انتقال تکفاز و سه­فاز، مفاهیم باندل کردن، ترانسپوز کردن و همچنین اثر زمین توضیح داده می­‌شوند. در فصل سوم سه گروه از خط انتقال یعنی خط انتقال کوتاه، متوسط و بلند توضیح داده می‌­شوند و ماتریس انتقال هر نوع خط بیان می‌­شود.

در ادامه این فصل مفاهیمی مانند ثابت فاز، امپدانس مشخصه خط، سرعت موج ولتاژ در خط انتقال، انعکاس در خط انتقال و همچنین جبران­سازی خط انتفال تشریح می­گردند. در فصل چهارم نیز روش بدست آوردن ماتریس ادمیتانس، حل مسئله پخش بار با روش­‌های گاوس-سایدل، نیوتن-رافسون، روش Fast-Decoupled و روش DC توضیح داده می‌­شوند. در فصل پنجم نکات و مفاهیم مربوط به شبکه‌­های توزیع در حد نیاز داوطلب توضیح داده می­‌شود و در پایان در فصل ششم پخش بار اقتصادی بین چند واحد نیروگاهی تشریح می­گردند.

 

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال
chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (18)

سلام خدمت همه عزیزان
ی سوال فنی داشتم از تیم پشتیبانی لایوآموز ... خداوکیلی استاد دوجلسه اول آموزش بررسی قدرت که رایگانه و باعث شد که من این آموزش و بخرم آقای استاد صابر ؟؟؟ نمیدونم نحوه توضیح و کیفیت آموزش دوجلسه اول با بقیه جلسه ها متفاوته؟

سلام استاد.... خواهشا تخفیف ویژه ای برا بررسی در نظر بگیرید برا منی ک دانشجو هستم واقعا قیمتش خیلی بالاس

سلام .استاد ببخشید فیلم های بررسی 1بعضی هاش 15 دقیقه میباشد ولی روسایت نوشته 1ساعت نیم مشکل از دانلود من یا مدت زمان فیلم ها همینقدره میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام
شما اشتباها نسخه دموی هر جلسه را دانلود میکنید.

دوستانی که گرایش قدرت هستند و محاسبات ضعیفی دارند حتما دوره بررسی 1 رو تهیه کنند . در فصل 3 خطوط انتقال و فصل پخش بار به جز بیان کاملا ساده و مفهومی نکات ساده سازی عبارات و تقریب زدن نیز بیان شده . ممنونم از استاد صابر - با آرزوی موفقیت های بیش تر برای ایشون

خواهش میکنم
شما لطف دارید.
موفق باشید..

سلام استاد ، جلسات مهرماه 98 روی سایت قرار میگیرد؟

سلام
بله
موفق باشید

سلام
جلسه ی 10 ام فیلم، قسمتی که استاد وارد مبحث خط انتقال بلند می شود، جزوه قرار نگرفته است

سلام
جزوه کل دوره در اختیارتون قرار گرفته و خیلی به تعداد جلسات فیلم و تعداد فایل های جزوه توجه نکنید. یعنی ممکن است یک فایل پی دی اف جزوه 3 جلسه را پوشش دهد.
موفق باشید

فیلم های جلسات ترم جدید تا چه حد متفاوت از ترم گذشته است؟

سلام
جلسات ترم جدید جهت حل سوالهای بیشتر برگزار میشود و مفاهمی اصلی درس همانند جلسات ترم قبل خواهد بود.
موفق باشید

عالیه دمت گرم استاد عزیز واقعا عالی بود

اسناد دمتون گرم , مرسی که هستی

خیلی ممنون استاد صابر...تدریستون فوق‌العاده بود

استاد صابر خدا خیرتان بدهد
واقعا با دلسوزی به ماکمک کردید ای کاش میشد شما را از نزدیک زیارت می کردم و تشکر می کردم . تدریس شما عالی است .همینطور مشاوره های شما واقعا درست و به جا است خدا خیرتان بدهد.

با عرض سلام خدمت استاد صابر ... خواستم تشکر بکم بابت تدریس فوق العادتون .. من توی درس ماشین بررسی مشکل داشتم خودم کتاب کنکوری بخونم اما از وقتی با تدریس شما پیش رفتم یادگیریم و تست زنیم خیلی بهتر شده

:
سلام استاد عرض ارادت. استاد خیلی ممنون بابت تدریس خوبتون ، بنده نمونه‌های فیلم های شما رو نگاه کردم واقعا علاقه‌مند شدم که فیلم های شما رو تهیه کنم و فقط کاش میشد فیلم های شما برای کنکور ۹۹ تخفیف میخورد.

تشکر میکنم از استاد صابر عزیز
واقعا عالی و مفهومی گفتید
اون بخش های محاسباتی سخت که در بعضی سوالات قدیمی بود که بدون ماشین حساب نمیتونستم حساب کنم رو با تکنیک هایی که گفتید خیلی راحت حل میکنم.
سپاس

سلام خسته نباشید باتوجه ب حجم درس مورد نظر خیلی خوب و دقیق فصول تدریس شده بود با تشکر

سلام، واسه مسلط شدن و اینکه جواب هر پنج سوال رو سر جلسه بدیم همین سوالای جزوشو بلد باشیم کافیه یا باید بریم تست بزنیم؟

سلام.ببخشید چرا رفع اشکال جلسه اول بررای دانلود قرار ندادید؟ فایلهای ناقص ارائه شدن

سلام روش دانلود فیلمهای ضبط شده رو لطفا توضیح بدید

مشاهده بیشتر