جمع بندی فصل ماشین های القایی

درک مبحث ماشین های القایی، با توجه به میزان سوال طرح شده، اهمیت بالایی دارد و برای داوطلبان آزمون ارشد و دکتری بسیار مهم می باشد. مهندس احمد متین آموزش این فصل را طوری بیان کرده اند که پیش نیازی نمی خواهد و خود دوره کامل است.

person-add 231 نفر
رایگان
برای مشاهده کامل دوره لطفا وارد حساب کاربری خود شوید
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

جمع بندی فصل ماشین های القایی

 

اگر در لایو آموز عضو نیستید، بعد از ثبت نام در سایت، این محتوا برای شما قابل مشاهده است.

مجموعه قدرت شامل ماشین های الکتریکی ۱ و ۲ و بررسی سیستم های قدرت می شود. سوالات فصل ماشین های القایی ۲۰ درصد از سوالات کل باکس قدرت را شامل می شود. یعنی ۳ سوال از مجموع ۱۵ سوال ماشین و بررسی . این دوره برای همه داوطلبان کنکور ارشد مهندسی برق به ویژه متقاضیان گرایش قدرت و کنترل مناسب می باشد. همه نکات درس کاملا ذکر شده و برای آزمون های استخدامی هم مناسب است.

مبحث ماشین های القایی اهمیت بالایی دارد و برای داوطلبان آزمون ارشد و دکتری مفید می باشد. آموزش این فصل طوری بیان شده که پیش نیازی نمی خواهد و خود دوره کامل است. فقط فراموش نکنید که دانستن مدارالکتریکی 1 و 2 برای مطالعه همه دروس برق لازم است.

تفاوت این آموزش با منابع دیگر این است که ما درسنامه این فصل حجیم و مهم را در یک ساعت به طور کامل بیان کرده ایم. مرور فیلم و حل تست ها هم کمتر از 2 ساعت زمان می خواهد. پس شما با استفاده از این دوره در کمتر از 3 ساعت، فصل ماشین های القایی را به طور مفهومی یاد می گیرید که این خیلی ارزشمند است.

ضریب ماشین بررسی برای گرایش قدرت 4 می باشد و مهم ترین درس آزمون کارشناسی ارشد برق است. در گرایش کنترل ضریب 2 دارد و از بین بقیه دروس با ضریب 2، ماشین و بررسی روان تر است. برای سایر گرایش ها ضریب 1 دارد.

در این دوره نکات به صورت خلاصه گفته شده و تست های 7 سال اخیر حل می شود. اگر دوستان با دقت فیلم را ببینند و تست های بیشتری بزنند، حتی اگر پایه ضعیفی داشته باشند،50 تا 60 درصد سوالات این فصل رو خواهند زد؛ اگر از قبل آمادگی داشته باشند که قطعا درصد بسیار بالایی کسب خواهند کرد.

این آموزش برای کسانی که پایه درسی قوی ندارند هم مفید است؟

دانشجوهایی بوده اند که حتی با سالها فاصله از درس و آزمون، با شرکت در دوره نکته و تست ماشین و بررسی میزان قابل توجه و چشم گیری پیشرفت کرده اند.

اگر می خواهید در زمان کم به تسلط کافی در ماشین و بررسی برسید، پیشنهاد می شود از دوره کامل آموزش ماشین های الکتریکی 2 و همچنین دوره نکته و تست ماشین های الکتریکی  استفاده کنید.

در کنار این دوره منبع آموزشی دیگری لازم نیست و فقط از تست های سراسری سالهای گذشته استفاده کنید.

بودجه بندی سوالات مجموعه ماشین و بررسی به این صورت است:

از 5 سوال ماشین 1، سه سوال از فصل سوم یعنی ماشین های DC و 2 سوال از فصل های یک و دو می باشد.

از 5 سوال ماشین 2، دو سوال از فصل اول و 3 سوال از فصل ماشین های القایی می باشد.

بررسی سیستم های قدرت نیز 5 سوال دارد که 4 تای آن از 3 فصل اول این درس و 1 سوال مربوط به 4 فصل دوم است.

با آموزش های آنلاین، فیلم ها و DVD های آموزشی لایوآموز مسیر موفقیت خود را هموار کنید.

 

ماشین های القایی، فصل دوم از درس ماشین های الکتریکی 1 می باشد و با توجه به تعداد 3 سوال طرح شده از این مبحث در آزمون اهمیت بالایی دارد.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال

chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (4)

بسیار عالی و سپاس

عالی

خیلی کامل و عالی...

خیلی ممنون :)

مشاهده بیشتر