10 روز پر از تلاش و امید تا کنکور دکتری 98

0
1397-11-23
1223
10 روز پر از تلاش و امید تا کنکور دکتری 98

چگونه 10 روز باقی مانده تا کنکور را سپری کنیم؟

زمان باقی‌مانده تا برگزاری آزمون دکتری سال 1398 کم و کمتر می‌شود و این بدین معنی است که تلاش شما داوطلبان عزیز بایستی افزایش یابد.

از امروز تا روز برگزاری کنکور دکتری سال 98، تنها 10 روز باقی مانده است.دیگر زمان آن رسیده است که سراغ حل سوالات تستی بروید و به مرور خلاصه‌ها و نت برداری و جمع بندی‌هایتان بپردازید. در نگاه اول با مشاهده خلاصه برداری‌ها و حل تست‌های کنکور، ممکن است شوکه شده و حتی فکر کنید که همه چیز را فراموش کرده‌اید! در این موقع ممکن است از زحمات و تلاش این چند وقت خود کاملا ناامید شوید و با خود فکر کنید که در کنکور امسال نتیجه دلخواه خود را نخواهید گرفت. اصلا جای نگرانی نیست، شما در این مورد تنها نیستید و خیلی از داوطلبان آزمون دکتری این اتفاق را تجربه کرده‌اند.

این احساس بدین خاطر پیش می‌آید که شما تاکنون مطالب را به صورت تئوری مطالعه نموده‌اید و حال با روبرو شدن با سوالات تستی تاحدودی به چالش کشیده شده‌اید. اما نگران و ناامید نباشید چون تا زمان برگزاری کنکور دکتری فرصت مناسبی باقی مانده است و شما داوطلبان گرامی می‌توانید با حل تست‌های بیشتر و مرور مطالب بسیاری از ضعف‌ها را بهبود ببخشید.

درمورد موضوع فراموش کردن مطالب هم جای ناامیدی نیست، چون شما در جلسه کنکور هم با دیدن سوالات ، بسیاری از مطالب و نکات را بخوبی بخاطر خواهید آورد فقط کافی است از این فرصت باقی مانده نهایت استفاده را ببرید.

تست زنی و حل سوالات آزمون‌های دکتری سال‌های گذشته یک فرصت برای بهبود عملکرد چند ماه گذشته شماست چون با حل آن‌ها کاملا متوجه خواهید شد که در چه بخش‌هایی از مطالب درسی ضعف دارید و کدام مباحث را فراموش کرده‌اید یا دقیق و درست نخوانده‌اید. با توجه به این فرصتی که تا روز برگزاری کنکور دارید، بخوبی می‌توانید روی این مباحث کار کنید و به تسلط کافی برسید.

موضوع قابل توجهی که برای داوطلبان کنکور دکتری بسی جای نگرانی ایجاد نموده است، پاسخگویی به تمامی سوالات دروس تخصصی است. اصلا قرار بر این نیست که شما دروس تخصصی خود را با درصد 100 بزنید تا بتوانید در کنکور پذیرفته شوید. اگر شما در حل سوالات کنکورهای گذشته دکتری نتوانستید به تمامی سوالات پاسخ دهید، ناامید نشوید چون این امری طبیعی است و ممکن است شما قبلا آن مباحث را نخوانده باشید. هدف از حل سوالات گذشته صرفا برای دست یافتن به نکات جدیدی است که بعدا در جلسه کنکور از آن استفاده نمایید.

گفتنی است که شما تنها داوطلبی نیستید که در زمان مواجه با سوالات کنکور احساس ناامیدی به سراغتان آمده است. داوطلبانی در این مورد موفق می شوند که بجای ناامیدی، مصمم تر شوند و با انگیزه قوی به ادامه راه خود تا روز برگزاری کنکور دکتری به تلاش و مطالعه خود ادامه دهند.

به امید موفقیت همه شا داوطلبان آزمون دکتری

 

پکیج های کنکور دکتری برقایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)