چه مباحثی از بررسی سیستم های قدرت را برای کنکور ارشد حذف کنیم؟

0
1398-03-11
1472
چه مباحثی از بررسی سیستم های قدرت را برای کنکور ارشد حذف کنیم؟

متاسفانه مشکلی که در برخی از داوطلبان کنکور ارشد برق وجود دارد این است که از زمان استفاده درست نکرده و مطالعه برخی از دروس با ضریب بالا را به اتمام نرسانده­‌اند. یا اینکه با وجود مطالعه دروس، در این فرصت اندک باقی مانده دچار استرس شده و به همین دلیل تصمیم دارند در فاز مرور و جمع بندی، بعضی از مباحثی که قبلاً مطالعه کرده­‌اند را حذف کنند. قبلا درباره مطالب با اهمیت کمتر و قابل حذف دروس ماشین های الکتریکی 1 و 2 توضیح دادیم.

در این فرصت باقی­مانده اگر قرار باشد مباحثی از درس بررسی سیستم های قدرت 1 حذف شود بنده (حسین صابر) این مباحث را پیشنهاد می­کنم.

برای درس بررسی سیستم­های قدرت 1 که شامل 7 فصل است تاکید می­کنم که فصول 1 تا 3 به هیچ وجه نباید جزو فصول حذفی باشند و تجربه سال­های گذشته نشان داده است که از 5 سوال درس بررسی سیستم­های قدرت، 4 سوال از همین 3 فصل اول خواهد بود و پیش­‌بینی می­شود که سوال پنجم هم از فصل پخش بار و پخش بار با روش گاوس-سایدل و یا پخش بار به روش DC خواهد بود. آموزش رایگان مبحث پخش بار با روش گاوس-سایدل و یا پخش بار به روش DC که توسط بنده فراهم آمده است را در سایت می­توانید مشاهده کنید و احتمالاً یک سوال آزمون را به‌راحتی پاسخ دهید. دیگر فصول درس بررسی سیستم­های قدرت مثل فصل شبکه­های توزیع، پخش بار اقتصادی و مدل ترانسفورماتور می­توانند گزینه­های مناسبی برای حذف باشند.

در پایان پیشنهاد می کنم در این مدت زمان باقی مانده حتما توجه ویژه‌­ای به حل سوالات آزمون ارشد باشید و تا می توانید تست حل کنید. انتظار می­رود حداقل 70 درصد نکات آزمون کاملا تکراری باشد. و در سوالهای آزمون ارشد سال های اخیر دیده شده­‌اند. از این­رو پیشنهاد می­کنم دوره حل تشریحی سوالات کنکور ارشد بررسی سیستم های قدرت 9 سال اخیر را که توسط بنده فراهم آمده است را تهیه کرده و نسبت به حل این سوالات مسلط شوید. در این دوره نکات مهم درسی مرور شده و سوالات به صورت کاملا تشریحی و مفهومی حل می‌گردد.

موفق باشید.

حسین صابر

 

دوره های آموزشی ماشین های الکتریکی

فیلم آموزش ماشین­ های الکتریکی 1

فیلم آموزش ماشین ­های الکتریکی 2

نکته و تست ماشین های الکتریکیایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)