معرفی بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی 98

0
1397-12-14
4724
معرفی بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی 98

در قسمت‌های قبلی درباره‌ی بودجه‌بندی سؤالات کنکور ارشد و همچنین ضرایب دروس مهندسی شیمی در گرایش‌های مختلف بحث کردیم و از آن‌ها به‌عنوان دو کلید مهم برای برنامه‌ریزی سخن گفتیم.حال به سراغ سومین کلید یعنی معرفی بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی می‌رویم.

قبل از اینکه به سراغ معرفی منابع کنکور ارشد برویم چند نکته خدمتتان عرض می‌کنم. اولاً اینکه منابع پیشنهادی را با توجه به شرایط فردی خودتان انتخاب کنید.برای مثال شخصی سال منتهی به کنکور ارشد دروس دانشگاهی را گذرانده و وقت زیادی برای مطالعه دارد.شخص دیگری دروس زیادی از دانشگاه را نگذرانده و یا مشغول به کار در کنار تحصیل می‌باشد لزومی ندارد که حتماً این سه شخص از منابع یکسانی استفاده کنند.

البته این نکته را هم اضافه بکنم که داشتن وقت زیاد مطالعاتی لزوماً برتری به‌حساب نمی‌آید و این نحوه استفاده کردن از وقت است که مهم است.در برخی از دروس واقعاً منابع ضعیفی وجود دارند که این مشکل را نیز در ادامه که به بررسی تک‌تک دروس پرداختیم قابل‌حل است. نکته آخر اینکه  دروس خود را بر اساس اهمیت آن و وقت‌گیر بودن آن در اولویت برنامه خود قرار دهید و سپس به سراغ سایر دروس خود برای برنامه‌ریزی بروید ما در ادامه به بررسی بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی-دروس طبق اولویت آن‌ها از لحاظ اهمیتشان می‌پردازیم .در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در پایان همین صفحه بابیان دیدگاه خود ازنظر مشاوران مجرب  ما بهره‌مند شوید.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس عملیات واحد

تاکنون منبع مناسب و جامعی برای درس عملیات واحد ارائه نشده است. ولی پیشنهاد ما این است که درس عملیات را در ابتدا با کتاب پارسه شروع کنید چون این کتاب مباحث را به‌صورت ساده و روان بیان کرده است زمانی که مطالب خوب برای شما هضم شدند به سراغ کتاب راهیان ارشد و یا مدرسان شریف بروید.توجه کنیم فصل تقطیر درس عملیات واحد،فصلی بسیار مهم و وقت‌گیر است،سایر فصول درس عملیات حالت مفهومی دارند و راحت‌تر از این فصل می‌باشند و با استفاده از یکی از منابع بالا به‌خصوص مدرسان شریف می‌توانید به‌خوبی آن‌ها را یاد بگیرید..پس تا می‌توانید برای فصل تقطیر نمونه سؤال حل کنید به شما قول می‌دهم با حل سؤالات متعدد تکنیک و مفاهیم این فصل را به خوبی فرا میگیرید.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس انتقال جرم

کتاب انتقال جرم نشر جهش کتابی بسیار کامل برای همه داوطلبین با هر پایه علمی مناسب می‌باشد.این کتاب برخلاف سایر کتب موجود مطالب را جز به‌جز  و با تکیه‌بر حل سؤالات متعدد بیان کرده است،به همین علت حجم بیشتری نسبت به سایرین دارد.ولی شما می‌توانید بامطالعه و مرور کافی این کتاب به‌راحتی سؤالات درس انتقال جرم را که بسیار مفهومی می‌باشند را حل کنید و به درصدهای بالا از این درس امیدوار باشید.توصیه ما این است که چون دروس عملیات واحد و انتقال جرم ضریب 4 دارند تحت هر شرایطی که هستید وقت کافی را روی این دروس بگذارید و مطمئن باشید که نتیجه کار را خواهید گرفت و موفقیت در این دو درس صد درصد در رتبه شما تأثیرگذار خواهد بود.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس ترمودینامیک

درس ترمودینامیک نیز از مهم‌ترین دروس کنکور ارشد مهندسی شیمی می‌باشد.در حال حاضر هم کتاب ترمودینامیک نشر جهش کتابی بسیار کامل برای این درس می‌باشد.این کتاب مباحث را طبقه‌بندی‌شده و با تکیه‌بر حل سؤالات متعدد و با بیانی روان درس را ارائه کرده است،از مهم‌ترین مباحث درس ترمودینامیک می‌شود به فصل محلول‌ها ،قانون اول و دوم ترمودینامیک روابط ترمودینامیکی و خواص ماده خاص اشاره کرد. این کتاب برای همه دانشجویان با هر پایه علمی مناسب می‌باشد.مشکلی که فقط این کتاب مانند سایر کتب نشر جهش دارد حجیم بودن این کتاب است. ولی پیشنهاد می‌کنیم این برای این درس کلیدی و مهم در رتبه نیز مثل دروسی که در بالا ذکر کردیم وقت کافی بگذارید.درس ترمودینامیک برای ادامه تحصیلات و آینده شغلی در هر گرایشی که باشید ضروری می‌باشد.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس انتقال حرارت

درس انتقال حرارت را می‌توان وجه تمایز بین رتبه‌های برتر دانست.این درس در عین سادگی که نسبت به درس ترمودینامیک و انتقال جرم و عملیات واحد دارد هرساله دانشجویان را در جلسه کنکور غافلگیر می‌کند.سؤالات درس انتقال حرارت در این چندساله مفهومی و سخت‌تر شده است.توصیه می‌کنیم این درس را مفهومی و با حل سؤال‌های مختلف تألیفی بخوانید.کتابی که برای این درس معرفی می‌کنیم کتاب پرحجم انتقال حرارت نشر جهش می‌باشد.این کتاب نیز مباحث را روان و با حل سوالات متعدد پیش برده است.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس مکانیک سیالات

در بین تمامی دروس کنکور کارشناسی ارشد درسی مشکل‌تر از درس مکانیک سیالات وجود ندارد.منابع موجود برای این درس به‌تنهایی کافی نمی‌باشند و لازم است حتماً منابع را در کنار یکدیگر مطالعه کنید.در بین کتاب‌های موجود کتاب مکانیک سیالات پارسه برای شروع کار کتاب خوبی می‌باشد .چون‌که سؤالات کنکور مکانیک سیالات بسیار مفهومی شده‌اند،در صورت وقت کافی کتاب‌های مرجع در دوره لیسانس را نیز مطالعه کنید تا به یک درصد خوب و بالا در این رشته برسید.این را یادآور شویم که میانگین درصد مکانیک سیالات در کنکور به‌خصوص در این چند سال به‌شدت پایین بوده است و اگر بتوانید درصد بالا از این درس بگیرید سکوی پرتاب شما برای رتبه‌های برتر خواهد بود. تا این جای کار دروس مهم و وقت‌گیر برای کنکور ارشد مهندسی شیمی و معرفی بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی-آن‌ها را ذکر کردیم در ادامه منابع دروسی که اهمیت زیادی دارند ولی به نسبت این دروس وقت‌گیر نیستند را معرفی می‌کنیم.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس سینتیک و طراحی راکتور

دانشجویان کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی می‌بایست برای کسب رتبه‌های برتر در این درس درصد بالایی را زده باشند.خود این درس بسیار ساده و شیرین است ولی متأسفانه منابع موجود بسیار بد این درس را بیان کرده‌اند.ولی نگران نباشید،کلید این درس فقط و فقط حل سؤال می‌باشد.شما با انتخاب کتاب طراحی راکتور پوران پژوهش یا راهیان ارشد  با حل سؤالات مختلف،خودتان استاد این درس می‌شوید و راه‌حل برای سؤال‌ها پیشنهاد می‌دهید.به همین دلیل بود که گفتم درس شیرینی می‌باشد.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس ریاضیات کاربردی و عددی

به‌طورکلی درس ریاضیات به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش عددی این درس که مثل درس سینتیک و طراحی راکتور بسیار تکنیکی و آسان است .وپیشنهاد ما برای موفقیت باز هم حل سؤالات متعدد است.بخش ریاضیات کاربردی قضیه کمی متفاوت‌تر دارد.فصل مدل‌سازی این بخش که اتفاقاً سؤالات زیادی هم از آن مطرح می‌شود برخلاف نگاه اولیه بسیار ساده است.پیشنهاد می‌کنیم با حل سؤالات مختلف کنکور این فصل به درجه‌ای برسید که با رد گزینه سؤالات این بخش رو حل می‌کنید و نیازی به کارهایی که برای نوشتن موازنه است ندارید.بهترین کتاب موجود در حال حاضر کتاب ریاضیات نشر پارسه می‌باشد.شما با خواندن این کتاب و نکاتی که گفتم بدون شک موفق خواهید شد.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس کنترل فرایند

این درس برای کسب رتبه‌های برتر بسیار اهمیت دارد،برخلاف ظاهر این درس که ضریب 1 دارد ولی مهم است. پیشنهاد می‌کنیم با انتخاب فصل‌هایی که هرساله سؤالات زیادی از آن‌ها مطرح می‌شود،حداقل خود را از سایر رقبای خود دورنگه ندارید.کتاب کنترل فرایند نشر پارسه کتاب بسیار خوبی برای این درس می‌باشد.

بهترین منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی - درس زبان عمومی و تخصصی

از بین 30سؤال زبان عمومی و تخصصی 15 سؤال مربوط به زبان تخصصی مهندسی شیمی می‌باشد.که این سؤالات در قالب‌های متنی تحت عناوینClose passage وReading comprehension می‌باشند. 15سؤال باقی‌مانده مربوط به لغات و گرامر می‌باشد. برای زبان تخصصی و عمومی کتاب مدرسان شریف کتاب خوبی می‌باشد.

توصیه ما این است که با توجه به شرایط فردی خود و زمانی که برای مطالعه دارید منابع را انتخاب کرده و با توجه به اهمیت و زمان‌گیر بودن دروس، برنامه‌ریزی کنید.

در مطالب آینده، به مصاحبه اختصاصی با نفرات برتر کنکور و کارنامه و محل قبولی داوطلبین  می‌پردازیم تا با یک دید دقیق و آگاهانه به انتخاب شما کمک کرده باشیم. چنانچه سؤالی درباره کنکور ارشد مهندسی شیمی دارید، کافی است سؤال خود را با کارشناسان لایوآموز درمیان بگذارید تا در اسرع وقت، پاسخ خود را دریافت نمایید.

لایواموز همراه همیشگی شما در مسیر موفقیت!ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)