معرفی بهترین منابع کنکور ارشد بر‍ق

0
1397-12-05
2658
معرفی بهترین منابع کنکور ارشد بر‍ق

در این مطلب از «لایوآموز: مرجع آموزش و مشاوره‌ی کنکور ارشد»، قصد داریم منابع کنکور ارشد برق را بررسی و ارزیابی کنیم. با لایو آموز همراه باشید..


اولین قدم برای آغاز پروسه‌ی تولید، انتخاب منابع مطالعه است، این مهم، حتی قبل از برنامه ریزی انجام می‌شود و تمامی اقدامات بعدی، بر پایه‌ی همین انتخاب انجام خواهد شد. منابع کنکور ارشد برق را به طور کلی می‌توان به دو بخش تقسیم کرد:

 

الف- منابع ارزان قیمت و معمول کنکور ارشد برق:

 

1- کتاب‌های کنکور
2- رفرنس‌ها و مراجع دانشگاهی
3- جزوات دانشکاهی

 

معایب منابع معمول کنکور ارشد برق:

 

 1. این منابع را تمامی دانشجوبان کمابیش مطالعه می‌کنند. شما با خواندن این منابع، کاری فراتر از رقبای خود انجام نداده اید.

 2. این کتاب ها یک بار نوشته می شوند و چندین و چند سال استفاده می شوند. این یعنی مطالب و درسنامه، مطابق با کنکور، به روز نشده و هر ساله صرفا تعدادی تست به آن اضافه می‌شود.

 3. این کتاب های آموزشی نکته و تست، خلاصه ی کتاب های مرجع هستند و شما با مطالعه ی آن ها صرفا تعدادی نکته و فرمول حفظ می کنید.

 4. شما حتی با مطالعه ی حجم زیاد کتب مرجع هم نیاز به تجربیاتی دارید که فقط یک کارشناس و متخصص کنکور میتواند آن ها را به شما منتقل کند.

 5. تست‌های کنکور از تمرینات کتب مرجع، سخت‌تر است. حتی می‌توان گفت تست‌های کنکور از امتحانات برترین دانشگاه‌های کشور نیز سخت‌تر است.

 

 

ب- منابع گران‌تر:

 

در کنار این منابع، سه منبع دیکر وجود دارد :


1- کلاس‌های حضوری
2- کلاس‌های آنلاین
3- فیلم‌های آموزشی

 

بررسی منابع دسته‌ی دوم:


عموما این منابع را اساتیدی تدریس می‌کنند که کنکور را می‌شناسند، چندین سال در این زمینه کار کرده‌اند و به منابع مسلط هستند، سوالات و روند فکری کنکور را تحلیل کرده اند و می‌دانند که امسال باید بیشتر روی چه مطالبی تاکید کرد.
آن‌ها می‌دانند که باید به چه روش‌هایی آموزش داده شود تا شما بتوانید از پس تست‌های کنکور برآیید.


 

کدام منبع را برای کنکور ارشد انتخاب کنم؟

 

این که کدام منبع را انتخاب کنید، به هدفتان بستگی دارد.

1- اگر هرف نسبتا راحتی را در نظر کرفته اید -مثلا قبولی در یک دانشگاه روزانه نه چندان پرطرفدار در شهرستان‌ها- می‌توانید با مطالعه‌ی منابع دسته‌ی اول و قدری تلاش و ممارست، به هدف خودتان دست یابید.
 

2- ولی چنانچه هدف بلندپروازانه‌تر و چالشی‌تری مثل قبولی در یک دانشگاه تاپ مثل دانشگاه تهران را انتخاب کرده اید، باید ببینید پیشینه‌ی درسی شما به چه شکل است.

 • آیا جزو دانشجویان فعال بوده اید؟
 • آیا به غیر از جزوه ی استاد، رفرنس های دانشگاهی و تمرینات آن ها را کار کرده اید؟
 • آیا در همین لحظه و پیش از مطالعه ی جدی منابع، متوانید حدودا 30 درصد سوالات کنکور را پاسخ دهید؟

در این صورت باز هم می‌توانید با استفاده از منابع دسته‌ی اول و مطالعه‌ی جدی آن‌ها، به هدف خودتان دست پیدا کنید.

ولی اگر جزو دانشجویان متوسط یا ضعیف، و یا حتی اصطلاحا شب امتحانی بوده اید، باید با حداقل هزار تا دوهزار دانشجویی که در دانشکاه‌های روزانه تحصیل کرده اند، رقابت کنید.

اگر هدف شما یکی از دانشگاه‌های برتر کشور مثل دانشگاه شریف است، باید رتبه‌ی دورقمی -زیر صد- کسب کنید.

با خودنان صادق باشید. آیا پایه‌ی درسی شما در حدی است که بتوانید جزو یک درصد بالای شرکت کنندگان باشید؟ با توجه به پاسختان به این سوال منابع خود را انتخاب کنید.

 

منابع کنکور برق


 


آیا می‌توان صرفا با مطالعه ی کتاب و جزوه و صرف زمان و انرژی به هدف مذکور دست یافت؟


شما با چندین هزار نفر بر سر تعداد بسیار محدودی از صندلی در حال رقابت هستید. آیا رقبای شما، مثل شما زمان صرف نمی کنند؟ آیا کتاب و جزوات را مطالعه نمی کنند؟ شما به چیزی فراتر از منابع معمول نیاز دارید تا تکنیک‌هایی را آموزش ببینید که شما را از سایرین متمایز کند.


 

بیایید با هم سه منبع دسته ی دوم را بررسی کنیم.

کلاس های حضوری:

مانند خیلی از پدیده های دیگر سنتی، کلاس های حضوری سنتی کم کم در حال منسوخ شدن هستند چرا که به دلیل هزینه های بالا مکان و پرسنل و هزینه های جاری شهریه کلاس ها خیلی زیاد است.

 • این کلاس‌ها، سنتی ترین و قدیمی ترین مورد هستند.
 • این کلاس‌ها هرینه‌ی بسیار بالایی دارند
 • اگر یک جلسه را از دست بدهید، امکان تکرار آن برای شما وجود نخواهد داشت.
 • این کلاس‌ها یکبار مصرف هستند و شما نمی‌توانید چندین بار آن‌ها را مرور کنید.


آموزش آنلاین و فیلم‌های آموزشی:

 

 • هزینه ی آن‌ها در مقایسه با کلاس‌های خضوری یک چهارم یا کمتر است.
 • شما می‌توانید آن‌ها را چندین و چند بار مرور کنید.
 • لازم نیست برنامه‌ریزی و زمانبندی‌تان را بر اساس کلاس‌ها تنظیم کنید. می‌توانید آن کلاس و آموزش را با برنامه ی خودتان تطبیق دهید.
 • لایو آموز، برای آموزش‌های خود بیمه‌ی آموزشی در نظر گرفته است. شما پس از خرید، یک هفته فرصت دارید در صورت عدم رضایت، محتوای خریداری شده را عودت دهید و کل هزینه‌ی پرداختی را بدون قید و شرط، بازدریافت کنید.

 

مزایای فیلم‌های آموزشی لایو آموز نسبت به دیگر منابع:

 

1. استفاده از اساتید برند و با تجربه

2. فیدبک خیلی خوب از دانشجویان سال های قبل

3. نتایج درخشان دانشجویان در کنکور ارشد

4. پشتیبانی علمی دوره توسط استاد

5. امکانات فنی بالای سایت برای راحتی کاربر

6. بیمه دوره که در صورت عدم رضایت هزینه دوره عودت داده خواهد شد.


 

معرفی منابع کنکور ارشد برق به تفکیک دروس:

 

زبان انگلیسی:

اگر به صورت آکادمیک زبان کار نکردید و به راحتی نمی‌توانید یک متن تخصصی زبان بخوانید توصیه می‌شود این درس را حذف کنید چرا که این درس مانند دروس دیگر با کتاب چند ماه کتاب خواندن و کلمه حفظ کردن درصد شما در کنکور بالا نمیرود کلا توصیه می‌شود از حفظ کردن لغات در این درس خودداری کنید چرا که حجم لغات به شدت زیاد و منابع آن نامعلوم است. سعی کنید گرامر و درک مطلب کار کنید. البته این دو مقوله کاملا تکنیکی است و اگر پایه زبان خوبی ندارید نیاز است حتما کلاس آنلاین یا فیلم آموزشی زبان تهیه کنید. توصیه ما به شما دوره های زبان کنکور ارشد استاد عالم زاده است.

 

معادلات و ریاضی مهندسی:

اغلب دانشجویان در ریاضیات ضعف دارند ومعمولا کمترین درصد کارنامه کنکور مربوط به ریاضیات است. این دروس از جمله دروسی هستند که منابع کنکوری زیادی برایشان موجود است و متاسفانه بسیار حجیم هستند و وقت گیر. ما کتاب معادلات اقای مهدیان و ریاضی مهندسی مدرسان شریف را به شما معرفی میکنیم ولی معمولا تکنیک های این دو درس در کتاب ها آورده نشده است و روش های میانبر معمولا در کلاس‌ها یا فیلم‌های آموزشی ارائه می‌شود.

توصیه‌ی ما فیلم‌های آموزشی معادلات و ریاضی مهندسی لایو آموز است.

 

مدار الکتریکی:

این درس علاوه بر مفاهیم پایه‌ای مهندسی برق و مفاهیم زیاد، یک درس مهارتی است و درسی نیست که فقط با کتاب خواندن بتوانید به آن مسلط شوید چرا که پر از ریزه کاری و مهارت و تکنیک است. با استفاده از فیلم‌های آموزش مدار الکتریکی استاد توسلی، از مباحث پایه مدار تا مفاهیم پیچیده، همواره یک استاد در کنار شما خواهد بود. برای مشاهده دوره رایگان تکنیک حل مدار و دوره رایگان آموزش تونن و نورتن به صفحه اصلی و دوره‌های رایگان مراجعه کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر، ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

 

 

برای مطالعه‌ی منابع دروس مختلف به طور کامل، این مقاله را ببینید: منابع دروس کنکور ارشد برق

 

امیدواریم پس از انتخاب منابع، بتوانید برنامه ریزی درستی داشته باشید و به اهدافتان برسید.

موفق و پیروز باشید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)