ظرفیت های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی 98

0
1398-01-18
2057
ظرفیت های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی 98

همواره میزان ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی به‌عنوان یک سؤال مهم داوطلبان برای انتخاب رشته مطرح بوده است. قبل از معرفی ظرفیت‌ها به این نکته اشاره‌کنیم: این دید که کدام گرایش ظرفیت‌ قبولی بیشتری در کنکور ارشد مهندسی شیمی دارد و ما نیز به سمت آن گرایش برویم، یک نگاه کاملاً غلط است. این فکر می‌تواند آینده شما را به خطر بیندازد. در قسمت‌های قبل به معرفی گرایش‌های مهندسی شیمی، بودجه‌بندی سؤالات کنکور ارشد مهندسی شیمی، ضرایب دروس کنکور ارشد مهندسی شیمی پرداختیم. در ادامه قصد داریم با معرفی ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی-گرایش‌های ارشد در دو نوبت روزانه و شبانه طبق دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش، با توجه به بررسی ظرفیت ‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی 97 و چند سال قبل به این سؤال دانشجویان پاسخ بدهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با بیان دیدگاه خود در همین قسمت از مشاوره کارشناسان ما برخوردار شوید.

       ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی - گرایش طراحی فرایندها     

ظرفیت ‌های قبولی کنکور ارشد مهندسی شیمی، گرایش طراحی فرایندها طی این چند سال رشد قابل‌توجهی داشته است. این گرایش که از پرطرفدارترین گرایش‌های مهندسی شیمی است، به علت جامع بودن آن بازار کار مناسبی برای دانشجویان دارد و همین امر باعث شده بسیاری از رتبه‌های برتر گرایش طراحی فرایند را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند.

      ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش فرایندهای جداسازی      

ظرفیت‌های قبولی کنکور ارشد مهندسی شیمی گرایش فرایندهای جداسازی نیز مثل گرایش طراحی فرایند، رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. شاید علت اصلی آن به پروژه‌های جذابی که دانشجویان می‌توانند در این گرایش انجام دهند مربوط باشد. همچنین بازار کار بسیار بزرگی که این گرایش دارد، تقاضا را برای این گرایش افزایش داده است.

      ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش ترموسینتیک وکاتالیست      

ظرفیت‌ قبولی کنکور ارشد مهندسی شیمی گرایش ترموسینتیک طی این چند سال تقریباً ثابت بوده است ولی این گرایش نیز از گرایش‌های جذاب مهندسی شیمی می‌باشد که طرفداران خاص خود را دارد.

      ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش مدل‌سازی، شبیه‌سازی، کنترل      

ظرفیت‌ قبولی کنکور ارشد مهندسی شیمی گرایش مدل‌سازی نیز تقریباً طی این چند سال ثابت بوده است. نکته قابل‌توجه در ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- این گرایش، میزان جذب کم در دوره شبانه نسبت به سایر گرایش‌ها طی این چند سال بوده است. به‌طورکلی گرایش‌های مدل‌سازی و صنایع غذایی تقاضای کمتری نسبت به سایر گرایش‌ها دارند.

      ظرفیت ‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش محیط‌زیست     

ظرفیت‌های قبولی کنکور ارشد مهندسی شیمی گرایش محیط‌زیست نوسانی بوده است. ولی پیش‌بینی می‌شود این ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- در کنکور ارشد98 بازهم رشد داشته باشد. علت این افزایش را می‌توان به تقاضای زیاد دانشجویان برای این گرایش به دلیل مباحث به‌روز و امکان تحصیل در خارج از کشور این گرایش دانست.

      ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش فراوری و انتقال گاز     

 

       ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش صنایع غذایی      

ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی-گرایش صنایع غذایی همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم ثابت و از گرایش‌های کم طرفدار مهندسی شیمی محسوب می‌شود. این تقاضای کم به خاطر تک‌وجهی بودن گرایش صنایع غذایی می‌باشد. درواقع دست دانشجویان را برای کار در سایر گرایش‌ها بسته نگه می‌دارد.

       ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش نانو فناوری      

 

      ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش پلیمر     

ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی-گرایش پلیمر نیز طی این چند سال نوسانی بوده است. برای این گرایش نیز پیش‌بینی می‌شود ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی بیشتر شود.گرایش پلیمر زمینه کاری بسیار مناسب در اغلب صنایع را داشته است و این امر باعث تقاضای بیشتر دانشجویان می‌گردد.

       ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش بیوتکنولوژی      

ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی-گرایش بیوتکنولوژی، با توجه به جدید بودن این گرایش بسیار قابل‌توجه می‌باشد. بدون شک در سال‌های آینده این گرایش از ظرفیت‌های قبولی بیشتری در کنکور ارشد مهندسی شیمی بهره خواهد برد. دلیل آن به علت مسائل به‌روزی است که در این گرایش مطرح می‌گردد همچنین برای ادامه تحصیلات در خارج از کشور نیز بسیار مناسب می‌باشد.

ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی- گرایش پدیده‌های انتقال

در این قسمت سعی کردیم شمارا به‌طور دقیق با ظرفیت‌ های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی-گرایش‌های ارشد آشنا کنیم؛ تا در انتخاب گرایش شما برای کارشناسی ارشد کمک کرده باشیم. بازهم توصیه می‌کنیم تعداد ظرفیت‌های قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی-گرایش‌ها به‌تنهایی معیار اصلی شما برای انتخاب نباشد.

در مطالب آینده، به، منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی و رتبه و محل قبولی و همچنین مصاحبه‌های اختصاصی با نفرات برتر می‌پردازیم تا با یک دید دقیق و آگاهانه به انتخاب شما کمک کرده باشیم. چنانچه سؤالی درباره کنکور ارشد مهندسی شیمی دارید، کافی است سؤال خود را با کارشناسان لایوآموز درمیان بگذارید تا در اسرع وقت، پاسخ خود را دریافت نمایید.

لایوآموز همراه همیشگی شما در مسیر موفقیت

 

 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)