ضرایب دروس مهندسی برق- گرایش کنترل در کنکور کارشناسی ارشد 98

0
1397-12-16
2114
ضرایب دروس مهندسی برق- گرایش کنترل در کنکور کارشناسی ارشد 98

یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین گرایش های ارشد مهندسی برق، گرایش کنترل است. در مقالات قبل لایوآموز مطالبی را درباره این گرایش برای شما منتشر کردیم. در ادامه این سری مقالات قصد داریم امروز شما را با ضرایب دروس مهندسی برق گرایش کنترل در کنکور ارشد برق 98 آشنا سازیم. برای آشنایی هر چه بیشتر با ضرایب دروس مهندسی برق گرایش کنترل و همچنین اهمیت هر درس، جدول زیر را مطالعه کنید.

ضرایب دروس در کنکور ارشد مهندسی برق:

زبان انگلیسی

مجموعه ریاضیات

(آمار، معادلات، ریاضی مهندسی)

مدارهای الکتریکی 1و2

الکترونیک 1و2   و

سیستم های دیحیتال

ماشین 1و2  و

تحلیل سیستم های انرژی

(بررسی سیستم قدرت سابق)

کنترل خطی

تجزیه و تحلیل

سیگنال و سیستم

الکترومغناطیس

مهندسی برق کنترل

2

3

3

1

2

4

2

1

همانطور که مشاهده می‌کنید، گرایش کنترل دارای یک زیر شاخه است. لازم است داوطلبان این آزمون، متناسب با ضرایب دروس به مطالعه آن ها بپردازند. به عنوان مثال، درس کنترل خطی، یکی از اصلی ترین دروس این گرایش است. این درس برای گرایش مهندسی برق- کنترل اهمیت زیادی دارد، زیرا از ضریب 4 در کنکور کارشناسی ارشد برخوردار است. همچنین در وهله بعد، دروس مجموعه ریاضیات باید مورد توجه قرار گیرند. همچنین دروس مدارهای الکتریکی 1 و مدار های الکتریکی 2  نیز با توجه به ضریب 3 خود، باید اولویت سوم مطالعه داوطلبان باشد. درس ماشین 1 و ماشین 2 و تحلیل سیستم های انرژی، با توجه به ضریب 2 خود، باید در اولویت بعدی مطالعه قرار گیرد. 

در نهایت دروس الکترونیک 1 و الکترونیک 2 و سیستم های دیجیتال، همچنین درس الکترومغناطیس باید در اولویت آخر برای مطالعه قرار گیرند. زیرا ضریب 1 این دروس، اهمیت آن ها را نسبت به سایر دروس پایین می آورد.

چنانچه سوالی درباره گرایش کنترل یا به طور کلی، درباره آزمون ارشد برق 98 داشتید می توانید پرسش خود را در زیر همین پست، در بخش نظرات با کارشناسان لایوآموز در میان بگذارید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند. 

مجموعه لایوآموز با تهیه محتوای باکیفیت آموزشی و قراردادن آن در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در رشته های مختلف، گامی پرثمر در راستای ارتقای سطح علمی کشور برداشته است. شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات لایوآموز و تهیه محتوای آموزشی مورد نیاز خود، نتیجه بسیار عالی را در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری برای خود رقم بزنید.

لایوآموز، همراه همیشگی شما در مسیر موفقیت!ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)