ضرایب دروس مهندسی الکترونیک در کنکور کارشناسی ارشد 98

0
1397-12-04
1827
ضرایب دروس مهندسی الکترونیک در کنکور کارشناسی ارشد 98

گرایش مهندسی الکترونیک، یکی از گرایشات پرطرفدار مهندسی برق است. این گرایش امروزه متقاضیان زیادی دارد و با توجه به پیشرفت این علم در کشور ما، از آینده شغلی مناسبی نیز برخوردار است. در ادامه این مقاله قصد داریم، به بررسی دروس آزمون و همچنین ضرایب هر درس بپردازیم، چنانچه از داوطلبین کنکور ارشد برق 98 هستید، توصیه می‌کنیم جدول زیر را مطالعه کنید تا هر چه بیشتر با ضرایب دروس این رشته آشنا شوید. تا بهتر برنامه ریزی کنید و با مشخص کردن اولویت ها مطالعه کنید.

 

ضرایب دروس در کنکور ارشد مهندسی برق

زبان انگلیسی

مجموعه ریاضیات

(آمار، معادلات، ریاضی مهندسی)

مدارهای الکتریکی 1و2

الکترونیک 1و2   و

سیستم های دیحیتال

ماشین1و2  و

تحلیل سیستم های انرژی

کنترل خطی

تجزیه و تحلیل

سیگنال و سیستم

الکترومغناطیس

مهندسی برق الکترونیک

مدارات مجتمع خطی

2

3

3

4

1

1

2

2

افزاره های میکرو و نانو الکترونیک

2

3

3

4

1

1

2

2

سیستم های الکترونیک دیجیتال

2

3

3

4

1

1

2

2

 

با توجه به جدول بالا ضرایب دروس برای همه زیر گرایش‌های الکترونیک یکسان است. درصورتی‌که شما در کنکور ارشد برق به گرایش الکترونیک علاقه‌مند باشید ضرایب دروس برای شما در هر سه زیر گرایش مانند مدارات مجتمع خطی و یا دیجیتال و نانو الکترونیک یکسان است و نیازی به مشخص کردن زیر گرایش ندارید. اهمیت دروس فوق با توجه به ضریبی که دارند تعیین می شود و بهتر است اولویت مطالعه خود را بر اساس ضریب دروس تعیین نمایید.

منابع امتحانی کنکور ارشد برق الکترونیک

داشتن اطلاعات دقیق از منابع کنکور ارشد برق الکترونیک برای داوطلبان کنکور ارشد  بسیار مهم است و یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های داوطلبان می‌باشد. داوطلبان می‌توانند بامطالعه دقیق و برنامه‌ریزی بر روی این منابع در کنکور نتیجه بهتری بگیرند و موفق شوند. درنتیجه در انتخاب منابع مناسب شما داوطلبان عزیز باید دقت داشته باشید زیرا در روند یادگیری شما تأثیر خواهد داشت. انتخاب منابع غلط ممکن است باعث شود نسبت به مطالعه آن درس دلسرد شوید و آن درس را کنار بگذارید درصورتی‌که انتخاب منبع درست و مناسب که بتوانید به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کنید بر یادگیری شما تأثیر مثبت می‌گذارد و باعث می‌شود به خواندن آن درس ترغیب شوید و از مطالعه آن خسته نشوید. لایوآموز با ارائه انواع فیلم های آموزشی و دوره های آنلاین احتیاج شما به منابع کتبی و زمانگیر را تا حد زیادی برطرف و روش یادگیری و مطالعه شما را متحول می کند.

 

چند نکته‌ای که برای موفقیت در کنکور ارشد برق الکترونیک باید در نظر بگیرید:

 

  1. دروس امتحانی را بر اساس ضرایب آن مرتب کنید و برای مطالعه دقیق آن برنامه‌ریزی کنید.
  2. منابع مربوط به دروس امتحانی کنکور ارشد برق الکترونیک را بشناسید و تهیه کنید.
  3.  پس از شناخت منابع باید به مطالعه دروس و منابع بپردازید. بهتر است یکی دو ماه مانده به برگزاری کنکور ارشد برق الکترونیک حداقل یک‌بار منابع را مطالعه کرده باشید و نکات مهم را یادداشت کنید. یکی از روش‌های مطالعه خلاصه‌برداری از منابع است. این روش کمک می‌کند تا دریکی دور روز مانده به کنکور ارشد برق الکترونیک نکات کلیدی که خلاصه‌برداری نموده‌اید  را مطالعه کنید.
  4. اگر می‌خواهید در زمان کنکور دچار کمبود وقت نشوید تمرین تست‌زنی را انجام دهید. مهارت در تست‌زنی باعث می‌شود بر روی زمان خود در آزمون تسلط داشته باشید و نیز با نمونه سؤالات زیادی آشنا شوید.

اگر قصد دارید در کنکور ارشد برق الکترونیک 99 موفق شوید از همین‌الان شروع کنید . زمان را از دست ندهید و برای مطالعه دروس برنامه‌ریزی کنید.

کارشناسان لایوآموز همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. چنانچه سوالی درباره کنکور ارشد برق دارید می توانید سوال خود را در زیر همین پست در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید. 

لایوآموز، همراه همیشگی شما در مسیر موفقیت!ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)