برنامه ریزی برای آزمون های استخدامی

0
1397-11-16
6050
برنامه ریزی برای آزمون های استخدامی

نحوه آماده سازی برای آزمون های استخدامی

آزمون استخدامی پس از کنکورهای سراسری، آزمونی است که نیازمند مطالعه و مدیریت زمان می‌باشد. چند سالی است که رقابت در عرصه آزمون‌های استخدامی بین داوطلاین مشاغل دولتی شدت گرفته و روز به روز بر تعداد نفرات شرکت کننده در این آزمون‌ها افزوده می‌شود.

شناخت منابع مناسب آزمون و برنامه‌ریزی دقیق و مرتب تا روز برگزاری آزمون استخدامی موردنظر از مهم‌ترین کارهای انجام گرفته توسط داوطلبان می‌باشد. باتوجه به مشترک بودن دروس امتحانی آزمون‌های استخدامی و کنکور کارشناسی ارشد، نیاز است داوطلبان با شناخت دقیق منابع و مطالعه کافی، نسبت به نحوه پاسخگویی به سوالات هر کدام از این آزمون‌ها دقت لازم را بکار گیرند.

متاسفانه بسیاری از داوطلبان آزمون‌های استخدامی و آزمون مقطع کارشناسی ارشد، درخصوص تفاوت در نحوه آماده سازی خود و بکارگیری تکنیک ها در این دو آزمون دچار اشتباهاتی شده‌اند. بر خود لازم دیدیم در چند بخش این نکات و تکنیک‌های آماده‌سازی آزمون‌ها را برای داوطلبان گرامی شرح دهیم.

درحالی‌که دروس امتحانی و منابع موردنیاز برای شرکت در آزمون استخدامی و آزمون ارشد مشترک است اما اولین تفاوت این دو آزمون در مدت زمان پاسخگویی به سوالات است. به‌عنوان مثال مدت زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی رشته مهندسی برق در آزمون‌های استخدامی برای چهار درس مدار الکتریکی 1 و 2  ، بررسی سیستم های قدرت، ماشین های الکتریکی 1 و 2 و الکترومغناطیس 80 دقیقه بوده که تقریبا یک سوم مدت زمان پاسخگویی به سوالات کنکور کارشناسی ارشد این رشته می‌باشد. پس تکنیک‌های آماده سازی برای این آزمون و همچنین سرعت و دقت در پاسخگویی به سوالات در جلسه آزمون استخدامی کاملا متفاوت از آزمون کارشناسی ارشد است. مدیریت زمان در پاسخگویی به سوالات تخصصی آزمون ها نیازمند تمرین، تکرار و تسلط کافی داوطلبان بر مباحث دروس امتحانی است.

آزمون استخدامی سازمان‌ها و ادارات دولتی تفاوت‌های دیگری نیز با کنکور کارشناسی ارشد دارد که در پست‌های آتی به آن اشاره خواهد شد.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)