فیلم آموزشی کلاس آنلاین سیگنال و سیستم

فیلم آموزش سیگنال و سیستم و کلاس آنلاین سیگنال و سیستم ویژه کنکور ارشد برق و دکتری با تدریس استاد دهقانی. یکی از بهترین منابع آموزش سیگنال سیستم مختص دانشجویان ارشد و دکتری

person-add 314 نفر
ویدئو 82 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
899,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : فیلم ضبط شده + از ماه مهر 1401دوره های حل تست و رفع اشکال آنلاین برگزار خواهد شد .
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

 این کلاس آنلاین به صورت فیلم آموزش سیگنال و سیستم در دسترس است برای شرکت در کلاس آنلاین سیگنال و سیستم کنکور ارشد 1400 کلیک کنید

فیلم آموزش سیگنال و سیستم کنکور ارشد و دکتری

فیلم و کلاس آنلاین سیگنال و سیستم جهت کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تدوین شده و تمام سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی از سال 1368 تا 1398 در این دوره حل شده است. همچنین در این دوره سوالات دکتری برق که شامل درس سیگنال و سیستم می‌باشد، نیز به صورت کامل حل شده است. لذا دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته­ های برق، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی و یا دکتری مهندسی برق کنترل و یا مخابرات و مهندسی پزشکی با هر سطح علمی دارند، به راحتی می­‌توانند از این دوره استفاده کنند و در کنکور نتیجه دلخواه خود را به سادگی کسب نمایند.

مباحث پیش نیاز این درس

در دوره آموزش سیگنال و سیستم از نظر مفهومی، نیاز به پیش­نیاز خاصی نمی­ باشد و تمام مفاهیم از پایه در این دوره تدریس می‌­شود، اما برای تسلط کافی در این درس، دانشجویان نیازمند پایه ریاضی مناسبی می­باشند که در طول دوره با حل تست­های متعدد و نیز یادآوری مطالب ریاضی مرتبط با بحث انتگرال­ گیری دانشجویان به این تسلط دست خواهند یافت. با وجود اینکه برای درس سیگنال و سیستم دانشجویان باید با مباحث ریاضی مرتبط با انتگرال­ گیری آشنایی کافی داشته باشند، اما در این دوره، انتگرال­ گیری نیز در طول دوره تدریس می­‌شود تا دانشجویان بدون نیاز به پیش­ زمینه خاصی بتوانند این درس را به صورت کامل فراگیرند.

تفاوت  دوره آموزش سیگنال و سیستم با کتاب‌ها و مراجع دیگر

درس تجزیه و تحلیل سیستم­ها، که جزء دروس پرطرفدار کنکور می‌باشد، در دانشگاهها از روی کتاب سیگنال اپنهایم تدریس می‌­شود که کتاب بسیار کاملی است، اما دانشجویان باید توجه نمایند که درس سیگنال با توجه به اینکه مطالب درس پیچیدگی خاصی ندارد، در کنکور از روی کتاب مرجع سوالی طرح نمی‌شود و برای طرح سوالاتی در سطح کنکور، طراحان از حالت­های خاص و لم­های پیچیده سوال طرح می‌­کنند. در درس سیگنال و سیستم‌ها اصلی­‌ترین مرجعی که دانشجویان با سطوح مختلف برای مطالعه انتخاب می­کنند و واقعاً کتاب کاملی است، کتاب آقای تقدسی می­باشد که در دو جلد تالیف شده است، جلد اول مختص یادگیری اولیه درس بوده که به همراه مثالها و تست­های کنکور، درس آموزش داده شده است و در جلد دوم نکات بسیار زیادی به همراه تست­های با سطح دشواری بالاتر نسبت به جلد اول بیان شده است.

بسیاری از دانشجویان، پس از مطالعه جلد اول کتاب آقای تقدسی، فکر می­‌کنند که بعد از فراگیری آموزش سیگنال و سیستم به تسلط نسبی دست یافته­ اند و با توجه به محدودیت وقت، از مطالعه جلد دوم منصرف می­شوند که در این صورت قطعاً در کنکور به نتیجه دلخواه نخواهند رسید. اما افرادی که زمان زیادی صرف مطالعه جلد اول و دوم کتاب آقای تقدسی می ­نمایند، با وجود اینکه نکات بسیاری را در جلد دوم مطالعه کرده­ اند، اما به دلیل تعداد بسیار زیاد نکات عملاً در حل تست­ها نمی­توانند از این نکات استفاده مفیدی نمایند.

در فیلم و کلاس آنلاین سیگنال و سیستم هدف اصلی، تجمیع فواید کتب مختلف و تجربیات 6 ساله تدریس سیگنال در موسسات مختلف تهران و ارائه آنها به دانشجویان می‌­باشد. در دوره سیگنال و سیستم سعی بر این است که بدون حفظ حتی یک نکته و تنها با انتقال مفاهیم به دانشجویان تدریس شود، به نحوی که دانشجویان تمام نکات را در کمتر از 30 ثانیه بتوانند استخراج کنند، روش کار نیز بدین صورت می‌­باشد که دانشجویان در هنگام تدریس، پس از بیان تمام نکات سیگنال، روش کوتاه استخراج نکات را از تعاریف اساسی سیگنال یاد می­ گیرند و لذا تنها کافی است که دانشجو فقط با عنوان نکته آشنا باشد تا بتواند به راحتی نکته مورد نظر را سریع بازتولید نماید.

در آموزش سیگنال و سیستم، مشکل اساسی دانشجویان معمولاً تشخیص راه حل می­باشد، چرا که سوالات سیگنال سطح دشواری بالایی ندارند، اما متاسفانه شباهت روش­‌ها در فصل‌­های مختلف، باعث سردرگمی دانشجو در حل سوال می­‌شود. برای مثال، در یک سوال، دانشجو اگر بداند که باید از فصل تبدیل فوریه استفاده کند، به راحتی سوال را حل می­‌کند، اما در صورتی که روش حل را نداند، در انتخاب روش حل با استفاده از سری، تبدیل فوریه و یا تبدیل لاپلاس به بن بست میرسد و در اکثر موارد دانشجویان با انتخاب راه حل اشتباه، به جواب‍‌های اشتباهی می­‌رسند که در گزینه­ها نیز وجود دارد. در این دوره، مفاهیم و روش­های ساده­ ای به دانشجویان آموزش داده می­‌شود که به راحتی بتوانند مفاهیم انواع تبدیل­ها و فرق بین آنها را درک نمایند. برای بیان این مفاهیم نیز از مثالهای ساده­ ای مثل تقسیم کیک و ... استفاده می­‌شود تا دانشجویان همواره این مفاهیم را به یاد داشته باشند.

چاش در حل سوالات درس سیگنال و سیستم

درس سیگنال، درسی است که واقعاً سهل ممتنع است، چرا که سوالات در عین سادگی، بسیار پیچیده می‌­باشند. به این صورت که دانشجویان وقتی یک بار صورت سوال­ها را مطالعه می­‌کنند، فکر می­‌کنند تمام سوالات را بلد هستند، اما وقتی می­‌خواهند سوالات را حل کنند، نصف سوالات را هم نمی­توانند صحیح حل کنند. دلیل این امر این است که با توجه به شباهت بسیار زیاد فصل‌های مختلف این درس، تله­ های بسیاری در سوالات سیگنال و سیستم وجود دارد که طراحان نهایت ظرافت را در استفاده از این تله­ ها و چینش گزینه­ ها به کار می‌­برند، برای مثال اگر سوالی را به اشتباه بدون در نظر گرفتن ناحیه همگرایی دانشجو حل کند، به جواب مثلاً 10 می­رسد که این عدد در گزینه اول قرار داده می‌­شود تا دانشجو پس از حل اشتباه با دیدن اولین گزینه با خوشحالی این گزینه را انتخاب نماید، در حالی که پاسخ صحیح بینهایت می­‌باشد که با در نظر گرفتن ناحیه همگرایی بدست می­ آید و در گزینه آخر هم قرار داده می­‌شود. بنابراین، در درس سیگنال نکته اصلی شناخت تله ­ها و نشانه ­ها می‌­باشد، در هر سوال سیگنال قطعاً نشانه ­ای وجود دارد که راه حل و پاسخ نهایی را به شما می­‌گوید، اما در صورتی که با نشانه ­های درس سیگنال آشنا نباشید، بدون توجه به این نشانه­ ها در تله سوال گیر افتاده و به پاسخ اشتباه خواهید رسید. به صورت خلاصه، وجه تمایز این دوره با کتب و یا سایر دوره­ ها را می­توان به صورت زیر بیان کرد.

  • بیان کامل مفاهیم و آموزش مفهوم و محل استفاده هر یک از تبدیل­ها
  • بیان جامع تمام نکات درس سیگنال و حل سوالات متعدد با استفاده از این نکات
  • آموزش تله­ های طراحان در درس سیگنال و سیستم
  • آموزش استخراج نشانه ­های سوال که راه حل را به شما می­گوید
  • آموزش نحوه استخراج نکات درس سیگنال در زمان کمتر از 30 ثانیه و عدم نیاز به حفظ نکات مختلف
  • حل تست­های متعدد برای افزایش توانایی دانشجویان در حل تست

ضریب مبحث دوره آموزش سیگنال و سیستم برای گرایش های مختلف

دانشجویان تمام گرایش­ها، درس ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرانسیل را برای کنکور مطالعه می‌کنید و بسیاری از مطالب درس سیگنا‌‌‌ل‌ها وسیستم‌ها ا نیز با این دو درس همپوشانی دارد. درنتیجه دانشجویان سری فوریه و تبدیل لاپلاس درس سیگنال را در ریاضیات مهندسی و معادلات مطالعه کرده ­اند، از طرفی دانشجویان در درس سیگنال اگر تبدیل سری فوریه را بلد باشند، در واقع تبدیل فوریه را نیز بلد هستند و اگر تبدیل لاپلاس را از درس معادلات بلد باشند، تبدیل لاپلاس و تبدیل z را در درس سیگنال نیز بلد خواهند بود و لذا با مطالعه اندک درس سیگنال، با توجه به پیش­ زمینه قبلی دانشجویان به راحتی می‌­توانند در این درس، درصد بالایی کسب نمایند.

بررسی درصدهای درس سیگنال و سیستم

در کنکور کارشناسی ارشد بررسی کارنامه پذیرفته ­شدگان سال‌های گذشته بیانگر این است که اکثر دانشجویان مهندسی برقدر تمام گرایش­‌ها، سه درس ریاضیات، مدارهای الکتریکی و یک درس ضریب 4 مختص گرایش خود را به عنوان دروس اصلی خود انتخاب می­‌کنند، و اکثر دانشجویان برای درس پنجم، سیگنالها و سیستمها را انتخاب می­‌کنند، چرا که مفاهیم و مطالب این درس ساده ­تر بوده و حل سوالات این درس نیز برای دانشجویان ساده است، به طوری که میانگین درصد دانشجویان در این درس در سالهای گذشته بالاترین در بین سایر دروس است و تنها درسی است که درصد میانگین آن نزدیک 50 است ، لذا دانشجویان برای باقی ماندن در کورس رقابت با سایرین باید درصد بالایی در این درس کسب نمایند. از طرفی با توجه به تله­ های بسیار زیاد و نیز اشتباهات محاسباتی بسیار بالا در این درس، معمولاً دانشجویان درصد 40 را به راحتی کسب می­کنند.لذا برای افزایش این درصد نیاز به مهارت­های ویژه­ای است که برای اکثر دانشجویان با مطالعه امکان­پذیر نیست و یا برای کسب این مهارت­ها باید چندین کتاب مختلف را مطالعه نمایند که نیازمند حداقل صرف 3 ماه زمان می­باشد. از طرفی درس سیگنال جزء دروسی است که در ماراتن رقابت کنکور، دانشجویان باید بتوانند با صرف کمترین زمان، بهترین بازدهی را به دست آورند و سر جلسه کنکور نیز، برای حل تست­های متعدد، در برخی دروس زمان ذخیره کنند تا در درس­های دشوارتر، از زمان ذخیره شده استفاده نمایند. لذا برای مثال اگر دانشجویی با صرف زمان 4 ماه برای مطالعه درس سیگنال و صرف زمان 36 دقیقه ( وقت استاندارد ) سرجلسه کنکور درصد 80 کسب نماید، دانشجوی موفقی محسوب نمی­‌شود، بلکه باید دانشجو برای کسب رتبه ­های تک و یا دورقمی باید بتواند با صرف زمان 1 ماه مطالعه و زمان 20 دقیقه سرجلسه کنکور، در درس سیگنال درصد 80 کسب نماید که نیازمند مهارت­های بسیار ویژ­ه­ای است. در این دوره، ما با استفاده از تجربیات خود به دانشجویان تمام نکات را در کوتاه­ترین زمان آموزش می­دهیم، به نحوی که دانشجو پس از اتمام دوره با صرف حداکثر یک ماه می­تواند به تسلط کامل در درس سیگنالها و سیستمها دست یابد، همچنین ما نکاتی را در این دوره ارائه می­کنیم و با روشی این درس را به شما آموزش می­دهیم که بدون اینکه بخشی از حافظه شما صرف حفظ نکات متعدد این درس شود، در زمان کمتر از 20 دقیقه تمام سوالات سیگنال را به راحتی پاسخ دهید. لذا با توجه به سادگی این درس و میانگین درصد بالای دانشجویان، تمام دانشجویان در همه گرایش­ها باید در این درس، درصد بالایی کسب نمایند،  برای روشن تر شدن این موضوع، در ادامه هر یک از گرایش­ها به صورت جداگانه بررسی شده است.

گرایش کنترل

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

1

2

4

2

1

 

در جدول­‌های فوق ملاحضه می­‌شود که برای دانشجویان کنترل، درس سیگنال و درس ماشین­های الکتریکی (1و2) و بررسی (1) ضریب 2 دارند. پس از نظر اینکه دانشجویی در درس سیگنال برای مثال 6 سوال را صحیح جواب دهد یا در درس­ ماشین­ و بررسی، بازدهی یکسانی دارد. اما تفاوت اساسی در این است که دانشجو برای درس سیگنال فقط 1 درس و 1 کتاب را باید مطالعه کند اما برای درس ماشین و بررسی، باید ماشین­های الکتریکی 1 و ماشین های الکتریکی 2 و بررسی سیستم­های قدرت 1 را مطالعه کند، یعنی عملاً دانشجو باید 3 کتاب را مطالعه کند، یعنی دانشجو با صرف زمان 3 برابر در درس ماشین و بررسی نسبت به سیگنال، نتیجه یکسانی کسب خواهد کرد. پس برای دانشجویان کنترل برای انتخاب بین دو درس با ضریب 2، از نظر زمانی بسیار به صرفه است که درس سیگنالها و سیستمها را انتخاب نماید.

گرایش مهندسی برق الکترونیک

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

4

1

1

2

2

 

با توجه به جدول فوق، برای دانشجویان گرایش الکترونیک  دو درس سیگنال و الکترومغناطیس دارای ضریب یکسان 2 می­باشد، اما با توجه به اینکه درس الکترومغناطیس در مقایسه با سیگنال بسیار دشوارتر است، دانشجویان الکترونیک قطعاً درس سیگنال را به عنوان درس ضریب 2 انتخاب می­کنند و این امر همواره در سالهای گذشته نیز بین دانشجویان روشی مرسوم بوده است.

گرایش مهندسی برق مخابرات

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

2

1

1

4

2

 

گرایش مهندسی پزشکی

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

3

1

4

4

1

 

برای دانشجویان مخابرات، مهندسی پزشکی ،  با توجه به اینکه درس سیگنالها و سیستمها، دارای ضریب 4 می­باشد، چاره ­ای جز مطالعه و شرکت در دوره آموزش سیگنالها  و سیستمها نیست و در کنکور حتماً باید در این درس درصد مناسبی کسب نمایند.

 اما برای داشتن درصد بالای 50% در سیگنال، همانطور که قبلاً بیان شد، دانشجویان علاوه بر یادگیری باید مهارت­های ویژه­ای نیز فرا بگیرند که در این فیلم آموزش سیگنال و سیستم در کمترین زمان این مهارتها و نکات به دانشجویان آموزش داده می‌­شود.

مهندسی مکاترونیک

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

4

4

4

1

1

مهندسی انرژی های تجدیدپذیر، مهندسی سیستم­های انرژی، مهندسی هسته ­ای

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

1

4

2

1

2

گرایش مهندسی برق قدرت

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

1

4

2

1

2

 

همانطور که در جدول فوق مشخص است، درس سیگنال برای گرایش­های قدرت، مهندسی انرژی های تجدید پذیر، مهندسی سیستم­های انرژی و مهندسی هسته ­ای ضریب 1 دارد، اما با توجه به سادگی مطالب درس سیگنال، و نیز ساده­ بودن سوالات این درس در کنکور، با وجود ضریب 1، درس سیگنال باز هم جزء دروسی است که دانشجویان این گرایش­ها می­توانند برای کنکور مطالعه نمایند، چون برای مثال، با وجود اینکه درس مغناطیس برای گرایش قدرت ضریب 2 دارد، اما دانشجویان با مطالعه این درس به احتمال زیاد درصدی در حدود 20 کسب خواهند کرد که با اعمال ضریب 2، در نمره نهایی 40% می­‌شود، اما در درس سیگنال دانشجویان با مطالعه درس سیگنالها و سیستمها به راحتی بدون اینکه زمان زیادی صرف مطالعه این درس نمایند، می­توانند درصد 50% را در این درس کسب نمایند که در نمره نهایی تاثیر بهتری از درس مغناطیس خواهد داشت.

دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده پس از گذراندن این دوره

در این دوره، هدف اصلی ما آموزشساده و روان نکات درس سیگنال به دانشجویان می­ باشد که آورده ­های نهایی در این دوره را می­توان به صورت زیر خلاصه کرد:

حل سوالات فصل اول بدون دخالت دست

در فصل اول سیگنال، روشهایی به دانشجویان آموزش داده می‌­شود که خصوصیت سیستم­های مختلف را بدون حل و با نگاه حل کنند ، و چون هر سال یک سوال از خصوصیات سیستم­ها در کنکورمطرح می­‌شود، با یادگیری این روشها به صورت تضمینی دانشجویان می­توانند، این سوال را به راحتی حل کنند.

یادگیری 6 فصل در 1 فصل

در کلاس آنلاین سیگنال و سیستم یا فیلم آموزش آن، پس از آموزش فصل سری فوریه زمان پیوسته، 6 نکته به دانشجویان آموزش داده می­شود تا با استفاده از آنها بتوانند مطالب مطرح شده در سری فوریه، را برای تبدیل فوریه، لاپلاس و z نیز به کار گیرند و در واقع تمام نکات سیگنال در فصل سری فوریه گفته می­شود و روش تبدیل نکات فصل سری فوریه برای سایر تبدیل­ها، به دانشجویان آموزش داده می­شود.

مهارت تشخیص راه حل

در درس سیگنال و سیستم، با توجه به شباهت بسیار زیاد فص‌لهای مختلف، یکی از مشکلات اصلی تشخیص راه حل مساله است که اغلب دانشجویان در این زمینه ضعف دارند. در این دوره نشانه ­های مختلفی که طراحان سوال به وسیله آن به صورت مستتر راه حل مساله را در صورت سوال قرار می­دهند، به دانشجویان آموزش داده می­شود تا بتوانند به راحتی روش حل مساله را استخراج نمایند.

مهارت تشخیص تله سوالات

در درس سیگنال در سوالات، تله­ های مختلفی قرار داده می­شود که در این دوره دانشجویان با شناخت تله­ های طراحان، ضریب اشتباه خود را به حداقل خواهند رساند.

مهارت درک انواع تبدیل

علاوه بر نکات کنکوری و حل تست­های متعدد، مفاهیم و کاربردهای انواع تبدیل­ها در مهندسی برق و مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی نیز به دانشجویان آموزش داده می­شود تا با درک مفاهیم، یادگیری درس و توانایی حل تست افزایش یابد.

شرایط گذراندن این دوره و پیش نیازها

خوشبختانه درس سیگنال همپوشانی زیادی با درس ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرانسیل دارد و لذا دانشجویان با مطالعه دو درس ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرانسیل ، آمادگی فوق­ العاده بالایی برای یادگیری درس سیگنال پیدا می­کنند و این امر کمک می­کند که تمام دانشجویان با هر سطح علمی، بتوانند درس سیگنال را به راحتی یاد بگیرند.

تنها پیش­نیاز این درس، توانایی ریاضی و استفاده از روشهای انتگرال­ گیری می­باشد که در این دوره، در هر فصل پیش­نیازها نیز تدریس می­شود و در حل تست­ها نیز فرض بر این است که دانشجویان ریاضیات را فراموش کرده­ اند و لذا در حل سوالات، حتی گامهای ساده ریاضی مثل تغییر متغیر و ... به صورت کامل گفته می­شود تا اگر دانشجویی مطالب ریاضی را فراموش کرده است، یادآوری شود.

در این دوره نیز مثل تمام دوره ­های برگزار شده توسط استاد دهقان، تمام مطالب درس به نحوی تدریس می­‌شود که حتی اگر دانشجویی درس سیگنال را در دانشگاه نگذرانده باشد نیز بتواند درس را درک کرده و در کنکور موفق عمل کند. لذا حتی دانشجویانی که پایه ضعیفی دارند و یا ریاضیات را به صورت کامل فراموش کرده ­اند و یا حتی درس سیگنال  و سیستم را تا بحال نگذرانده ­اند، نیز می­توانند در این دوره شرکت کرده و در انتهای دوره به تمام نکات و مطالب درس سیگنال مسلط شوند.

کتابها و مراجع مورد نیاز دوره آموزش سیگنال و سیستم

با توجه به اینکه در کلاس سیگنال و سیستم، تمام مطالب و درسنامه به صورت مفصل و کامل بیان شده است، در بخش درسنامه دانشجویان نیازی به مرجع کمکی نخواهند داشت.

در بخش حل تست نیز تمام تستهای سراسری از سال 1368 تا 1398 در رشته­ های برق، مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی حل شده است و لذا دانشجویان با حل این تستها تسلط 100% روی مطالب خواهند داشت و نیازی به حل تست­های اضافه ­تر ندارند. اما در صورتی که دانشجویان با کتابهای چاپی برای حل تست راحت­تر کنار می­ آیند، می­توانند از کتاب مدرسان شریف برای حل تست استفاده نمایند. کتاب سیگنال مدرسان شریف در بحث سوالات کنکور، از نظم و ترتیب ( به ترتیب سال از سال 1380 تا بحال ) مناسبی برخوردار است و سوالات به ترتیب از سال 1380 تا 1398 آورده شده است که برای حل تست کتاب مناسبی است. اما دانشجویان باید دقت نمایند که از حل سوالات کتاب مدرسان صرفاً برای یادگیری اولیه درس استفاده نمایند و در بخش تسلط به درس و آمادگی به کنکور، در حل سوالات از نکات گفته شده در کلاس استفاده نمیاند.

برای شرکت در کلاس آنلاین سیگنال و سیستم کنکور ارشد 1400 کلیک کنید

کلاس آنلاین سیگنال و سیستم 

محتوا و سرفصل های دوره و فیلم آموزش سیگنال و سیستم

 آشنایی با تحلیل سیگنال و سیستم­

در فیلم آموزش سیگنال و سیستم، همواره حداقل یک سوال به صورت مستقیم از فصل اول طرح می‌شود که در برخی سالها نیز 2 سوال به صورت مستقیم از فصل اول طرح شده است. در این فصل معمولاً یک سوال از مشخصات سیستم­ها مطرح می­‌شود که در این دوره روش­های حل سوال بدون دخالت دست برای تشخیص ویژگی­های سیستم­ها آموزش داده می­‌شود تا براحتی این سوال را حل نمایند. در برخی سالها نیز یک سوال دیگر از بحث انرژی و توان سیگنال و یا دوره تناوب مطرح می‌­شود که در این بخش نیز روش نوینی به دانشجویان آموزش داده می‌­شود تا بدون محاسبات و در کمتر از 30 ثانیه  سوالات درس سیگنال و سیستم را به سادگی حل نمایند، لازم به ذکر است که برخلاف کتب مختلف که در این فصل از ریاضیات پیچیده برای حل سوالات و راه­حلهای طولانی استفاده می­نمایند، در دوره آموزش سیگنال و سیستم حل هیچ سوالی بیشتر از 3 خط نخواهد بود.

سیستم­های LTI

این فصل تنها فصلی از دوره آموزش سیگنال وسیستم است که نیاز به محاسبات دارد و با وجود اینکه ساده ­ترین فصل درس سیگنال و سیستم می­باشد، اما دانشجویان در حل تستهای این فصل معمولاً مرتکب اشتباهات زیادی می­شوند،  در  دوره و فیلم آموزش سیگنال و سیستم برای این فصل روش­هایی آموزش داده می­‌شود که در بسیاری از سوالات راه حل را به طرز قابل توجهی کوتاه کرده و نیز با آموزش مفاهیم سیستم­های LTI، توانایی تحلیل پاسخ­های بدست آمده به دانشجویان آموزش داده می‌­شود تا پس از حل سوال با تحلیل پاسخ، از صحت آن اطمینان حاصل نمایند. پس از آموزش این روش­ها، با حل تست­های متعدد، روش­های آموزش داده شده با دانشجویان تمرین می­‌شود تا تبدیل به ابزاری ساده برای حل سوالات شوند.

سری فوریه

مبحث سری فوریه برای سیستم­های زمان گسسته و پیوسته در یک فصل تدریس می‌­شود و تمام تست­ها مرتبط با این فصل در این دوره حل می‌­شود. همچنین در این فصل دانشجویان کافی است تعریف سری فوریه را یاد بگیرند و پس از آن، روش استخراج تمام نکات در کمتر از 20 ثانیه به دانشجویان آموزش داده می‌­شود تا مجبور به حفظ نکات زیاد نشوند.

تبدیل فوریه

بیشترین تعداد تست سیگنال و سیستم در کنکور از این فصل خواهد بود، و معمولاً بین 3 تا 6 تست از این فصل طرح می‌­شود. در این فصل با استفاده از مطالب آموزش داده شده در سری فوریه، تنها با اندکی تغییر و بدون نیاز به حفظ فرمول و یا نکته جدید تمام مطالب آموزش داده می­‌شود. در این دوره، در فصل تبدیل فوریه بیش از 100 تست کنکور حل می­‌شود تا دانشجویان کاملاً بر این فصل مسلط شوند.

تبدیل لاپلاس

این فصل شاید ساده­ ترین فصل دوره آموزش سیگنال وسیستم باشد، چرا که در این دوره با استفاده از روش­های بسیار ساده تمام سوالات این فصل آموزش داده شده و با حل تست­های متعدد، دانشجویان در حل مساله نیز به قدرت لازم دست خواهند یافت.

تبدیل z

در فصل تبدیل z، مطلب جدیدی مطرح نمی‌­شود و تنها با آموزش چند جمله، دانشجویان تمام مطالب فصل تبدیل لاپلاس را با تبدیل z معادل­سازی کرده و خودشان قادر خواهند بود که تمام تست­ها را حل نمایند.

نمونه­ برداری

فصل نمونه ­برداری نیز جزو فصول مهم کلاس سیگنال و سیستم است که در انتهای دوره به دانشجویان آموزش داده می­‌شود تا بتوانند نحوه پیاده­سازی تمام مطالب مطرح شده در درس را در عمل را یاد بگیرند. با توجه به اینکه در این فصل تعداد تست­های کنکور، اندک است، در این فصل در کنار تست­های کنکور، مثالهای تالیفی نیز حل می­‌شود تا تسلط کافی در حل مسائل این فصل حاصل شود.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال


1
1 نمایش رایگان
بیشتر show-more

بیشتر show-morechaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (38)

من پکيج رياضي مهندسي استاد صابر براي قوي شدن پايه رياضيات ام و گرفتن نتيجه عالي در درس سيگنال سيستم خريداري کردم و پنج فصل اول رو هم خوندم ، سوال ام اينه براي گرفتن نتيجه عالي بايد فصل معادلات ديفرانسيل با مشتقات جزيي رو هم بخونم يا نيازي نيست؟

سلام
جناب دکتر دهقان ممنون میشم بفرمایید خوندن فصل آخر ریاضی مهندسی که مبحث مشتقات جزیی هست بصورت پیشنیاز ، براي سيگنال سيستم لازمه؟

سلام
نه هیچ جای درس نیازی نیست به معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی

سلام
استاد من کتاب مدرسان رو تهیه کردم برای سیگنال سیستم ولی با فیلم های اموزشی بخصوص در فصل ۲ مشکل دارم و نمی تونم سوالات رو حل کنم
چیکار کنم؟
کتاب بهتری از مدرسان شریف هستش که تهیه کنم هم برای یادگیری و هم تقویت این درس؟

سلام
استاد من نمی تونم با فیلم های اموزشی سوالات فصل دوم مدرسان رو حل بکنم تو بقیه فصل ها هم مشکل هایی دارم در سوالات
چیکار کنم؟
و اینکه کتاب سیگنال مدرسان شریف خوب هستش
یا کتاب بهتری اگر هست هم برای یادگیری و هم برای تست میشه معرفی کنید؟

سلام . استاد تدریستون واقعا بی نظیر هستش
فقط این که من با فیلم های اموزشیتون نمی تونم سوالات مدرسان شریف فصل 2 سیگنال وسیستم رو حل کنم
ایا کتاب تست خوبی مدنظرتون هستش که هم درسم رو تقویت کنم ویاد بگیرم و هم تست بزنم ؟

با سلام
ممنون از تدریس فوق العاده تون . آزمون سری فوریه رو کی تو سایت قرار میدین؟ فقط سه آزمون تو سایت هست . بقیه فصل ها کی آماده میشه؟؟؟؟

سلام
ازآموزش عالی تون خیلی تشکر می کنم و فقط یه سوال دارم.
مفهوم فرکانس موهومی و مختلط چیست؟

سلام
ازآموزش عالی تون خیلی تشکرمیکنم و یک سوال داشتم.
مفهوم فرکانس موهومی و مختلط چیست؟
ممنون

سلام
پاسخنامه ازمون فصل اول رو از کجا میشه دریافت کرد؟

سلام
پاسخ نامه ازمون فصل اول رو از کجا میشه دریافت کرد

سلام
آیا با حذف درس ریاضی مهندسی برای کنکور مشکلی در درس سیگنال به وجود نمیاد؟
شما داخل این دوره به صورت جداگانه مباحثی که از درس ریاضی مهندسی احتیاج هستند رو تدریس کردید؟

سلام
درس سیگنال نیاز به هیچ پیش زمینه ریاضی ندارد و تمام مباحث مستقلا تدریس شده و به هیچ وجه به دروس دیگه ارجاع داده نشده است.

سلام حدودا چند تا تست حل شده داخل دوره ؟با دوره شما ميشه بالاي 70-80 درصد زد؟

تعداد تستها رو واقعیت نمیدونم منتها تمام تستهای (با حذف تستهای مشابه ) ارشد و دکتری برق و هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی از سال 80 تا 98 حل شده
و در سالهای گذشته درصدهای بالای 80 هم از بین دانشجویان داشتیم خوشبختانه

من پايه رياضياتم قوي نيست شما مباحث پيشنياز سيگنال رو داخل دوره درس ميديد

سلام بله برای دوره به هیچ پایه ریاضی نیاز نیست و تمام مباحث لازم تدریس میشه

با توجه به اینکه امسال سیگنال جزو دروس کنکور کامپیوتر هم هست به نظر شما فیلم ها برای بچه‌ها ی کامپیوتر ی هم مناسبه ؟

سلام
بله از قبل این دوره برای بچه های برق و هوش طراحی شده و تستهای هوش هم در دوره حل شده و در سالهای قبل بچه های کامپیوتر در کلاسهای ما نتایج درخشانی کسب کردن

سلام.برای این آموزش تخفیف ندارین؟

تخفیف در سایت اعلام میشه

سلام استاد کانال تلگرام رو لطف میکنید

@controldehghanii
سلام

سلام و احترام
خب استاد همون که میگین برق بیشتر مورد توجه بوده تا سال 98 که حل نشده.
شما تو دوره نکته و تست اونارو حل کردید. بهتر نبود نکته و تست هم دوره جداگونه باش برای کسایی که وقت کافی ندارند اونو بخرند وهم برای کسانی که دوره اصلی را خریداری کردند تو پروفایلشون رایگان گذاشته بشه؟ البته طبق فرمایش خودتون در معرفی دوره بنده عرض میکنم.
استاد با تخفیف 40 درصدم که دادین و وقتش تموم شد به خدا نمیشه خرید اوضاع اقتصادی به خصوص تو این بحران رو که میبینین. توروخدا یه لطفی بکنین.

چند تا موضوع هست که باید عرض کنم
1. در دوره اصلی تا سال 98 تستها حل شده و تستهای سال 98 هم در جلسه آنلاین حل شد . عجیبه که میفرمایید تستها حل نشده
2. دوره نکته و تست برای جمع بندی هست و نکات درس مرور شده و تستها مجددا تاکید میکنم مجدد حل شده پس واقعا وقت صرف شده و برای صرف وقت قاعدتا هزینه گرفته میشه
3. تخفیف 40 درصد تمدید میشه
5. اوضاع اقتصادی برای همه خرابه که من هم جزوی از همه میشم :)
4. با توجه به وضعیت موجود و در راستای کمک بنده هزینه دوره 25 ساعته رو از 230 تومن به 180 تومن کاهش دادم یعنی تقریبا 30 درصد تخفیف. که با 40 درصد تخفیف تمدیدی میشه 70 درصد
5.اگر مشابه دوره سیگنال با جامعیت و کامل بودن و پشتیبانی و رفع اشکالی مشابه دوره ما با هزینه کمتر اگر پیدا کردید بگید من قطعا به شما دوره نکته تست رو هدیه میدم
6. انشالله با قبولی نتیجه زحمات و فشارهای اقتصادی که متحمل میشید رو خواهید دید و اینده خود را خواهید ساخت.

سلام و عرض ادب و احترام استادعزیز.
خسته نباشید.
استاد طبق فرمایش شما در معرفی دوره "سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی از سال 1368 تا 1398 در این دوره حل شده است." ما این دوره را خریداری کردیم. در فیلم تدریس ها که مشاهده کردم چنین نبود. آیا حل سوالات ارشد اخیر رشته هایی که فرمودید ضمیمه این دوره می شوند؟

سلام با توجه به اینکه تقریبا اکثر سوالات هوش مصنوعی (که تنها از سال 96 سیگنال دارند ) و مهندسی پزشکی شباهت کامل به سوالات برق دارند سوالات برق بیشتر مورد توجه بوده است اما هرکجا سوالی متفاوت از سوالات برق بوده در دوره حل شده است .

سلام استاد و خسته نباشید.
چرا در قسمت آنلاین فقط قسمت دوم رو قرار دادید قسمت اول نیست.؟
بعد اینکه چرا باز جلسات آنلاین برگزار نمیکنید؟

جلسات آنلاین برای رفع اشکال برگزار میشه

سلام استاد کاش جزوه رو بصورت یکجا میزاشتین برا دانلود

جزوه برای دانلود در کانال تلگرام قرار داده شده (البته فقط برای خریداران دوره هست )

جزوه برای دانلود در کانال تلگرام قرار داده شده (البته فقط برای خریداران دوره هست )

جزوه برای دانلود در کانال تلگرام قرار داده شده (البته فقط برای خریداران دوره هست )

جزوه برای دانلود در کانال تلگرام قرار داده شده (البته فقط برای خریداران دوره هست )

باسلام سوالی در خصوص تغییرپذیری با زمان در انتگرال ها داشتم.شما نکته ای رو گفتید که اگر عدد ثابت روی بازه سیگما باشد سیستم tv است.سوال سراسری برق 91 میگوید سیستم زیر تغییر پذیر است یا خیر و بازه ی پایین آن عدد ثابت منفی یک میباشد. و جوابش این است که تغییرناپذیر است. خواستم اگر امکانش هست یک توضیح بدید.
سیستم موردنظر: Y[n]=∑_(k=-1)^∞▒〖x[n-k^2]〗

سلام
تدریس شما عالی بود و سپاس. من نه برای کنکور بلکه به عنوان دانش پایه در موضوع تز دکتری به مفاهیم این درس نیازمندم. چطور میتونم فایل تدریس بخشهایی رو که نیاز دارم فایل رو دریافت کنم؟

سلام
خرید دوره به صورت فصل به فصل امکان پذیر نیست ولی جزوه در کانال تلگرامی درس موجود هست میتونید استفاده کنید.

سلام خیلی ساده و روان تدریس میکنین استاد ممنونم من اصن نمیتونستم سیگنال رو بخونم ولی با ی مقدمه جالبی ک برا تبدیل فوریه گفته بودین تونستم شروع کنیم البته با کتاب میخونم کاش میشد بصورت فصلی هم میتونستیم فیلمارو تهیه کنیم

سلام استاد همه چی تو تدریس شما عالیه فقط لطفا رنگ متن رو مشکی بنویسید و یه ذره بزرگتر چون الان شما رنگ فونت رنگی استفاده میکنید موقع کپی جزوه اصلا چیزی معلوم نیست اینم حل کنید عالی میشه

لطفا تبدیل z و نمونه برداری.............

سلام. خسته نباشید. استاد عزیز ،ما تا آزمون دکتری فرصت زیادی نداریم لطفاً تبدیل z و نمونه برداری چه زمانی در سایت قابل دانلود خواهد بود؟ با سپاس فراوان

سلام استاد عزیز حامد هستم از شهر قم دانشجویی درس سیگنال وکنترل دوسال گدشته در مدرسان شریف
فقطخواستم ازتون نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم

سلام خیلی خوشحالم که دوباره ارتباطی پیدا کردیم امیدوارم همیشه شاد و موفق باشی حامد عزیز

سلام استاد عزیز حامد هستم از شهر قم دانشجویی درس سیگنال وکنترل دوسال گدشته در مدرسان شریف
فقطخواستم ازتون نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم

سلام استاد
آخرین ویدیو بخش سوم(نکات تکمیلی سری فوریه) دانلود میشه ولی تو پلیر دوباره لایسنس میخواد و باز نمیشه(با همین لایسنس جواب نمیده!)
"جزوه" ویدیو 11 بخش چهارم(خواص تبدیل فوریه) هم دانلود نمیشه و خطا میده

سلام لینک ها تصحیح شد

سلام لینک ها تصحیح شد

سلام استاد دوره سیگنال شما فقط 3 فصله

سلام خير دوره سيگنال شامل تمام فصول خواهد بود که در حال تکميل هست و انشالله تا پايان آذر 98 تکميل خواهد شد.

سلام استاد دوره شما فقط همین سه فصله؟ تبدیل لاپلاس و نمونه برداری نیست؟

سلام
دوره سيگنال شامل تمام فصل ها مي باشد که تا پايان آذر 98 تکميل خواهد شد.

سلام خوب هستین؟ خسته نباشید...
آقا من چندتا سوال دارم...
۱_دوره چند ساعته؟
۲_ بخش اول چیه و بخش دوم چیه؟
۳_فقط کلاس آفلاین کافیه؟ آخه تو توضیحات گفتین برا کامل کردن جزوء باید آنلاین هم نگاه کنید آخه من برام مقدور نیست کلاس های آنلاین رو شرکت کنم
۴_دوره برا من که قدرت خوندم و سیگنال رو صرفا با یه مرور بسییییییار سطحی اپنهایم پاس کردم که میشه گفت در حد صفرم به درد میخوره؟

سلام وقتتون بخیر چرا قسمت فیلم جلسات آنالاین هیچ فیلمی قرار نگرفته و قسمت ارزیابی فقط فصل اول قرار گرفته؟؟؟

سلام
در قسمت آنلاین انشالله دانشجویان چند فصل اول را مطالعه کنند کلاس آنلاین برای حل تست و رفع اشکال میذاریم
در قسمت ارزیابی با توجه به اینکه تا بحال کسی نتیجه ازمون ارزیابی رو ارسال نکرده فصل های بعد قرار نگرفت

در صورتی که استقبال بشه و تو ارزیابی ها شرکت کنند دانشجویان مشارکت کنند قسمت ارزیابی بسیار فعال تر خواهد شد

در صورتی که استقبال بشه و تو ارزیابی ها شرکت کنند دانشجویان مشارکت کنند قسمت ارزیابی بسیار فعال تر خواهد شد

سلام استاد. وقت بخیر
این دوره برای کسایی که میخوان گرایش معماری کامپیوتر کنکور بدن هم مناسب هست؟

سلام بله سرفصل آموزش کاملا منطبق بر کنکور برق و کامپیوتر است

باسلام خدمت استاد محترم لطفا جزوه کامل دوره را در سایت قرار دهید

سلام جزوات به صورت فصل به فصل قرار میگیرد.

با عرض سلام احترام لطفا آخرین ویدئو بخش شماره 2 آموزش سیستم های ltv (قسمت 23) چک کنید چند بار دانلود کردم پلی کردم اجرا نشد

1398-06-24

وهمینطور جلسه 12از فصل یک خراب است لطفا برسی کنید

سلام استاد خسته نباشید بهترین منبع تست میشه معرفی کنید کنار تدریس تست کار کنیم

سلامم در این دوره تمام تست های کنکور حل شده و با وجود دوره نیاز به منبع تکمیلی ندارید و در صورت علاقه به تست زنی از روی کتب چاپی از هر کتابی میتوانید استفاده کنید

سلامم در این دوره تمام تست های کنکور حل شده و با وجود دوره نیاز به منبع تکمیلی ندارید و در صورت علاقه به تست زنی از روی کتب چاپی از هر کتابی میتوانید استفاده کنید

سلام ببخشید ولی فکر کنم امثال مهندسی هسته ای زیر گروه یک اومد و الکترونیک ان ضریبش 4 هست.

مشاهده بیشتر