دوره آنلاین آموزش جامع بورس

در دوره فشرده مقدماتی آموزش معامله در بورس در 10 ساعت اصول معامله در بازار سرمایه ارائه خواهد شد. مباحثی مانند آموزش سامانه های معاملات آنلاین، نرم افزار مفید تریدر، آموزش تابلوخوانی، دیدگاه های زمانی، میانگین گیری، معرفی نقاط حمایتی و مقاومتی در این دوره آموزش داده می شوند.

person-add 10 نفر
10 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
500,000 225,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : 30 مهر 99 روزهای زوج از ساعت 18 تا 20
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

چند وقتی است که بازار سرمایه یا همان بورس برای عموم مردم جذابیت ویژه ای پیدا کرده است. این بازار با سرمایه عظیم حدود 70 میلیون میلیارد ریالی! پذیرای تعداد زیادی از شرکت ها و کارخانجات فعال در زمینه های صنعتی، خدماتی، کشاورزی، معدنی، شیمیایی، دارویی، مالی و... است. اما حضور در چنین بازاری قطعا نیازمند کسب مهارت های لازم و آموزش های ضروری می باشد تا از بروز ضرر و زیان های سنگین جلوگیری کند.

یکی از اقدامات گروه آموزشی لایوآموز همکاری با موسسات مطرح در حوزه های تخصصی و مختلف به منظور برگزاری دوره های آنلاین بورس است. با توجه به نیازسنجی کاربران سایت، دپارتمان بورس لایوآموز با حضور اساتید مطرح و برجسته گروه آموزشی راد دوره های آنلاین تخصصی بورس را در سطوح مختلف ساده، مقدماتی و پیشرفته ارائه کرده است. یکی از این دوره ها، دوره مقدماتی فشرده آموزش اصول معامله در بورس می باشد. در این کارگاه 10 ساعته مباحث متنوع و پایه ای تشریح شده است. که در ادامه به آن اشاره می شود:

معرفی بورس و فرابورس

یکی از سوالات رایج برای شرکت کنندگان در بازار سرمایه تفاوت بازارهای معاملاتی است. یک معامله گر باید تفاوت قوانین حاکم بر بازار بورس و فرابورس را به طور کامل بداند. با بازارهای اول و دوم آشنا باشد. بازار پایه را بشناسد. در این دوره با کلیه این مفاهیم به صورت تخصصی آشنا خواهید شد.

آموزش دریافت کد بورسی و معرفی سامانه سجام

نخستین گام برای حضور در بازار سرمایه داشتن کد بورسی است. کد بورسی مانند کد ملی برای هر فرد می باشد که کلیه معاملات و اطلاعات افراد با این قابل رهگیری است. کد بورسی فرمت خاصی دارد. سه حرف ابتدایی نام خانوادگی شما به همراه یک عدد 5 رقمی این کد را تشکیل می دهند. بطور مثال اگر نام خانوادگی شما فلاحتی باشد کد بورسی شما ساختاری شبیه فلا98765 خواهد داشت. حال اگر شخص دیگری با همین نام خانوادگی درخواست کد بورسی دهد، کد او بصورت فلا43210 خواهد بود. در هر صورت، کد بورسی هر شخص یکتا و غیرتکراری است. تا زمانی که شما این کد بورسی را دریافت نکنید، قادر به خرید و فروش نخواهید بود. اما دریافت کد بورسی چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال لازم است تا سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام آشنا شوید. این سامانه به همراه مراحل دریافت کد بورسی به صورت کامل در این دوره برای شما تشریح داده می شود.

آشنایی با سایت بورس تهران tcetmc.com

حضور در مقابل تابلوی معاملات تالار بورس ایران که به بورس تهران شهرت دارد، برای هرکس میسر نیست. افراد از گوشه و کنار کشور تمایل به مشاهده اطلاعات تابلوی بورس دارند اما راه حل چیست؟ سایت tcetmc.com سامانه رسمی آنلاین تابلوی بورس تهران است. وقتی وارد این سایت می شوید، با انبوهی از اعداد و ارقام و اطلاعات مواجه خواهید شد و قطعاً عدم آموزش کافی منجر به سردرگمی شما خواهد شد. در کارگاه فشرده آنلاین بورس مقدماتی، بخش های اصلی این سایت مانند تابلوی اصلی، بخش پیام های ناظر، صفحه نماد، اطلاعات سهامداران هر نماد، تاریخچه خرید و فروش ها، نحوه معاملات و تحلیل های قابل ارائه از هریک از این اطلاعات به شما ارائه خواهد شد.

آموزش تابلوخوانی

تابلوی اصلی معاملات بازار سرمایه شامل اطلاعات زیادی از چگونگی معاملات هر نماد است. اطلاعاتی که به سرعت در حال تغییر هستند و اگر تسلط کافی بر تابلو نداشته باشید، در مواجهه با صعود و سقوط قیمت سهم نماد مورد نظرتان قادر به تصمیم گیری لحظه ای صحیح نخواهید بود. تابلوخوانی یکی از اصول اولیه موفقیت در بازار سرمایه است که در این دوره بصورت کامل برای شما توضیح داده می شود.

آموزش سامانه های معاملات آنلاین

شما برای انجام معامله بصورت آنلاین لازم است تا از طریق سامانه ای که کارگزاری در اختیارتان قرار می دهد اقدام کنید. این سامانه ها در هر کارگزاری شکل و شمایل خاص خود را دارد. البته بسیاری از کارگزاری ها از یک سامانه یکپارچه هم استفاده می کنند که آنلاین پلاس نام دارد. این سامانه در حقیقت دروازه ورود شما به بازار سرمایه است. زمانی که در این سامانه قرار می گیرید، هر کلیک شما ممکن است منجر به خرید یا فروش سهم شود که قاعدتاً مورد نظر شما نیست. پس لازم است ابتدا به صورت تخصصی و کامل با کلیه بخش های این سامانه آشنا شوید تا معاملات شما به راحتی و با دقت بالا انجام شود.

آموزش نرم افزار مفید تریدر

یکی از برنامه های بسیار کاربردی برای معامله گران در بازار سرمایه نرم افزار مفید تریدر است. این نرم افزار مجموعه ای کامل از ابزارهای مورد نیاز برای تحلیل نمودارها، رسم خطوط روند سهم، کانال های قیمتی و... است که در این دوره آموزشی، به مهمترین امکانات این نرم افزار اشاره خواهد شد.

معرفی انواع استراتژی معاملاتی

هر معامله گر در بازار سرمایه باید برای خود استراتژی معاملاتی داشته باشد. معامله کردن بدون استراتژی مانند پرش از ارتفاع بدون داشتن چتر نجات است! بورس همیشه روی خوش به معامله گران خود نشان نداده است! باید خود را برای هر شرایطی آماده کنید. اگر از با تجربه های این بازار سوال کنید، به شما خواهند گفت که اهمیت استراتژی در معامله، از میزان سرمایه شما مهم تر است. به جرأت می توان گفت مهمترین بخش آموزشی این دوره، معرفی انواع استراتژی معاملاتی است.

آشنایی با میانگین گیری در خرید و فروش

معاملات در بازار سرمایه بر اساس اصل عرضه و تقاضا انجام می شوند. این معاملات در کسری از ثانیه و به محض پیدا شدن خریدار یا فروشنده در دو طرف معامله، انجام می شود. حال اگر تعداد سهم مورد نظر شما با تعداد سهم مورد نظر طرف مقابل در معامله متفاوت باشد، بخشی از معامله انجام شده و بخش دیگر در حالت انتظار باقی می ماند. بسیاری از معامله گران حرفه ای با کمک همین قابلیت اقدام به میانگین گیری در خرید یا فروش خود می کنند. ترفند میانگین گیری باعث افزایش حاشیه سود یا کاهش ناحیه ضرر در معامله شما خواهد شد. چگونگی انجام این ترفند در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد.

معرفی نقاط پیووت، حمایتی و مقاومتی

در نمودار قیمت هر نماد تغییراتی وجود دارد که صرفاً بحث افزایش یا کاهش ارزش آن مطرح نیست. الگوی رفتاری نمودار پرده از سخنان ناگفته زیادی برمیدارد که فقط معامله گران حرفه ای قادر به درک آن هستند. یکی از روش های بهره گیری از اطلاعات نهفته در نمودارهای قیمتی، آشنایی با نقاط حمایتی، مقاومتی و اصطلاحاً پیووت ها است که در این دوره آموزشی به آن اشاره خواهد شد.

آشنایی با دیدگاه های زمانی

هدف شما از سرمایه گذاری در بورس چیست؟ چه بازه زمانی را برای حضور خود در بازار سرمایه تصور کرده اید؟ فکر میکنید اگر امروز سهمی را خریداری کردید، قرار است تا چه تاریخی به شما سود بدهد؟ پاسخ به این سوالات یعنی درک مفهومی به نام دیدگاه زمانی. هر معامله گر حرفه ای باید معاملات خود را با توجه به یک دیدگاه زمانی انجام دهد. این که معامله امروز من، با هدف کوتاه مدت انجام شده یا بلند مدت؟ من در میان مدت انتظار نتیجه از معامله داشته باشم یا دیدگاه نوسانی را بپذیرم؟ شما لازم است تا با تمام این دیدگاه ها آشنایی داشته باشید تا معامله ای بدون نگرانی و استرس را تجربه کنید.

یکی از مراحل حرفه ای شدن در بازار سرمایه، آشنایی و تسلط بر مباحث تحلیل نماد است. یک معامله گر تخصصی، انواع روش های تحلیل نماد را می داند. با روش های تحلیل بنیادی (فاندامنتال) و تکنیکال آشنایی دارد. این مباحث بدلیل پیچیدگی و گستردگی بالا نیاز به دوره مجزایی در زمینه بورس دارند و لایوآموز این دوره را برای شما تدارک دیده است. شما می توانید برای مشاهده شرایط ثبت نام و محتوای دوره پیشرفته آنلاین تحلیل بنیادی و تکنیکال بورس به لینک زیر مراجعه کنید.

دوره آنلاین پیشرفته تحلیل بنیادی و تکنیکال

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال

chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)