فیلم آموزشی کنترل خطی - کلاس آنلاین کنترل خطی

فیلم آموزش کنترل خطی حاصل کلاس آنلاین کنترل خطی برای مقاطع ارشد و دکتری، شامل حل تست­های کنکورهای کارشناسی ارشد مهندسی برق، مکانیک ، کامپیوتر و مهندسی پزشکی وزارت بهداشت.

person-add 337 نفر
ویدئو 83 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
1,200,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : ویدئو آموزشی آفلاین _ از ماه مهر 1401دوره های حل تست و رفع اشکال آنلاین برگزار خواهد شد .
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

 

این کلاس آنلاین کنترل خطی به صورت ویدئو در دسترس است جهت شرکت در کلاس آنلاین مدار الکتریکی کنکور1400 روی تصویر زیر کلیک کنید

کلاس آنلاین کنترل خطی

فیلم آموزش کنترل خطی ارشد و دکتری

درس «سیستم های کنترل خطی» در مقطع کارشناسی مهندسی برق و مکانیک به دانشجویان ارائه می‌شود و از جمله دروس مهمی است که در آزمون های ورودی به مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی، مطرح می‌شود. تسلط بر درس کنترل خطی، علاوه بر ضرورتی که از نظر درسی در طول دوران تحصیل دارد، نقش بسیار مهمی را در موفقیت در آزمون های ورودی تحصیلات تکمیلی بر عهده دارد.
کلاس آنلاین کنترل خطی یا فیلم آموزش کنترل خطی با رویکرد کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تدوین شده است. تمام تست­های سراسری کنکورهای کارشناسی ارشد مهندسی برق، مکانیک ، کامپیوتر و مهندسی پزشکی وزارت بهداشت از سال 1368 تا 1398 در این دوره حل شده است. همچنین در این دوره سوالات دکتری برق که شامل درس کنترل خطی می‌­باشد، نیز به صورت کامل حل شده است. لذا دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته­ های برق، مکانیک، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی و یا دکتری مهندسی برق کنترل و مهندسی پزشکی با هر سطح علمی دارند، به راحتی می­‌توانند از این دوره استفاده کنند و در کنکور نتیجه دلخواه خود را به سادگی کسب نمایند.

همچنین دانشجویانی که علاقمند به مباحث کنترلی هستند، می‌­توانند از این دوره برای پیدا کردن دید کنترلی استفاده کنند. زیرا در این دوره مفاهیم اساسی کنترل با استفاده از مثالهای عملی توضیح داده می‌­شود.

مباحث پیش نیاز فیلم آموزش کنترل خطی

در درس کنترل خطی بر خلاف اکثر دروس کنکور کارشناسی ارشد، خوشبختانه دانشجویان نیاز به پیش­ زمینه ریاضیاتی و یا پیش زمینه از سایر دروس ندارند و تمام مباحث مورد نیاز مانند تبدیل لاپلاس در خود دوره به صورت کامل به دانشجویان آموزش داده می­‌شود. در فیلم آموزش کنترل خطی دانشجویانی که تمامی مبحث های ریاضی (حتی شامل ریاضیات ساده) را فراموش کرده­ اند، در پایان دوره کاملاً مسلط به درس کنترل خطی خواهند شد.

 تفاوت کلاس آنلاین یا فیم آموزش کنترل خطی با کتاب‌ها و مراجع دیگر

مرجع اصلی درس کنترل خطی کتاب کنترل خطی تالیف اوگاتا می­ باشد که ترجمه­ های مختلفی نیز از آن در بازار موجود است. اما باید توجه کرد که مطالعه کتب مرجع در کنکور نتیجه چندان مناسبی نخواهد داشت، چرا که مراجع در مورد اصل مفاهیم درس توضیحاتی ارائه می­ کنند، در حالی که در کنکور معمولاً از حالت­های استثنا سوال طرح می­‌شود.

متاسفانه در درس کنترل خطی کتاب کاملی در بازار وجود ندارد و به همین دلیل معمولاً دانشجویان در مطالعه این درس با مشکل مرجع روبرو هستند. هر یک از کتابهای موجود در کنترل خطی، دارای محاسنی هستند و شاید بتوان با تجمیع تمام کتب موجود به یک مرجع کامل در درس کنترل خطی رسید، اما معمولاً محدودیت وقت این اجازه را به دانشجو نمی­دهد که همه مراجع را مطالعه کرده و روش­های مختلف را باهم مقایسه کنند. با توجه به اینکه مرجع کاملی در درس کنترل خطی وجود ندارد (برای بررسی مراجع به مقاله نحوه مطالعه کنترل خطی رجوع شود)، این درس جزء دروسی است که شرکت در کلاسهای کنکور این درس بسیار مفید خواهد بود. چرا که معمولاً اساتید کنکور، کتب مختلف را مطالعه کرده و نکات مطرح شده در تمام کتب را به همراه تجربیات خود در اختیار دانشجویان قرار می­دهند.

 متاسفانه به دلیل عدم تسلط بر مفاهیم کنترل خطی، بسیاری از اساتید در دانشگاه­های کشور، این درس را به نحوی برای دانشجو بیان می­کنند که کنترل خطی به عنوان درسی بسیار سخت در ذهن دانشجو نقش می­بندد. اما بنده به عنوان کسی که درس کنترل خطی را سالهاست که تدریس می­کنم، سعی کرده­­ام که درس کنترل خطی را به شیوه­ای نوین و جذاب برای دانشجویان ارائه نمایم. برای این منظور، ابتدا مفاهیم اصلی آموزش کنترل خطی را با استفاده از مثالهای عملی به دانشجویان آموزش می دهیم. بعد از آن با استفاده از مثالهای تالیفی که با الهام از مثالهای کتب مرجع تالیف شده است و یا سوالهای نکته­ دار کنکورهای سراسری، نکات کنترل خطی را به دانشجو منتقل می­نمایم. هدف اصلی بنده در آموزش کنترل خطی، ساده­سازی مفاهیم است به نحوی که با روشها و جملات ساده، روش حل تمام سوالات کنکور را به دانشجویان ارائه می­نمایم. در واقع تفاوت اصلی این دوره با کتب و کلاسهای کنکور در این است که برخلاف کتب مختلف، در این دوره نکات کنترل خطی به صورت ساده و مشخص به دانشجو آموزش داده شده و در طول دوره نحوه استفاده از نکات تمرین می­شود. برای مثال، کل مباحث نایکوئیست در این دوره به صورت 10 جمله کوتاه فارسی به دانشجو آموزش داده می­شود که با استفاده از این 10 جمله، دانشجو قادر خواهد بود به تمام سوالات نایکوئیست پاسخ دهد. در پایان ذکر این نکته ضروری است که بنده در هنگام تدریس ابتدا در هنگام بیان درس فرض می­کنم که دانشجویان سر کلاس تا بحال هیچ  آموزش کنترل خطی و حتی مهندسی برق ندیده­اند و کاملاً پایه­ای مطالب را به دانشجو آموزش داده و سپس در هنگام بیان نکات فرض می­کنم که در دانشگاه صنعتی شریف برای دانشجویان در حال تدریس هستم به نحوی که تمام نکات کنترل خطی را به دانشجویان آموزش می­دهم.

ضریب مباحث کلاس کنترل خطی برای گرایش های مختلف

در کنکور کارشناسی ارشد بررسی کارنامه پذیرفته­ شدگان سال های گذشته بیانگر این است که اکثر دانشجویان مهندسی برق در تمام گرایش­ها، سه درس ریاضیات، مدارهای الکتریکی و یک درس ضریب 4 مختص گرایش خود را به عنوان دروس اصلی خود انتخاب می­کنند، حال برای انتخاب درس چهارم و پنجم و یا احتمالاً ششم در بین دروس مختلف با ضرایب یکسان، قطعاً کنترل خطی یکی از بهترین انتخاب­ها برای مطالعه است، برای روشن تر شدن این موضوع، در ادامه هر یک از گرایش­ها به صورت جداگانه بررسی شده است:

 • گرایش مهندسی برق الکترونیک

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

4

1

1

2

2

 • گرایش مهندسی برق مخابرات

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

2

1

1

4

2

 

در جدول­های فوق ملاحظه می ­شود که برای دانشجویان الکترونیک و مخابرات درس کنترل خطی و درس ماشین­های الکتریکی (1و2) و بررسی (1) ضریب 1 دارند. پس از نظر اینکه دانشجویی در درس کنترل خطی برای مثال 6 سوال را صحیح جواب دهد یا در درس­ ماشین­ و بررسی، بازدهی یکسانی دارد. اما تفاوت اساسی در این است که برای آموزش  کنترل خطی به دانشجو فقط 1 درس و 1 کتاب را مطالعه کند اما برای درس ماشین و بررسی، باید ماشین­های الکتریکی 1 و ماشین های الکتریکی 2 و بررسی سیستم­های قدرت 1 را مطالعه کند، یعنی عملاً دانشجو باید 3 کتاب را مطالعه کند، یعنی دانشجو با صرف زمان 3 برابر در درس ماشین و بررسی نسبت به درس کنترل خطی، نتیجه یکسانی کسب خواهد کرد. پس برای دانشجویان الکترونیک و مخابرات برای انتخاب بین دو درس با ضریب 1، از نظر زمانی بسیار به صرفه است که درس کنترل خطی را انتخاب نماید و در کلاس آنلاین کنترل خطی شرکت کند. همچنین باید توجه کرد که ذهن هر انسان ظرفیت محدودی برای به خاطر سپردن نکات دارد، حال اگر برای مثال درس کنترل خطی 10% از ذهن شما را اشغال کند، درس ماشین­های الکتریکی و بررسی 30% از حافظه شما را اشغال خواهد کرد، و این موضوع یعنی نیاز به یادگیری مطالب کمتر، به نظم­دهی ذهن شما سر جلسه کنکور بسیار کمک می­کند.

 • گرایش کنترل

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

1

2

4

2

1

 • گرایش مهندسی پزشکی

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

3

1

4

4

1

 

 • مهندسی مکاترونیک

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

4

4

4

1

1

برای دانشجویان کنترل، مهندسی پزشکی و مکاترونیک، با توجه به اینکه درس کنترل خطی، دارای ضریب 4 می­باشد، چاره­ای جز مطالعه درس کنترل خطی و یا شرکت در کلاس کنترل خطی نیست. دانشجویان این درس در کنکور حتماً باید در این درس درصد مناسبی کسب نمایند. همچنین با توجه به کاربردی بودن گرایش­های بین رشته­ای مانند مکاترونیک و مهندسی پزشکی و بازار کار بسیار مناسب این گرایش­ها، بسیاری از دانشجویان در سالهای اخیر از سایر گرایش­ها تمایل زیادی برای پذیرفته شدن در گرایش مکاترونیک و مهندسی پزشکی دارند. دانشجویانی که از سایر گرایش­ها می­خواهند در کنکور در گرایش­شرکت نمایند، باید درس کنترل خطی را مطالعه نمایند، چرا که این درس پایه و اساس گرایش کنترل، مکاترونیک و مهندسی پزشکی بوده و در ادامه تحصیل و ورود به بازار کار باید درس کنترل خطی را به صورت مفهومی بلد باشند. برای مثال در گرایش مکاترونیک شاید بیش از 80% مطالب مطروحه و نیز توانمندی­های مورد نیاز، کنترلی بوده و باید دانشجویان مکاترونیک کاملاً روی مباحث کنترل خطی تسلط داشته باشند.

چگونه در درس کنترل خطی درصد بالای 50 کسب نماییم؟

برای داشتن درصد بالای 50% در کنترل خطی همانطور که در ادامه بررسی خواهد شد، بلد بودن کنترل خطی کافی نیست.شما بعد از دیدن آموزش کنترل خطی یا شرکت در کلاس آنلاین کنترل خطی باید تله طراحان سوال را شناسایی کنیدبه این صورت که راه های تحلیلی برای اطمینان از درستی پاسخ را نیز فرابگیرید.  لازمه این امر، تحلیل سوالات سالهای قبل در کنار اساتید باتجربه می­باشد. به عبارت ساده­تر کسب درصد بالای 50، در درس کنترل خطی فقط با مطالعه کتب آموزشی بسیار سخت بوده و نیاز به اساتیدی می­باشد که تجربه کافی در زمینه کنکور داشته و علاوه بر آن، درس کنترل خطی و مفاهیم آن را به صورت عملی درک کرده باشد.

 • مهندسی انرژی های تجدیدپذیر، مهندسی سیستم­های انرژی، مهندسی هسته­ ای

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

1

4

2

1

2

 

 • گرایش مهندسی برق قدرت

الکترونیک (1و2) و سیستم­های دیجیتال

ماشین­ (1و2) و بررسی(1)

کنترل خطی

سیگنال­ها و سیستم­ها

الکترومغناطیس

1

4

2

1

2

همانطور که در جدول فوق مشخص است، درس کنترل خطی و الکترومغناطیس برای گرایش­های قدرت،  مهندسی انرژی های تجدیدپذیر، مهندسی سیستم­های انرژی و مهندسی هسته­ای ضریب یکسانی دارد، اما با توجه به اینکه درس الکترومغناطیس نیازمند فهم مناسبی از درس فیزیک 2 دانشگاه و نیز مباحث ریاضی است، این درس شاید از نظر فهم برای دانشجویان سخت باشد، اما با دیدن آموزش درست کنترل خطی این  درس بسیار شیرین و قابل فهمی است.

برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار، گرایش برق قدرت و کنترل مکمل هم بوده و دانشجویان قدرت معمولاً نیازمند دانش حداقلی از کنترل نیز می­باشند، برای مثال بخش عمده از توربین­های بادی که به عنوان پایان­نامه مطرح می­شود روی کنترل توربین­های بادی است. بنابراین در ادامه تحصیل در مقطع بالاتر دانشجویان قدرت قطعاً باید آموزش کنترل خطی را فرا گرفته باشند  و چه بهتر است که در مسیر کنکور ارشد دانشجویان مجهز به ابزار کنترل خطی شوند تا در ادامه تحصیل و ورود به بازار کار، از سایر رقبا جلوتر باشند.

 • مهندسی مکانیک

در رشته مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی از درس کنترل خطی بین 4 الی 5 سوال در کنکور کارشناسی ارشد مطرح می­شود که معمولاً سطح این سوالات از رشته مهندسی برق ساده­تر است. در دوره کنترل خطی، با توجه به اینکه هدف اصلی رشته مهندسی برق است، مطالب آموزش داده شده به نحوی است که دانشجویان مکانیک و هوش مصنوعی با شرکت در این دوره، تقریباً به تمام سوالات کنترل خطی به سادگی پاسخ می­دهند. از طرفی در دوره آموزش کنترل خطی، سوالات رشته مهندسی مکانیک و هوش مصنوعی نیز در کنار رشته برق به صورت کامل حل شده  و لذا مرجع مناسبی برای دانشجویان رشته مهندسی هوش مصنوعی و مکانیک نیز می­باشد.

 در تمام گرایش­ها درس کنترل خطی از هر نظر برای کنکور کارشناسی ارشد درس مقرون به صرفه­ای بوده و حذف این درس و یا عدم مطالعه کافی این درس منطقی به نظر نمی­رسد.

 

 دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده پس از گذراندن کلاس آموزشی کنترل خطی

در این دوره، دانشجویان در چندین بخش به مهارت هایی مجهز می­شوند که در ادامه به تفصیل بیان شده است:

 • مهارت مدلسازی

در سالهای اخیر از سال 1394 هر ساله یک سوال از مبحث مدلسازی سیستم­های مختلف به صورت مستقیم طرح می­شود که پاسخگویی به این سوال به دو صورت ممکن است:

اولین راه این است که دانشجویان مدل سیستمهای پرتعداد در تمام کتب کنکور و مرجع را حفظ نمایند که در این صورت به احتمال بسیار اندک تنها در صورتی که سوال تکراری باشد، می­توانند سر جلسه کنکور به سوال پاسخ دهند.اما

راه دوم که در این دوره آموزش داده می­شود، نحوه مدلسازی تمامی سیستم­ها، اعم از سیستم­های با حرکت خطی، حرکت دورانی، سیستم­های هیدرولیک و ... با استفاده از قواعد ساده فیزیکی و قانون دوم نیوتن است. در این دوره، بدون اینکه نکته خاصی بیان شود، تنها با آموزش نحوه استفاده از قانون دوم نیوتن برای مدلسازی، دانشجو مجهز به ابزار مدلسازی می­شود و قادر خواهد بود که هر سوال مدلسازی را به سادگی پاسخ دهد.

 • مهارت کار با فضای حالت و قاعده میسون

این مبحث جزء مباحث ساده­ای است که معمولاً دانشجویان در تشخیص تعداد حلقه و یا مسیر در سوالات میسون و یا تعداد متغیرهای حالت در فضای حالت دچار اشتباه محاسباتی می­شوند، اما در این دوره نحوه جلوگیری از اشتباه محاسباتی به دانشجویان آموزش داده می­شود تا به صورت کاملاً مطمین به سوالات این مبحث در زمانی کوتاه پاسخ دهند.

مهارت تشخیص تله سوالات خطای ماندگار

این مبحث نیز در عین سادگی بسیار تله خیز است و به راحتی دانشجویان را به اشتباه می­اندازند، اما در این دوره، تمام تله­های سوالات خطای ماندگار به دانشجویان آموزش داده می­شود و با دو جمله ساده از تمام اشتباهات دانشجویان جلوگیری می­شود. مهارت آموزشی در این بخش به اندازه­ای کاربردی است که تا بحال دانشجویانی که در دوره کنترل خطی بنده شرکت نموده­اند، سوالات این بخش را همگی صحیح پاسخ داده‌­اند.

مهارت استفاده از جدول روث

جدول روث جزء مباحثی است که متاسفانه در اکثر کتب به درستی اهمیت آن بیان نشده است، چرا که در حداقل 30% سوالات درس کنترل خطی برای پاسخ صحیح به سوالات دانشجو باید قادر به استفاده از جدول روث باشد. اکثر دانشجویان فکر می­کنند که جدول روث فقط برای تحلیل پایداری استفاده می­شود، اما در واقع جدول روث ابزاری است که در حل تمام سوالات کنترل خطی دانشجو باید از این ابزار استفاده نماید. در این دوره، در طول دوره به قدری از جدول روث در حل سوالات فصل­های مختلف استفاده می­شود تا برای دانشجویان تبدیل به آچار فرانسه سوالات کنترل خطی شود و بتوانند در  حل تمام سوالات از آن استفاده نمایند.

مهارت تحلیل مکان هندسی ریشه­ ها

متاسفانه در بحث مکان هندسی ریشه ­ها نیز اکثر کتب در مورد روشهای رسم مکان هندسی نکات بسیار زیادی بیان کرده­اند که به خاطر سپردن آنها برای دانشجویان عملاً امکان پذیر نیست. در این دوره فلسفه پیدایش مکان هندسی ریشه­ها، نحوه رسم مکان هندسی ریشه­ ها و نیز تحلیل مکان هندسی ریشه­‌ها به دانشجویان آموزش داده می­شود.در بحث مکان هندسی ریشه­ها معمولاً دانشجویان نمی­دانند که برای حل سوالات باید برای مثال نقطه شکست بررسی شود یا زاویه قطبها و یا مجانبها و ...، لذا در حل سوالات مکان هندسی ریشه­ها دچار اشتباه در تشخیص راه حل می­شوند، در این دوره به دانشجویان قاعده­ای آموزش داده می­شود که  به صورت اتوماتیک راه حل تمام سوالات مکان هندسی ریشه­ها را برای دانشجویان مشخص می­کند بدون اینکه نیاز به حفظ کردن نکته خاصی داشته باشند.

 • مهارت تحلیل پاسخ فرکانس

این بخش نقطه قوت اصلی این دوره است، چرا که کل مباحث نمودارهای بودی و نایکوئیست به صورت 15 جمله فارسی به دانشجویان آموزش داده می­شود و اگر دانشجویان به مباحث دوره کاملاً مسلط شوند، بدون نیاز به حل این سوالات پاسخ صحیح را تشخیص خواهند داد. برخلاف تمام کتب که سوالات این بخش را به صورت کاملاً تشریحی و طولانی حل می­کنند، در این دوره به دانشجویان راه حل کوتاهی آموزش داده خواهد شد که در حل تمام سوالات کاربردی است.

مهارت طراحی کنترلر

در بخش طراحی کنترل کننده، نیز روش طراحی با استفاده از سه گام اساسی به دانشجویان آموزش داده می­شود تا دانشجویان در حل سوالات دچار سردرگمی نشوند. در ادامه در این مبحث، به جای حل سوالات تکراری سالهای قبل، ابتدا شناخت مناسبی از هر کنترل کننده به دانشجو آموزش داده می­شود تا دانشجویان کاملاً کنترلرهای مختلف را بشناسند، و سپس با توجه به نیاز مساله، نوع کنترلر مناسب را به راحتی تشخیص دهند.

 • مهارت مهم و اساسی تشخیص راه حل

در تمام کتب و اکثر کلاسهای کنترل خطی ارشد و دکتری، حل سوالات کنکور بدین صورت است که بدون اینکه نحوه تشخیص راه حل را بیان کنند، شروع به حل تشریحی سوال می­کنند. برای مثال در سوال مکان هندسی بدون اینکه چیزی در مورد نحوه تشخیص راه حل بیان شود، مستقیماً گفته می­شود در این سوال باید مثلاً زوایای قطب و صفرها بررسی شود، در ادامه حل سوال هم دانشجو کاملاً مطلب را متوجه می­شود، اما اگر سوال جدیدی داده شود، دانشجو قادر به حل مساله نیست، لذا در این دوره توانایی تشخیص راه حل مساله به دانشجویان آموزش داده می­شود. به این صورت که در انتهای هر فصل، استفاده از نکات و ابزارهای تحلیلی به صورت کامل با دانشجویان در حل سوالات کنکورهای سالهای گذشته تمرین می­شود.


شرایط افراد و داوطلبین شرکت در کلاس آنلاین کنترل خطی

همانطور که بیان شد، در طول این دوره، فرض بر این است که دو دسته دانشجو سرکلاس کنترل خطی هستند، دسته اول کسانی که تا بحال هیچ آموزشی در زمینه مهندسی برق ندیده­اند و از دیپلم مستقیماً آمده­اند سرکلاس کنترل خطی، و برای این دسته از دانشجویان کاملاً مطالب از ابتدا به صورت ساده و روان و قابل فهم بیان می­شود تا درس را یاد بگیرند. اما دسته دوم، دانشجویانی که کاملاً به درس کنترل خطی مسلط هستند و برای یادگیری نکات و مهارتهایی در کلاس شرکت کرده­ اند که کنترل خطی را 100% بزنند، برای این دسته از دانشجویان نیز در حل سوالات مختلف نکاتی بیان می­شود که بدون یادگیری این نکات، کسب درصد بالای 50 در کنترل خطی امکانپذیر نیست.

-کتاب ها و مراجع مورد نیاز دوره

با توجه به اینکه در دوره آموزش کنترل خطی، تمام مطالب و درسنامه به صورت مفصل و کامل بیان شده است، در بخش درسنامه دانشجویان نیازی به مرجع کمکی نخواهند داشت. در بخش حل تست نیز تمام تستهای سراسری از سال 1368 تا 1398 در رشته­های برق، مکانیک و هوش مصنوعی حل شده است و لذا دانشجویان با حل این تستها تسلط 100% روی مطالب خواهند داشت و نیازی به حل تست­های اضافه­تر ندارند. اما در صورتی که دانشجویان با کتابهای چاپی برای حل تست راحت­تر کنار می­آیند، می­توانند از کتاب مدرسان شریف برای حل تست استفاده نمایند. کتاب کنترل خطی مدرسان شریف در بحث سوالات کنکور، از نظم و ترتیب( به ترتیب سال از سال 1380 تا بحال) مناسبی برخوردار است و سوالات به ترتیب از سال 1380 تا 1398 آورده شده است که برای حل تست کتاب مناسبی است. اما دانشجویان باید دقت نمایند که از حل سوالات کتاب مدرسان صرفاً برای یادگیری اولیه درس استفاده نمایند و در بخش تسلط به درس و آمادگی به کنکور، در حل سوالات از نکات گفته شده در کلاس استفاده نمیاند.

برای شرکت در کلاس آنلاین کنترل خطی کنکور 1400 کلیک کنید

کلاس آنلاین کنترل خطی

 

فیلم آموزش کنترل خطی ارشد و دکتری

در آموزش کنترل خطی ارشد و دکتری، مباحث ذیل آموزش داده می‌­شود:

مدلسازی

در بخش مدلسازی، نحوه مدلسازی تمامی سیستم­ها شامل سیستم­های حرکت خطی، دورانی، المانهای انتقال دهنده نیرو، سیستمهای هیدرولیکی و  الکتریکی به همراه حل تمام تستهای کنکورها و نیز تستهای تالیفی به دانشجویان کلاس کنترل خطیآموزش داده می‌­شود.

قاعده میسون

در بخش میسون از آموزش کنترل خطی که هر ساله تقریباً یک سوال از این مبحث در کنکور مطرح می­‌شود، روی نحوه تشخیص حلقه­ ها و مسیرهای مستقیم با دانشجویان کار می­‌شود و نکاتی که مطرح شده، در حل تستهای مختلف به کار گرفته می­‌شود تا دانشجویان استفاده از نکات را یاد بگیرند. با توجه به اینکه در بخش میسون، در حل برخی سوالات نیاز به حل کامل سوال نمی­‌باشد، لذا در این دوره، حالتهایی که راه حل بسیار کوتاهتر می­‌شود نیز به دانشجویان آموزش داده می­‌شود.

فضای حالت

 قسمت فضای حالت از فیلم آموزش کنترل خطی در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و اکثر کتب با توجه به تالیف در سالهای گذشته، تمرکز روی مباحث این بخش ندارند. در این قسمت، مفاهیم فضای حالت به صورت کاملاً ساده و کاربردی با استفاده از مثالهای عملی و تالیفی (با توجه به کمبود سوالات کنکور در این زمینه) به دانشجویان کلاس کنترل خطی آموزش داده شده و ارتباط آن با سایر نمایش­ها مانند قاعده میسون، جدول روث و یا خطای ماندگار بیان می­‌شود.

جدول روثپ

در بخش جدول روث، نحوه استفاده از این ابزار، حالتهای استثنای جدول روث، و نیز استفاده از مفاهیم مختلف کنترل خطی در جدول روث و ارتباط جدول روث با مفاهیم کاربردی به دانشجویان درس کنترل خطیآموزش داده شده همچنینبا حل تستهای متعدد توانایی تسریع در حل سوالات به کمک نکات بسیار ظریف جدول روث به دانشجویان آموزش داده می‌­شود.

حالت ماندگار

در بخش تحلیل حالت ماندگار، در اکثر کتب دو روش حلقه بسته و حلقه­باز و نکات در تعداد صفحات زیادی بیان شده است، اما تفاوت بین روش حلقه بسته و حلقه باز در حل تست­ها توضیح داده نشده است و در تمام کتب، به جای توضیح اینکه در حل تست، از کجا بفهمیم که با روش حلقه بسته یا حلقه باز  حل می­‌شود، مستقیماً حل تست با یکی از این دو روش آورده شده است. این در حالی است که تنها نکته اساسی و تله اصلی سوالات کنکور در بخش خطای ماندگار، تشخیص بین روش حلقه باز یا حلقه بسته می­‌باشد. در این فصل در دوره، علاوه بر بیان 3 جمله کلیدی برای حل تست­ها، جدولی به دانشجویان ارائه می­‌شود که کل نکات خطای حالت ماندگار در نصف صفحه خلاصه می­‌شود، در واقع این فصل در کل در یک صفحه به دانشجویان کنترل خطی آموزش داده می­‌شود و در حل تست­های مختلف، نحوه تشخیص راه حل، نحوه کوتاه سازی حل سوال، و نیز حل سوال با استفاده از نکات ساده با دانشجویان تمرین خواهد شد تا به تسلط کافی برای حل سوالات کنکور دست یابند.

تحلیل حالت گذرا

در این بخش از فیلم آموزش کنترل خطی مشخصات سیستم­های مرتبه دوم و بالاتر به دانشجویان آموزش داده می‌­شود ( که در همه کتب موجود است) و در ادامه نحوه تشخیص راه حل سوالات به صورت روتین و روان به دانشجویان آموزش داده می­شود.

مکان هندسی ریشه­ ها

در این فصل، در اکثر کتب آموزش کنترل خطی از ابتدا در مورد روش رسم مکان هندسی ریشه­ها صحبت شده و نکات بسیار ظریف و مهم معمولاً در دل درسنامه گفته شده است که دانشجویان پس از چندین بار مطالعه درس می‌­توانند تمام نکات را استخراج نمایند. اما در این دوره، ابتدا مفهوم مکان هندسی ریشه­ها توضیح داده می­‌شود و سوال اساسی دانشجویان که "مکان هندسی ریشه­ها به چه دردی می­خورد" به صورت مثالهای عملی توضیح داده می­‌شود تا این مبحث برای دانشجویان جذاب شود. در ادامه پس از آموزش روش­های رسم مکان هندسی ریشه­ها، نحوه استفاده از این روش­ها، در حل سوالات کنکور و نیز نکات ظریف مکان هندسی ریشه­ها بیان شده و با حل سوالات متعدد( بیشتر از 50 تست کنکورهای سراسری) این مبحث با دانشجویان تمرین می­‌شود.

نمودارهای بودی و نایکوئیست

این دو فصل به نظر دانشجویان قبل از شرکت در این دوره سخت­ترین مباحث آموزش کنترل خطی هستند، اما در این دوره روش­های ابداعی به دانشجویان آموزش داده می­‌شود که پس از گذراندن دوره تبدیل به ساده­‌تری مباحث کنترل خطی می‌­شود و با این رویکردهای ساده و نوین، تمام سوالات این مباحث به راحتی حل می­‌شود. با توجه به اینکه تقریباً 40% سوالات کنکور معمولاً از این مباحث طرح می­‌شود، دانشجویان با یادگیری رویکرد بیان شده در این دوره، قطعاً به 40% سوالات کنکور پاسخ صحیح خواهند داد.

پایداری نسبی

این مبحث در تمام کتب به صورت یکسان بیان شده و فقط بیان مفاهیم در این دوره به مطالب کتب مختلف اضافه شده است تا دانشجویان مفهوم حاشیه فاز و حاشیه بهره و کاربردهای آن را کامل درک نمایند، چرا که در اکثر سوالات کنکور، معمولاً سوالی به صورت مستقیم از این مبحث طرح نمی­‌شود و بیشتر این مبحث به صورت اطلاعات مساله طرح می­‌شود، لذا ضروری است که دانشجویان علاوه بر نحوه محاسبه حاشیه فاز و حاشیه بهره (بیان شده در کتب مختلف) مفهوم حاشیه فاز و بهره ( در هیچ کتابی به صورت ساده بیان نشده است) را کامل درک نمایند تا از اطلاعات مساله برای حل سوال به نحوه صحیح استفاده نمایند.

طراحی کنترل­ کننده

این مبحث از فیلم آموزشی کنترل خطی جزء نقاط قوت دوره حاضر می‌­باشد، چرا که در این مبحث با حل سوالات متعدد و مثالهای عملی، دانشجویان کاملاً با مشخصات کنترلرها آشنا شده و توانایی حل سوالات کنکور حتی بدون حل تشریحی را نیز بدست خواهند آورد.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکالبیشتر show-more

بیشتر show-more

بیشتر show-more


1
جلسه اول نمایش رایگان
2
جلسه دوم نمایش رایگان
3
جلسه سوم نمایش رایگان
بیشتر show-more


chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (38)

سلام، من رشتم آمار ریاضی هست و با استاد دهقانی عزیز درسی نداشتم هرگز، اما یه ویدئو از ایشون دیدم در مورد نظم ذهنی و هنر آزمون دادن که خیلی خیلی عالی بود توضیحات ایشون، هیچ راه ارتباطی با ایشون نمی‌شناسم، فقط خواستم ازشون تشکر کنم
خیر دنیا و آخرت روزی ایشون ان شاء الله

سلام وقتتون بخیر، من بحث حرکت دورانی در فصل اول رو متوجه نمیشم

سلام چرا تو بخش شماره صفر جلسه ی رایگان فصل پایداری باز نمیشه؟

سلام استاد خوبید شما ببخشید من کامپیوتر ندارم نمی تونم فایل فیلم های باز کنم چه کار کنم

سلام امکان خرید بعضی از فصلها به تنهایی وجود دارد یاخیر؟

از اقای دکتر دهقانی که کلی رفع اشکال در تلگرام برامون انجام دادند تشکر میکنم. برای خودم همیشه این سوال مطرح بود اگر سوالی دارم چطور بپرسم و با شرکت در این دوره فاز جدیدی از کلاس افلاین رو تجربه کردم . فقط کلاساش افلاین بود دکتر به صورت مداوم به هممون لطف داشتند و دارند . از زحمات مجموعه به خصوص جناب اقای دکتر دهقانی ممنونم

سلام من پلیر فیلم ها رو دانلود کردم آنزیپش هم کردم ولی نتونستم فایلشو باز کنم

سلام لطفا با پشتیبانی مشکلتان رو مطرح کنید قطعا حل میکنن

سلام و خسته نباشید استاد( جلسه 12 از بخش یک کنترل خطی" تعیین فضای حالت از روی تابع تبدیل وقتی در صورت تابع تبدیل S هست " ضرایب u در x دات را به این صورت گفتید که از بتا 0 تا بتا n-1 اما بعدا در حل مثال ترتیب ظرایب از بتا1 تا بتا n گزاشتید(در حل تشریحی) . میخواستم بدانم کدام یک درست است ؟

سلام از بتا 1 شروع ميشه

سلام وقت بخیر
من پکیج کنترل خطی رو خریداری کردم همون روز تا فصل 4 دانلود کردم فک کردم بعد میتونم دانلود کنم ادامشو .الان چطور میتونم ادامشو دانلود کنم .لطفا راهنمایی کنید :0(

سلام هر وقت که بخوایین روی سایت قابل دانلود هست براتون

سلام .من الان بخوام خریداری کنم کلاس انلاین چی؟دیگه نیست؟

سلام .من الان بخوام خریداری کنم کلاس انلاین چی؟دیگه نیست؟

سلام کلاس آنلاین الان نداریم ولی در صورت درخواست برای رفع اشکال کلاس آنلاین برگزار میشه و در تلگرام و واتساپ هم به صورت مداوم رفع اشکال انجام میشه تا دانشجویان ایراد و ابهامی نداشته باشند.

از خیلی از استادایی که ادعا دارند مفهومی تر درس میدید

سلام .ایا فیلم های کلاس آنلاین رفع اشکال رانمیگذارید ؟بعضی از ماها نبودیم

سلام استاد وقت بخیر
استاد ببخشید در بخش مدلسازی بخش چرخ دنده
فرمولی‌‌که برای انتقال اینرسی به قسمت بعدی چرخ دنده شما گفتین با دوتا از‌کتب‌مرجع من‌مقایسه کردم متفاوت بود
ممنون‌میشم راهنمایب‌کنین
J1/J2=(N1/N2)^2
این فرمول کتب مرجع هسش یعنی رابطه مستقیم دارن ولی شما فرمولی ک‌گفتین رابطه عکس دارن

سلام
چگونه باید با استاد ارتباط گرفت؟
درس گروه تلگرامی نداره؟آی دی استاد در تلگرام چیه؟

یک سوال پرسیده بودم که استاد فرمودن تو تلگرام یا واتزاپ پیام بدم...ای دی ایشون چیه؟

سلام
کنترل خطی liveamooz.com
گروه کنترل خطی لایواموز
https://t.me/controlliveamooz

سلام
کنترل خطی liveamooz.com
گروه کنترل خطی لایواموز
https://t.me/controlliveamooz

سلام استاد...
واقعا کارتون بی نقصه...کنترل تبدیل به یک درس شیرین مثل بازی ریاضی های دبیرستان شده...

سلام استاد دیاگرتم بودی رو خوندیم تست هاشم زدیم معیار نایکویست رو کی آپلود میکنین ؟

سلام فصل های بعد رو چرا آپلود نمیکنین

سلام چون هنوز تموم نشدن به محض اماده شدن اپلود خواهد شد

سلام فصل های بعد رو چرا آپلود نمیکنین

سلام
چرا ویدئو های جدید آپلود نمیشه

سلام
چرا ویدئو های جدید آپلود نمیشه

سلام
چرا ویدئو های جدید آپلود نمیشه

سلام لطفا فایل پی دی اف مطالب رو یک جا قرار بدید...این همه پراکندگی اصلا جالب نیست

سلام جزوات چون رایگان هستند در صورت ارایه به صورت یکجا متاسفانه موجب نشر راحت جزوه میشود برای افرادی که دوره را خریداری کردند داخل گروه جزوات فصل به فصل ارایه میشود و برای هر جلسه چاره ای جز ارایه جزوه جداگانه نیست

سلام,خدا قوت استاد
ویدئو های کنترل خطی که چند روزپیش آپلود شده چند قسمتش مشکل داره

فصل چهارم-تحلیل حالت ماندگار:
قسمت ۲-محاسبه خطای حالت ماندگار با روش حلقه باز: جزوه اش دانلود نمیشه
قسمت۵-محاسبه شاخص خطا:ویدئوش دانلود نمیشه

فصل ۵-مکان هندسی ریشه ها:
قسمت ۴-تشخیص راه حل سوالات مکان هندسی:لینک فیلم و جزوه هر دو تاش به اشتباه لینک جزوه اون قسمته و لینک ویدئوش قرار نگرفته

سلام لینک ها تصحیح شده

سلام لینک ها تصحیح شده

سلام لینک ها تصحیح شده

سلام
جلسه 22 ام چرا باز نمیشه؟

سلام لینک تصحیح شده است و جلسه 22 ام رایگان شده است.

سلام وقتتون بخیر
چرا فضل جدید رو نگذاشتین ؟؟؟

سلام
سپاس از استاد نازنین بابت تدریس عالیتون...میخواستم بدونم فصل بعدی رو چه زمانی داخل کانال میذارید؟چون چند هفته ای از آخرین آپلود فیلما گذشته
با تشکر

با سلام متاسفانه به دلیل مشکلی که برای بنده پیش امده بود تاخیر افتاد انشالله از این هفته میگذاریم

سلام خدمت استاد دهقانی . خواستم بدونم این دوره برا کنکور مکانیک هم مفیده ؟ سبک تست های کنترل خطی برق با کنترل اتوماتیک مکانیک فرق نداره ؟

سلام سوالات مکانیک معمولا تا حدودی ساده تر از برق هست و این دوره چون با پایه برق و مکانیک طراحی شده است برای دانشجویان مکانیک تضمین کننده درصد بالایی خواهد بود

سلام استاد برای شرکت. در ازمون و دریافت مشاوره ای که گفتید حتما باید ثبت نام کنیم ؟

سلام
فصل اول چون رایگان بوده افراد غیر ثبت نامی هم میتونن تو ازمون شرکت کنن و راهکارهای اختصاصی با توجه به پاسخ های شما ارسال خواهد شد.
همچنین یادآوری میکنم که مهلت شرکت در ازمون تا 12 شهریور می باشد

سلام استاد بابت تدریس فوق العاده تون تا این لحظه سپاس گذارم پیرو خواسته ایی که دوستمون هم مطرح کردن لطف کنید یه جزوه ایی بدین که توش تست ها با کیفیت بالایی داشته باشه و ما همراه شما تو کلاس تکمیلش کنیم

سلام پیشنهاد شما در جزوات لحاظ شد

سلام و خداقوت
استاد واقعا تشکر میکنم بابت نحوه تدریستون که با حوصله و جزئیات کامل میگید
فقط من دو تا خواهش دارم از شما برای ادامه ویدئوها...اولیش اینکه لطفا تست هایی که میارید لطفا خوانا تر باشه چون کپی که میگیریم معلوم نیستن بعضیاش...دومی هم اینه که لطفا صورت سوال و شکل سوال رو دست نخورده بذارید که ما بعدا خودمون بتونیم سوالو حل کنیم،شکل رو یبار پائینش کپی کنید و روی اون حل کنید
متشکر

سلام این مورد در جزوات لحاظ شد

سلام
استاد تا آخر کنترل خطی مثل فیلمهایی که تا الان گذاشتید کنترل رو مفهومی و تستی تدریس می کنید یا فقط فصل اول رو؟ فصل دوم رو هم رایگان میذارید؟

سلام
بله ما کل کنترل خطی رو به این شیوه تدریس میکنیم که اول مفاهیم اصلی رو بیان می کنیم و سپس راه حل های تستی و کوتاه رو بیان می کنیم. در فصل اول بخاطر مفهومی و پایه ای بودن بیشتر تمرکز روی مفاهیم هست و کمتر نکات تستی گفته میشود اما در ادامه نکات تستی و راه حل های کوتاه بسیار بیشتر خواهد شد.
در مورد سوال دوم هم تا انتهای فصل اول رو به صورت رایگان میگذاریم و از شروع فصل دوم دوره ها به صورت غیررایگان خواهد بود.

سلام اگر فیلم ضبط شده کلاس رو بزارین بهتره چون اونجا دانشجو ها سوال میپرسن و جواب میگیرن و ممکنه اون سوالات برا ما هم پیش بیاد

روند کلاسها اینطوریه که فیلم افلاین ضبط میشه (کلاس نیست و فیلم داره جدید ضبط میشه مطابق با تغییرات امسال در روند سوالات)برای رفع اشکال و سوالات هم اپلیکیشن و هم سایت و در نهایت کلاس آنلاین رو داریم برای رفع اشکال و پاسخگویی به سوالات

سلام فایل اول خرابه میشه درستشو بزارین

سلام فایل ها اصلاح شده و بزودی در سایت قرار می گیرد

سلام فایل جلسه اول دوصداست و فیلم رو خراب کرده لطفا ایراده فیلمو رفع کنید سپاس

سلام دوره کی برگزار میشه؟؟

اولین جلسه شنبه 22 تیر آپلود می شود

سلام اگه میشه در یه جلسه بعضی راه حل های تستی مثلا فصله نایکویست که شما با اطمینان از حل کردنش صحبت میکنین قرار بدهین تا ما با اطمینان خاطر از شما خریداری کنیم ممنون میشم

انشالله بزودی در سایت قرار داده میشه
نمونه فیلم های نکته و تست کنترل خطی هم در سایت موجود است.

سلام اگه میشه لطفا یه جلسه از فیلم کلاس رو بزارید با شیوه درس دادن استاد دهقانی آشنا بشیم

جلسه اول رایگان است و شنبه آپلود می شود. درضمن تمامی دوره های سایت لایو آموز بیمه کیفیت دارند در صورت عدم رضایت از دوره ،تا 1 هفته پس از خرید امکان انصراف و عودت کامل هزینه وجود دارد.

مشاهده بیشتر