ماشین های الکتریکی ۲ از دروس مهم کارشناسی ارشد برق و دکتری برق است. با مشاهده فیلم آموزشی ماشین های الکتریکی ۲ با تدریس استاد حسین صابر قادر خواهید بود در کنکور درصد بالایی از این درس را پاسخ دهید. در این دوره سوالهای درس ماشین های الکتریکی 2 در آزمون های ارشد سال 77 تا 98 (22 سال) بصورت کامل حل شده است. آی دی تلگرام استاد صابر: HosseinSaber@

person-add 311 نفر
40 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
350,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : فیلم آموزشی
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

برای شرکت در کلاس آنلاین ماشین الکتریکی 2 کنکور 1400 کلیک کنید

کلاس آنلاین ماشین الکتریکی 2

فیلم آموزش ماشین های الکتریکی 2

فیلم آموزشی درس ماشین های الکتریکی 2 که ادامه دوره آموزش ماشین های الکتریکی 1 است علاوه بر اینکه مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی برای فهم دقیق درس ماشین­ های الکتریکی 2 و کمک در امتحانات دانشگاه مناسب است، برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش قدرت و کنترل و آزمون دکتری مهندسی برق گرایش قدرت توصیه می­شود. همچنین برای آزمون‌­های استخدامی مربوط به ارگان­های دولتی مهندسی برق قدرت توصیه می­گردد.

فیلم آموزشی درس ماشین های الکتریکی 2 مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و همچنین داوطلبان آزمون دکتری توصیه می‌­شود. سطح مفاهیم گفته شده از ساده به سخت است و با ریتم مناسبی که مدرس پیاده کرده است برای تمام دانشجویان با هر سطحی مناسب و مفید است. فیلم آموزش ماشین های الکتریکی 2به پیش­نیاز خاصی نیاز ندارد.

تفاوت دوره آموزش ماشین های الکتریکی 2 با کتاب‌ها و مراجع دیگر

در کتابهای مرجع مفاهیم معمولاً سخت و سنگین می­‌باشند که در آموزش ماشین‌های الکتریکی 2 سعی کردیم همه مفاهیم لازم را با زبان و بیانی ساده و به دور از پیچیدگی ­های غیر ضروری بیان کنیم. همچنین بزرگترین ضعف و ایراد همه کتاب­های مرجع و کتاب­های تست مربوط به این درس، حجم زیاد و اضافه گویی آنها است که وقت داوطلب تلف می­شود. در این دوره مدرس فقط مفاهیم و نکات لازم را مطرح می­کند و نشان داده شده است که با دانستن همین مباحث به راحتی به 100 درصد مفاهیم درس مسلط می­شوید و می­توانید به همه سوالهای آزمون پاسخ دهید.

میزان ضریب مبحث این دوره برای گرایشهای مختلف

درس ماشین های الکتریکی در آزمون کارشناسی ارشد برای گرایش قدرت ضریب 4 و برای گرایش کنترل ضریب 2 را دارد و برای دیگر گرایشها ضریب 1 دارد. در مجموعه کلاس آنلاین کنکور ارشد برق و هم چنین فیلم آموزش کنکور ارشد برق این درس برای داوطلبان گرایش قدرت جزو دروس اجباری و برای داوطلبان گرایش کنترل نیز جزو دروسی می­‌باشد که می‌­تواند برای تضمین رتبه 1 و یا 2 رقمی بسیار کارساز باشد. همچنین در آزمون دکتری گرایش قدرت این درس جزء دروس تخصصی آزمون است.

مزایای این دوره برای داوطلبان و دانشجویان این دوره

دانشجویانی که برای آزمون­‌های ورودی مقاطع ارشد و دکتری آماده می­شوند، می­توانند با دیدن فیلم‌­های این دوره و تمرکز کامل بر روی جزوه مدرس در زمانی کاملاً بهینه به تسلط همه مفاهیم برسند و از این­رو می­‌توانند در زمان بسیار صرفه جویی کنند. با گذراندن این دوره حل همه سوالات درس ماشین­های الکتریکی 2 در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری و آزمون­‌های استخدامی سهل الوصول خواهد بود.

تناسب این دوره برای افراد مختلف

این دوره مناسب داوطلبانی است که می­خواهند از ابتدا این درس را بخوانند و برای شروع این دوره، نیازی به مطالعه هیچ کتابی نیست. از نظر لایو آموز، خواندنکتاب­‌های دیگر داوطلب را گمراه می­کند و اگر تمام تمرکزشان بر روی جزوه و فیلم ­های آموزشی باشد می­توانند بهترین نتیجه را بگیرند.

زمان مورد نیاز برای تسلط بر این دوره

برای دستیابی به تسلط کامل بر این دوره دیدن 2 دور از فیلم آموزشی نیاز است که یعنی 80 ساعت مطالعه که اگر فرض شود داوطلب روزی 3 ساعت برای این درس وقت بگذارد یعنی در کمتر از یک ماه به تسلط 100 درصد می­رسد. بعد از دستیابی به تسلط 100 درصد نیاز است که مرور جزوه انجام شود تا تسلط کاهش نیابد.

منابع مورد نیاز جهت مطالعه در کنار این دوره

نیازی به مطالعه هیچ کتابی نمی‌­‍‌‌‌باشد و فقط توصیه می­‌شود که فیلم دوره حل تشریحی سوال‌­های ماشین­‌های الکتریکی 2 ده سال اخیر را را مطالعه کنند. در دوره حل تشریحی سوالات تمام نکات و مفاهیم در قالب استاندارد سوالات کنکورمرور می‌­شوند.

 

برای شرکت در کلاس آنلاین ماشین الکتریکی 2 کنکور 1400 کلیک کنید:

کلاس آنلاین ماشین الکتریکی 2

سرفصل های فیلم آموزش ماشین های الکترونیکی 2

فصل اول: ترانسفورماتورها

در فصل اول ( ترانسفورماتورها ) ابتدا از ترانسفورماتورهای ایده­ آل شروع می­‌کنیم، سپس با تغییراتی ترانسفورماتور واقعی را ایجاد می­‌کنیم و مفاهیم مورد نیاز را بر روی مدار معادل تقریبی ترانسفورماتور توضیح می‌­دهیم. در ادامه مفاهیم مربوط به پریونیت کردن ترانسفورماتورها و درصد تنظیم ولتاژ، تلفات و راندمان ترانسفورماتورها بیان می­گردند. در ادامه این فصل موازی کردن ترانسفورماتورها توضیح داده می­شوند و در پایان فصل نیز مفاهیم مربوط به اتوترانسفورماتورها بیان می­‌شوند.

فصل دوم: موتورهای القایی

در فصل دوم ( موتورهای القایی ) نیز ابتدا مفاهیم اولیه موتورهای القایی مطرح می­شوند و سپس مدار معادل موتور القایی را تشریح می­کنیم. سپس روابط مربوط به لغزش، توان و گشتاور موتور القایی مطرح می­شود و فرمول­های لازمه توضیح داده می­شوند. در پایان نیز روش راه­ اندازی موتور القایی توضیح داده می­شوند.

جلسه رفع اشکال تاریخ تعداد ساعت
فصل 1: ترانسفورماتورها 22 شهریور 4 ساعت
فصل 2: موتورهای القایی (آسنکرون) 29 شهریور 4 ساعت

 

با آموزش های آنلاین، فیلم ها و DVD های آموزشی لایوآموز مسیر موفقیت خود را هموار کنید.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال

1
جلسه 2 نمایش رایگان
2
جلسه 3 نمایش رایگان
3
جلسه 4 نمایش رایگان
بیشتر show-morechaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (14)

سلام استاد خسته نباشید
جلسات ترم جاری همون جلسات رفع اشکال هستن؟

تدریس و حل تست های دکتر صابر عالیه

تدریس و حل تست های دکتر صابر عالیه

سلام استاد صابر خسته نباشید.تدریستون عااااااااااااااااااالیه خیلی ممنونم ازتون.امیدوارم بقیه دوستانی هم که مثل من مشکل داشتن تو درس ماشین بتونن این آموزش رو تهیه کنن.کاش 4 سال پیش این آموزش رو داشتم و انقد سختی نمیکشیدم.

سلام
ممنون از فیدبک مثبتتون.
موفق باشید

نحوه تدریس عالیه
فقط چند تا مورد
اول اینکه فیلم ها خیلی جاها به خاطر سرعت نت پایین شخصی که ذخیره کرده کیفیت ندارن
دوم اینکه جزوه کامل مثل اینکه لینکش مشکل داره وقابل دانلود نیست
سوم اینکه جزوه هایی که به ازای هر جلسه قراردادین پاسخ هر سوال داخلش نیست
ممنون

سلام
وقتتون بخیر
در مورد کیفیت جلسات تنها دو جلسه اول که توسط خودم ضبط نشده از نظر کیفیت تصویر و صدا کمی پایین است که در جلسات بعدی این مشکل بصورت کامل حل شده است.
در مورد جزوه هم باید بگم که جزوه ای که در اختیارتون قرار میگیره جزوه خام هست یعنی تمام درسنامه در جزوه هست ولی حل سوالها وارد نشده که شما با مشاهده فیلم ها حل سوال و نکاتی که به نظرتون مفید میاد رو در جزوه پرینت شده تون وارد میکنید.
موفق باشید..

سلام
بخش ترم جاری 3 جلسه کم دارد ، لطفا قرار دهید.
تشکر

سلام
جلسات ترم جاری امسال هم بصورت کاملتر و آنلاین برگزار خواهد شد و فیلم جلسات آنلاین نیز در همین بخش قرار داده میشود.
موفق باشید

سلام وقت بخیر
این دوره نوشته شده برای آزمون استخدامی هست ولی در voiceایی که کذاشتید خود مدرس فقط برای ارشد و دکتری صحبت میکنه و اصلا صحبتی از آزمون استخدامی نمیکنن،حالا واقعا برای استخدامی هم هست یا نه

1398-02-29

سلام.وقت بخیر
برای آزمون های استخدامی که از این درس سوال مطرح میشه، بله مناسبه.

سلام. چرا شما جزوه ماشین و بررسی را در سایت نمیزارید؟

1398-02-29

سلام. دوست عزیز هر سه دوره جزوه دارند.

استاد تدریستون حرف نداره و ممنونم از زحمتتون

با سلام
تدریس استاد عالی است.انشاءالله بعد کنکور زحمات ایشان نتیجه میده واقعا ایشون باصبر تدریس می کنند .خدا خیرشان بدهد.من ماشینم فکر می کردم خیلی قوی بود ولی با تماشای فیلم استاد صابر خیلی سوالهایی که چند سال باهاش درگیر بودم به راحتی حل شد .تدریس ایشان خیلی عالی است.هر کس با هر سطحی که باشه ایشان اون فرد را به درجه اعلا می رسونه.بدونه رودروایسی بگم استاد در فصلهای اول اینقدر باصبر تدریس می کردن که من فکر کردم شاید دوره به دردم نخوره ولی جلوتر که رفتیم ایشان کولاک کردن.خدا خیرشان بدهد .واقعا اگه نتیجه نگیرم مشکل از خودمه.بازم از ایشان متشکرم.خدا خیرشان بدهد.واقعا استاد به این دلسوزی و با سوادی کم دیدم

سلام استاد عرض ارادت. استاد خیلی ممنون بابت تدریس خوبتون ، بنده نمونه‌های فیلم های شما رو نگاه کردم واقعا علاقه‌مند شدم که فیلم های شما رو تهیه کنم و فقط کاش میشد فیلم های شما برای کنکور ۹۹ تخفیف میخورد.

با تشکر از زحمات دکتر صابر
واقعا حرف نداره تدریستون
میتونم فقط بگم که با شما میشه درسو مفهومی و بدون حفظ کردن فرمول های پیچیده و مشابه و زیاد یاد گرفت .
مخصوصا اون فرمول های گشتاور ماشین های القایی که بدون حفظ کردن و فقط با جایگذاری میشه به فرمول ها رسید.
سپاس

سلام کلا ماشین 2 درس قشنگی است با تدریس استاد این لذت بیشتر درون من بوجود اومد و میشه به درصد خوبی در این درس رسید.

سلام
بخش اول لینک جلسه 2 مشکل داره
لطفا بررسی شود

مشاهده بیشتر