ماشین های الکتریکی 1 یکی از دروس کنکور کارشناسی ارشد برق است. با مشاهده فیلم آموزش ماشین های الکترونیکی 1 با تدریس استاد حسین صابر ، قادر خواهید بود با درصد خوبی به سوالات این درس پاسخ دهید. در این دوره سوالهای درس ماشین های الکتریکی 1 در آزمون های ارشد سال 77 تا 98 (22 سال) بصورت کامل حل شده است. آی دی تلگرام استاد صابر: HosseinSaber@

person-add 346 نفر
ویدئو 50 ساعت
2 روز ضمانت بازگشت وجه
350,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : ویدئو آموزشی کلاس آنلاین
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

این دوره به صورت فیلم آموزشی در دسترس است برای شرکت در کلاس آنلاین ماشین الکتریکی کنکور 1400 روی عکس زیر کلیک کنید

کلاس آنلاین ماشین الکتریکی

فیلم آموزش ماشین های الکتریکی 1

دوره فیلم آموزشی ماشین های الکتریکی 1 علاوه بر اینکه مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی برای فهم دقیق درس  ماشین های الکتریکی 1 و کمک در امتحانات دانشگاه مناسب است، برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش قدرت و کنترل و آزمون دکتری مهندسی برق گرایش قدرت توصیه می‌شود. همچنین برای آزمون­های استخدامی مربوط به ارگان­های دولتی مهندسی برق قدرت توصیه می­‌گردد.

فیلم آموزشی درس ماشین های الکتریکی 1 مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و همچنین داوطلبان آزمون دکتری توصیه می‌­شود. سطح مفاهیم گفته شده از ساده به سخت است و با ریتم مناسبی که مدرس پیاده کرده است برای تمام دانشجویان با هر سطحی مناسب و مفید است.این دوره به پیش­نیاز خاصی نیاز ندارد.

همچنین در این دوره، سوالهای درس ماشین های الکتریکی 1 در آزمون ارشد سالهای 77 تا 98 (به مدت 22 سال) بصورت کامل حل شده است که مطمئنا یادگیری این سوالها داوطلب را برای کسب درصد بالا در این درس آماده میکند.

تفاوت این دوره با کتاب‌ها و مراجع دیگر چیست؟

در کتاب های مرجع مفاهیم معمولاً سخت و سنگین می­باشند که در این دوره سعی کردیم همه مفاهیم لازم را با زبان و بیانی ساده و به دور از پیچیدگی­های غیر ضروری بیان کنیم. همچنین بزرگترین ضعف و ایراد همه کتاب­های مرجع و کتاب­های تست مربوط به این درس حجم زیاد و اضافه گویی آنها است که وقت داوطلب تلف می­شود. در این دوره مدرس فقط مفاهیم و نکات لازم را مطرح می­کند و نشان داده شده است که با دانستن همین مباحث به راحتی به 100 درصد مفاهیم درس مسلط می­شوید و می­توانید به همه سوالهای آزمون پاسخ دهید.

ضریب مبحث این دوره برای گرایش های مختلف چقدر است؟

درس ماشین­های الکتریکی در آزمون کارشناسی ارشد برای گرایش قدرت ضریب 4 و برای گرایش کنترل ضریب 2 دارد و برای دیگر گرایش ها ضریب 1 دارد. از این رو برای داوطلبان گرایش قدرت جزو دروس اجباری و برای داوطلبان گرایش کنترل نیز جزو دروسی می­باشد که می­تواند برای تضمین رتبه 1 و یا 2 رقمی بسیار کارساز باشد. همچنین در آزمون دکتری گرایش قدرت این درس جزء دروس تخصصی آزمون است.

دانشجویان با شرکت در این دوره چه چیزی را به دست می آورند؟

دانشجویانی که برای آزمون­های ورودی مقاطع ارشد و دکتری آماده می­شوند می­توانند با دیدن فیلم­های این دوره و تمرکز کامل بر روی جزوه مدرس در زمانی کاملاً بهینه به تسلط همه مفاهیم برسند و از این­رو می­توانند در زمان بسیار صرفه جویی کنند. با گذراندن این دوره حل همه سوالات درس ماشین­های الکتریکی 2 در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری و آزمون­های استخدامی سهل الوصول خواهد بود.

کسانی که تا الان هیچ مطالعه ای در این درس نداشتن و پایه چندان قوی هم ندارند، می توانند در این دوره شرکت کنند؟

بله مطمئناً. این دوره مناسب داوطلبانی است که می­خواهند از ابتدا این درس را بخوانند و نیازی به مطالعه هیچ کتابی نیست. به نظر بنده خواندن کتاب­های دیگر داوطلب را گمراه می­کند و اگر تمام تمرکزشان بر روی جزوه و فیلم ­های آموزشی باشد می­توانند بهترین نتیجه را بگیرند.

طی کردن این دوره چقدر زمان می برد تا فرد به مباحث ارائه شده مسلط شود؟

برای دستیابی به تسلط کامل در این دوره دیدن 2 دور از فیلم آموزشی نیاز است که یعنی 100 ساعت مطالعه که اگر فرض شود داوطلب روزی 3 ساعت برای این درس وقت بگذارد یعنی در بازه یک ماهه به تسلط 100 درصد می­رسد. بعد از دستیابی به تسلط 100 درصد نیاز است که مرور جزوه انجام شود تا تسلط کاهش نیابد.

در کنار دوره چه کتاب هایی باید مطالعه شود؟

نیازی به مطالعه هیچ کتابی نمی­باشد و فقط توصیه می­شود که فیلم دوره حل تشریحی سوال­های ماشین­های الکتریکی 2 ده سال اخیر را را مطالعه کنند. در دوره حل تشریحی سوالات تمام نکات و مفاهیم در قالب استاندارد سوالات کنکور مرور می­شوند.

 

سرفصل های فیلم آموزش ماشین های الکتریکی 1

فصل اول: مدارهای مغناطیسی

فصل دوم: مبدل­های الکترومکانیکی

فصل سوم: ماشین­های جریان مستقیم (DC)

 

جلسه رفع اشکال

تاریخ تعداد ساعت
فصل 1 7 شهریور 2 ساعت
فصل 2 7 شهریور 3 ساعت
فصل 3 15 شهریور 5 ساعت

برای شرکت در کلاس آنلاین ماشین الکتریکی کنکور 1400 روی عکس زیر کلیک کنید

مشروح سرفصل ها

در فصل اول (مدارهای مغناطیسی) مفاهیم مربوط به مدار مغناطیسی بیان می­‌شود به این گونه که ابتدا مدار معادل الکتریکی مطرح می­‌شود سپس رلوکتانس (مقاومت مغناطیسی) تعریف می‌­گردد و با تحلیل مدار الکتریکی مدار مغناطیسی تحلیل می­‌گردد. در ادامه این فصل محاسبه اندوکتانس خودی و متقابل تشریح می‌­شود و همچنین محاسبه ولتاژ القا شده در سیم­پیچی توضیح داده می‌­شود. در پایان این فصل نیز بحث تلفات در مدار مغناطیسی به تفصیل بیان می‌شود. در فصل دوم (مبدل­های الکترومکانیکی) انرژی مغناطیسی ذخیره شده در مدار مغناطیسی و مفهوم شبه انرژی مطرح می­‌شود

همچنین در ادامه این فصل انواع حرکت مبدل (کند، متوسط و سریع) بیان می‌شود و کار مکانیکی انجام شده در هر یک از این حرکت­ها و نحوه محاسبه آن توضیح داده می‌شود. در ادامه این فصل محاسبه نیرو و گشتاور در این مبدل­ها تشریح می‌شود و در پایان این فصل نیز موتور رلوکتانسی و مفاهیم مربوط به آن بیان می­‌گردند.

در فصل سوم (ماشین­های جریان مستقیم) انواع مولدها و موتورهای جریان مستقیم که عبارتند از تحریک مستقل، تحریک شنت، تحریک سری و تحریک کمپوند به تفصیل بیان می­‌گردند. همچنین مفاهیمی مانند راه­اندازی موتور شنت، روش­های تغییر جهت چرخش در موتورها، انواع مشخصه ماشین­های الکتریکی و ... نیز تشریح می­‌گردند. همچنین مفاهیم تلفات در ماشین­های الکتریکی جریان مستقیم نیز در پایان این فصل بیان می­‌گردد.

با  کلاس آنلاین برق و سایر رشته‌ها ، فیلم ها و DVD های آموزشی لایوآموز مسیر موفقیت خود را هموار کنید.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال
chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (19)

سلام و خداقوت
قسمتِ فیلم جلسات ترم که وقتی دانلود می کنیم نوشته، جلسات رفع اشکال، اما جلسه یک موجود نیست
چه کنیم، لطفا راهنمایی کنید
تشکر

سلام.
فایل پی دی اف همه سوالهای رفع اشکال به صورت کامل در گروه درس قرار گرفته.
موفق باشید

با سلام جزوه رو دانلود کردم اما تا جلسه 10 بیشتر نیست

سلام
وقتتون بخیر
به تعداد جلسات جزوه کاری نداشته باشید. این ۱۰ جلسه جزوه همه جلسات فیلم رو پوشش میده.

سلام ممنون از کلاسای خوبتون جزوه رو چطوری میتونیم دانلود کنیم؟

سلام
وقتتون بخیر
جزوه در پنلتون هست میتونید دانلود کنید.

سلام
خسته نباشید استاد
واقعا ممنونم هرچی از خوب بودن این دوره بگم کم گفتم
واقعا عالیه.

سلام کلاس های آنلاین پاییز رو برای دانلود قرار نمی گیره؟

سلام
جلسات آنلاین پاییز جهت دانلود در پنل کاربری قرار داده شد.
موفق باشید

دوره ماشین 1 ؛ دوره کاملا مفهومی هست و تمام نکات لازم برای حل 5 تست کنکور به صورت کامل بیان شده . جزوه نیمه آماده و بیان تقریب های محاسباتی لازم برای حل سوالات بدون نیاز به ماشین حساب از نکات بارز این دوره هست . تشکر میکنم از شما آقای صابر

خواهش میکنم
امیدوارم تو آزمونهای پیش روتون بهترین نتیجه رو بگیرین.

سلام بر شما عزيزان . جزوه رو کجا بايد دانلود کنم ..چون نه داخل سايت هستش نه داخل بسته هاي آموزشي که برام ارسال شد

سلام
جزوه در پنل شما قرار دارد و میتوانید دانلود کنید
در صورتی که موفق با دانلود نشدید به تلگرام بنده پیام بدهید.
موفق باشید

سلام استاد میشه یکم سوالات جدیدتری حل کنین همش سال های 79 80

سلام استاد خسته نباشید
ممنون از تدریس خوبتون
میخواستم بگم اگه ممکنه جزوه که توی اون سوالات رو حل کردید رو در اختیارمون بدارید
با تشکر

سلام استاد ممنون از تدریس زیبا و روانتون
میخواستم خواهش کنم اگه میشه جلسات رفع اشکال یه مقدار تعویق بیفته چون عقب هستم استاد تموم نمیشه که با تسلط کامل بیام سر کلاس .

با سلام
با توجه به اینکه داوطلبان دیگه ای هم مثل شما چنین درخواستی کردند و هدف بازدهی بالای دوره هست احتمالا دوره کمی عقب بیفته.
نتیجه نهایی به اطلاعتون میرسد
موفق باشید.

سلام
با تشکر از استاد صابر عزیز
حل بعضی تست ها در فیلم جلسه رفع اشکال انجام شده که متاسفانه قسمت 1 و 6 آپلود نشده اند ، لطفا قرار دهید
با تشکر

سلام
فیلم جلسات رفع اشکال بصورت کامل قرار داده نشده است و سوالهای رفع اشکال جزوه به همراه سوالهای بیشتر در دوره آنلاین که زمان آن در سایت مشخص شده است حل خواهند شد.

سلام واقعا استاد صابر عالی هستید و من ممنون هستم ازتون.در درس ماشین بهترین بودید،هستید و خواهید بود...

تدریس استاد واقعا عالیه تمامی نکات کامل پوشش داده شده

با سلام
تدریس استاد عالی است.انشاءالله بعد کنکور زحمات ایشان نتیجه میده واقعا ایشون باصبر تدریس می کنند .خدا خیرشان بدهد.من ماشینم فکر می کردم خیلی قوی بود ولی با تماشای فیلم استاد صابر خیلی سوالهایی که چند سال باهاش درگیر بودم به راحتی حل شد .تدریس ایشان خیلی عالی است.هر کس با هر سطحی که باشه ایشان اون فرد را به درجه اعلا می رسونه.بدونه رودروایسی بگم استاد در فصلهای اول اینقدر باصبر تدریس می کردن که من فکر کردم شاید دوره به دردم نخوره ولی جلوتر که رفتیم ایشان کولاک کردن.خدا خیرشان بدهد .واقعا اگه نتیجه نگیرم مشکل از خودمه.بازم از ایشان متشکرم.خدا خیرشان بدهد.واقعا استاد به این دلسوزی و با سوادی کم دیدم

سلام استاد خسته نباشید‌. تدریستون واقعا عالی بود (خدا) خیرتون بده

در مورد درس ماشین ۱ میتونم بگم که واقعا خیلی خیلی مفهومی گفتید
فصل ۲ رو من هیچ منبعی نتونسته بودم درک کنم و خیلی سختی کشیده بودم
تا اینکه در دوره شمابه مفهوم واقعیش پی بردم.
ممنون از شما

سلام باتوجه به این که مدت زیادی از تدریس ماشین 1 گذشته بود با تدریس استاد تازه ی سری مفهوم ها برام کلیدش خورد تو ذهنم و ب درک درستی از ماشین رسیدم.

سلام استاد کارت عالی

سلام
بخش اول لینک جلسه 11 مشکل داره
لطفا بررسی شود

مشاهده بیشتر