مشاوره رایگان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : از سه شنبه 30 مهر ساعت 18
معرفی استاد توصیه استاد نحوه استفاده از دوره گروه تلگرام این درس - - - -
حسین صابر
حسین صابر

مدرس، مشاور و طراح با سابقه آزمون های آزمایشی مقاطع ارشد و دکتری مهندسی برق

5 سال سابقه تدریس و مشاوره در موسسات برتر ایران همچون مدرسان شریف و مهستان

ایشان علاوه بر تسلط بر تدریس صاحب رتبه های برتر در آزمون های ارشد و دکتری نیز می باشند.

رتبه ۴ آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ و رتبه ۲ آزمون دکتری سال ۹۵ 

همچنین ایشان از سال 1393 در عضویت بنیاد ملی نخبگان قرار دارند.

موضوعات تخصصی استاد: بهره برداری و برنامه ریزی سیستم های قدرت، سیستم های ذخیره انرژی الکتریکی، بازارهای انرژی الکتریکی و ...

آی دی تلگرام استاد صابر: HosseinSaber@

حسین صابر
حسین صابر

برای این دوره شما ابتدا جزوه این درس را پرینت کنید و هنگام مطالعه پس از تدریس درس ابتدا چند سوال و مثال اول هر مبحث را که من حل میکنم و بعد سعی کنید فیلم را نگه دارید و اول خودتان حل کنید و سپس حل من را مطالعه کنید و به همین ترتیب دور اول را مطالعه کنید. همچنین در هنگام دیدن فیلم حتما نکات گفته شده در حل سوالات را به جزوه تان اضافه کنید. پس از مطالعه دور اول با فیلم هر مبحث را برای بار دوم از روی جزوه همراه دوره فقط تست بزنید. لازم به ذکر است نیاز به مطالعه کتاب یا جزوه دیگری به غیر از جزوه و فیلم خود درس نمیباشد.

حسین صابر
حسین صابر

نحوه استفاده از دوره

ابتدا جزوه این دوره را دانلود کنید و پرینت نمایید. سپس با دیدن فیلم­ها جزوه را نیز پیش ببرید.

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

بیمه کیفیت


کیفیت این آموزش توسط لایوآموز تضمین شده است. در صورت عدم رضایت از دوره، تا 1 هفته پس از خرید امکان انصراف و عودت کامل هزینه وجود دارد.

خرید مطمئن
توضیحات تخصصی محتوا و سرفصل جزوات - - -

فیلم آموزش ماشین های الکتریکی 1

دوره فیلم آموزشی درس ماشین های الکتریکی 1 علاوه بر اینکه مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی برای فهم دقیق درس ماشین­ های الکتریکی 2 و کمک در امتحانات دانشگاه مناسب است، برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش قدرت و کنترل و آزمون دکتری مهندسی برق گرایش قدرت توصیه می­شود. همچنین برای آزمون­های استخدامی مربوط به ارگان­های دولتی مهندسی برق قدرت توصیه می­گردد.

فیلم آموزشی درس ماشین های الکتریکی 1 مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و همچنین داوطلبان آزمون دکتری توصیه می­شود. سطح مفاهیم گفته شده از ساده به سخت است و با ریتم مناسبی که مدرس پیاده کرده است برای تمام دانشجویان با هر سطحی مناسب و مفید است.این دوره به پیش­نیاز خاصی نیاز ندارد.

تفاوت این دوره با کتاب‌ها و مراجع دیگر چیست؟

در کتاب های مرجع مفاهیم معمولاً سخت و سنگین می­باشند که در این دوره سعی کردیم همه مفاهیم لازم را با زبان و بیانی ساده و به دور از پیچیدگی­های غیر ضروری بیان کنیم. همچنین بزرگترین ضعف و ایراد همه کتاب­های مرجع و کتاب­های تست مربوط به این درس حجم زیاد و اضافه گویی آنها است که وقت داوطلب تلف می­شود. در این دوره مدرس فقط مفاهیم و نکات لازم را مطرح می­کند و نشان داده شده است که با دانستن همین مباحث به راحتی به 100 درصد مفاهیم درس مسلط می­شوید و می­توانید به همه سوالهای آزمون پاسخ دهید.

ضریب مبحث این دوره برای گرایش های مختلف چقدر است؟

درس ماشین­های الکتریکی در آزمون کارشناسی ارشد برای گرایش قدرت ضریب 4 و برای گرایش کنترل ضریب 2 دارد و برای دیگر گرایش ها ضریب 1 دارد. از این رو برای داوطلبان گرایش قدرت جزو دروس اجباری و برای داوطلبان گرایش کنترل نیز جزو دروسی می­باشد که می­تواند برای تضمین رتبه 1 و یا 2 رقمی بسیار کارساز باشد. همچنین در آزمون دکتری گرایش قدرت این درس جزء دروس تخصصی آزمون است.

دانشجویان با شرکت در این دوره چه چیزی را به دست می آورند؟

دانشجویانی که برای آزمون­های ورودی مقاطع ارشد و دکتری آماده می­شوند می­توانند با دیدن فیلم­های این دوره و تمرکز کامل بر روی جزوه مدرس در زمانی کاملاً بهینه به تسلط همه مفاهیم برسند و از این­رو می­توانند در زمان بسیار صرفه جویی کنند. با گذراندن این دوره حل همه سوالات درس ماشین­های الکتریکی 2 در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری و آزمون­های استخدامی سهل الوصول خواهد بود.

کسانی که تا الان هیچ مطالعه ای در این درس نداشتن و پایه چندان قوی هم ندارند، می توانند در این دوره شرکت کنند؟

بله مطمئناً. این دوره مناسب داوطلبانی است که می­خواهند از ابتدا این درس را بخوانند و نیازی به مطالعه هیچ کتابی نیست. به نظر بنده خواندن کتاب­های دیگر داوطلب را گمراه می­کند و اگر تمام تمرکزشان بر روی جزوه و فیلم ­های آموزشی باشد می­توانند بهترین نتیجه را بگیرند.

طی کردن این دوره چقدر زمان می برد تا فرد به مباحث ارائه شده مسلط شود؟

برای دستیابی به تسلط کامل در این دوره دیدن 2 دور از فیلم آموزشی نیاز است که یعنی 60 ساعت مطالعه که اگر فرض شود داوطلب روزی 3 ساعت برای این درس وقت بگذارد یعنی در کمتر از 3 هفته به تسلط 100 درصد می­رسد. بعد از دستیابی به تسلط 100 درصد نیاز است که مرور جزوه انجام شود تا تسلط کاهش نیابد.

در کنار دوره چه کتاب هایی باید مطالعه شود؟

نیازی به مطالعه هیچ کتابی نمی­باشد و فقط توصیه می­شود که فیلم دوره حل تشریحی سوال­های ماشین­های الکتریکی 2 ده سال اخیر را را مطالعه کنند. در دوره حل تشریحی سوالات تمام نکات و مفاهیم در قالب استاندارد سوالات کنکور مرور می­شوند.

علاوه بر این دوره فیلم  آموزشی بررسی سیستم های قدرت، لایوآموز دوره های ارزشمند حل تشریحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد بررسی سیستم های قدرت (89-97) ،  دوره حل تشریحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد ماشین های الکتریکی (89-97) ونکته و تست بررسی سیستم های قدرت برای موفقیت هر چه بیشتر شما در آزمون کارشناسی ارشد، تهیه کرده است. استاد حسین صابر ضمن حل تشریحی سوالات مروری بر نکات نیز دارند. همچنین دوره نکته و تست بررسی سیستم های قدرت را به شما پیشنهاد میدهیم.

اگر فرصت کافی برای گذراندن این دوره ندارید، می توانید از دوره نکته و تست ماشین های الکتریکی استفاده کنید.

در این ویدئو با بررسی سوالات درس بررسی سیستم های قدرت 1 نشان داده ایم که از 7 سوال آزمون دکتری 98 تعداد 6 سوال تشابه زیادی به تست ها و نکات مطرح شده در فیلم آموزشی این درس دارند.

 

سرفصل های فیلم آموزش ماشین های الکتریکی 1

فصل اول: مدارهای مغناطیسی

فصل دوم: مبدل­های الکترومکانیکی

فصل سوم: ماشین­های جریان مستقیم (DC)

 

جلسه رفع اشکال

تاریخ تعداد ساعت
فصل 1 7 شهریور 2 ساعت
فصل 2 7 شهریور 3 ساعت
فصل 3 15 شهریور 5 ساعت


 

مشروح سرفصل ها

در فصل اول (مدارهای مغناطیسی) مفاهیم مربوط به مدار مغناطیسی بیان می­شود به این گونه که ابتدا مدار معادل الکتریکی مطرح می­شود سپس رلوکتانس (مقاومت مغناطیسی) تعریف می­گردد و با تحلیل مدار الکتریکی مدار مغناطیسی تحلیل می­گردد. در ادامه این فصل محاسبه اندوکتانس خودی و متقابل تشریح می­شود و همچنین محاسبه ولتاژ القا شده در سیم­پیچی توضیح داده می­شود. در پایان این فصل نیز بحث تلفات در مدار مغناطیسی به تفصیل بیان می­شود. در فصل دوم (مبدل­های الکترومکانیکی) انرژی مغناطیسی ذخیره شده در مدار مغناطیسی و مفهوم شبه انرژی مطرح می­شود

همچنین در ادامه این فصل انواع حرکت مبدل (کند، متوسط و سریع) بیان می­شود و کار مکانیکی انجام شده در هر یک از این حرکت­ها و نحوه محاسبه آن توضیح داده می­شود. در ادامه این فصل محاسبه نیرو و گشتاور در این مبدل­ها تشریح می­شود و در پایان این فصل نیز موتور رلوکتانسی و مفاهیم مربوط به آن بیان می­گردند.

در فصل سوم (ماشین­های جریان مستقیم) انواع مولدها و موتورهای جریان مستقیم که عبارتند از تحریک مستقل، تحریک شنت، تحریک سری و تحریک کمپوند به تفصیل بیان می­گردند. همچنین مفاهیمی مانند راه­اندازی موتور شنت، روش­های تغییر جهت چرخش در موتورها، انواع مشخصه ماشین­های الکتریکی و ... نیز تشریح می­گردند. همچنین مفاهیم تلفات در ماشین­های الکتریکی جریان مستقیم نیز در پایان این فصل بیان می­گردد.

با  آموزش های آنلاین، فیلم ها و DVD های آموزشی لایوآموز مسیر موفقیت خود را هموار کنید.

لیست ویدیوها نظرات (16) رفع اشکال - -
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (16)

مریم
1398-10-24

سلام
خسته نباشید استاد
واقعا ممنونم هرچی از خوب بودن این دوره بگم کم گفتم
واقعا عالیه.

جواد
1398-08-17

سلام کلاس های آنلاین پاییز رو برای دانلود قرار نمی گیره؟

حسین صابر
1398-09-16

سلام
جلسات آنلاین پاییز جهت دانلود در پنل کاربری قرار داده شد.
موفق باشید

میلاد جم
1398-08-01

دوره ماشین 1 ؛ دوره کاملا مفهومی هست و تمام نکات لازم برای حل 5 تست کنکور به صورت کامل بیان شده . جزوه نیمه آماده و بیان تقریب های محاسباتی لازم برای حل سوالات بدون نیاز به ماشین حساب از نکات بارز این دوره هست . تشکر میکنم از شما آقای صابر

حسین صابر
1398-08-02

خواهش میکنم
امیدوارم تو آزمونهای پیش روتون بهترین نتیجه رو بگیرین.

فرزاد کرمي
1398-07-28

سلام بر شما عزيزان . جزوه رو کجا بايد دانلود کنم ..چون نه داخل سايت هستش نه داخل بسته هاي آموزشي که برام ارسال شد

حسین صابر
1398-07-29

سلام
جزوه در پنل شما قرار دارد و میتوانید دانلود کنید
در صورتی که موفق با دانلود نشدید به تلگرام بنده پیام بدهید.
موفق باشید

shayan Mirzaei
1398-07-25

سلام استاد میشه یکم سوالات جدیدتری حل کنین همش سال های 79 80

سلام استاد خسته نباشید
ممنون از تدریس خوبتون
میخواستم بگم اگه ممکنه جزوه که توی اون سوالات رو حل کردید رو در اختیارمون بدارید
با تشکر

sajad tashakori
1398-05-19

سلام استاد ممنون از تدریس زیبا و روانتون
میخواستم خواهش کنم اگه میشه جلسات رفع اشکال یه مقدار تعویق بیفته چون عقب هستم استاد تموم نمیشه که با تسلط کامل بیام سر کلاس .

حسین صابر
1398-05-26

با سلام
با توجه به اینکه داوطلبان دیگه ای هم مثل شما چنین درخواستی کردند و هدف بازدهی بالای دوره هست احتمالا دوره کمی عقب بیفته.
نتیجه نهایی به اطلاعتون میرسد
موفق باشید.

Masoud
1398-05-13

سلام
با تشکر از استاد صابر عزیز
حل بعضی تست ها در فیلم جلسه رفع اشکال انجام شده که متاسفانه قسمت 1 و 6 آپلود نشده اند ، لطفا قرار دهید
با تشکر

حسین صابر
1398-05-15

سلام
فیلم جلسات رفع اشکال بصورت کامل قرار داده نشده است و سوالهای رفع اشکال جزوه به همراه سوالهای بیشتر در دوره آنلاین که زمان آن در سایت مشخص شده است حل خواهند شد.

مریم محمدی
1398-01-28

سلام واقعا استاد صابر عالی هستید و من ممنون هستم ازتون.در درس ماشین بهترین بودید،هستید و خواهید بود...

علی پارسا
1398-01-24

تدریس استاد واقعا عالیه تمامی نکات کامل پوشش داده شده

با سلام
تدریس استاد عالی است.انشاءالله بعد کنکور زحمات ایشان نتیجه میده واقعا ایشون باصبر تدریس می کنند .خدا خیرشان بدهد.من ماشینم فکر می کردم خیلی قوی بود ولی با تماشای فیلم استاد صابر خیلی سوالهایی که چند سال باهاش درگیر بودم به راحتی حل شد .تدریس ایشان خیلی عالی است.هر کس با هر سطحی که باشه ایشان اون فرد را به درجه اعلا می رسونه.بدونه رودروایسی بگم استاد در فصلهای اول اینقدر باصبر تدریس می کردن که من فکر کردم شاید دوره به دردم نخوره ولی جلوتر که رفتیم ایشان کولاک کردن.خدا خیرشان بدهد .واقعا اگه نتیجه نگیرم مشکل از خودمه.بازم از ایشان متشکرم.خدا خیرشان بدهد.واقعا استاد به این دلسوزی و با سوادی کم دیدم

ابوالفضل
1398-01-21

سلام استاد خسته نباشید‌. تدریستون واقعا عالی بود (خدا) خیرتون بده

Ali taktaz
1398-01-21

در مورد درس ماشین ۱ میتونم بگم که واقعا خیلی خیلی مفهومی گفتید
فصل ۲ رو من هیچ منبعی نتونسته بودم درک کنم و خیلی سختی کشیده بودم
تا اینکه در دوره شمابه مفهوم واقعیش پی بردم.
ممنون از شما

Mehdi Beyg
1397-12-29

سلام باتوجه به این که مدت زیادی از تدریس ماشین 1 گذشته بود با تدریس استاد تازه ی سری مفهوم ها برام کلیدش خورد تو ذهنم و ب درک درستی از ماشین رسیدم.

سلام استاد کارت عالی

Bahman
1397-11-26

سلام
بخش اول لینک جلسه 11 مشکل داره
لطفا بررسی شود

همه نظرات

...
پرسش و پاسخ ها

طرح سوال جدید

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه آموزشی لایوآموز می باشد.