دوره مجازی آموزش برق صنعتی

فیلم آموزش برق صنعتی و دوره آموزش برق صنعتی بسیار مفید و کاربردی برای مهارت آموزی شما در این دوره فیلم آموزش برق صنعتی را به صورت کاملا فارسی وکامل دریافت نمایید.

person-add 1 نفر
رایگان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : در حال برگزاری
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

 آموزش برق صنعتی

صنعت برق را می توان مهمترین صنعت در جهان دانست. در حال حاضر بیشترین بازار کار در بین گرایش های رشته برق را سیستم های قدرت به خود اختصاص داده اند که در این بین، یکی از مهمترین مشاغلی که در کشورهای بزرک دنیا وجود دارد، صنعت ساخت تابلوهای مدار فرمان و قدرت می باشد که دارای بازار بسیار خوبی است چرا که تمامی کارخانجات و ادارات و موسسات و نیز ساختمان های بزرگ و کوچک به این صنعت بطور قطع نیازمند هستند.

با شرکت در دوره مجازی آموزش برق صنعتی، می توانید طراحی، نقشه خوانی مدار فرمان برای کنترل یک هدف ( مانند خط تولید یک کارخانه ) را انجام دهید و نیز به عیب یابی تابلوهای کنترل ( مدار فرمان ) و قدرت تسلط یابید.

دوره مجازی آموزش برق صنعتی برای دانشجویان برق، مکانیک و صنایع مناسب است. سطح در نظر گرفته شده برای دوره مجازی آموزش برق صنعتی، بصورت آکادمیک، از مقطع کاردانی به بالا می باشد.

شرکت کنندگان در دوره مجازی آموزش برق صنعتی می بایست، با مفاهیم اولیه برق صنعتی و کنترل یک دستگاه از لحاظ خاموش و روشن شدن به عنوان پیش نیاز آشنایی داشته باشند.

 این دوره براساس نکات کلیدی که دانشجویان در صنعت و در مرحله عملی با آن روبرو می شوند، طراحی شده است و از مطالب جزئی و فاقد ارزش چشم پوشی شده است و دانشجو را  برای ورود به بازار کار و مصاحبه ها و موقعیت های کاری سریعتر آماده می سازد. این دوره باعث می گردد که با مفاهیم مبهم و نا آشنا، آشنا شوید و کتب و منابع آموزشی دیگر را با سهولت بیشتری درک و فرا بگیرید.

منابع

مرجع این دوره، برگزاری کلاس های متعدد توسط مدرس در دوره برق صنعتی می باشد و مطالعه منابع و کتب برق صنعتی همچنین کتاب های رشته الکتروتکنیک دوره هنرستان نیز می تواند برای یادگیری این دوره مفید واقع گردد.

.با فراگیری موارد مذکور می توانید در مصاحبه های استخدامی با موفقیت پذیرفته شوید همچنین با مطالعه کتب دیگر با پیش فرض گذراندن این دوره، می توانید در آزمون های مهارتی فنی و حرفه ای نمره بالایی کسب کنید.

 .می گردد PLC لازم به ذکر است که گذراندن دوره مجازی آموزش برق صنعتی باعث آشنایی و فراگیری مقدماتی دوره های سیستم های کنترل قابل برنامه نویسی مانند فراگیران و دانشجویان گرامی، شما می توانید حتی بدون هیچ مطالعه ای در این زمینه و نداشتن اطلاعات کافی می توانند این دوره را فرا بگیرید. این دوره، برای دانشجویان علاقه مند که رشته تحصیلی آنها مرتبط با برق نیست نیز مفید و مناسب می باشد.

به عنوان مثال، افرادی که در رشته تراشکاری فعالیت دارند و با دستگاه های مختلف کار می کنند نیز می توانند با فراگیری این دوره مجازی آموزش برق صنعتی، در صورتی که عیب و یا ایراد و مشکلی در زمینه برق دستگاه و تابلوی کنترل دستگاه در سطح ساده مشاهده کنند، به رفع عیب آن بپردازند.

مدت زمان این دوره، برای تسلط شما در مبحث ارائه شده، چیزی در حدود 30 ساعت می باشد.

منابع دیگری که در کنار این دوره به فراگیران گرامی جهت تسلط بر مبحث مورد نظر پیشنهاد می شود، کتب مرتبط با حوزه برق صنعتی هستند.

توضیحات مربوط به سرفصل های دوره مجازی آموزش برق صنعتی بصورت زیر است:

آشنایی با سیستم تولید برق سه فاز

مفهوم سربندی موتورهای سه فاز: این فصل با نحوه سربندی موتورها به صورت ستاره و مثلث آشنا شده و دلایل استفاده از هر کدام توضیح داده خواهد شد.

آشنایی با پلاک خوانی موتور: این فصل، بررسی می شود که موتور مورد استفاده جواب گوی نیاز ما بر اساس خواسته های ما و نیز با توجه به برق ایران هست یا خیر؟

آشنایی با کابل و نحوه نامگذاری کابل: این فصل، به چگونگی انتخاب کابل مناسب با توجه به شرایط محیطی و کاری خواهد پرداخت.

علائم مورد استفاده در مدارات فرمان: این فصل، با توجه به استانداردهای بین المللی که برای هر قطعه ( وسیله ) پرکاربرد در طراحی مدارات فرمان در راستای نقشه خوانی در دنیا شناخته شده است، به فراگیری خواهد پرداخت.

کلید و ادوات مورد استفاده در طراحی مدارات فرمان و قدرت: این فصل، به آشنایی و طرز کار انواع کلیدها برای قطع و وصل جریان برق و نیز انواع رله های کنترلی و کلیدهای مغناطیسی ( کنتاکتور ) خواهد پرداخت.

آشنایی با انواع حفاظت ها ( اضافه بار - اتصال کوتاه ): این فصل، به معرفی ادوات حفاظتی در طراحی مدارات فرمان و قدرت خواهد پرداخت.

آشنایی با برخی از سنسورهای دیجیتال: این فصل، به شناسایی و جایگاه استفاده از انواع سنسورهای دیجیتال برای تشخیص وجود و یا عدم وجود یک شی یا یک کمیت در طراحی مدارات فرمان خواهد پرداخت.

طراحی مدارات فرمان و قدرت و راه اندازی موتور های سه فاز: این فصل با توجه به بکارگیری فصول قبل، به طراحی انواع مدارات راه اندازی موتورهای سه فاز اعم از راه انداز دائم کار، چپ گرد و راست گرد، راه انداز ستاره، مثلث و... خواهد پرداخت.

آشنایی با نرم افزار شبیه ساز مدارات فرمان و قدرت: می توان با استفاده از نرم افزار نمونه، یک مدار فرمان طراحی شده توسط دانشجو را پیاده سازی نمود و از عملکرد مدار - چه در مدار فرمان و چه در مدار قدرت - اطمینان حاصل نمود.

نقشه خوانی: در این فصل، با توجه به علائم و استانداردهای طراحی یک نقشه، می توان یک تابلو کنترلی را قرائت نمود و ارتباط بین صفحات در نقشه ها را درک کرد.

توصیه مدرس به دانشجویان و فراگیران محترم لایو آموز:

لازمه ورود هر فرد در بخشهای مختلف صنعت به عنوان یک تکنسین و یا کارشناس در پست های کاری تعمیرات و نگهداری و یا طراحی سیستم کنترل ، داشتن اطلاعات در مورد اجزا و ارتباط این اجزا در سیستم کنترل و تابلو برق دستگاه ها یا خط تولید می باشد که مقدمه این شناسایی، فراگیری این دوره است.

با گذراندن این دوره و آشنایی با کلیات مطلب، می توان برای پیشرفت در این حوزه توسط منابع و کتب موجود در بازار، محیط کار و نیز دوره های متناسب ارائه شده توسط گروه آموزشی لایو آموز اقدام نمود.

لازم به ذکر است دوره مجازی آموزش برق صنعتی توسط استاد آقاجانی تدریس می شود.

سرفصل های این دوره بطور بطور اجمال عبارتند از:

- آشنایی با پلاک خوانی موتور

- آشنایی با کابل و نحوه نام گذاری کابل

- علائم مورد استفاده در مدارات فرمان

- کلید و ادوات مورد استفاده در طراحی مدارات فرمان و قدرت

- آشنایی با انواع حفاظت ها ( اضافه بار - اتصال کوتاه )

- آشنایی با برخی از سنسورهای دیجیتال

- طراحی مدارات فرمان و قدرت و راه اندازی موتورهای سه فاز

- آشنایی با نرم افزار شبیه ساز مدارات فرمان و قدرت

- نقشه خوانی

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال

chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (1)

باسلام و خدا قوت
نمی دانم پیامهای قبلی به دستتان رسیده یانه.
می خواستم بدونم آیا امکانش است فیلم های آموزشی را در تبلتم ببینم چون بنده کارمندم و وقت کمی دارم و سیستم هم در اختیار ندارم باتشکر

مشاهده بیشتر