معرفی بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی

0
1398-08-22
8699
معرفی بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی

 

دانشجویان معمولا برای شروع مطالعه کنکور ارشد روانشناسی یا هر رشته دیگر اقدام به انتخاب بهترین منابع برای کنکور ارشد روانشناسی می نمایند. لایو آموز قصد دارد در ادامه بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی را برای شما نام ببرد.

تذکر: این منابع بر اساس کنکور ارشد روانشناسی ۹۸ نوشته شده است.

زبان

اگر چند ماه تا کنکور شما باقی مانده است مطالعه لغات به شما کمک چندانی نمی کنداگر زمان زیادی هم داشته باشید  این اشتباه استکه شروع کنید به خفظ لغات  از منابعی مانند504 یا 1500 واژه. توصیه‌ی لایو آموز به شما این است که به جای حفظ  لغات و استفاه از این نوع منابع کنکور ارشد برق، وقت خود را روی یادگیری گرامر و درک مطلب سرمایه‌گزاری کنید.

می‌توانید برای لغات، کتاب زیر ذره‌بین انتشارات جهانشاهی و برای درک مطلب و گرامر، کتاب زبان پارسه یا هر کتاب مناسب دیگری را تهیه کنید ولی توصیه‌ی ما به شما این است که برای یادگیری تکنیک‌های درک مطلب و گرامر، از فیلم‌های آموزشی زبان عمومی سایت ما باستفاده نمایید.

بعد از تمام شدن کتاب های پایه، برای تمرین متن خوانی می توانید متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید .

اگر فرصتتان محدود است فقط کتاب زبان روان و متون سالهای پیش را مطالعه نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی درس آمار و روش تحقیق

ممکن است داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی برای پیدا کردن منابع کنکور ارشد روانشناسی درس آمار و روش تحقیق دچار مشکلاتی شوند. زیرا آن ها فکر میکنند در کنکور با سوالات مفهومی برخورد خواهند کرد. از آنجایی که نصف سوالات این سوال از درس روش تحقیق است با مطالعه این درس می توانید درصد خوبی را کسب نمایید. از آنجایی که آمار این درس آمار استنباطی یا توصیفی است به راحتی می توانید به سوالات این درس پاسخ دهید.پاسخگویی به سوالات این درس به دلیل استنباطی بودن بسیارآسان کتاب مرجع برای این درس کتاب آمار و احتمالات کاربردی دکتر دلاور است.اگر قصد دارید پایه ای آن را بخوانید بهتر است از کلاس آنلاین آمار و روش تحقیق و یا فیلم آموزش آمار و روش تحقیق لایو آموز استفاده نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی درس روش تحقیق

بهترین منبع کنکور ارشد روانشناسی در روش تحقیق کتاب روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی دکتر دلاور است. شما برای تکمیل این منبع می توانید ازکتاب روش تحقیق مدرسان شریف استفاده نمایید. اگر فرصت شما کم است می توانید از فیلم آموزشی آمار و روش تحقیق و یا کلاس آنلاین آمار و روش تحقیق لایو آموز استفاده نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی درس روانشناسی رشد

بهترین و ساده ترین درس در مجموعه دروس روانشناسی درس روانشناسی رشد است.از آنجایی که این درس به مراحل مختلف رشد انسان می پردازد و با انسان ارتباط نزدیکی برقرار می کند باعث می شود داوطلبان بهتر یاد بگیرند و نتایج مطلوبی کسب کنند. میانگین درصد مطلوب این درس 65 درصد است.این درس دارای ضریب 2 دارد و با مشاهده فیلم آموزش روانشناسی رشد  یا شرکت در کلاس آنلاین روانشناسی رشد می توانید به درصد مطلوبی برسید.

بهترین منابع آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی

درس روانشناسی مرضی  و کودکان استثنایی، شامل دروس آسیب شناسی روانی و کودکان استثنایی است.از آنجایی که این درس بسیار جذاب است اما نکات بسیار ریزی برای کنکور دارد. تنها با مرور و مطالعه مکرر آن می توان به آن مسلط شد.

این درس، دربرگیرنده دو درس آسیب شناسی روانی و کودکان استثنایی است. در مجموع این درس به اختلالات روانشناختی در انسان ها (از اختلالات دوره کودکی مثل انواع عقب ماندگی ها، اختلالات بیش فعالی، اوتیسم و.. تا اختلالات دوره میانسالی مثل انواع دمانس) می پردازد. برای تسلط کافی به این درس، شناخت انواع اختلالات، ملاک های لازم جهت تشخیص اختلال، تشخیص افتراقی، سبب شناسی و روش های درمانی مختلف (دارو درمانی و روان درمانی) ضروری است.

در سالهای گذشته منابع این درس پراکنده بوده است اما در سال ۹۸ اکثر سوالات با کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی، قابل پاسخگویی بوده است.  اگر وقت کافی ندارید می توانید در کلاس آنلاین روانشناسی مرضی یا  آسیب شناسی روانی و  یا فیلم آموزش آسیب شناسی روانی و یا فیلم آموزش روانشناسی مرضی استفاده نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی)

روانشناسی بالینی یکی از دروسی است که دارای منابع متعددی است که هیچ شخصی قادر نیست همه منابع را بخواند زیرا این پروسه بسیار زمان بر است و ممکن است از حوصله دانشجویان خارج باشد.

سوالات این درس به نحوی طراحی می شوند که دانش عمومی شما برای پاسخ دهی بی تاثیر نیست. بنابراین لزوما از منبع خاصی نمی توان استفاده نمود. از آنجایی که در این درس سوالات آسیب شناسی زیاد مطرح می شود یکی از منابع مهم روانشناسی بالینی فیرس است. اگر فرصت شما محدود است شما می توانید از فیلم آموزش روانشناسی بالینی استاد مقدم استفاده نمایید.

در کنکور ارشد روانشناسی منابع درس روانشناسی بالینی را می توان در سه دسته جای داد:

سوالات نطریات روان درمانی و شخصیت

سوالات مرتبط با ارزیابی و سنجش روانشناسی

سایر سوالات متفرقه همانند آسیب های روانی تاریخچه و تخصص ها و....

تعداد زیادی از سوالات بالینی مربوط به بخش های اول و دوم و تعداد کمتری مربوط به بخش سوم است.

بهترین منابع روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان

بهترین منابع کنکور ارشد روانشناسی برای درس روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش هیجان کتاب روانشناسی فیزیولوژیک خداپناهی است. اما این منبع درای ادبیات سختی است. توصیه لایو آموز  استفاده از کلاس آنلاین روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان است زیرا استاد بصورت بسیار روان این درس را برای شما آموزش می دهد. کتاب پوران پژوهش برای کسب درصد بالا توصیه نمی شود. برای قسمت انگیزش و هیجان منبع اصلی این درس کتاب انگیزش و هیجان خدا پناهی است. زیرا نیمی از سوالات مربوط به این درس است.

اگر فرصت کافی ندارید توصیه ما استفاده از کلاس آنلاین یا فیلم آموزش روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش هیجان استاد مقدم است.

بهترین منابع علم النفس برای کنکور ارشد روانشناسی

بهترین منبع این درس کتاب دکتر احدی و بنی جمال کتب دکتر احمدی و کتاب دکتر کجباف است. این کتب بسیار کم هستند و در  صورت دارا بودن فرصت کافی می توانید هر سه را بخوانید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه علم النفس به زبان ساده را مطالعه نمایید.

بهترین منابع کنکور ارشد درس روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی)

یکی از منابع اساسی برای درس روانشناسی عمومی کتاب روانشناسی هیلکارد می باشد.یکی دیگر از این منابع کتاب روانشناسی دکتر گنجی است.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)