IELTS یا PTE مساله این است!!

0
1399-02-24
212
IELTS یا PTE مساله این است!!

تفاوت بین آزمون IELTS و PTE

آیلتس یا PTE

 سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) یک تست استاندارد است که به طور مشترک توسط شورای بریتانیا، ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و آموزش IDP انجام می شود. این آزمون در سال ۱۹۸۹ برای تست و تأیید مهارت انگلیسی زبانان غیر بومی تأسیس شد.

Pearson Test of English) PTE) در سال 2009 توسط Pearson راه اندازی شد و بدین ترتیب یکی از جدیدترین ها در زمینه تست و صدور گواهینامه مهارت زبان انگلیسی سخنرانان انگلیسی غیر بومی است. QCA و در ارتباط با Edexcel، بزرگترین نهاد تست انگلیس ، PTE را تأیید می کند.

IELTS و TOEFL از جنبه های مختلف مشابه هستند، اگرچه چندین ویژگی مجزا برای هر یک از آنها بی نظیر است. فرد باید نقاط قوت و ضعف را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و با انگیزه گرفتن از نمره بهتر بین این دو آزمون را انتخاب کند. آیلتس یک آزمون مهارت انگلیسی بسیار مشهور است که توسط اروپا، استرالیا و اکنون حتی توسط اکثر دانشگاه های آمریکایی نیز پذیرفته شده است. آزمون PTE توسط پیرسون نیز در دانشگاه های سراسر مناطق به رسمیت شناخته شده است و تعداد افراد آزمون کننده آن نیز در تعداد افزایش می یابد.

تفاوت بین آزمون IELTS و PTE در نسخه های آزمایشی

هر دو IELTS و PTE دارای دو نسخه مشترک هستند: آموزش های عمومی و آکادمیک و PTE دارای یک نسخه اضافی است. آزمون زبان آموزان جوان. نسخه های آکادمیک برای دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاه را دارند، در نظر گرفته شده است، در حالی که برای اهداف غیر آکادمیک، نسخه های عمومی IELTS و PTE مهارتهای ارتباطی واقعی را تصدیق می کنند. آزمایش PAR Young Learner توانایی های ارتباط زبان انگلیسی کودکان را اندازه گیری می کند.

تفاوت بین آزمون IELTS و PTE در محتوا و ساختار

IELTS و PTE دارای بخشهای تست مشابه خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن هستند. با این حال، ویژگی های منحصر به فرد خاصی در الگوی محتوا وجود دارد که از یکدیگر متمایز می شوند. امتحان آیلتس توانایی مکالمه داوطلبان را از طریق گفتگو ارزیابی می کند که در واقع در برخی از دستگاه ها ضبط شده است. اما در PTE، هیچ مکالمه ای زنده صورت نمی گیرد و نامزد برای ثبت در یک سیستم کامپیوتری باید با میکروفون صحبت کند. یک برنامه کامپیوتری نسبت به ارزیابی گویندگی و ارزیابی امتیاز دهنده آزمون می پردازد. آیلتس کاملاً مبتنی بر کاغذ از نمودار، دیاگرام یا گراف برای بخش نوشتن استفاده می کند. از طرف دیگر، PTE کاملاً مبتنی بر رایانه است و بنابراین از بسیاری از تکنیک های نوآورانه برای آزمایش قابلیت های نوشتن نامزد استفاده می کند. آیلتس برای هر مقاله زمان تعیین کرده است ، و نامزدها می توانند به جلو و عقب حرکت کنند در حالی که PTE دارای زمان بندی بخش است و فقط می توانند به جلو حرکت کنند.

تفاوت بین آزمون IELTS و PTE در الگو و نتایج

PTE براساس نمره كامل اتوماتيك و رتبه بندي كننده آزمايش در باند 10-90 است. باند 0-9 در الگوی نمره گذاری دستی IELTS استفاده می شود. فرم گزارش آزمون آیلتس در 13 روز پس از آزمون ارسال می شود. نمرات دانشگاهی PTE طی پنج روز کاری بصورت آنلاین در دسترس است.

تفاوت بین آزمون IELTS و PTE در موقعیت مکانی و تاریخ امتحان

هر ساله آیلتس آکادمیک در 48 نوبت ثابت در بیش از 900 مرکز در 130 کشور پخش می شود. IELTS General در 24 روز ثابت در سال برگزار خواهد شد. مراکز آزمون آکادمی PTE واقع در بیش از 50 کشور جهان و با توجه به در دسترس بودن کرسی ها در مرکز مورد نظر، در هر تاریخ از سال قابل دسترسی است. در هند مراکز آزمایش PTE در بیش از 15+ شهر وجود دارد.

این 3 کار را برای انتخاب PTE یا IELTS انجام دهید!

اگر نمی دانید PTE یا IELTS را انتخاب کنید، سه کار وجود دارد که باید انجام دهید.

شماره 1: آزمون PTE را به صورت تقلیدی انتخاب کنید

پیرسون سازمان خوبی است. آنها نمی خواهند شما پول خود را در PTE هدر دهید. به همین دلیل آنها یک تست رسمی تقلیدی به شما ارائه می دهند که دقیقاً از همان الگوریتم رایانه به عنوان آزمون واقعی استفاده می کند. به عبارت دیگر، نتایج بدست آمده در آزمون تقلیدی با نتایج دریافت شده در صورت پرداخت 330AUD دلار و گرفتن آزمون واقعی تقریباً یکسان خواهد بود. آنها دقیق هستند و  آزمون تقلیدی یک دهم قیمت تست واقعی است.

(تنها چیزی که باید با این تست تقلیدی در نظر بگیرید این است که شما باید از یک میکروفن خوب استفاده کنید - نه میکروفن رایانه داخلی. هدفون تلفن شما درست کار کند؛ فقط قبل از شروع کار آنها را تست کنید.)

شماره 2: نتایج خود را از تست تقلیدی تحلیل کنید

گاهی اوقات بسیار آسان است که بدانید که PTE برای شما نیست. به عنوان مثال، امتیازاتی که قبلاً به شما نشان دادم برای گرفتن PTE یک پرچم قرمز است

گوش دادن = 89 | خواندن = 86 | صحبت = 59 | نوشتن = 90

این شخص CLEARLY انگلیسی خوبی دارد، اما PTE اسپکینگ او را قبول ندارد. PTE در تلفظ به صورت STRICT است. فرقی نمی کند گرامر شما کاملاً مناسب باشد یا واژگان شما چقدر دقیق باشد، اگر لهجه انگلیسی غیر بومی دارید (و منظورم یک انگلیسی غیر انگلیسی، غیر استرالیایی، غیر آمریکایی، غیر کانادایی یا غیر -لهجه جدید Zealander) - اگر اصلاً لهجه ای دارید، PTE شما را تنبیه می کند.

شماره 3: نمره رایتینگ شما چقدر خوب است؟

شما می توانید با شرکت در کلاس آنلاین آیلتس نمره مناسب رایتینگ را کسب نمایید. زیرا  دلیل اصلی او برای گرفتن آیلتس این است که نمره نگارش وی بسیار عالی است. مشکل آیلتس نوشتن است. دقیقاً همانطور که PTE در صحبت کردن سخت است، آیلتس در نوشتن بسیار سخت است. حقیقت واقعی این است که. اگر مهارت های نوشتن گرامر، واژگان و مقاله های شما محدود است، پس شما باید انتخاب سختی را انجام دهید.

PTE یا IELTS؟ کدام مهارت آسان تر است؟

بهبود صحبت کردن PTE

اولا ، چند سالته؟ لهجه شما چقدر خراب است؟ آیا می توانید لهجه خود را درست کنید؟ آیا روشهایی برای انجام کارهای PTE دارید؟ چقدر تمرین کرده اید؟ آیا در روز تست عصبی می شوید؟ آیا شما لکنت زبان مانع گفتار دارید؟ تعدادی سؤال وجود دارد که قبل از تصمیم گیری برای گرفتن PTE و نه IELTS، باید از خودتان بپرسید. همه سؤالات فوق قانونی است. صحبت کردن یک مهارت دشوار برای بهبود است. و هرچه بزرگتر باشید، سخت تر می شود زیرا مغز ما "فسیل" می شود. آنها دیگر نمی توانند تلفظ انگلیسی مادری را تقلید کنند. آنها با لهجه اصلی "گیر" می شوند.

E2Language مطمئناً با ارائه ارزیابی اولیه (مشاوره برنامه مطالعاتی) ، بازخورد، آموزش و احتمالاً و به همان میزان مهم، روشها به شما كمك می كند. با این حال، در برخی شرایط، منطقه بدون حرکت است. ممکن است یکی از متخصصان ما به شما دستور دهد به جای اینکه الگوریتم صحبت کردن PTE را به کار بگیرید، به IELTS تغییر دهید.

بهبود رایتینگ IELTS

آیلتس به دادن 6.5 به کاندیداهای خود در بخش نوشتن بدنام است. نمرات نظیر این رایج است:

لیسنسنگ آیلتس: 9 | ریدینگ آیلتس: 8.5 | سخنرانی آیلتس: 8.5 | رایتینگ آیلتس: 6.5

دریافت IELTS 8 برای نوشتن برای برخی از آنها تقریباً غیرممکن شده است. برای بهبود نوشتن، واقعاً باید جملات خود را با گرامر صحیح به دست آورید. شما واقعاً باید واژگان خود را غنی کنید. شما واقعاً باید ساختارهای پنج نوع مقاله مختلف آیلتس را بیاموزید. از همه مهمتر، شما به FEEDBACK احتیاج دارید. شما باید بدانید که چه اشتباهی انجام می دهید؛ در غیر این صورت، اکنون در تاریکی در حال گردش هستید و می دانید چه چیزی خوب و صحیح است و چه نادرست. اگر تصمیم دارید که به جای سخنرانی PTE نوشتن آیلتس را انجام دهید، برای آموزش، نوشتن بازخورد و به همان اندازه مهم ترین روشها برای نوشتن وجود دارد.

آمادگی برای آزمون PTE

IELTS یا PTE

1.وقت خود مغتنم بشمرید

این مربوط به قسمت هایی از تست است که باید آن را خوب پذیرفت. اگر نیاز به خواندن چیزی داشته باشید، به شما کمک می کند تا زمینه ای را که در مورد آن صحبت می شود، کاملاً درک کنید و می توانید ایده ای را که از شما خواسته شده یا صحبت شده است درک کنید. به نوبه خود، هنگامی که صحبت از صحبت کردن می شود، حتماً وقت خود را برای بدست آوردن دستور زبان صحیح در جمله خود اختصاص دهید. این کار باعث می شود نمره خوبی کسب کنید و اشتباه نکنید.

2.دستورالعملها را بخوانید

بسیار مهم است که تمام دستورالعمل ها را در هر قسمت از آزمون به طور کامل و دقیق بخوانید. شما نمی خواهید که آزمون خود را برای انجام یک اشتباه کوچک از دست دهید.

3.از دستور زبان و نگارشی درست استفاده کنید

این مهم است که هنگام نوشتن در بخش مقاله خود به تمام دستور زبان و نگارشی توجه کنید. باید توجه داشته باشید که انواع نگارشی مناسب برای استفاده در موقعیت های خاص هستند. گرامر همیشه در تمام بخش های امتحان چیزی است که باید به آن توجه شود. وقتی آنچه را که نوشتید بخوانید، به قوانینی که در کلاس آمادگی PTE یاد گرفته اید، بازگردید.

4.سریع پاسخ دهید

وقتی در بخش صحبت کردن آزمون هستید، باید حتماً با سرعت کافی جواب دهید. اگر زمان زیادی را صرف کنید، میکروفونی که باید در آن صحبت کنید، بعد از سه ثانیه سکوت خودش بسته می شود.

5.از جملات کامل استفاده کنید

هنگام صحبت کردن و نوشتن، اطمینان حاصل کنید که از جملات کامل استفاده می کنید تا ایده خود را به درستی درک کنید. برای گذراندن آزمون باید ایده های خود را به طور کامل با جملات انجام دهید.

آمادگی برای آزمون IELTS

آیلتس یا پی تی ای

نکاتی درباره آزمون رایتینگ آیلتس

 • در نوشتار خود از انگلیسی گفتاری استفاده نکنید.
 • ابتدا تکلیف 2 را بنویسید، زیرا بیشتر به نمره کل شما کمک می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که دست نوشته شما خوانا، مرتب و روان است.

نکاتی درباره آزمون اسپیکینگ آیلتس

 • قبل از پاسخ به سوالات با دقت گوش فرا دهید.
 • اگر مطمئن نیستید که کدام گزینه درست است، به این سؤال پاسخ ندهید. می توانید از آزمونگر بخواهید که سؤال را برای شما تکرار یا روشن کند.
 • اعتماد به نفس داشته باشید و آرام باشید و تمام تلاش خود را انجام دهید.

نکاتی درباره آزمون ریدینگ آیلتس

 • وقت زیادی را صرف سؤالاتی نکنید که نمی توانید برای آنها جوابی بیابید. اگر سوالی در پایان دارید، به سؤال بعدی بروید و دوباره به آن سوال برگردید.
 • قبل از خواندن هر متن تمام سوالات را بخوانید و کلمات کلیدی را زیرنویس کنید.

نکاتی درباره آزمون لیسنینگ آیلتس

 • قبل از گوش دادن به ضبط ها سوالات را به طور سطحی مرور کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که می توانید تاریخ ها را با قالب صحیح بنویسید.
 • اگر در شنیدن ضبط ها مشکلی دارید، دست خود را بالا ببرید و درخواست کمک کنید.
 • در تلفظ های انگلیسی و آمریکایی تمرین کنید، زیرا برخی از اعداد و کلمات متفاوت تلفظ می شوند

آزمون آکادمیک و عمومی و PTE Young Learner

IELTS یا PTE

آزمون آکادمیک PTE

آزمون آکادمیک PTE یک تست زبان انگلیسی است که برای ارزیابی آمادگی زبان انگلیسی های غیر بومی برای شرکت در یک برنامه آموزش زبان انگلیسی در سطح دانشگاهی طراحی شده است. پیرسون PTE Academic را در پاسخ به تقاضای مؤسسات، دولت و سایر سازمانها برای ایجاد یک روش دقیق تر برای آزمایش دانشجویان غیر بومی زبان انگلیسی که وارد دنیای آکادمی های انگلیسی زبان می شوند، ایجاد کرد.

PTE Academic توسط شورای پذیرش مدیریت دانش آموخته تأیید می شود. از بین سایر دانشگاه ها، دانشکده بازرگانی لندن در انگلستان، دانشکده بازرگانی هاروارد، دانشکده کارشناسی ارشد دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل در ایالات متحده نمرات دانشگاهی PTE را می پذیرند. سایر موسسات در کشورهای دیگر از جمله اسپانیا، فرانسه و چین نیز برای پذیرش PTE Academic ثبت نام کرده اند. اینها شامل مدارس تجاری پیشرو مانند INSEAD و HEC Paris در فرانسه، IESE، مدرسه تجاری IE و ESADE در اسپانیا و SDA Bocconi در ایتالیا است. علاوه بر مدارس تجاری، تعدادی دانشکده هنر و موسیقی نیز هستند که نمرات امتحان را می پذیرند. در فوریه 2013، با همکاری خدمات همکاری آموزشی انگلیس در مالزی، یک مرکز آزمایشی جدید در پتالینگ جایا، مالزی افتتاح کرد.

این امتحان مبتنی بر رایانه است که به زندگی واقعی انگلیسی که در محیط دانشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد، متمرکز است. این بدان معنی است که زبان یکپارچه در طول آزمون استفاده می شود و دانشجویان به انواع لهجه ها و زبان های دانشگاهی که در موسسات آموزش عالی زبان انگلیسی با آنها روبرو می شوند گوش می دهند.

این امتحان شامل ضبط صدا بدون نشان از نامزد که بخشی از داده های بیومتریک پیشرفته است که باید به مؤسسات در تأیید هویت نامزدها کمک کند و باید در تصمیم گیری در مورد پذیرش آنها را یاری کند، می باشد. این آزمون حداکثر 3 ساعت طول خواهد کشید و شرکت کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که نتایج آنها طی 5 روز کاری به صورت آنلاین به آنها تحویل داده شود.

نمرات آزمون در مقیاس جهانی انگلیسی گزارش می شود، مقیاس استاندارد و عددی استاندارد از 10 تا 90 که می تواند مهارت زبان انگلیسی را با دقت بیشتری با مراجعه به مجموعه های سطح شناخته شده ای که در چارچوب مشترک مرجع اروپایی زبانها یا CEFR اندازه گیری می شود، بسنجد.

آزمون عمومی PTE

PTE General (که قبلاً با آن به عنوان تست های انگلیسی لندن شناخته می شد) امتحانات بین المللی زبان انگلیسی برای گویندگان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (EFL) است. این آزمون توسط Pearson Language Tests ساخته شده و توسط Edexcel اداره می شود، امتحانات توسط QCA، اداره مجوز و برنامه درسی معتبر هستند. در برخی از کشورها (به عنوان مثال لهستان، یونان) مصاحبه شفاهی توسط ارزیابان آموزش دیده محلی ارزیابی می شود، در حالی که در سایر کشورها (به عنوان مثال فرانسه، ایتالیا) کاملاً در لندن درجه بندی می شوند.

PTE General امتحانات مبتنی بر موضوع است که برای تست چگونگی یادگیری زبان آموز در موقعیت های معتبر و واقع گرایانه و نه در چگونگی یادگیری واژگان و ساختارهای رسمی، طراحی شده است. به همین دلیل، این آزمونها از سناریوهای زندگی واقعی به جای تمرینات دستوری پانتنت استفاده می کنند. آنها چهار مهارت را تست می کنند: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. شش سطح وجود دارد که در چارچوب مشترک مرجع اروپایی برای زبانها ترسیم شده است. این چارچوب توسط شورای اروپا ایجاد شده است تا زبان آموزان، معلمان، دانشگاه ها یا کارفرمایان بالقوه را برای مقایسه و ارتباط صلاحیت های زبان بر اساس سطح ایجاد کند. خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن در تمام سطوح مورد آزمایش قرار می گیرد. تراز کردن تست های انگلیسی در لندن با CEFR با نقشه برداری از مشخصات آزمون به توصیف کننده های CEFR برقرار شده است. این روند نقشه برداری توسط دانشگاه وست مینستر به ممیزی خارجی ارسال شده است. در حال انجام کار برای بهبود بیشتر استحکام ترازی بر اساس داده های تجربی است. سطح 4 و 5 PTE General برای ورود به دانشگاهها در انگلیس و توسط شرکتهای مختلف بین المللی پذیرفته می شود.

آزمون PTE Young Learner

PTE Young Learners (که قبلاً با نام LTEfC شناخته می شد) امتحانات بین المللی زبان انگلیسی برای کودکان خردسال (از 7 تا 12 سالگی) است که در حال یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (EFL) هستند. آنها چهار مهارت را تست می کنند: خواندن، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن.

امتحانات PTE Young Learners در حول ماجراهای جالب و سرگرم کننده (به استناد مورد نیاز) قرار دارد. امتحانات مبتنی بر موضوع هستند و برای سرگرمی و انگیزه طراحی شده اند. آنها در سطوح پایین تر هدف دارند که چگونه کودکان می توانند از ساختارهای زبانی استفاده کنند و در سطوح بالاتر نیز چقدر خوب بتوانند از زبان برای انجام کارهای ارتباطی استفاده کنند. به همین دلیل، این آزمونها از سناریوهای زندگی واقعی استفاده می کنند نه تمرین های دستوری.

آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی

آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی شباهت های بیشتری نسبت به تفاوت ها دارند. زمان و ساختار هر دو آزمون یکسان است (چهار بخش که صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن را در طی دو ساعت و 45 دقیقه ارزیابی می کنند). در هر دو مورد، دانش آموزان باید ارزیابی های مربوط به نوشتن، خواندن و گوش دادن آیلتس را در همان روز انجام دهند، در حالی که ممکن است مقاله صحبت کردن یا مکالمه تا هفت روز قبل یا بعد از آن گرفته شود. مراحل ثبت نام (بصورت آنلاین یا ارسال فرم به صورت کپی) برای تست های آموزشی دانشگاهی و عمومی یکسان است و بیشتر مراکز آزمون یا نسخه ارائه می دهند.

آزمون آیلتس آکادمیک

آیلتس آکادمیک برای افرادی که قصد تحصیل در آموزش عالی یا افرادی که به دنبال ثبت نام حرفه ای هستند، طراحی شده است. این آزمون ارزیابی می کند که آیا شما آماده تحصیل یا آموزش در محیط دانشگاهی در آن زبان انگلیسی زبان مورد استفاده است، هستید یا خیر. اگر قصد دارید در خارج از کشور به زبان انگلیسی صحبت کنید و به دنبال ثبت نام حرفه ای هستید، به احتمال زیاد از شما خواسته می شود مدارکی در مورد توانایی زبان انگلیسی خود ارائه دهد. نتایج آیلتس توسط بسیاری از انجمن های حرفه ای که حداقل شرایط زبان را تعیین کرده اند، پذیرفته شده است. اکثر این انجمن ها درخواست نتیجه آکادمیک آیلتس را می دهند، اما ایده خوبی است که برای تأیید با سازمان تماس بگیرید.

آزمون آیلتس عمومی

آزمون عمومی آیلتس مهارت زبان انگلیسی را در یک زمینه عملی و روزمره ارزیابی می کند و برای کسانی که قصد دارند در دبیرستان یا یک برنامه آموزش حرفه ای تحصیل کنند، مناسب است. افرادی که به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان مهاجرت می کنند باید آزمون عمومی آیلتس را بگذرانند.

آزمون آیلتس توانایی های شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. تست های گوش دادن و صحبت کردن برای هر دو آموزش عمومی آیلتس و آموزش آکادمیک آیلتس یکسان است. اما آزمونهای خواندن و نوشتن متفاوت است.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)