7 میانبر برای کار دقیق تر ، نه سخت تر

0
1399-11-13
3738
7 میانبر برای کار دقیق تر ، نه سخت تر

سخت کار کردن، همیشه کافی نیست نیاز به اثبات دارید؟

مثلا نمی توانید تایر ماشین را با دمیدن داخل آن تا جایی که می توانید باد کنید ، به همان روشی که نمی توانید با یک قیچی خانگی به طورموثر چمن زنی کنید.شما برای انجام کارهای درست به ابزارهایمناسب و استراتژی های مناسب نیاز دارید. شما باید هوشمندانه کار کنید ، نه سخت تر.

چطور؟ با یافتن میانبرها

در این مقاله هفت نکته آورده شده است که به شما کمک می کند بدون صرف تلاش اضافی و کارآمدتر کار کنید. یعنی نحوه کار دقیق تر ، نه سخت تر

1. رها کردن

رها کردن یک کار پیچیده، ممکن است غیر عقلانی به نظر برسد ، اما وقفه ها در واقع می توانند بهره وری شما را بیشتر کنند. حذف خود از محیط کار بلافاصله استرس را کاهش می دهد و به مغز شما فرصت می دهد. اگر روی یک مشکل سخت کار می کنید ، ضمیر ناخودآگاه شما همچنان روی آن کار خواهد کرد حتی اگر ذهن آگاه شما سعی در آرامش داشته باشد - به همین دلیل است که گاهی اوقات ، وقتی به مشکل فکر نمی کنید ، راه حل ها به طور جادویی در ذهن شما ظاهر می شوند. در هر صورت ، شما شاداب و در یک حالت روانی سالم و متمرکز برای کار باز خواهید گشت.

2. عوامل حواس پرتی را بشناسید و از بین ببرید

این موضوع باید واضح باشد ، اما خطرناک ترین حواس پرتی ها مواردی است که حتی نمی دانید باعث حواس پرتی می شود. شاید شما در حال کار بر روی یک پروژه هستید که یک ایمیل جدید دریافت می کنید،  20 ثانیه وقت خود را صرف مشاهده آن می کنید. بیست ثانیه زمان زیادی نیست ، اما تمرکز شما را می شکند و شما را مجبور می کند آخرین فکر خود را دوباره شروع کنید ، احتمالاً چند دقیقه یا بیشتر برای شما هزینه دارد. این اتفاق چندین بار در ساعت رخ می دهد ، و شما بلافاصله بهره وری کلی خود را کاهش می دهید.

3. موارد با اولویت پایین را نادیده بگیرید

مواردی که دارای اولویت کم هستند به شما ضرر می رسانند و به طور مصنوعی طول لیست کارهای شما را افزایش می دهند و شما را از کارهای مهمتر منحرف می کنند.مثلا وقتی همکارتان در مورد تغییر سریع لازم برای ایجاد در وب سایت شرکت خود به شما ایمیل می زندو شما روی یک پروژه بزرگ کار می کنید، ورود به سیستم و ایجاد تغییر زمان زیادی نخواهد برد ، اما اگر مجبور شوید این کار را به بعد موکول کنید ، شما را از پروژه منحرف می کند و شما را دچار استرس می کند. بهترین راه برای مبارزه با این موارد با اولویت کم ، نادیده گرفتن آنها است. اگر می توانید به صورت آفلاین کار کنید به حالت "مزاحم نشوید" بروید و آنها را در لیست کارهای خود یادداشت نکنید - ارزش آنها برای نگرانی فوری شما نیست ، بنابراین وقتی به آنها رسیدید به آنها خواهید رسید. (فقط برای کارهای با اولویت بالا همین کار را نکنید.)

4.عادتهای معمول ایجاد کنید

عادت ها پس از شکل گیری به طور طبیعی اتفاق می افتند - آنها به یک آیین تبدیل می شوند ، چیزی که می توانید به طور خودکار در آن لغزید ، چیزی که حتی لازم نیست درباره آن فکر کنید. به عنوان مثال ، اگر مجبورید هر روز یک تقویم سرمقاله را به روز کنید ، آن را به یک عادت ناخودآگاه تبدیل کنید و از یادآوری آن در یک جدال ناامیدکننده صرفه جویی کنید. شکل گیری عادت ها قسمت سختی است - یک قاعده خوب این است که خود را مجبور کنید هر روز بدون هیچ گونه وقفه ای در زندگی مرتکب این عمل شوید ، تا زمانی که طبیعی اتفاق بیفتد (بعضی از افراد می گویند 21 روز طول می کشد)

5. به اندازه کار کنید

به جای تلاش برای اتمام کل پروژه ، برای انجام یک عنصر هدف تلاش کنید یا برای چند ساعت مشخص کار کنید. مجبور کردن خود برای تکمیل کامل یک پروژه یا یک کار پیچیده باعث استرس شما می شود و بهره وری کمتری خواهید داشت. در عوض ، به خودتان اجازه دهید در "بازه های زمانی" کوتاهتر کار کنید تا ذهن خود را تازه نگه دارید و اضطراب خود را کاهش دهید. به این ترتیب می توانید در حد توانایی خود کار کنید.

6. "چند کاره" (نه به معنای سنتی)

مهم نیست که چقدر مشغول باشید ، همیشه "فضاهای زمانی خالی" در روز شما وجود دارد - و این خلا ها زمانی است که شما باید "چند وظیفه ای" انجام دهید. سعی کنید فضای خالی را با کارهای پربار پر کنید: در وقت ناهار ، یک فیلم آموزشی تماشا کنید یا از ایمیل های خود استفاده کنید. با رانندگی به محل کار خود ، به کتابهای صوتی یا پادکست گوش دهید. در طول تمرینات خود ، از برخی پیام های صوتی استفاده کنید یا یک سخنرانی TED را تماشا کنید. هرچه بیشتر در این فضاهای منفی بیاموزید و کار کنید ، در کل کارهای بیشتری انجام می شود.

7. پیرامون نقاط قوت و ضعف خود کار کنید

شما خودتان را بهتر از کسی می شناسید. شما نقاط قوت و ضعف ذاتی وجود خود را دارید ، و اینها بر نحوه کار شما تأثیر می گذارند. با به عهده گرفتن وظایف بیشتری که در انجام آنها مهارت دارید و دور ماندن از کارهایی که سرعت شما را کاهش می دهند ، در این موارد حرکت کنید. سعی نکنید همه آنها را خودتان انجام دهید. مسئولیت انجام ضعیف ترین کارها یا مهارت های خود را به عهده خود بگذارید یا با دیگران کار کنید و زمان بیشتری را صرف انجام بهترین کار خود کنید.

مدیریت زمان مناسب به این معنی است که شما بازده روزانه انرژی و تلاش ذهنی خود را به حداکثر می رسانید.

 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)