کجا امتحان آیلتس بدهیم؟

0
1399-02-23
327
کجا امتحان آیلتس بدهیم؟

اگر دانشجوی بین المللی باشید و انگلیسی زبان مادری شما نیست، احتمالاً مجبور خواهید بود به دفتر پذیرش دانشگاه یا مدرسه ای که در آن متقاضی هستید ثابت کنید که در بخش های لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ زبان انگلیسی مسلط هستید و مهارت اسپیکینگ معمولاً با انجام آزمون استاندارد زبان انگلیسی و ارسال نمره به موسسه (های) مورد نظر انجام می شود. متداول ترین تست های استاندارد عبارتند از: آزمون آیلتس، آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) و ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج. در بیشتر موارد، حداقل نمره در هر یک از این آزمون ها برای نشان دادن به بخش پذیرش کافی است که می توانید در یک محیط یادگیری موفق شوید. برای موفقیت در آزمون آیلتس توصیه می کنیم در کلاس آنلاین آیلتس شرکت نمایید.

مراحل اولیه در برنامه ریزی آزمون آیلتس

قبل از درخواست برنامه Master ، با دانشگاه ها و مدارس خود تماس بگیرید و سؤالات زیر را بپرسید:

  • آیا برای برنامه ای که در نظر دارم باید مهارت زبان انگلیسی را اثبات کنم؟
  • کدام تست های استاندارد به عنوان اثبات مهارت های انگلیسی من پذیرفته می شود؟
  • حداقل نمره آزمون آیلتس لازم برای قبولی در برنامه کارشناسی ارشد یا MBA چیست؟

با استفاده از این پاسخ ها، شما باید بتوانید زمان مراحل بعدی خود را برای آمادگی و برگزاری آزمون تعیین کنید. با توجه به اینکه شما نیاز به رزرو محل آزمایش و تاریخ را از قبل دارید که به مطالعه و آمادگی برای آزمون نیاز خواهید داشت و این که حداقل دو هفته طول می کشد تا نمرات آزمون نهایی شود و به موسسات مورد نظر شما ارسال شود، باید در برنامه ریزی فرآیند پذیرش برای این فرآیند زمان بیشتری بگذارید.

IELTS نوعی سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی است. به عبارت ساده تر نوعی آزمون است که مهارت های زبان انگلیسی شما را از نظر انگلیسی گفتاری و نوشتاری ارزیابی می کند. اگر مایل به تحصیل یا کار در کشوری هستید که زبان انگلیسی زبان اصلی ارتباطات است، به طور عمده کشورهای آنگلوفون (Anglophone)، باید به افسران پذیرش دانشگاه و افسران ویزا اطمینان دهید که شما در این زبان مهارت دارند.

آزمون آیلتس مهارتهای شما در گوش دادن، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن را از طریق دو قالب آزمون، یعنی آکادمیک آیلتس و آموزش عمومی آیلتس اندازه گیری می کند. در حالی که کسانی که مایل به شرکت در آموزش عالی یا ثبت نام حرفه ای هستند می توانند دانشگاه آکادمیک آیلتس را بگیرند، آموزش عمومی آیلتس برای کسانی است که به دنبال مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلیس هستند. برای اهداف دانشگاهی و کار، ایالات متحده نیز همین را قبول می کند. این آزمون طراحی شده است و به طور مشترک متعلق به شورای بریتانیا، IDP: IELTS استرالیا و ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج است.

معیارهای واجد شرایط بودن آیلتس

همه افراد بالای 16 سال می توانند در آزمون IELTS شرکت کنند. اگر مایل به تحصیل، کار یا مهاجرت به انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزلند و تحصیل یا کار در ایالات متحده هستید، می توانید این آزمون را انجام دهید.

تاریخ های آزمون آیلتس در سال

کجا امتحان آیلتس بدهیم؟

می توانید چهار ماه در سال در این امتحان شرکت کنید. در وب سایت آیلتس، شما باید کشور خود و نزدیکترین مرکز آزمونی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد (بین آموزش های آکادمیک آیلتس و آموزش عمومی آیلتس انتخاب کنید). سپس تاریخ های امتحان را مشاهده خواهید کرد که با پر کردن فرم درخواست، روی آن کلیک کنید. هم IDP و هم شورای بریتانیا این آزمایش را در 48 تاریخ ثابت در سال ارائه می دهند و چهار بار در ماه اجرا می شود. برنامه سالانه در وب سایت آنها موجود است. فقط به یاد داشته باشید یک ماه قبل ثبت نام کنید تا مکان خود را در روز مورد نظر خود در مرکز آزمون انتخابی خود پیدا کنید.

هزینه آزمون آیلتس

برای ثبت نام آنلاین ، فقط کارت اعتباری پذیرفته می شود، زیرا در ثبت نام های شخصی، شما باید از طریق کارت اعتباری یا DD / ICICI سپرده های بانکی را پرداخت کنید.

الگوی امتحان آیلتس و برنامه درسی

در دو ساعت و 45 دقیقه، IELTS شما را از نظر مهارت های گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی ارزیابی می کند. همانطور که گفته شد، دو نوع آزمون، آیلتس آکادمیک و آموزش عمومی آیلتس در اجزای خواندن و نوشتن متفاوت هستند، در حالی که تست های ریدینگ و اسپیکینگ برای هر دو یکسان است. شما باید هر سه آزمون ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ را بدون هیچگونه استراحت، به ترتیب انجام دهید. آزمون اسپیکینگ می تواند در همان روز یا هفت روز قبل یا بعد از امتحان باشد. می توانید این گزینه را در مرکز آزمون خود بررسی کنید.

لیسنینگ

شما به چهار سوال در زمینه ریدینگ از 30 سؤال پاسخ خواهید داد. محتوای این سوالات مکالمات مربوط به زندگی روزمره و در یک محیط آموزشی خواهد بود. دو مورد از این ضبط ها مونولوگهایی در یک موضوع دانشگاهی و همچنین در زمینه اجتماعی خواهد بود. پاسخهای شما درک شما راجع به گفتگو اصلی و اطلاعات دقیق، نظرات و نگرش گوینده ها و توانایی شما در پیروی از چگونگی پیشرفت ایده ها در فرایند را نشان می دهد.

اسپیکینگ

در آزمون آیلتس حدود 15 دقیقه به این بخش اختصاص داده شده است که در آن کنکور در طیف گسترده ای از موضوعات مانند کار، خانواده، مطالعات، علایق و غیره با شما صحبت خواهد کرد. سپس به شما یک مبحث و یک دقیقه فرصت می دهد تا بتوانید به مدت دو دقیقه در مورد موضوع صحبت کنید. امتحان دهنده سوالات بیشتری را در همان موضوع برای شما خواهد پرسید.

ریدینگ

یک آزمایش 60 دقیقه ای، شامل خواندن متن های طولانی است که از تعدادی منبع گرفته شده است. برای متقاضیان آزمون آکادمیک آیلتس، متن برای کسانی که مایل به حضور در دوره های دانشگاه هستند، توصیفی خواهد بود. در مورد آموزش عمومی آیلتس، شما می توانید درباره مسائل مربوط به زندگی به طور کلی در محیط های انگلیسی صحبت کنید. با توجه به مطالب فوق، از شما خواسته می شود به 40 سؤال پاسخ دهید. هدف از این آزمونها در هر دو زمینه ارزیابی مهارتهای خواندن شما است و اینکه شما چقدر خوب می توانید استدلال منطقی و نظر نویسندگان را درک کنید.

رایتینگ

در هر دو آزمون، ارزیابان براساس توانایی شما در توصیف و خلاصه برخی متن، استدلال، داده، ارقام، نمودار و موارد دیگر، بسته به نوع آزمایش شما، از شما قضاوت می کنند. از شما خواسته می شود بسته به وظیفه مورد نظر در مدت زمان 60 دقیقه، همین کار را به سبک رسمی، نیمه رسمی یا غیر رسمی بنویسید.

آمادگی آزمون آیلتس

محل آزمون آیلتس

گذراندن هرگونه تست بدون نقص، حداقل به 80٪ آمادگی نیاز دارد و 20٪ باقیمانده نیز باید از اجرای همان کار باشد. پس از فهمیدن فرم برای نوع آزمون که می خواهید انجام دهید، از طریق برگه های تست تمرین و پاسخ ها شروع به تمرین کنید. شما می توانید در زمانی که به شما برای انجام تست های واقعی داده می شود تست های عملی را انجام دهید. این موارد در وب سایت آیلتس موجود است که در آن می توانید به نمونه سوالات داده شده نیز پاسخ دهید. به طور جداگانه، شما همچنین می توانید کتابهای خودآموزی آیلتس و مطالب مرتبط را که در مراکز تست شورای بریتانیا و فروشگاه های منتخب کتاب در سراسر جهان موجود است ، خریداری کنید.

بهترین کتابها و منابع آزمون آیلتس

وب سایت شورای انگلیس لیستی از کتابهایی با شرح مختصر دارد که می توانید هنگام آماده شدن برای آزمون آیلتس به آنها مراجعه کنید. به همین ترتیب، اگر شما هر کس را می شناسید که IELTS از قبل داده است، می توانند کتابهای مفیدی را نیز برای شما معرفی نماید. راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس یکی از بهترین توصیه ها است. این دی وی دی همراه با سؤالاتی در مورد آموزش آکادمیک آیلتس و آموزش عمومی آیلتس دارد. مورد دیگر سری IELTS Cambridge Practice Tests است.

چندین کتاب به صورت آنلاین وجود دارد، اما اگر شما باید کتاب بخرید و مطالعه کنید، ابتدا به کتابهایی که توسط منبع تهیه شده اند، اعتماد کنید، یعنی شورای بریتانیا، کتاب های کمبریج آیلتس و موارد مشابه را  از طریق اینترنت در اختیار شما قرار می دهد. فیلم های YouTube وجود دارد که به خصوص برای تست صحبت کردن و گوش دادن مفید هستند. برای استفاده بهینه تر و سریع تر از منابع در کلاس آنلاین آیلتس شرکت نمایید. شورای بریتانیا همچنین یک دوره آماده سازی آنلاین دارد که توسط متخصصان IELTS طراحی شده است، اما برای دسترسی به آن باید ثبت نام کنید.  است.

کلاس های آنلاین آیلتس لایو آموز

مراکز برگزاری آزمون آیلتس

مراکز برگزاری آیلتس

شورای بریتانیا و IDP مراکز آزمون را برای نامزدها تسهیل می کنند. شورای بریتانیا آزمایشات را در 42 نقطه در سراسر کشور ارائه می دهد، در حالی که IDP در 40 شهر از جمله تیمفو در بوتان حضور دارد. پس از ثبت نام در سایت های آنها برای امتحان، از شما خواسته می شود که شهر و تاریخ مورد نظر خود را برای آزمون انتخاب کنید. پنج روز قبل از تاریخ آزمون تعیین شده خود، جزئیات محل برگزاری را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

فرایند رزرو آزمون آیلتس

پس از تصمیم گیری در مورد نوع آزمون آیلتس، تاریخ های آزمون را بررسی کنید. به صورت آنلاین به وب سایت های شورای بریتانیا یا IDP بروید، فرم درخواست آنلاین را بارگیری کنید و با پرداخت هزینه ثبت نام، تاریخ مناسب در شهر مورد نظر خود را ثبت کنید. در ضمن می توانید به دفاتر آنها مراجعه کنید و به صورت حضوری ثبت نام کنید. سپس در مورد تاریخ محل مورد نظر از طریق ایمیل با شما تماس گرفته خواهد شد.

نتایج آزمون آیلتس چه موقع و چگونه به دست می آیند؟

پس از برگزاری آزمون، نتایج شما 13 روز پس از آن در قالب گزارش آزمون در دسترس خواهد بود. این موارد همچنین بصورت آنلاین در دسترس خواهد بود یا در صورت امکان برای مرکز آزمون، می توانید از طریق هشدار پیامکی نیز پیش نمایش دریافت کنید و نتایج برای شما ارسال می شود. با این حال، شما نمی توانید از طریق تلفن یا فکس انتظار داشته باشید. اگر می توانید نتایج را بصورت حضوری دریافت کنید، با مرکز تماس بگیرید. فرم گزارش تست را با خود نگه دارید. هیچ جایگزینی داده نمی شود. در صورت تمایل نتایج آزمون به 5 سازمان شناخته شده بصورت رایگان ارسال می شود.

نمونه آزمون آیلتس

همانطور که در بالا ذکر شد، هر دو آموزش علمی آیلتس و آکادمیک آیلتس به چهار بخش تقسیم می شوند. آزمون های نمونه در وب سایت آیلتس وجود دارد تا شما بتوانید از طریق آن آمادگی داشته باشید تا از نحوه طراحی این تست ها احساس راحتی کنید. در همان زمان ، منابع آنلاین زیادی وجود دارد که ارائه می دهند.

مقالات آزمون آیلتس و تست برای تمرین

تست آزمون آیلتس

انجام تست های تمرینی بسیار مهم است که برای روز امتحان آماده شوید. از آنجایی که روز آخر شامل هر چهار آزمون یکی پس از دیگری خواهد بود، منطقی است که تست های تمرین را با روشی مشابه در زمان معین انجام دهید. وب سایت های شورای بریتانیا، IDP و IELTS به تعدادی از تست های آزمایشی و نمونه کارهای آزمون مجهز شده اند تا به شما در آماده سازی موثر کمک کنند. به این ها می توان بدون هزینه دسترسی داشت.

نمرات آزمون آیلتس

آزمون آیلتس با در نظر گرفتن میانگین هر یک از چهار بخش آزمون و سپس گرد کردن آن به دست می آید. نتیجه یک سری "باند" است که در آن می توانید امتیاز بگیرید، کمترین آن گروه 1 (غیر کاربر) و بالاترین گروه Band 9 (کاربر متخصص) است. نمره نهایی شما از 1 تا 9 می باشد. نمره آزمون آیلتس شما تقریباً 13 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون در دسترس است. شما می توانید مشخص کنید که بصورت حضوری امتیازات را مشاهده نمایید یا به صورت آنلاین (فقط به مدت 28 روز) می توانید به امتیاز دسترسی داشته باشید. در همان زمان که تاریخ و محل برگزاری آزمون را رزرو می کنید، می توانید حداکثر پنج دانشگاه یا مدرسه را نیز انتخاب کنید که قصد دارید نمرات شما به طور مستقیم ارسال شود. مکان های اضافی را می توان در همان زمان یا دیرتر با هزینه کمی اضافه کرد. مدارس به طور همزمان نمره شما را برای شما ارسال می کنند.

حداقل نمره آزمون آیلتس

حداقل نمره آزمون آیلتس پذیرفته شده توسط هر دانشگاه یا مدرسه و یا حتی یک برنامه فردی متفاوت است ، اما به طور کلی ، نمره 7 یا بالاتر در آیلتس هدف خوبی است. شما اغلب می توانید حداقل نمره یک برنامه را در وب سایت خود، مانند مدرسه تجارت EADA (اسپانیا) پیدا کنید که حداقل نمره 7  را به عنوان حداقل نمره برای برنامه بین المللی MBA خود درج می کند. به سایر مقررات نمره آزمون آیلتس توجه کنید. نه تنها الزامات یک برنامه در یک مدرسه با یک برنامه دیگر در همان مدرسه متفاوت است بلکه ممکن است جزئیات دیگری نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، بخش های پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه لافبورو (انگلستان) به حداقل نمره آزمون آیلتس تنها 6.5 نیاز دارید، اما شما در هر یک از چهار بخش آزمون آیلتس نمی توانید از 6 نمره پایین تر بگیرید.

امتحان مجدد آزمون آیلتس

اگر احساس می کنید در آزمون آیلتس عملکرد خوبی نداشته اید، نیازی نیست که قبل از رزرو تاریخ و مکان برای آزمون دیگر صبر کنید. اما این اتلاف وقت و هزینه خواهد بود مگر اینکه در تلاش برای مطالعه و تمرین پیشاپیش باشید تا نمره خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید. همچنین، بیشتر دانشگاه ها و مدارس تنها با افزایش اندک در نمره آزمون شما تحت تأثیر قرار نمی گیرند. تا زمانی که شما حداقل نمره مدرسه را به دست آورید، نمره نهایی آزمون آیلتس شما بعید است که تاثیری در توجه به پذیرش شما داشته باشد.

برای نتیجه گیری، آیلتس گزینه ای عالی برای دانش آموزان است که بتوانند مهارت انگلیسی خود را نشان دهند. مطمئن باشید که مدرسه و برنامه مورد نظر شما نمره قبولی آزمون IELTS را برای قبولی ملاک قرار می دهد بنابراین تمام تلاش و هدف خود را برای کسب نمره لازم بگذارید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)