مهمترین نکات ورود به بورس که اگر ندانید ضرر خواهید کرد

0
1399-05-29
278
مهمترین نکات ورود به بورس که اگر ندانید ضرر خواهید کرد

داستان ورود من به بورس خیلی اتفاقی شروع شد. جهت ورود به این بازار بزرگ بسیار استرس داشتم و همیشه نگران این موضوع بودم که چگونه در کوتاه ترین زمان و با کمترین مشقت این روند را طی کنم. اگر شما هم تمایل دارید وارد بازار بورس شوید با ما تا انتهای این محتوا همراه باشید. در این محتوا قصد داریم از سیر تا پیاز ورود به بورس را برای شما شرح دهیم. اگر هیچ اطلاعاتی در مورد بورس ندارید نگران نباشید. ما به شما کمک خواهیم کرد که تمامی مراحل را به خوبی طی کنید.

اولین گام، کسب اطلاعات در مورد بورس

مهم ترین و اولین گام برای ورود به هر حوزه کاری کسب اطلاعات لازم است. بورس هم از این قاعده مستثنی نیست. روش های کسب اطلاعات بسیار زیاد است یکی سوال پرسیدن از افراد با تجربه و دارای سابقه معامله است. روش دیگر مطالعه کتب و مجلات در این مورد و روش سریعتر یک سرچ کوچک در اینترنت است که با یک جستجوی کوچک می‌توانید به اطلاعات زیادی دسترسی پیدا کنید. کسب اطلاعات شامل دو مرحله ثبت نام و کسب اطلاعات در مورد معامله در این بازار است. برای کسب اطلاعات اولیه و مقدماتی در زمینه بورس می‌توانید به همایش رایگان صفر تا صد بورس مراجعه نمایید.

دومین گام، میزان سرمایه گذاری و شرایط اقتصادی

یکی از مسایل مهم برای شروع سرمایه گذاری در بازارهای مالی مشخص کردن میزان سرمایه  با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه است. یکی از سوالات مهم که لازم است از خود بپرسید مشخص کردن بازه زمانی است که قصد دارید صرف سرمایه گذاری کنید. تصمیم دارید چند ماه یا چند سال سرمایه گذاری کنید؟

سرمایه ای که وارد بورس می‌کنید باید دارای مشخصه‌های زیر باشد:

  • احتیاجی به این سرمایه ندارید. یعنی اگر قسمتی یا بخشی از این سرمایه را متضرر شوید اختلالی در جریان مادی زندگی شما ایجاد نشود.
  • سرمایه ای که برای شروع در نظر میگیرید بهتر است کم باشد و کم کم افزایش دهید. این رقم برای هر کس متفاوت است بنابراین با توجه به یادداشت کردن معیارهای مالی خود می‌توانید تصمیم بگیرید.
  • سرمایه خود را از طریق فروش ملک یا وسایل لازم زندگی خود به دست نیاورده باشید.

سومین گام، دریافت کد بورسی

با توجه به تدابیری که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اید نوبت به آن رسیده که به صورت رسمی سهام در شوید. برای انجام معاملات در بازار بورس لازم است با دارا بودن کد معاملاتی که از کارگزارهای رسمی بورس قابل اخذ است استارت بزنید.  تا پارسال کد بورسی یا کد سهامداری از طریق کارگزاری ها انجام میگرفت. با گسترش متقاضیان و بزرگ شدن جامعه بورسی نهادهایی مانند دفاتر پیش خوان دولت به کمک آمدند. اخیرا افراد قادر خواهند بود بدون حضور و آنلاین احراز هویت خود را انجام بدهند.

لازم است هر سهام دارد اطلاعات شخصی خود مانند شماره شبا و شغل و سایر مشخصات را ثبت نماید. شما پس از ثبت نام در سامانه سجام  و تکمیل اطلاعات لازم کد پیگیری را دریافت نمایید و بعد از دریافت کد پیگیری مراحل احراز هویت را انجام دهید تا با یک سهامدار دارای هویت بتوانید معامله کنید.

برای دریافت کد بورسی لازم است به سامانه جامع اطلاعات مشتریان و به‌اختصار سجام مراجعه نمایید.

چهارمین گام، انتخاب کارگزاری مناسب

تعداد کارگزاری های موجود در بازار سرمایه 109 است که با توجه به ملاک‌هایی مانند ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف، دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزار، تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری و سامانه معاملات برخط بدون قطعی و... می‌توانید کارگزاری مناسب خود را انتخاب کنید و به صورت اینترنتی احراز هویت و ثبت نام کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت‌های این کارگزاری‌های بورس مراجعه نمایید.

پنجمین گام، ورود به سامانه معاملات برخط بورس

در مرحله ثبت نام در کارگزاری مناسب لازم است یک یوزر و پسورد مناسب در نظر بگیرید. بعد از در نظر گرفتن یوزر پسورد مناسب می‌توانید شروع به خرید و فروش نمایید. مواردی که برای معامله در بورس لازم است بدانید در زیر ذکر شده است.

  • نحوه واریز و برداشت پول به حساب کارگزاری
  • نحوه جست و جوی سهام برای خرید
  • نحوه مشاهده معاملات انجام شده
  • سهام‌های خریداری شده و میزان پیشرفت آن ها
  • میزان سود یا ضرر سهم های خریداری شده

هر فرد با دارا بودن آشنایی نسبی قادر خواهد بود به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. آشنا شدن با قسمت های مختلف سامانه معاملاتی کار آنچنان سختی نیست.

آموزش گام طلایی برای کسب درآمد بالا در بورس

بدون شک بدون داشتن دانش نمی‌توانید در بورس موفق شوید برای موفقیت در این بازار باید آموزش ببینید. 

سرمایه گذاری یک مهارت محسوب می‌شود که شما بدون داشتن دانش و علم در سرمایه گذاری قادر نخواهید بود سود زیادی کسب کنید.تنوع ابزار و اثر پذیری موجب می‌شود  تا سرمایه گذاری بدون آموزش در بورس امکان پذیر نباشد. از آنجایی که تنوع یادگیری و اثر پذیری عوامل بیرونی به عنوان مثال عوامل سیاسی و و اقتصادی موجب می شود سرمایه گذاری بدون آموزش امکان پذیر نیست لذا جهت دریافت بهترین تاثیر از بازار سرمایه می‌توانید در کلاس آنلاین بورس لایوآموز شرکت کنید. بدون آموزش و شناخت شما نه تنها سرمایه خود را از دست می‌دهید بلکه  بلکه ممکن است سرمایه خود را از دست می‌دهید.

علاوه بر کلاس آنلاین بورس کتب، مقالات و وب سایت های زیادی وجود دارند که قادر خواهند بود شما را تبدیل به یک معامله گر خوب کنند. لایوآموز با ارائه همایش های رایگان بورس، کلاس آنلاین مقدماتی بورس و کلاس آنلاین تحلیل تکنیکال بورس تمامی آموزش‌های لازم برای حرفه ای شدن شما در این بازار بزرگ را با کمترین هزینه شما را آماده می نماید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)