فناوری جدیدی به نام ویدئو کتاب (معرفی ویدئو کتاب الکترومغناطیس)

0
1398-09-04
1460
فناوری جدیدی به نام ویدئو کتاب (معرفی ویدئو کتاب الکترومغناطیس)

درس الکترومغناطیس یکی از دروس مهم کارشناسی مهندسی برق و فیزیک می باشد. در این قسمت قصد داریم به معرفی یکی از کارهای جدید یعنی اولین ویدئو کتاب آموزشی پردازیم. علاوه بر ویژگی های عام ویدئو کتاب الکترومغناطیس پوران پژوهش استاد عباس نژاد در نحوه تدریس و بیان روش های تستی خاص و روان که در کتب دیگر هم یافت می شود می توان به استفاده از انیمیشن و کلیپ در ویدئو کتاب او در بیان مباحث فیزیکی اشاره کرد. برای مثال برای برخی از تست ها و مسائل که نیاز به توضیحات بیشتری دارند در کنار هر بحث بارکدی موجود است که می توانید با استفاده از گوشی تلفن و نصب اپلیکیشن بارکد خوان به راحتی ویدئوهای آن را ببینید و مطالب را بهتر درک نمایید.

اگر فرصت یا حوصله مطالعه ویدئو کتاب الکترومغناطیس را ندارید. فیلم آموزش الکترومغناطیس به مدت 75 ساعت را می توانید از لایو آموز تهیه کنید.

دانلود فصل هفت ویدئو کتاب الکترومغناطیس

بررسی درس الکترومغناطیس

درس الکترومغناطیس یکی از دروس مهم مهندسی برق است که مباحث فیزیکی و ابزارهای ریاضی را ترکیب می نماید و برای رشته مهندسی مخابرات لازم و ضروری است.

با مطالعه نکته ای و دقیق این درس و با استفاده از ویدئو کتاب الکترومغناطیس و نتیجتا شما با کسب درصد بالا در کنکور می توانید پس از پشت سر گذاشتن این موفقیت، در انجام تحقیقات پژوهشی متنوع و بازار کار وسیع آن به راحتی حضور پیدا کنید. یعنی شما با پرداختن به موضوعات کاربردی این درس و مطالعه دقیق و در آخر کسب رتبه بالا به نتایج مطلوب در حوزه کارهای پژوهشی و اجرایی حضور پیدا خواهید کرد.

 تجربه نشان داده که درس الکترومغناطیس داری انحراف معیار بالایی است بدین معنی که شما با یک مطالعه سطحی و تمرین مناسب با کسب درصد 30 در گرایش های الکترونیک، قدرت و درصد بالای 40 در گرایش مخابرات فاصله زیادی با رقبا ایجاد خواهید کرد. برای گرایش های قدرت ضریب الکترومغناطیس و  کنترل خطی 2 می باشد. علاوه بر آن مطالعه الکترومغناطیس دانشجویان گرایش قدرت دارای اهمیت و مزیت زیادی است. در درس الکترومغناطیس درصد خطای پایینی در طرح سوالات داریم همچنین نکته دیگر در درس الکترومغناطیس استفاده از مباحث مشترک در دروس بررسی سیستم های قدرت و ماشین های الکتریکی است. برای دانشجویان الکترونیک هم رابطه بین دروس سیگنال و الکترومغناطیس به همین روش صدق می کند.

بررسی درس الکترومغناطیس در کنکور

با بررسی درصد الکترومغناطیس دانشجویان سال های قبل و مصاحبه با دانشجویان سال های قبل این موضوع مهم را متوجه شده ایم که درصد پاسخ غلط در درس الکترومغناطیس کمتر از درسی مانند سیگنال است. دلیل این امر می تواند این باشد که در دروس کنترل خطی یا سیگنال بیشتر مباحث موهومی و ریاضی هستند اما درس الکترومغناطیس بیشتر مباحث فیزیکی مشابه فیزیک دبیرستان هستند. به خصوص با مشاهده فیلم آموزش الکترومغناطیس لایو آموز می توانید با کمترین اشتباه این درس را در کنکور پاسخ دهید.

ویژگی های ویدئو کتاب الکترومغناطیس انتشارات پوران پژوهش استاد عباس نژاد

همانگونه که ذکر کردیم ویدئو کتاب الکترومغناطیس پوران پژوهش استاد عباس نژاد علاوه بر ویژگی های یک کتاب معمولی دارای ویژگی های خاصی است که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد:

1.طبق سرفصل های وزارت علوم، آموزش الکترومغناطیس با زبانی واضح و ساده همراه با ارئائه نکات خاص و روش های نو آورانه در حل تست

2. در این کتاب از کدینگ ها برای به خاطر سپردن روابط مهم استفاده شده است

3. استفاده از شکل و تصاویر مناسب  در بیان مفاهیم برای یادگیری بهتر

4. استفاده از تست های تالیفی ارشد و دکتری درس الکترومغناطیس و تست های ده سال اخیر کنکور درس الکترومغناطیس

5. استفاده از روش های حذف گزینه (بررسی دیمانسیون و قضایای ریاضی مرتبط) و روش های حدی در حل تستهای متنوع

6. تدریس مباحث پیچیده در قالب ویدئو توسط بارکد کناری صفحه

7. ترکیب دو فناوری کتاب و ویدئو همزمان برای درک بهتر دانشجو

فهرست مفاهیم منحصر به فرد ویدیو کتاب الکترومغناطیس

  • استخراج روابط پتانسیل برداری از خاصیت دوگانی و روابط الکترواستاتیک
  • روند محاسبه میدان مغناطیسی از روی بارهای مغناطیسی
  • معرفی شرط مرزی در حضور PMC یا هادی مغناطیسی
  • مقایسه شرایط مرزی الکترواستاتیک و مگنتو استاتیک
  • بیان دوگانی بین روابط نیرو انرژی در الکترواستاتیک و مگنتو استاتیک
  • روش ابتکاری در محاسبه اندوکتانس داخلی ساختارهای چند لایه
  • محاسبه اندوکتانس داخلی و متقابل از روی انرژی مغناطیسی
  • تفکیک منابع تولید کننده میدان های ساکن و متغیر با زمان
  • قانون لنز وتدریس گرافیکی آن
  • حل تست های مختلف در روش های حذف گزینه و استفاده از روش های ابتکاری تبدیل جدی ساختاری

مباحث ذکر شده از آنجایی که منحصر به فرد می باشند و جهت آسان کردن مفاهیم یادگیری الکترومغناطیس دارد.  و حل تست های سخت و در نتیجه  افزایش درصدهای کسب شده کسب شده توسط دانشجو نتیجه این امر است.

همانطور که در متن کتاب مشاهده مینمایید، بارکد هایی وجود دارند که با اسکن کردن آن توسط نرم افزار مخصوص کتاب قادر به مشاهده فیلم یا انیمیشن مورد نظر خواهید بود، در ادامه یه چند نمونه از این کلیپ یا انیمیشن ها قابل مشاهده می باشد.

 
 


ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)