نحوه برگزاری آزمون‌های جامع کنکور کارشناسی ارشد

0
1397-11-20
1174
نحوه برگزاری آزمون‌های جامع کنکور کارشناسی ارشد

روش های تست زنی صحیح در آزمون های جامع

در سال‌های اخیر، برگزاری آزمون‌های جامع توسط داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد یکی از راهکارهای افزایش تسلط  بر مباحث و کاهش استرس شرایط و فضای کنکور می باشد. بدین ترتیب ما در این مقوله در تلاشیم که تکنیک‌های مناسبی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید به خوبی آزمون‌های جامع خود با نتایج مورد نظر خود پشت سر بگذارید.

همواره در راستای شرکت در آزمون های جامع به یاد داشته باشید، لزومی ندارد که داوطلبان تمامی سوالات آزمون را به ترتیب پاسخ دهند. در هر درس با مرور کلی تمامی تست‌ها با علامت گذاری های مناسب درجه سختی هر تست را مشخص می‌نماید. تست‌ها در سه دسته آسان، متوسط و سخت به شیوه خودتان علامت گذاری کنید.

در جهت تست زنی در آزمون‌‌های جامع، با شروع از درس اول، تمامی سوالات آسان را که قبلاً مشابه آن را حل نموده اید و پاسخ دادن به آن برای شما کمترین زمان را نیاز دارد را پاسخ دهید. سپس برای درس دوم، سوم و الی آخر آزمون را به همین صورت به پاسخگویی به سوالات ساده بپردازید. آنگاه در مرحله دوم بررسی دوباره سوالات از درس اول، حل سوالات سطح متوسط تمامی دروس را البته با مدیریت زمان و توجه به تسلط شما به آن درس آغاز نمایید. 
بعد از حل سوالات سطح آسان و متوسط آزمون های جامع، اگر زمان پاسخگویی را مناسب دیدید به سوالات سطح سخت نیز بپردازید که معمولا این گروه بیشتر شامل سوالات زمانبر و دارای محاسبات سخت و یا مربوط به مباحثی هستند که شما هیچگاه زمانی برای مطالعه آنها نداشته اید. نام این شیوه تست زنی تکنیک غربال کردن عنوان می‌شود.

بنابراین داوطلبان گرامی می‌توانند در جلسات برگزاری آزمون های جامع کنکور کارشناسی ارشد از این تکنیک بخوبی استفاده نمایند و تأثیر آن را در مدیریت زمان خود حس کنند.

 

مشاوره کنکور ارشد برقایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)