نحوه اعتراض به آزمون آیلتس

0
1399-06-06
427
نحوه اعتراض به آزمون آیلتس

ممکن است جز افرادی باشید که بعد از اعلام نتایج آزمون آیلتس به این نتیجه رسیده باشید که نمره قابل قبولی که شایسه شما باشد را کسب نکرده اید. عده ای از دوستان اعلام کردند در 2 سال اخیر  بارها و بارها در آزمون جنرال و آکادامیک آیلتس شرکت کردند و اظهار داشتند اگر این تایم و هزینه را برای تافل یا PTE می گذاشتند نتایج مطلوب تری کسب می‌کردند. اما در حقیقت این طور نیست.

 معرفی لغاتی که برای نمره بالاتر از 7 آیلتس باید بدانید. برای دانلود کلیک کنید.دست نگهدارید

 اطلاعایی که قبل از اعلام اعتراض باید بدانید

بخش های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس جز شاخه های هستند که سلیقه امتحان گیرنده در آن موثر نیست. اگر فکر میکنید نمره ای که گرفته اید حق شما نبوده حتما در آزمون دچار اشتباه شده اید.

در قسمت های اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس تصحیح امتحانات با توجه به سلایق مصحح اعمال می‌شود. نکته مهم این است  افراد امتحان گیرنده و تصحیح کننده بسیار بسیار آموزش دیده هستند و کار آنها به صورت منظم ارزیابی می شود تا استانداردهای آیلتس رعایت شود. پس اشکال زیادی در سیستم نمره دهی نداریم. ممکن است با اعتراضات شما نمراتتون افزایش پیدا کند اما  نباید انتظار خاصی داشته باشید.

اگر تنها یک قسمت از چهار بخش آزمون آیلتس شما کم شده و انتظار شما را برآورده نساخته نیازی نیست به همه نمرات اعتراض کنید. آیلتس یک امکان ویژه شرکت کنندگان قرار داده است تا بتوانید به بخشی از آن اعتراض کنید.کلاس آنلاین آیلتسمراحل اعتراض به آیلتس

اگر فکر میکنید نمره واقعا شایسشته شما نبوده مراحل زیرا را به ترتیب برای اعتراض طی نمایید. در کمتر از چهار هفته لازم است کارنامه و فرم اعتراض را (فرمی شبیه فرم زیر) را به مرکزی که در آن آزمون داده اید ارسال نمایید. مراکز برگزاری آزمون های آیلتس دو راه را پیش روی شما قرار می دهند یکی این که اعتراض خود را به صورت حضوری همراه با مدارک و اعتراض ارسال نمایید. یک راه دیگر هم وجود دارد که به صورت پستی می توانید این مراحل را به صورت پستی انجام دهید.

بعد از شروع فرایند اعتراض مدت شش تا هشت هفته فرصت دارید تا نتایج به شما اعلام شود. قابل ذکر است در مدتی که نمره در حال بررسی است امکان ندارد بتوانید نمرات را به دانشگاه ارسال نمایند.

نکته مهم این است که در آزمون آیلتس فقط یک بار حق اعتراض دارید و در صورتی که از نمره جدیدتان راضی نیستید قادر نخواهید بود برای بار دوم به آزمون آیلتس خود اعتراض نمایید. با توجه به این که امتحان گیرنده ها افرادی آموزش دیده هستند و نظارتشان دقیق است منطقی نخواهد بود بتوانید برای بار دوم به نمرات آیلتس اعتراض نمایید چون به هیچ وجه فایده ای ندارد.

مرحله بعد از اعتراض به نمره آیلتس

بعد از این که به نمره آیلتس خود اعتراض نمودید این اعتراض به دفاتر آیلتس در انگلستان و استرالیا فرستاده خواهد شد. شما قادر خواهید بود مشخص نمایید در کجای تصحیح امتحان ایراد دارید تا ممتحنین بتوانند ایرادات شما را بازیابی و رفع نمایند.

تماس با مرکزی که در آزمون آیلتس شرکت کرده اید

اولین STEP این است که با مرکز برگزاری کلاس آنلاین تماس بگیرید. EOR یا Enquiry On Results فرمی است که بدین منظور ارائه می شود. شما با یک تماس می توانید از قیمت این فرم مطلع شوید.  مدت زمانی که فرصت دارید اعتراض خود را بفرستید تا 6 هفته بعد از اعلام نتایج است. هزینه اعتراض تا سال 96 حدودا 176 دلار استرالیا بوده است.

صبر صبر صبر

یکی از دشوارترین قسمت های ارسال اعتراض صبر کردن است. بعد از ارسال فرم EOR 6 الی 8 هفته طول می کشد تا نتایج اعتراض به شما برگردد. بنابراین لازم است صبر کنید.

برگشت نتایج اعتراض آزمون آیلتس

بعد از ارسال فرم EOR توسط کاربر و طی کردن مدت لازم یک ایمیل از نتایج اعتراض برای شما ارسال خواهد شد. در این ایمیل به شما گفته خواهد شد که آیا با درخواست شما موافقت شده یا خیر؟ در صورتی که با اعتراض موافقت نشده بود مدرک آیلتس اصلی برگشت داده خواهد شد.

آیا نیاز است مجددا درخواست تصحیح آزمون آیلتس بدهیم؟

این مورد که شما مجددا درخواست تصحیح آزمون آیلتس بدهید کاملا بستگی به شرایط شما دارد که کاملا به موارد زیر بستگی دارد:

آیا نیاز است نمرات را در سریعترین زمان ارسال کنید؟

برای اعلام اعتراض لازم است مدرک آیلتس خود را همراه با فرم EORارسال کنید.به همین ترتیب ممکن است مدرک شما برای بار دوم و بازگشت آن از لحاظ زمانی به صرفه نباشد.

توان مالی پرداخت مجدد هزینه را دارید؟

برای پرداخت مجدد هزینه اعتراض لازم است توانایی مالی داشته باشید که در مراکز مختلف قیمت ها متفاوت است برای این کار لازم است به مرکز تماس بگیرید و از هزینه ها مطلع شوید قیمت تخمینی تا سال گذشته 210 دلار بوده است.دوره های مهارتی آنلاین آیلتساگر  حس میکنید به صورت شانسی این نمره را کسب کرده اید دست نگه دارید

ممکن است حس کنید به دلیل مطالعه زیاد استحقاق شما نمره بهتری است اما در برخی موارد دیگر ممکن است به دلیل داشتن شانس فکر کنید این نمره حق شما نبوده است. بنابراین اگر به صورت شانسی این را لیاقت خود بدانید لازم نیست درخواست تصحیح مجدد دهید.

راهنمایی شما در مورد بررسی نمرات آیلتس

اگر فکر می کنید اعلام بررسی مجدد نمرات آیلتس برای شما درحد نیم نمره کارساز است و زمانی که صرف این کار می شود اهمیتی برای شما ندارد یا هزینه برای شما گران نیست (البته در صورتی که اعتراض شما وارد شود مبلغ به شما عودت داده می شود) توصیه ما ارسال بررسی نمرات آیلتس به مراکز مورد نظر است.

اما اگر تصمیم دارید برای لیسنینگ و ریدینگ اعتراض ارسال نمایید و نمراتی بیشتر از یک نمره مد نظر شماست این اعتراض کارساز نخواهد بود.

برای اطلاع در مورد کلاس آنلاین آیلتس و تخفیفات ما کلیک کنید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)