بهترین منابع کنکور ارشد برق

0
1398-04-30
13348
بهترین منابع کنکور ارشد برق

 

معرفی بهترین منابع کنکور ارشد برق

لایوآموز به عنوان یکی از جامع ترین منابع کنکور ارشد برق قصد دارد با کمک " مشاوران و اساتید برند دانشگاه های درجه یک ایران" به شما در زمینه گزینش و انتخاب بهترین منابع کنکور ارشد برق کمک کند. با مشاهده ویدئوهای زیر به هر سوالی که در ذهن شما است پاسخ خواهیم داد.

اگر جهت انتخاب بهترین منبع برای کنکور ارشد برق دچار تردید شدید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. اگر شما دانشجوی فعال یا زرنگی باشید بسیار عالی است اما اگر زرنگ نباشید باید یک منبع درست انتخاب نمایید. زیرا برای یک دانشجو انتخاب بهترین منابع برای بالا رفتن سرعت مطالعه و همچنین منابع طبق استانداردهای کنکور بودن اهمیت زیادی دارد

بهترین منابع درس زبان

خیلی از دانشجویان هنگام انتخاب منابع کنکور درس زبان دچار سردرگمی می شن.  دلیل این امر حجم و تعداد زیاد کتاب های زبان است نکته ای را که باید در نظر بگیرید اینه که برای مطالعه درس زبان این اشتباه یعنی حفظ مجموعه لغات 1500 واژه را مرتکب نشید. اگر تجربه من در گذشته را بخواهید با خواندن این لغات در کنکور نتوانستم حتی یک سوال مرتبط با این لغات را پاسخ دهم.

.توصیه گروه اساتید و مشاوران لایو آموز این است که به جای حفظ کردن لغات زمان خود را صرف گرامر و درک مطلب ک

 معرفی بهترین منابع برای درس زبان عمومی
بهترین کتاب درس زبان برای لغات، کتاب زیر ذره بین انتشارات جهانشاهی و برای درک مطلب و گرامر کتاب زبان پارسه هست. اما گلچین بهترین منابع درس زبان استفاده از فیلم آموزش زبان عمومی ارشد لایو آموز است
در این درس شما باید بتونین حدود 30 الی 40 درصد تست‌ها را پاسخ دهید.
ضریب این درس برای تمامی گرایش ها 2 است و می‌تونه به شما برای موفقیت در کنکور ارشد کمک کنه.

 منابع درس زبان تخصصی کنکور ارشد برق

 زبان تخصصی انتشارات سمت منوچهر حقانی و زبان تخصصي راهيان ارشد برای تست جز منابع اساسی کنکور هستن اما اگر شما زمان کافی ندارین یا پایه قوی ندارین می تونین این درس را.با خیال راحت حذف کنین

توصیه‌ی لایو آموز به شما این است که به جای حفظ  لغات و استفاه از این نوع منابع کنکور ارشد برق، وقت خود را روی یادگیری گرامر و درک مطلب سرمایه‌گزاری کنید.

بهترین منابع مدار الکتریکی 1 و 2

.درس مدار الکتریکی 1 و 2 یکی از دروسی است که در کنکور ارشد تعیین کننده سرنوشت شماست. درس مدار الکتریکی 1 و 2 برای تمامی گرایش‌ها ضریب 3 دارهمدار الکتریکی درسیه که همه اون رو می‌خونند و کم و بیش به تست های آن پاسخ می‌دهند.

برای چندمین بار تکرار می کنم درس مدار الکتریکی یک درس مهارتی است و انتخاب بهترین منبع برای آن بسیار مهمه.  یعنی با خوندن و  حفظ کردن نمی تونید به تست های آن پاسخ دهید لذا لازم است یک استاد کنار شما باشد یا با خواندن و تمرین آن به خوبی میتونید به تسلط برسید.

درس مدار الکتریکی مهارتی است یعنی شما با مطالعه و حفظ کردن نمی‌توانید رانندگی را یاد بگیرید، این درس هم نیاز به تمرین و تکرار دارد.

معرفی بهترین کتاب ها و منابع برای درس مدار الکتریکی

کتاب دکتر جبه دار

کتاب مدار 1 و 2 پوران پژوهش

این کتب بسیار قدیمی هستند و در سال های اخیر به روز نشده اند و برای کنکور سال های اخیر چندان مناسب نیستند.

اما بهترین منبعی که می‌توان به شما پیشنها کرد، فیلم‌های آموزشی مدار الکتریکی 1  و فیلم مدار الکتریکی 2 است که در آن درس مدار به طور کامل آموزش داده شده است و تمامی منابع و سوالات کنکورهای سال‌های گذشته به علاوه ی تست‌های تالیفی برای شما به صورت ویدیوئی آموزش داده شده است.

منابع رایگان ویدئویی درس مدار الکتریکی

دو دوره‌ی رایگان مدار در سایت لایو آموز وجود داره که برای قوی‌تر کردن پایه ی خود در این درس می‌تونید از آن‌ها استفاده کنین

دوره ی تکنیک تحلیل سریع مدار

آموزش تونن و نورتون

ضریب این درس در تمامی گرایش ها، 3 است. همه ساله افرادی که رتبه‌های بالا کسب می‌کنند، در این درس بالای 70 درصد به تست‌ها پاسخ می‌دهند.

شاید یادگیری اولیه‌ی آن کمی دشوار باشد ولی وقتی به آن مسلط شوید، در جلسه‌ی کنکور، تست‌ها برای شما آشنا خواهند بود و می‌توانید درصد بالایی در آن کسب کنید.

بهترین منابع ریاضیات (ریاضیات مهندسی، معادلات دیفرانسیل، آمار و احتمال)

ازکارآمدترین و بهترین منابع کنکور ارشد برق در درس ریاضیات کتاب آقای کریمی (انتشارات نصیر) و کتاب ریاضیات مهندسی مدرسان شریف را می‌توان پیشنهاد داد ولی توصیه‌ی ما استفاده از فیلم‌ها و دوره‌های آموزشی سایت لایو آموز است که با استفاده از آن‌ها سریع‌تر و بهتر به تسلط لازم دست پیدا می‌کنید.

برای درس معادلات دیفرانسیل که درسی به شدت کاربردی است و برای مثال، از کاربرد آن در درس کنترل خطی استفاده می‌شود.

می‌توان به کتاب‌های انتشارات نصیر، کتاب معادلات دیفرانسیل پوران پژوهش اشاره کرد. در فیلم معادلات دیفرانسیل سایت لایو آموز، آموزش از مباحث پایه مثل مثلثات، مشتق و انتگرال آغاز شده و به صورت مفهومی به شما ارائه میشود.

بهترین منابع کنکور ارشد برق در درس آمار و احتمالات

برای درس آمار و احتمالات، درحال حاضر کتاب مناسبی در بازار وجود ندارد.

البته قبلا کتاب آقای تورانی از انتشارات پارسه یکی از منابع کنکور ارشد  بود که اگر بتوانید جزوه یا کتاب ایشان را پیدا کنید، می‌تواند به شما کمک کند.

در هر صورت توصیه می‌کنیم این درس را در ماه‌های آخر مطالعه کنید چون فرمول‌های زیادی دارد که حفظ کردنشان کار سخت و دشواری است.

حتما توصیه می‌کنیم که از دوره ی آمار و احتمالات سایت لایو آموز استفاده کنید.

میانگین درصد ریاضی شرکت کنندگان رشته ی برق، همیشه پایین‌تر از دروس تخصصیشان بوده ولی برای کسب یک رتبه‌ی خیلی خوب باید بتوانید حدود 50 درصد به تست‌های کنکور پاسخ دهید.

بهترین منابع کنترل خطی

درکنکورهای چند سال گذشته این همواره یک درس چالشی بوده، منتها در سال 98 شرکت کنندگان توانستند درصدهای خوبی کسب کنند.

در این درس به هیچ عنوان کتاب‌های کنکوری را به شما توصیه نمی‌کنیم، چرا که این کتاب ها خلاصه شده هستند.

اگر شما به طور کامل و مفهومی به مباحث این منابع کنکور ارشد برق مسلط نشوید، حتی امکان دارد درصد منفی نیز بزنید.

حتما پیشنهاد میکنیم اگر درس کنترل برای گرایش شما ضریب بالایی دارد، از فیلم‌ها و دوره‌های آموزشی استاندارد کمک بگیرید.

سایت لایوآموز در این درس، دوره ی کنترل خطی استاد دهقانی را برای شما آماده کرده است که می‌توانید آن را تهیه و استفاده کنید.

بهترین منابع سیگنال سیستم
در مورد این درس از مراجع دانشگاهی کتاب اوپن هاین و از کتاب‌های کنکور، کتاب انتشارات نصیر خوب و مناسب است.

اگر برای این درس به دوره ی آموزشی نیاز دارید، دوره سیگنال سیستم استاد دهقانی سایت لایو آموز را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این درس نیاز به پایه ی ریاضی قوی دارد. از آنجا که معمولا تست‌های این درس خیلی جدید و چالشی نیستند، شما می‌توانید درصد بالایی در آن کسب کنید.

بهترین منابع الکترونیک 1 و 2
 

 


این درس برای گرایش الکترونیک ضریب 4 دارد.

ضریب این درس برای سایر گرایش ها را می‌توانید در قسمت ضریب هر درس در گرایش های مختلف رشته برق سایت لایو آموز مشاهده کنید.

این درس فوق العاده شیرین و بدون فرمول است.

متاسفانه معمولا این درس را در دانشگاه ها به خوبی تدریس نمی‌کنند و دانشجویان مفهوم آن را به درستی فرا نمی‌گیرند اما لایو آموز با ارائه بهترین منابع کنکور ارشد برق به شما کمک خواهد کرد تا در فراگیری این درس، مشکلی نداشته باشید.

این درس، مراجع دانشگاهی خوبی دارد مثل کتاب‌های میکرو الکترونیک و CMOS دکتر رضوی.

مشکلی که این کتاب‌ها دارند، حجم بالای آن‌هاست.

برای کنکور توصیه می‌کنیم جزوه‌ی رایگان استاد هادی توسلی و دوره‌ها و آموزش‌های ویدئویی سایت لایو آموز استفاده کنید.

بهترین منابع سیستم‌های دیجیتال (مدار منطقی)

اگر ضریب در درس الکترونیک برای شما مهم است، باید این درس را هم به خوبی مطالعه کنید.

این درس، درس راحت و آسانی است و می‌توانید از کتاب‌هایی مثل کتاب مدار منطقی دکتر یوسفی و مدار منطقی انتشارات نصیر استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از دوره‌های آموزشی استفاده کنید، دوره‌ی آنلاین سیستم‌های دیجیتال دکتر یوسفی یا دوره‌ی آموزشی مدار منطقی استاد هادی توسلی در سایت لایو آموز را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین منابع ماشین‌های الکتریکی
درس ماشین الکتریکی برای داوطلبان گرایش قدرت بسیار مهم است.

از بین مراجع دانشگاهی می توان به کتاب های زیر اشاره کرد

کتاب «پ س سن»

و کتاب دکتر بیم بها

ولی طبیعتا به دلیل حجم زیادی که دارند برای کنکور توصیه نمی‌شوند.

معرفی بهترین کتاب های درس ماشین های الکتریکی

کتاب انتشارات نصیر

 کتاب مدرسان شریف

کتاب انتشارات مدرسان شریف کتاب کاملی است ولی به جهت آن که نکات اضافی بسیاری در آن گنجانده شده، می‌تونه شما را گمراه کنه، از این رو کتاب انتشارات نصیر برای شما پیشنهاد میشه

 

به داوطلبان گرایش قدرت توصیه می‌کنیم که حتما از دوره‌ی آموزشی ماشین‌های الکتریکی 1 و دوره‌ی آموزشی ماشین‌های الکتریکی 2 استاد صابر رو مطالعه کنند. 

بهترین منابع الکترومغناطیس
برای درس الکترومغناطیس کتاب آقای احمدصفایی یکی از مراجع دانشگاهی خوب این درس است.

 نکته‌ای که در این میان قابل ذکر است این است که مدل سوالات کنکور با مدل سوالات کتاب های کنکوری این درس کاملا متفاوت است.

اگر این درس در گرایش مدنظر شما ضریب بالایی داره، حتما توصیه می‌کنیم از دوره‌ی آموزشی دکتر عباس نژاد که در سایت لایو آموز در دسترس قرار گرفته استفاده کنین.

امیدواریم پس از انتخاب منابع، بتوانید برنامه ریزی درستی داشته باشید و به اهدافتان برسید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)