منابع آزمون وکالت  ۱۴۰۰

0
1399-10-16
4223
منابع آزمون وکالت  ۱۴۰۰

 آزمون وکالت  ۱۴۰۰

 در این مقاله  ما در صددیم  بهترین  و جامع ترین  منابع برای آزمون وکالت را به شما معرفی کنیم . نکته بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار دهیم جامعیت در کنار اختصار است. همانطور که مستحضرید منابع فراوانی در دسترس است که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. بهترین روش برای انتخاب منابع برای آزمون وکالت  فردی کردن  پارامتر های انتخاب منبع است . زیرادر نهایت کسی که  باید با آن منبع  ارتباط برقرار کند خود داوطلب است.
  نکته بسیار مهم در انتخاب منابع این است که برای هر درس نهایتاً یک منبع انتخاب شود و تسلط حداکثری  بر همان منبع ایجاد شود. زیرا تعدد منابع  باعث سردرگمی داوطلب می گردد به این علت که  هر معلم سبک بیان و قلم خاص خود را دارد.
  اپیدمی رایج در میان داوطلبان آزمون وکالت در سالیان گذشته و وسواس انتخاب منبع بوده است آنچنان که  دیده شده داوطلبی تا ماه های نزدیک به آزمون هم درگیر انتخاب منبع و تعویض و تغییر منابع است که این موضوع باعث  اتلاف وقت و انرژی داوطلب  و در نهایت شکست  او در آزمون شده است.

 پس وسواس را کنار گذاشته با توجه به توصیه های افراد متخصص و مشاورین در زمینه آزمون وکالت بهترین  و جامع ترین منابع را انتخاب نموده و در آزمون به موفقیت دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که تسلط ۱۰۰ درصدی بر یک منبع بهتر  از تسلط ۷۰ درصدی بر چندین منبع است.

 منابع آزمون وکالت

۱_  حقوق مدنی:

همیشه درس حقوق مدنی نقش اساسی در قبولی داوطلبان در آزمون های حقوقی داشته است. پس با توجه به منابعی که به شما معرفی می کنیم  سعی کنید اهمیت ویژه‌ای برای این درس قائل شوید.  شرح جامع دکتر بیات یا در نظم دکتر کاتوزیان به اضافه دو جلدی آموزش جامع دکتر محمد مهدی توکلی می تواند بهترین منبع آموزشی شما برای آزمون وکالت باشد. برای تست حقوق مدنی تست دو جلدی دکتر شهبازی و تست دکتر جرعه نوش  برای این درس مناسب می باشد.

۲_ آیین دادرسی مدنی:

 درس آیین دادرسی مدنی هم مانند درس حقوق مدنی در آزمون وکالت  از اهمیت ویژه ای برخوردار است. داوطلبین با درصد خوبی  که در این درس کسب می کنند همیشه افراد موفق و رتبه های تک رقمی در آزمون وکالت سالیان گذشته بوده اند. در این درس نص قانون اهمیت ویژه‌ای دارد  ولی برای موفقیت در آزمون وکالت سالیان گذشته  تکیه صرف  بر نص قانون  کافی  نبوده است. پس باید در کنار تسلط بر نص قانون با مراجعه به منابع کمک آموزشی در این درس تسلط لازم را پیدا کنیم. در درس آیین دادرسی مدنی کتاب دو جلدی دکتر محمد مهدی توکلی  توصیه میگردد. زیرا این کتاب هم جامع است و هم نثرروان و شیوایی دارد. این کتاب در کنار نص قانون می تواند بسیار برای داوطلب مفید باشد. برای تست آیین دادرسی مدنی کتاب تست دکتر السان یا کتاب دکتر عمروانی یا کمالوند مناسب می باشد.

۳_ جزای عمومی و اختصاصی:  

اگر به آزمون های سالیان گذشته وکالت توجه کنیم  متوجه خواهیم شد حقوق جزا چه اهمیت فوق‌العاده‌ای برای قبولی و کسب رتبه مناسب در آزمون وکالت دارد. زیرا اکثریت داوطلبان  نتوانستند درصد های بالایی در این درس کسب کنند بنابراین  با کسب درصد مناسب در این درس می توانید رتبه خود را ارتقا دهید. بهترین منبع برای آزمون وکالت در درس حقوق جزا کتاب شرح آزمونی احمد غفوری است که بسیار نثر شیرین و روانی دارد و  به صورت ماده محور توضیحات جامعی را برای داوطلبان ارائه می کند. البته برای جبران بخش جزای اختصاصی کتاب دکتر احمد غفوری  کتاب دکتر شادی عظیم زاده  می تواند مناسب باشد.  برای تست در درس حقوق جزا کتاب تست دکتر احمد غفوری با توجه به قانون جدید کاهش حبس تعزیری مناسب تر می باشد.

۴_  آیین دادرسی کیفری:

 درس آیین دادرسی کیفری  بسیار نص محور  می باشد و تسلط بر  نص قانون می تواند برای  کسب رتبه مناسب  در این درس کافی باشد.  کتاب نکته های دکتر خالقی یا کتاب شرح آزمونی دکتر احمد غفوری  برای این درس کفایت می کند.  برای تست این درس  کتاب دکتر احمد غفوری  یا کتاب دکتر شادی عظیم زاده  مناسب می باشد.

۵_ حقوق تجارت:

 کتاب دو جلدی دکتر رشیدی نسب به اضافه تسلط بر قانون کافی می باشد. برای تست هم کتاب تست دکتر قربانی یا نیلوفر حسینی  بسیار مناسب است.

۶_اصول فقه:  

درس اصول فقه در سالیان گذشته  اهمیت ویژه‌ای برای کسب رتبه  پیدا کرده است. زیرا اکثر داوطلبان  وقت مناسبی را برای این درس اختصاص نمی‌دهند   بنابراین رتبه‌های  خوبی معمولاً در این درس  کسب نمی کنند. شما با  استفاده  از ضعف سایر داوطلبان در این درس  می‌توانید حتی به رتبه های تک رقمی  در آزمون وکالت فکر کنید.  داوطلبانی که وقت کافی  مطالعه آزمون وکالت دارند می توانند از کتاب سه جلدی  قافی  و سعید شریعتی  استفاده نمایند.  البته این کتاب  برای  بازه زمانی نزدیک به آزمون  مناسب نمی باشد زیرا حجم زیادی دارد و وقت زیادی از داوطلب می گیرد  و برای کسانی که  وقت مناسبی برای آزمون دارند مفید و مناسب می باشد. برای کسانی که در بازه  زمانی دو ماه به آزمون وکالت  قرار دارند  کتاب شرح آزمونی  شب خیز  یا کتاب سمیرا محمدی به اضافه تست سمیرا محمدی  بسیار مفید است.

۷_ قوانین خاص و آراء وحدت رویه  ۱۳۹۰ تا  ۱۴۰۰ :

در سالیان گذشته  آزمون وکالت  طراحان آزمون  توجه ویژه‌ای به  قوانین خاص در دروس مختلف  و آراء وحدت رویه  داشته‌اند.  بنابراین مطالعه قوانین خاص و آرای وحدت رویه  اهمیت بسیار زیادی برای قبولی در آزمون وکالت دارد.

 در ادامه  مسیر خود  تا آزمون وکالت  با مقالات  بخش مشاوره  آزمون وکالت  سایت  لایو آموز  با ما همراه باشید.
 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)