اگر نرم افزار شاد را نمی شناسید وارد شوید!

0
1399-04-26
174
اگر نرم افزار شاد را نمی شناسید وارد شوید!

قصه از جایی شروع شد که دنیا درگیر معضلی به نام کرونا شد و سیستم آموزشی ما دچار محدودیت شد. نتیجتا تقاضای برگزاری کلاس آنلاین بالا رفت و تکنولوژی با قدرت بیشتری وارد آموزش و پرورش شد که حاصل آن رونمایی از نرم افزار شاد می باشد.

دانلود نرم افزار شاد

نسخه اندرویدی نرم افزار شاد با پیگیری و مساعدت وزارت ارتباطات و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی همچنین دانشگاه صنعتی شریف با مالکیت و تلاش آموزش و پرورش آماده دانلود می‌باشد. لذا معلمان بعد از دانلود نرم افزار شاد می‌توانند اپلیکیشن را به راحتی روی دستگاه اندرویدی خود نصب نمایند. به منظور راحتی کار شما لینک دانلود این نرم افزار در دسترس عموم قرار گرفته است. جهت دانلود نرم افزار شاد کلیک کنید.

همچنین نسخه وب نرم افزار شاد را می‌توانید از این لینک مشاهده نمایید.

لینک مستقیم ورود به سامانه شاد - نسخه تحت وب شاد

مزایای نرم افزار شاد

از مزایای مهم نرم افزار شاد می‌توان به گسترش مرزهای شبکه آموزش کشور به خارج از محیط مدارس اشاره کرد. معلمان و دانش آموزان بدون محدودیت زمانی قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند.

بنابراین مهم ترین مزیت نرم افزار کلاس آنلاین شاد، ایجاد بستری امن برای دانش آموزان است. از آنجا که یکی از دغدغه‌های اولیاء انتشار انواع محتوای نامتناسب با فرزندان خود در شبکه های اجتماعی رایج بود، نرم افزار شاد با اطمینان از مدیریت محتواهای سالم در این زمینه بسیار کاربردی است.

فلسفه نام گذاری نرم افزار شاد

نام نرم افزار (شاد) از شبکه اجتماعی دانش آموزان برگرفته شده است، که در برخی مناطق برخلاف نام آن به نرم افزار غم مشهور شده چرا که فقدان امکاناتی چون لپ تاپ، گوشی هوشمند، نداشتن اینترنت و سرعت مناسب، مشکلات نصب و ... در مناطق محروم باعث ایجاد نارضایتی این قشر از این نرم افزار گردیده است.

مزايای نرم افزار شاد

 • اطمینان از انتشار محتوای مناسب با دانش آموزان
 • دوری از تجمعات درسی
 • سلامت جسمی و دوری از بيماری‌ها
 • سرعت مناسب
 • امنيت بالای برنامه
 • امكان ارتباط معلم و دانش آموز
 • پشتيبانی بالا
 • متصل به سيستم آموزش و پرورش كشور
 • ارسال فايل صوتی و تصويری

معایب نرم افزار آنلاین شاد

 • نرم افزار شاد به اينترنت نياز دارد. سرعت اينترنت در تمام كشور يكسان نيست و كاربران بسياری از افت سرعت خبر داده اند.
 • عدم احراز هویت در این برنامه موجب نارضایتی بسیاری از کاربران شده است. با توجه به اینکه احراز هویت با اتصال به سامانه سناد انجام می شود، اشکالات زیرساختی این سامانه منجر به عدم احراز هویت دانش آموزان شده است.

نحوه استفاده از پیام رسان شاد در تلفن همراه

1) در ابتدا باید نرم افزار را روی موبایل هوشمند خود نصب داشته باشید. در صورتی که گوشی هوشمند ندارید، به سایت پیام رسان شاد مراجعه نمایید.

2) سپس برنامه را باز کرده و با فشردن دکمه ی ورود به برنامه، وارد محیط نرم افزار شاد شوید.

3) حال باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. (در نظر داشته باشید اگر معلم هستید، باید همان شماره ای را وارد کنید که در سامانه ی سناد یا همگام مدارس ثبت کرده اید و اگر دانش آموز هستید، باید شماره ای که در پرونده ی دانش آموزی خود در مدرسه ثبت کرده اید را وارد کنید.

4) روی گزینه ی ورود کلیک کنید.

5) منتظر بمانید تا کدی برای شما روی شماره تلفنی که وارد کرده اید، تحت عنوان احراز هویت ارسال شود.

6) وارد محیط نرم افزار شوید و با وارد کردن کد احراز هویت دریافتی، وارد بخش ثبت اطلاعات کاربری شوید.

7) نام و نام خانوادگی خود را کامل وارد کنید و  روی آیکون تیک بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید.

8) در این مرحله باید تصویری برای پروفایل خود اختصاص دهید. این تصویر را می‌توانید همان لحظه با گوشی بگیرید و یا از گالری تصاویر خود، تصویری را انتخاب کنید.

9) پس از ثبت موارد فوق، صفحه ای برای شما باز میشود که باید نقش خود را انتخاب کنید. (مدیر / معلم / دانش آموز)

نحوه استفاده از سامانه آموزشی شاد در کامپیوتر

در نظر داشته باشید از آنجایی که نرم افرار شاد برای سیستم عامل اندروید طراحی شده است، برای نصب آن روی کامپیوتر باید از برنامه های شبیه ساز اندروید استفاده کنید.

نرم افزار را با استفاده از لینک دانلود نرم افزار شاد دانلود و سپس نصب نمایید.

بقیه مراحل نصب، با مراحل نصب در تلفن همراه مشترک است.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)