مصاحبه خبرگزاری تسنیم با استاد توسلی

0
1399-05-28
235
مصاحبه خبرگزاری تسنیم با استاد توسلی

خبرگزاری تسنیم: لایو آموز تحولی نوین در سیستم برگزاری کلاس آنلاین

لایو آموز با عنوان "پلتفرم  برگزاری کلاس آنلاین و آموزش آنلاین" از سال 90 فعالیت خود را با آموزش دروس کنکور ارشد برق شروع کرد و با بهره گیری از اساتید معروف و برتر موسسات که عمدتا مولفین و مدرسین برتر ایران هستند گسترش پیدا کرد. نقطه قوت لایوآموز نسبت به سایت‌های آموزشی دیگر استفاده از اساتید برند است که کلاس حضوری را با استفاده از نرم افزار کلاس آنلاین لایو آموز شبیه سازی نموده است. از نمونه‌های موفق سایت لایوآموز برگزاری کلاس آنلاین آیلتس بوده که تاکنون چندین دوره توسط اساتید مطرح ایران برگزار شده است.

وی در جهت رفع مشکلاتی از جمله بومی نبودن نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین، مطرح بودن مکان و زمان برای شرکت در کلاس حضوری و سایر مشکلات کلاس حضوری اقدام به طراحی سیستم برگزاری کلاس آنلاینی که لایوآموز از آن استفاده می‌کند نمود.

در این گزارش آمار استفاده از کلاس آنلاین در دنیا را ذکر می‌کند که در آمریکا تا 900 درصد افزایش یافته است.

برگزاری کلاس آنلاین را چگونه شروع کنیم؟

باتوجه به تجربه چندین ساله لایوآموز در برگزاری کلاس آنلاین توصیه ما آماده کردن تجهیزاتی مانند رایانه، لپ تاپ، اینترنت پرسرعت، دوربین، وبکم، میکروفون، قلم نوری و... جهت برگزاری کلاس است. البته قبل از آن مهم‌ترین مسئله انتخاب نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین مناسب است.سفارش برگزاری کلاس آنلاین نکات مهم برگزاری کلاس مجازی

وی افزود برای برگزاری کلاس آنلاین لازم نیست نرم افزار یا سرور اجاره کنید بدین منظور بسیاری از شرکت‌ها خدمات اجاره کلاس آنلاین را به عهده گرفته‌اند. شما ابتدا باید بسنجید که چه قابلیت‌هایی از کلاس مجازی انتظار دارید. به‌طور مثال یک وبینار چند دوربین همزمان فعال لازم دارید؟ یا نیاز دارید همزمان چند نفر در کلاس آنلاین حضور داشته باشند؟ به چه میزان سخت افزار یا پهنای باند یا اینترنت نیاز دارید؟ کاربران چگونه تعریف شوند و محدودیت دسترسی داشته باشند یا نه؟ این سوالات مهمی است که برای برگزاری کلاس آنلاین باید از خود بپرسید.

و اما معرفی بهترین نرم افزار کلاس آنلاین

برای برگزاری کلاس آنلاین لازم است بستر آن یعنی مناسب ترین نرم افزار را انتخاب نمایید. عده‌ای تصورشان از نرم افزار کلاس مجازی نرم افزارهایی مانند شبکه‌های اجتماعی است. در صورتی که این‌چنین نیست و این نرم افزار لازم است روی سرور و با دانش فنی بالا نصب شود که برای هر فرد به صورت مجزا هزینه زیادی را در بر می‌گیرد. بنابراین بسیاری از شرکت‌ها سرویس‌ها را به صورت نفر ساعت و یا نامحدود ساعت با محدودیت تعداد اعضا ارائه می‌دهند. در نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین امکاناتی از جمله امکان حضور غیاب، صحبت همزمان کاربران، وبکم‌، امکان ضبط ویدئو وجود دارد که در هیچ شبکه اجتماعی یافت نمی‌شود.

کدام نرم افرار کلاس آنلاین؟

بعد از بررسی‌های لازم جهت انتخاب پلتفرم مناسب کلاس آنلاین نوبت به انتخاب بهترین نرم افزار کلاس آنلاین می‌رسد. از جمله مهترین ویژگی‌های یک نرم افزار کلاس آنلاین مناسب ویژگی سادگی کاربری یعنی کاربرپسند بودن آن است یعنی محیط کلاس سادگی و کارایی لازم را برای کاربران داشته باشد.

نرم افزار کلاس آنلاین خوب دارای امکاناتی است که در زیر آن‌ها را نام خواهیم برد:

صدا و تصویر با کیفیت مناسب

صرفه جویی در هزینه‌ها

امکان ضبط ویدئو

پشتیبانی فنی اساتید

عدم نیاز به نصب نرم افزار

دارای امکاناتی مانند نظرسنجی

دارای تخته وایتبرد تعاملی

تعامل دوجانبه مدرس و کاربر

متن باز بودن کدها برای ویرایش

ارسال اس ام اس برای کاربران و اساتید

امکاناتی جهت اتصال LMS

تعریف یوزر پسورد برای کاربران و اساتید

برگزاری کلاس آنلاین رایگان چطور ممکن است؟

لایو آموز با همکاری رومیت علاوه بر تست رایگان امکان برگزاری کلاس آنلاین رایگان با تعداد کاربر محدود را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. لذا اگر بخاطر رایگان بودن کلاس مجازی دست به دامن شبکه‌های اجتماعی می‌شوید کار بسیار اشتباهی است کافی است "رومیت" را سرچ کنید و از این امکان استفاده نمایید.

بیگ بلوباتن یا ادوبی کانکت؟

وی در ادامه افزود لازم است مقایسه ای کوچک بین دو نرم افزار بیگ بلوباتن و ادوبی کانکت انجام دهیم. از آنجایی که بیشتر نرم افزارهای کلاس آنلاین مشکلاتی همانند تحریم دارند قصد داریم بین دومورد از مطرح ترین نرم افزارهای دنیا یک مقایسه داشته باشیم و در آخر بهترین آن‌ها را برای برگزاری کلاس آنلاین معرفی نماییم.

نرم افزار فارسی برگزاری کلاس آنلاین بیگ بلوباتن

نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین  بیگ بلوباتن اختصاصی شده توسط رومیت جز معدود نرم افزارهایی است که مشکل تحریم ندارد و به زبان فارسی ارائه می‌شود. علاوه بر این دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که کمتر نرم افزاری این ویژگی‌ها را دارد. علاوه بر ویژگی‌های عمومی نرم افزارهای کلاس آنلاین این نرم افزار دارای ویژگی‌های خاصی است که می‌توان آن‌ها را به صورت زیر نام برد:

دارا بودن پنل کاربری ویژه مدیر و استاد

دارای قابلیت نظر سنجی

امکان اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ یا فایل‌ها

دارا بودن تخته تعاملی یا وایتبرد

امکان اشتراک‌گذاری تصویر و صدا

ایجاد اتاق زیر مجموعه در هر کلاس

دارای امکان گفت و گوی عمومی

قابلیت اجازه گرفتن کاربر از استاد در کلاس

نرم افزار متن باز

تست صدای کاربر هنگام ورود به کلاس

نرم افزار کلاس آنلاین ادوبی کانکت

نرم افزار adobe connect یکی از نرم افزارهای مطرح آموزش آنلاین است این نرم افزار سابقه بسیار درخشانی در حوزه برگزاری کلاس آنلاین دارد و هر ساله آپدیت‌های جدیدی از خود ارائه می‌دهد.

در ادامه به بررسی ویژگی‌های خاص این نرم افزار خواهیم پرداخت:

دارای سیستم مدیریت محتوا برای اساتید

امکاناتی مانند نظرسنجی

امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش و فایل چندرسانه‌ای

دارا بودن تخته الکترونیکی تعاملی

امکان اشتراک صوت و تصویر

امکان برگزاری آزمون آنلاین

دارای امکان چت خصوصی با کاربران

دارای امکان گفتگوی عمومی متنی با کاربران

امکان شخصی سازی ظاهر کلاس به صورت محدود

امکان اجازه گرفتن کاربر از استاد

بیگ بلوباتن یا ادوبی کانکت

در بالا قابلیت‌های نرم افزار کلاس آنلاین بیگ بلوباتن و ادوبی کانکت را ذکر کردیم حال قصد داریم به مقایسه بین این دو نرم افزار بپردازیم.

امکانات مشترک دو نرم افزار

امکان نظرسنجی

امکان تخته وایتبرد الکترونیکی

امکان چت دو طرفه

وبکم اشتراکی

اتاق زیر مجموعه

امکان ضبط کلاس

اتصال با api

امکان بازپخش ویدئو کلاس

امکانات متمایز نرم افزارهای کلاس آنلاین

امکان تغییر ظاهر کلاس

در نرم افزار ادوب کانکت شما قادر خواهید بود به صورت محدود ظاهر کلاس را تغییر دهید اما در نرم افزار بیگ بلوباتن این امکان وجود ندارد.

عدم نیاز به نصب نرم افزار

در نرم افزار بیگ بلوباتن امکان تنها امکان دسترسی به کلاس فقط با یک کلیک وجود دارد در صورتی که برای ادوبی کانکت برای استفاده از تمام امکانات کلاس آنلاین، نصب نرم افزار اختصاصی پیشنهاد شده است.

مدیریت کلاس و اعضای کلاس

در هر دو نرم افزار داشبورد برای مدیریت کاربران و کلاس‌های ضبط شده وجود دارد در صورتی که در ادوبی کانکت پنل به زبان اصلی و بسیار پیچیده است اما پنل رومیت بسیار روان و کاربرپسند است.

زبان کلاس و داشبورد مدیریت

رومیت یک نرم افزار کاملا فارسی است در صورتی که فضای کلاس یا مدیریت کلاس در ادوبی کانکت کاملا انگلیسی است.

تصمیم نهایی با شماست کدام نرم افزار کلاس آنلاین؟

در پایان تصمیم راجع به انتخاب بهترین نرم افزار کلاس آنلاین به عهده شما خواهد بود. با بررسی همه موارد بالا و نیاز خود می‌توانید برای برگزاری کلاس خود تصمیم بگیرید. و لذت یک گشت و گذار ساده در رومیت که بر پایه نرم افزار بیگ بلوباتن است را از دست ندهید یا با شماره تماس 02191090414  تماس حاصل فرمائید.

منبع: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/25/2328104/%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)