اشتباهاتی که روند گرفتن مدرک آیلتس را به تاخیر می اندازد!

0
1399-01-16
763
اشتباهاتی که روند گرفتن مدرک آیلتس را به تاخیر می اندازد!

رسیدن به نمره بالا  آیلتس و آماده سازی مداوم و مراحل گرفتن مدرک آیلتس زمان بر است. در اینجا راهنمای گام به گام برای گرفتن مدرک آیلتس آورده شده است. آیلتس یکی از محبوب ترین آزمونهای بین المللی تسلط به زبان انگلیسی است. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا برنامه MBA را دارید که به زبان انگلیسی تدریس می شود، باید به یک نمره عالی در آیلتس برسید.

IELTS مخفف سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی است. این آزمون در بیش از 130 کشور در بیش از 1100 منطقه، از جمله بیش از 50 کشور در ایالات متحده آمریکا، برگزار می شود و هر سال 48 تاریخ تعیین شده برای این آزمون وجود دارد. دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد. بسته به سازمانی که متقاضی آن هستید ، می توانید آموزش آیلتس یا آیلتس عمومی را بگذرانید. امتیازات توسط بیش از 9000 سازمان در سراسر جهان پذیرفته شده است. اگر می خواهید در دانشگاه تحصیل کنید ، باید در آزمون علمی IELTS شرکت کنید.

مدرک آیلتس

برای IELTS به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

آیلتس هر چهار مهارت زبانی را ارزیابی می کند: گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن. شما باید تمام این مهارت ها را به یک اندازه مسلط باشید، زیرا در طول دوره کارشناسی ارشد خود به همه آنها احتیاج خواهید داشت. بیایید کارهای روزمره را تصور کنیم. شما در سخنرانی ها شرکت خواهید کرد و باید بتوانید آنچه استادان می گویند را بفهمید. شما باید در مدت زمان کوتاه متون تخصصی طولانی را بخوانید. از شما انتظار می رود تکالیف و سخنرانی های کتبی ایجاد کنید. شرکت در مباحث کلاس و پروژه های گروهی بخش مهمی از تجربه یادگیری شما است و در نمره نهایی شما تاثیر زیادی دارد. اگرچه آیلتس یک تست انگلیسی است ، اما شما ملزم به تسلط بر لهجه یا هجی انگلیسی نیستید. آیلتس همه انواع اصلی انگلیسی زبان مادری را می پذیرد ، به عنوان مثال آمریکای شمالی، انگلیس، استرالیا و غیره. در کلاس، اساتید و همکلاسان شما با لهجه های کاملاً متنوع صحبت خواهند کرد. شما با شرکت در کلاس آنلاین آیلتس می توانید مهارت های لازم را کسب کنید.

مهارت های آیلتس

چه نمره IELTS برای کارشناسی ارشد MBA لازم است؟

نمره کلی در آیلتس بین 1 تا 9 متغیر است. مقیاس با مهارت های مشخص شده در انگلیسی مطابقت دارد: 1 = کاربر ضعیف؛ 5 = کاربر متوسط؛ 7 = کاربر خوب؛ 9 = کاربر متخصص. برای پذیرش در برنامه مدرک کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، باید به نمره 6.5 یا بالاتر از آن دسترسی پیدا کنید. دانشگاه ها و برنامه های فردی الزامات مختلفی دارند.

نمره آیلتس برای ارشد mba

ساختار آیلتس

کل آزمون آیلتس 2 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد. قسمت Listening شامل 40 سؤال است که شما باید در 30 دقیقه تکمیل کنید. بخش آکادمیک خواندن شامل 40 سؤال است و 60 دقیقه وقت دارید. قسمت Writing Academic مستلزم انجام دو تمرین نوشتاری در مدت 60 دقیقه است. قسمت Speaking بین 11 تا 14 دقیقه طول می کشد و دارای سه بخش است. در طی بخش صحبت کردن، شما با یک فرد گفتگو رو در رو داشته باشید.

زمان آزمون آیلتس

نحوه به دست آوردن نمره IELTS بالا

قبل از شروع امتحان IELTS ، برای دستیابی به نمره خوب برای پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد، باید مطمئن شوید که به زبان انگلیسی مسلط هستید. فقط بعد از اینکه پایه و اساس خوبی داشته باشید تسلط بر گرامر استاندارد انگلیسی، واژگان سطح علمی، تسلط در درک مطلب، نوشتن با گرامر خوب و واژگان غنی، گوش دادن و صحبت کردن - می توانید قدم بعدی را بردارید: آشنایی با ساختار آیلتس. زمان لازم برای بهبود سطح کلی انگلیسی شما بسته به سطح شروع و شدت مطالعه شما متفاوت خواهد بود. پس از آن باید مدتی وقت بگذارید تا با الزامات خاص آیلتس آشنا شوید و به قالب امتحان عادت کنید.

در اینجا یازده گام اساسی وجود دارد که به شما در دستیابی به نمره عالی آیلتس کمک می کند:

 1. آماده سازی خود را زود شروع کنید، سازگار باشید و مرتباً پیشرفت خود را رصد کنید.
 2. گرامر استاندارد انگلیسی استاندارد را به روشی منظم بیاموزید.
 3. با استفاده از مهارت های انگلیسی خود به چهار روش تمرین کنید- گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن.
 4. از هر فرصتی برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی  شفاهی و کتبی استفاده کنید.
 5. واژگان خود را غنی کنید. این یک شبه اتفاق نمی افتد. با هدف یادگیری حداقل 10 کلمه جدید هر روز از بخش های مختلف موضوع.
 6. متن های طولانی تر را که در زمینه های مختلف موضوعی تخصص دارند مدیریت، امور مالی، فرهنگ، تاریخ، علوم و غیره بخوانید.
 7. به اخبار گوش دهید و فیلم های مستند در موضوعات مختلف را به زبان انگلیسی تماشا کنید.
 8. صحبت کردن با سایر انگلیسی زبانان. با دیگران در زمینه های مختلف موضوعی همچون سرگرمی، علاقه، زندگی روزمره، خانواده، شغل، رویاها و آرزوهای حرفه ای.
 9. وقتی پایه و اساس کاملی از دانش و مهارت های زبان انگلیسی دارید، به یک دوره آیلتس بپیوندید یا با یک مدرس حرفه ای آیلتس کار کنید.
 10. اگر مطمئن نیستید که آیا آمادگی لازم برای آزمون IELTS را دارید یا خیر، یک آزمایش تشخیصی انجام دهید و از یک مربی حرفه ای در سطح خود بازخورد بگیرید.
 11. در پایان دوره آمادگی آیلتس، چند هفته قبل از تاریخ برگزاری تست با تست های مختلف و در شرایط واقعی شروع کنید.

مجموع کلاس آنلاین آیلتس را از دست ندهید

کلاس آنلاین آیلتس IELTS-Pre2

کلاس آنلاین ریدینگ آیلتس

کلاس آنلاین رایتینگ آیلتس

کلاس آنلاین آیلتس لیسنینگ

کلاس آنلاین آیلتس اسپیکینگ

مراحل گرفتن مدرک آیلتس

من حدس می زنم بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک برنامه مطالعه تهیه کنید و سفت و سخت به آن بچسبید. به شما توصیه می کنم چندین قدم مهم بردارید.

 • ابتدا دریابید که آیا شما به مدرک آکادمیک آیلتس نیاز دارید یا آموزش عمومی IELTS؟

 • دریابید که برای ویزای خود به چه نمره ای نیاز دارید؟
 • از یک تست عملی استفاده کنید تا بدانید سطح انگلیسی فعلی شما از نظر مقیاس IELTS چند است؟
 • سپس خود را با قالب آزمون، انواع کار و معیارهای ارزیابی آشنا کنید. منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید نکات مفیدی را پیدا کنید.

مراحل گرفتن مدرک ielts  

شروع به انجام تست های تمرین آیلتس کنید. اگر زمان زیادی (حداقل 2 ماه) دارید، توصیه می کنم از جنبه ای که در آن ضعف هستید، شروع کنید. بنابراین، شما زمان بیشتری برای بهبود مهارت های خود خواهید داشت. ابتدا فقط 2 یا 3 هفته گوش دهید، سپس بنویسید. پس از آن چندین هفته مطالعه کنید. مسئله این است که وقتی مدت زمان طولانی همان فعالیت را انجام می دهید، مهارتهای شما سریعتر رشد می کنند. هنگامی که تاریخ امتحان نزدیک است، شروع به انجام تست های کامل کنید.

مهارت گوش دادن و خواندن

توصیه می کنم در حین انجام آزمایشات به برنامه زیر بچسبید. یک مداد بگیرید و تصور کنید که تحت شرایط معاینه قرار دارید. فقط یکبار به ضبط گوش دهید و به سؤالاتتان گوش دهید. پس از آن به کلید جواب نگاه نکنید. درعوض، از یک دوست بخواهید که تست شما را بررسی کند. اما از آنها بخواهید فقط درست یا غلط بودن را به شما بگویند، بدون نوشتن جواب درست. بنابراین، هر بار که بخواهید یک تست آزمایشی داشته باشید و پیشرفت خود را پیگیری کنید، وقتی کلید جواب را نمی بینید و سعی می کنید خودتان اشتباهات خود را اصلاح کنید، با ارزش ترین کار را انجام می دهید. وقتی چیزی را خوب می شنوید و هیچ مهارت دیگری را بهبود نمی بخشید، این یک چالش برای مغز شما نیست. بنابراین باید تا چندین بار به تست گوش دهید تا بتوانید پاسخ های نادرست خود را تصحیح کنید. همچنین، شما باید تمام عباراتی را که ثابت می کند جواب شما صحیح است ، بگیرید و بنویسید. همین کار را می توانید با خواندن انجام دهید.

مهارت صحبت كردن

اسپیکینگ آیلتس

اول از همه، شما باید مباحث صحبت کردن آیلتس را پیدا کنید. می توانید آنها را در تالارهای مختلف یا برنامه های تلفن همراه جمع آوری کنید. لطفاً به یاد داشته باشید که موضوعات سالانه 3 بار تغییر می کند در ژانویه، مه، سپتامبر. وقتی لیستی از مباحث دارید، می توانید تمرین را شروع کنید. می توانید از یک دوست بخواهید که با شما مصاحبه کند یا یک شریک مطالعه را به صورت آنلاین پیدا کنید که حتی جالب تر و چالش برانگیز خواهد بود. همچنین، این به شما کمک می کند تا شرایط خود را مجدداً بازآفرینی کنید زیرا در صحبت با یک غریبه آرامش کمتری خواهید داشت. می توانید پاسخ های خود را ضبط کرده و به آنها گوش دهید. اگر آنچه را که می شنوید دوست ندارید، دوباره و دوباره به این سؤال پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که با تمرین عالی می شود!

مهارت نوشتن در آیلتس

در آزمون آیلتس مهارت نوشتن  سخت ترین قسمت کنکور است. در مرحله اول، شما باید نکاتی درباره نحوه نگارش مقاله پیدا کنید. سپس باید پاسخ نمونه را بخوانید و آنالیز کنید. اما اگر من جای شما بودم، می توانم مرکزی را پیدا کنم که تخصص آن در تهیه آیلتس باشد و چندین درس بخوانم تا برخی از مقاله ها را تجزیه و تحلیل کنم.

نتیجه گیری مراحل گرفتن مدرک آیلتس

هدف از آمادگی IELTS این است که اطمینان حاصل کنید که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستید و برای یک دوره کارشناسی ارشد یا یک مدرک MBA که به زبان انگلیسی تدریس می شود، آماده هستید. دانشگاهها انتظار دارند که شما در هر چهار مهارت یکسان باشید. بنابراین آمادگی برای گرفتن مدرک آیلتس فقط به معنای کسب نمره عالی نیست. مهمترین نکته بهبود مهارت های زبان انگلیسی شما است.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)