نکات لیسنینگ آزمون آیلتس

0
1399-02-09
85
نکات لیسنینگ آزمون آیلتس

بخش لیسنینگ آیلتس (مهارت شنیداری آیلتس)

مأموریت ما در این مقاله کمک به دانش آموزان است که در امتحان IELTS نمره لازم را کسب کنند. در این پست نکاتی را در جهت تقویت بخش لیسنینگ آیلتس خدمتتان ارائه می دهیم. با ما همراه باشید. در ادامه 10 نکته برای افزایش مهارت شنیداری آیلتس و ساختار بخش لیسنینگ آیلتس به شما معرفی خواهد شد.

 

بهبود مهارت شنیداری آیلتس

لیسنینگ آزمون آیلتس

1. به دنبال جستجوی نکات نباشید

تصور غلط رایج در بین دانش آموزان آیلتس این است که نکات یا ترفندها می تواند به آنها در تأمین امنیت گروه مورد نیاز کمک کند. متاسفانه، این ذهنیت فقط وقت گرانبهایی را که باید برای مطالعه صرف کنید، هدر می دهد. نکات نتیجه نمی دهند. اعتقاد به اینكه می توانید راه خود را با یك گروه خوب آیلتس تضمین کنید، احساس غلط امنیتی به شما می دهد كه در نهایت به نمره كلی شما لطمه وارد می کند. آزمون آیلتس توسط متخصصان فصلی کنترل و تنظیم می شود. نمی توان آزمون گیرنده و کنکور را فریب داد. تنها راه تضمین نمره عالی کار کردن در حوزه امتحانی است.

2. هر روز به انگلیسی گوش دهید

همه ما می دانیم که این مهمترین مرحله مورد نیاز برای پیشرفت مهارت های گوش دادن شما است. گوش دادن به زبان انگلیسی باعث می شود درک بهتری از کاربرد طبیعی آن به دست آورید. اگر این مقاله را می خوانید، پس به اینترنت دسترسی دارید. بنابراین، شما به هزاران منبع رایگان دسترسی دارید که می تواند به توانایی گوش دادن شما کمک کند.

  • برای رفتن به محل کار اتوبوس استفاده می کنید؟ این که این یک سفر بیست دقیقه ای است یا یک سفر یک ساعته، گوش دادن به پادکست ها در هنگام رفت و آمد می تواند هم مفید و هم لذت بخش باشد.
  • آیا عصرها شام برای خانواده خود طبخ می کنید؟ این کار را به یک عادت تبدیل کنید که در حین انجام برنامه رادیویی انگلیسی گوش دهید.
  • آیا خودتان می بینید که فیس بوک را بی هدف در وقت استراحت ناهار خود مرور می کنید؟ چرا یک TED Talk را در مورد موضوعی که مورد علاقه شما است، تماشا نمی کنید؟

تلفن شما همیشه نباید عامل حواس پرتی باشد. با استفاده عاقلانه، می تواند یکی از بهترین دارایی های شما برای آمادگی آیلتس باشد.

3. فعالانه گوش دهید

لیسنینگ آزمون آیلتس

 

یک روش اصلی برای بهبود مهارت های انگلیسی شما از طریق گوش دادن فعال، گوش دادن به طیف وسیعی از نکات گفتگو از منابع مختلف است. این امر بعداً شما را با واژگان ناآشنا و دامنه وسیع تر لهجه ها آشنا می كند. گوش دادن فعالانه می تواند به بهبود املا، دستور زبان و واژگان شما کمک کند. همه این موارد در امتحان گوش دادن آزمون آیلتس بسیار مهم است.

یکی از روشی که به دانشجویان آکادمی پیشنهاد می کنیم، خرید یک دفترچه است. اطمینان حاصل کنید که هر کلمه ای را که می شنوید مطمئن نیستید ضبط کنید. سپس باید آن را مرور کنید. در یک فرهنگ لغت جستجو کنید و برای خود بیابید که چگونه از آن در یک جمله استفاده می شود. بسته به نکات ضعف خاص خود، می توانید به صورت متضاد، مترادف ، جمع بندی و تلفظ به دفترچه تان اضافه کنید.

دامنه واژگان، توانایی املایی و گرامر شما با حفظ لیست طولانی و خسته کننده کلمات قابل بهبود نیست. علاوه بر این، این یک روش ارگانیک برای یادگیری زبان انگلیسی نیست و منجر به فراموشی خواهد شد که در نهایت اطلاعاتی را که مجبور کرده اید مغز تان به خاطر بیاورد، فراموش می کنید.

4- یک استراتژی داشته باشید

مهم است که به یاد داشته باشید که بخش Listening تست IELTS شامل چندین سوال مختلف است. هر نوع سؤال به مهارت و استعداد متفاوت و یک استراتژی جداگانه نیاز دارد. چه از استراتژی های ما استفاده کنید و چه از راه خود استفاده کنید، مهم است که شما سیستمی داشته باشید که بتوانید قدم به قدم از آن پیروی کنید.

داشتن استراتژی به این معنی است که شما دقیقاً می دانید که در روز امتحان خود چه کاری انجام دهید، هم نمره و هم اعتماد خود را به طور انبوه بالا ببرید.

5- عاقلانه تمرین کنید

لیسنینگ آزمون آیلتس

تکمیل و تصحیح مقالات عملی یک فرایند بسیار مهم و دشوار است. با این حال، مهم است که شما کاغذ پشت کاغذ پر نکنید زیرا گوش دادن مهارت مهمی است که به بهبود و تقویت نیاز دارد. آزمایش و تمرین خود به طور مکرر هرگز مهارت شما را بهبود نمی بخشد و مهمتر از همه واقعاً کسل کننده است!

من قبلاً ذکر کردم که سرمایه گذاری زمان بر مبنای ثابت چقدر مهم است. از نظر واقعي، بسيار بعيد است كه بتوانيد هنگامي كه بسیار خسته هستید، روي تست ها تمركز كنيد. وقتی به چیزی به عنوان یک کار اجباری فکر می کنید، یک کار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. علاوه بر این، مهم است که زمان سرمایه گذاری در تمرین را تلف نکنید.

به این ترتیب، شما باید اطمینان حاصل کنید که از تست های معتبر ایجاد شده توسط همان ارگان هایی که آزمون آیلتس را می نویسند، استفاده می کنید. در غیر این صورت، اگر مطالبی که شما تمرین می کنید با فرم امتحان مطابقت ندارد، انتظارات غیرواقعی و سردرگمی زیادی به شما می دهد.  به یاد داشته باشید: مقالات تمرینی باید چالش برانگیز باشند زیرا آزمون IELTS چالش برانگیز است. اگر کارنامه کاری را دشوار نمی دانید، احتمالاً عاقلانه تمرین نمی کنید.

اطمینان حاصل کنید که مقالات تمرینی خود را تحت همان شرایط زمانی که در امتحان شرکت خواهید کرد، تکمیل کنید. این امر به شما امکان می دهد مهارتهای مدیریت وقت خود را بهبود بخشید و منبع عظیمی از استرس برای بسیاری از متقاضیان آزمون آیلتس از بین رود.

هنگام علامت گذاری مقالات تکمیل شده خود، باید به املا توجه بیشتری کنید. تند و صادق باشید، هدف اصلی تکمیل مقالات تمرینی این است که مهارت های امتحان را گسترش دهید. با علامت گذاری ملایم، نمره شما دقیق نخواهد بود زیرا آزمون  گیرنده کنکور آیلتس هرگز به هنگام علامت گذاری مقاله شما با ملایمت رفتار نمی کند.

6. تأمل کنید

تأمل در اشتباهات مهمتر از تأمل بر نقاط قوت است زیرا می توانید از آنها چیزهای بیشتری بیاموزید. ساده ترین روش یادگیری از نقاط ضعف شما چیست؟ضبط آنها.

یک نوت بوک و یک قلم بگیرید و آن را به بخشی از روال عادی خود تبدیل کنید تا کلماتی را بنویسید که مرتباً با املای غلط می نویسید، غلط تلفظ می کنید یا درست نمی شنوید. با ذکر این موارد، می توانید به راحتی الگوهای موجود در نقاط ضعف خود را مشاهده کرده و از اشتباهاتی که باعث کاهش بهبود شما می شود، درک بهتری کسب کنید.

7. از آن لذت ببرید

لیسنینگ آزمون آیلتس

اگر از کاری که انجام می دهید لذت ببرید، انجام آن راحت تر خواهید بود. تحصیل همیشه لازم نیست که کسل کننده یا پر زحمت باشد! اگر این مقاله را می خوانید ، پس به اینترنت دسترسی دارید. می توانید از تلفن هوشمند یا لپ تاپ خود برای پیدا کردن پادکست، فیلم YouTube یا Ted Talk استفاده کنید که در هر زمانی که دوست دارید برای شما لذت بخش باشد. محتوایی که به آنها گوش می دهید نباید همیشه مرتبط با آیلتس باشد. گوش دادن آیلتس توانایی شما در درک زبان انگلیسی را در شرایط واقعی زندگی آزمایش می کند و انگلیسی زبانان بومی اغلب در مورد آزمون آیلتس صحبت نمی کنند!

8. تمرکز کنید

وقتی عادت ندارید به انگلیسی گوش دهید، از بین رفتن تمرکز بسیار آسان است. این یکی از بزرگترین خطرات گوش دادن آیلتس است. از دست دادن تمرکز حتی برای چند ثانیه می تواند شانس دریافت باند 8 را برای شما به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال، عدم تمرکز می تواند منجر به سو برداشت از یک سوال شود که در نتیجه شما را گیج می کند و فکر کردن در مورد جواب را دشوار می کند. در این مرحله، شرایط برای شما وحشت آور خواهد بود. حتی تمرکز بیشتری را از دست می دهید و حتی نشانه های بیشتری را نیز از دست می دهید! بنابراین، بهترین راه برای متمرکز شدن چیست؟مراقبت.

ایجاد ترفندهایی در مورد رژیم غذایی، انتخاب پیاده روی به جای رانندگی، ورزش منظم تر و نوشیدن آب بیشتر، همه گزینه های انتخاب آسان سبک زندگی هستند که به شما در حفظ تمرکز کمک می کند. این مراحل کوچک باعث افزایش ذهنیت و بهره وری شما هم در آزمون و هم در زندگی روزانه شما می شود و به شما امکان می دهد استرس را خیلی بهتر مدیریت کنید و روی آنچه مهم است، تمرکز کنید.

9. آماده باشید

بدانید که در روز آزمون چه انتظاری دارید و می دانید که چگونه با آن مقابله کنید. تمام اطلاعات مورد نیاز شما در دسترس است، شما فقط باید از آن استفاده کنید تا با اطمینان انواع دقیق سؤالی را که پیش می آید، پیش بینی کنید.

ما اطمینان حاصل می کنیم که دانش آموزان ما می دانند کدام سؤال پرسش می شود و چگونه به طور منظم به آنها پاسخ می دهند. با این حال، این آماده سازی از طریق تمرین مداوم، بازخورد صادقانه و تأمل حاصل می شود. به نوبه خود، این آمادگی اطمینان حاصل خواهد کرد که دانش آموزان ما در روز آزمون تعجب زده نیستند  و این امکان را برای آنها فراهم می کند که تمرکز خود را در امتحان بیشتر کنند.

من نمی خواهم به شما بگویم که آماده سازی نهایی به این معنی است که استرسی و عصبی نخواهید شد. این طبیعی است که شما اعصاب و استرس تجربه کنید. با این وجود، آمادگی به شما اطمینان خواهد داد که استرس خود را مدیریت کرده و از آن به نفع خود استفاده کنید.

10. آزمون را رزرو نکنید تا زمانی که اطمینان داشته باشید

عجله ای برای رزرو آزمون نکنید. مهمتر از همه، تعیین یک مهلت غیر واقعی به شما فشارهای گسترده ای وارد می کند که هم آسیب رسان است و هم قابل اجتناب است.با رعایت مراحل بالا و اجازه دادن به خود برای یک بازه زمانی واقعی، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید باند 8 را در بخش گوش دادن به آیلتس بدست آورید. متعاقباً، این به شما امکان می دهد شغل ، ویزا یا فرصت تحصیلی رویاهای خود را بدست آورید.

ساختار بخش لیسنینگ آیلتس

لیسنینگ آزمون آیلتس

لیسنینگ آیلتس از چهار بخش تشکیل شده است:

بخش 1: مکالمه بین 2 صحبت کننده در مورد شرایط روزمره.

این ساده ترین بخش است. صحبت کننده بسیار آهسته صحبت می کند و مکث می کند. اطلاعات کلیدی معمولاً تکرار می شوند.

مثال: دو نفر در مورد برنامه ریزی سفر خود صحبت می کنند. یک نفر از دیگری می پرسد که چگونه در یک شهر ناشناخته زندگی می کند؛ زنی که در مورد یک پروژه جدید به همکار خود مشاوره می دهد؛ دو مرد درباره نتایج یک مسابقه فوتبال بحث می کنند. ثبت نام گردشگر در هتل و غیره در بخش 1 ، فقط به واقعیت های داده شده توجه کنید.

بخش 2: مونولوگ درباره موقعیت های روزمره.

لیسنینگ آزمون آیلتس

صحبت کننده بسیار آهسته صحبت می کند، اما مکث کمتری نسبت به بخش قبلی ایجاد می کند.

مثال: اطلاعات خریداران بالقوه در مورد آپارتمان های جدید، مصاحبه رادیویی در مورد دریاچه تفریحی، تبلیغات در مورد اثرات مثبت مسواک و غیره. در بخش 2 ، فقط به واقعیت های داده شده توجه کنید.

بخش 3: مکالمه بین 2 ، 3 یا 4 صحبت کننده در مورد شرایط آموزشی یا علمی.

این بخش از دو مورد قبلی سخت تر است، صحبت کننده ها با سرعتی بیشتر مباحث را مورد بحث قرار می دهند و گاهی از واژگان پیشرفته استفاده می کنند.

مثال: دانش آموزانی که در مورد تکالیف کلاس صحبت می کنند ، افرادی که در مورد سخنرانی دانشگاهی استاد صحبت می کنند و غیره . در بخش 3 به حقایق داده شده و نظرات و دیدگاههای سخنرانان توجه کنید.

بخش 4: مونولوگ در مورد موضوع دانشگاهی.

این سخت ترین بخش است. هیچ شکافی در وسط صحبت وجود ندارد، صحبت کننده کاملاً سریع صحبت می کند و از طیف گسترده ای از واژگان استفاده می کند.

مثال: سخنرانی در مورد گونه های در معرض خطر، صحبت در مورد پرورش کودکان، سخنرانی در مورد گرم شدن کره زمین و تأثیرات آن، سخنرانی در مورد ذخیره جنگل ها و غیره. در بخش 4، به واقعیت های داده شده، ایده های اصلی و نظرات و نگرش گوینده توجه کنید. برای مطالعه سوالات قبل از شروع هر بخش، حدود 30 ثانیه به شما زمان داده می شود.

نمره بخش لیسنینگ آیلتس

هر یک از 40 سؤال 1 امتیاز دارد. بسته به اینکه چند امتیاز کسب می کنید، می توانید از بخش 0 تا 9 امتیاز برای بخش Listening دریافت کنید.

انواع سؤالات در مورد بخش لیسنینگ آیلتس:

  • چند گزینه ای
  • سؤالات کوتاه
  • تکمیل جمله
  • یادداشت ها، خلاصه، نمودار، جدول یا تکمیل نمودار
  • برچسب زدن نمودار
  • طبقه بندی
  • تطابق

لیسنینگ آزمون آیلتس

چگونه می توانیم برای بخش لیسنینگ آیلتس آماده شویم؟

نکته اصلی در آماده سازی آزمون بخش لیسنینگ آیلتس، تمرین است. این یک استراتژی بسیار خوب است که هر چند وقت یک بار به صحبت های انگلیسی گوش دهید. شما ممکن است برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی تماشا کنید، آهنگ های انگلیسی گوش دهید و ترجمه کنید، فیلم های YouTube را تماشا کنید. اما مهمتر از همه، شما باید تست های تمرین گوش دادن IELTS را انجام داده و اشتباهات خود را تحلیل کنید. پس از آن، شما باید تمرینات گوش دادن IELTS را برای انواع مختلف سؤالات گوش دادن IELTS انجام دهید. به این ترتیب تکنیک های خود را برای پاسخ به انواع سؤالات گوش دادن توسعه می دهید. همچنین، می توانید نکات گوش دادن IELTS را بخوانید که به شما در دستیابی به نمره بهتر کمک می کند.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)