اگر تصمیم دارید در کنکور موفق شوی این عادت ها را کنار بگذار!

0
1398-12-04
1097
اگر تصمیم دارید در کنکور موفق شوی این عادت ها را کنار بگذار!

یکی از تأثیرگذارترین اتفاقات زندگی، کنکور سراسری است. چه بخواهیم چه نخواهیم این آزمون در تعیین سرنوشت کاری و غیرکاری افراد نقش بسزایی دارد. برای عبور از این آزمون مهم و سرنوشت ساز باید اصول و قواعدی را رعایت کنیم زیرا یک خطای کوچک ممکن است به هدر رفتن چندین سال از عمرمان بیانجامد. یکی از اصولی که باید یاد بگیریم، روش صحیح مطالعه کردن است. با بررسی اشتباهاتی که افراد در مطالعه کنکور انجام داده اند می توانیم دید منطقی به این موضوع پیدا کرده و روش صحیح مطالعه کردن را پیدا کنیم. با مشاوران ارشد لایوآموز همراه باشید تا بدانید که چطور در کنکور قبول شویم؟

چگونه با انرژی درس بخوانیم؟

یکی از عادت های غلط در مطالعه، درس خواندن هنگام خستگی و خمودگی است. در حالت عادی وقتی شروع به مطالعه می کنید، ذهن شما خسته می شود و توان یادگیری شما به مرور کاهش می یابد. پس وقتی شروع به مطالعه کنید که شاداب هستید و انرژی تان به سقف چسبیده!

چگونه سریع یاد بگیریم؟

برای موفقیت در کنکور راهی طولانی و پرفراز و نشیب پیش روی خود دارید. قرار نیست نردبان موفقیت در کنکور را یک شبه بالا بروید. جدول زمان بندی مطالعاتی کنکور تهیه کنید و به آن پای بند باشید. با دیدن یک فیلم انگیزشی، جوگیر می شوید و با خودتان عهد می بندید که 22 ساعت در شبانه روز مطالعه می کنم! یا مثلاً با شنیدن وضعیت زندگی یکی از اقوامتان که با مدرک دکتری مسافرکشی می کند، تصمیم می گیرید ترک تحصیل کنید و وارد بازار کار شوید! بهتر است بدانید با این سبک زندگی به هیچ هدفی نخواهید رسید. موفقیت در کنکور سراسری مستلزم داشتن برنامه ای سبک، پایدار و منطقی است. برنامه ای که زمان خواب کافی در آن وجود داشته باشد. بخشی برای تفریح با دوستان داشته باشد و در یک کلام، برنامه مطالعاتی متعادل باشد. نکته مهم در تهیه یک برنامه مطالعاتی عالی این است که هنگام استراحت حتما از فضای مطالعه خود دور شوید. در همان اتاقی که درس میخوانید استراحت نکنید. ذهن و چشم خود را استراحت دهید و این یعنی گوشی موبایل را جزو استراحت حساب نکنید!

چقدر بخوابیم؟

میزان بهینه خواب بطور متوسط 8 ساعت در شبانه روز است. هیچ قانون نوشته شده ای برای تعیین میزان خواب برای همه افراد وجود ندارد. هرکس باید میزان مناسب خواب را برای خود بصورت تجربی پیدا کند. البته سعی نکنید به همین بهانه، بدنبال خواب بیشتر از 8 ساعت باشید.

چگونه استرس نداشته باشیم؟

این سوال برای تمام انسان ها حداقل یکبار پیش آمده و قطعا برای دانش آموزان بیشتر! بسیاری از افراد برای این درس میخوانند که از دیگران جلو بزنند! هیچ هدف مشخصی برای خود و زندگی خود ندارند و فقط به دنبال برتری نسبت به سایرین هستند. چنین افرادی نه تنها خود را غرق در استرس و هیجان بی مورد می کنند، بلکه اطرافیان خود را از شدت استرس کلافه می کنند. عامل ایجاد استرس و نگرانی همیشه درونی نیست. پس یکی از راه های مقابله با استرس، دوری از این افراد است.

ادامه دارد ...

جهت مشاوره کنکور ارشد برق کلیک کنید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)