چه دروسی را برای کنکور هنر بخوانیم تا رتبه های یک رقمی را تصاحب کنیم؟

0
1398-09-07
6239
چه دروسی را برای کنکور هنر بخوانیم تا رتبه های یک رقمی را تصاحب کنیم؟

 

گروه آزمایشی هنر جزء گروه هایی است که داوطلبان همه گروه های آزمایشی اعم از علوم ریاضی ، علوم انسانی و علوم تجربی، می توانند در کنکور آن شرکت کنند . شمار زیادی از دانش آموزان و داوطلبان به دلیل علاقه یا تغییر رشته تحصیلی در کنکور هنر شرکت می کنند. اما مهم ترین نکته ضرایب دروس کنکور هنر است که دواطلبان را دچار سردرگمی می کند. برخلاف تصور بعضی افراد قبولی در کنکور سراسری هنر 99 کاری دشوار است که برای کسب موفقیت نیازمند علاقه زیاد و مطالعه دقیق در این عرصه می باشد. این گروه از تنوع رشته ی کمتری نسبت به سایر گروه ها برخوردار است .

ضریب هر درس در کنکور هنر

ضرایب دروس کنکور هنر، ضرایب متفاوتی برای رشته های مختلف هنر وجود دارند. آگاهی از ضریب هر درس در کنکور هنر می تواند به داوطلبان این گروه آزمایشی کمک کند تا بتوانند اطلاعات لازم را برای ورود به رشته های مورد نظر خود ارزیابی کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه نمود، در رابطه با آزمون عملی کنکور هنر می باشد. کنکور هنر در برخی از رشته ها داوطلبان را پس از انجام آزمون عملی پذیرش می نماید.

در  جدول زیر به ارائه ضرایب دروس تخصصی کنکور هنر 99 خواهیم پرداخت. در انتخاب های اولیه خود بهتر است به انتخاب رشته هایی بپردازید که رتبه کسب شده در آن بالاتر از سایر زیرگروه ها می باشد.

دروس

زیرگروه 1

زیر گروه 2

زیر گروه 3

زیر گروه 4

زیر گروه 5

درک عمومی هنر

4

3

3

3

3

درک عمومی ریاضی فیزیک

1

3

1

1

1

ترسیم فنی

1

2

2

1

1

خلاقیت تصویری و تجسمی

4

4

2

2

1

خلاقیت نمایشی

1

1

1

4

1

خلاقیت موسیقی

1

1

1

1

4

خواص مواد

1

1

1

1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتحان عملی برای رشته‌ های متمرکز با شرایط خاص نیز دارای ضرایب خاصی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

ضرایب امتحان عملی برای رشته‌های متمرکز با شرایط خاص گرایش هنر

نام رشته

ضرایب

ارتباط تصویری، نقاشی، هنرهای تجسمی و طراحی پارچه و طراحی لباس

4

مجسمه‌سازی

4

طراحی صنعتی

4

نمایش

4

ساز ایرانی، ساز جهانی و موسیقی نظامی

6

آهنگسازی

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شایان ذکر است که ضرایب دروس کنکور هنر 99 در هر یک از زیرگروه ها متفاوت می باشد. به همین دلیل اطلاع دقیق در رابطه با هر یک از زیر گروه ها و رشته های موجود در آنان بسیار ضروری می باشد.

مواد آزمون عمومی و ضرایب آن برای تمامی گروه های آزمایشی در کنکور 99

مواد امتحانی

ضرایب

زبان و ادبیات فارسی

 

4

 

زبان عربی

2

فرهنگ و معارف اسلامی

3

زبان خارجه

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام ( کلیمی ، زرتشتی و مسیحی ) به جای معارف اسلامی ( دین و زندگی ) را دارد ، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی ، به سوالات آن پاسخ دهد.

داوطلبان کنکور 99 می توانند در حین ثبت نام اینترنتی ، یکی از زبان های آلمانی ، روسی ، ایتالیایی و فرانسوی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند . این زبان باید با زبان درس اختصاصی یکی باشد .
کنکور هنر شامل پنج زیر گروه است. در هر کدام از این زیر گروه ها ، دروس مشخصی از اهمیت بیشتری برخوردار است که با توجه به رشته مورد علاقه داوطلب باید مورد توجه قرار بگیرد.  در زیر رشته های مربوط به هر زیرگروه را ذکر کرده ایم .

زیرگروه‌های آزمایشی

مجموعه رشته‌هایی که دروس امتحانی آن‌ها دارای ضرایب یکسان می‌باشند

زیرگروه 1

ارتباط تصویری، چاپ، صنایع دستی، طراحی پارچه، طراحی لباس، عکاسی، کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی، کاردانی علمی‌‌کاربردی عکاسی خبری، کاردانی علمی‌کاربردی فرش دستباف، کاردانی علمی‌کاربردی گرافیک، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی هنرهای سنتی، کارشناسی فرش، کتابت و نگارگری، مجسمه‌سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی.

زیرگروه 2

باستان‌شناسی، طراحی صنعتی، علوم اجتماعی ( گرایش امنیت ملی ) ، علوم سیاسی ( گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی ) ، کاردانی صنایع دستی، کاردانی علمی‌کاربردی طراحی صنعتی ، مدیریت فرهنگی‌ هنری ، مرمت و احیای بناهای تاریخی ، هنر اسلامی.

زیرگروه 3

کاردانی باستان‌شناسی ، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی ، کاردانی راهنمای موز‌ه‌ ها و بناهای تاریخی ، کاردانی موزه‌داری، مردم‌ شناسی ، مرمت آثار تاریخی ، موزه‌داری .

زیرگروه 4

تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ، تولید سیما ، سینما ، کاردانی هنرهای نمایشی ، کارگردانی تلویزیون ، نمایش .

زیرگروه 5

موسیقی نظامی ، نوازندگی موسیقی ایران ، نوازندگی موسیقی جهانی .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجه: ضریب رشته ساز ایرانی برای آزمون عملی 6 می باشد.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)