ضرایب دروس مهندسی برق- گرایش مخابرات در کنکور کارشناسی ارشد 98

0
1397-12-07
1631
ضرایب دروس مهندسی برق- گرایش مخابرات در کنکور کارشناسی ارشد 98

مهندسی برق یکی از رشته‌های امتحانی گروه فنی و مهندسی است که به چهار گرایش تقسیم می‌شود. یکی از گرایش‌های مهندسی برق مهندسی برق مخابرات است که در حوزه ارسال و دریافت اطلاعات از روش‌های موجی و مخابراتی فعالیت می‌کند. گرایش مهندسی برق مخابرات یکی از گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی برق است. این گرایش که ارتباط بسیار نزدیکی با رشته فناوری اطلاعات (IT) دارد، به بررسی راه های نقل و انتقال اطلاعات و به صورت کلی، هرمسئله مربوط به ایجاد و بهبود فرآیند ارتباطات می پردازد. در ادامه این پست قصد داریم شما را با ضرایب دروس این گرایش در کنکور ارشد برق 98 بپردازیم. .

گرایش مهندسی برق مخابرات در کنکور ارشد برق به چهار زیر گرایش مخابرات میدان و موج، نوری، مخابرات سیستم، مخابرات امن و رمزنگاری و شبکه‌های مخابراتی تقسیم می‌شود.

هدف از مخابرات ارسال اطلاعات صوتی، تصویری و داده‌های کامپیوتری از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر است. مهندسی مخابرات باعث ارتباط آسان و امن بین انسان‌ها شده است. مهندسی مخابرات امروزه در رادیو و تلویزیون، اینترنت و مخابرات فضایی گسترش‌یافته است.

 بهتر است داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در  رشته مهندسی برق مخابرات را دارند با منابع و ضرایب دروس امتحانی کنکور آشنا باشند و بازارهای کار برق مخابرات را به خوبی  بشناسند تا با آمادگی بیشتری در کنکور ارشد برق مخابرات حاضر شوند. مهندسانی که از گرایش برق مخابرات فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توانند در بخش‌های دولتی و نظامی صداوسیما مشغول به کار شوند البته شرکت‌های خصوصی نیز تأسیس‌شده‌اند که با مهندسان برق مخابرات قراردادهای کاری خوبی برقرار می‌کنند. از دیگر بازارهای کار برای متخصصان برق مخابرات می‌توان به کارهای پژوهشی در دانشگاه‌ها و در سطح مراکز تحقیقاتی و همچنین در ارتباطات رادیویی که برای مخابرات به کار می‌رود اشاره کرد.

ضرایب دروس امتحانی کنکور ارشد برق مخابرات

ضرایب دروس امتحانی ازجمله اطلاعاتی است که در برنامه‌ریزی مطالعه کنکوری داوطلبان تأثیر دارد شما داوطلبان عزیز می‌توانید دروس امتحانی را بر اساس ضرایب آن‌ها اولویت‌بندی کنید. توصیه می‌شود داوطلبان کنکوری ابتدا دروسی که دارای ضرایب بالا می‌باشند را به‌دقت مطالعه کنند در صورت داشتن وقت دروس با ضرایب پایین را به‌دلخواه مطالعه کنند.

پس اگر قصد دارید در کنکور ارشد برق 98 برای گرایش مهندسی برق- مخابرات داوطلب شوید، بهتر است با ضرایب دروس این رشته آشنا شوید.

ضرایب دروس

زبان انگلیسی

مجموعه ریاضیات

(آمار، معادلات، ریاضی مهندسی)

مدارهای الکتریکی 1و2

الکترونیک 1و2   و

سیستم های دیحیتال

ماشین 1و2 و

تحلیل سیستم های انرژی

کنترل خطی

تجزیه و تحلیل

سیگنال و سیستم

الکترومغناطیس

مهندسی برق مخابرات

مخابرات میدان و موج، نوری

2

3

3

2

1

1

2

4

مخابرات سیستم

2

3

3

2

1

1

4

2

مخابرات امن و رمز نگاری

2

3

3

2

1

1

4

2

شبکه های مخابراتی

2

3

3

2

1

1

4

2

چنانچه سوالی در رابطه با گرایش مهندسی مخابرات، یا کنکور ارشد برق 98 داشته باشید، کافیست سوال خود را در زیر همین پست با کارشناسان لایوآموز در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

لایوآموز، همراه همیشگی شما در مسیر موفقیت!ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)