زمان برگزاری آیلتس 2020

0
1399-02-21
219
زمان برگزاری آیلتس 2020

زمان برگزاری آیلتس 2020 چه تاریخی است؟

الگوی امتحان آیلتس 2020 شامل چهار بخش، لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپکینگ است. داوطلبان روی این چهار پارامتر تست می شوند. سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (آزمون آیلتس) می تواند در دو قالب یعنی آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس عمومی ارائه شود. داوطلبان باید الزامات دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنند و سپس مطابق آن آماده شوند. آیلتس آکادمیک توسط دانشگاههایی در سراسر جهان پذیرفته می شود که داوطلبان متقاضی دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد می باشند. الگوی آزمون آیلتس شامل 4 بخش است که توانایی نامزدها را در پارامترهای مختلف ارزیابی می کند. شما برای آمادگی هر چه بیشتر می توانید در کلاس آنلاین آیلتس ما شرکت نمایید.

همچنین نمره مهارت زبان انگلیسی  توسط سازمان های حرفه ای از کسانی پذیرفته می شود  که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، . قبل از آمادگی برای آزمون آیلتس 2020 باید الگوی آزمون آیلتس آن سال را بررسی کنید و سپس آماده سازی برای آزمون را شروع کنید. از طرف دیگر، آموزش عمومی آیلتس به افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور مهم انگلیسی زبان را دارند، داده می شود. همچنین این آموزش به  افرادی که برای آموزش های مربوط به کار به کشور دیگری در حال تغییر هستند، داده شود. امتیاز آزمون آیلتس نقش مهمی در معیارهای انتخاب دارد. این امتحان در سراسر جهان توسط ETS  )سرویس تست آموزشی) برگزار می شود. این امتحان توسط بیش از 10000 موسسه آموزشی در بیش از 150 کشور جهان پذیرفته شده است.

الگوی آیلتس2020

لیسنینگ: (30 دقیقه)

 • چهار مونولوگ و مکالمه ضبط شده را شامل می شود
 • تعداد سوالات: 40

ریدینگ: (60 دقیقه)

 • سه قسمت خواندن طولانی با تکالیف
 • متن ها از توصیفی و واقعی تا گفتمان متغیر است و تحلیلی شامل مطالب غیرکلامی مانند نمودارها، جداول و متون مصور معتبر هستند (برگرفته از کتاب، ژورنال و روزنامه)
 • تعداد سوالات :40

رایتینگ: (60 دقیقه)

 • کار نوشتن حداقل 150 کلمه که در آن داوطلب باید خلاصه، توصیف یا توضیح جدول، نمودار و یک مقاله کوتاه دیگر حداقل 250 کلمه
 • تعداد سوالات: 2

اسپیکینگ: (11-14 دقیقه)

 • مصاحبه چهره به چهره شامل سؤالات کوتاه، صحبت طولانی در مورد یک موضوع آشنا و یک بحث ساختاری است
 • تعداد سوالات: 3

تست آیلتس 2020

داوطلبان باید در نظر داشته باشند که بخش های ریدینگ آیلتس، رایتینگ آیلتس و ریدینگ آیلتس در یک جلسه امتحان گرفته می شود. با این وجود، بخش Speaking یا در همان روز قابل امتحان دادن است یا می تواند تا هفت روز قبل یا بعد از تست های دیگر گرفته شود. برنامه درسی IELTS شامل بخش های مختلف، گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن است. مدت زمان کامل تست 2 ساعت و 45 دقیقه است.

 • لیسنینگ: طول کل این بخش 30 دقیقه است و به چهار قسمت تقسیم می شود که نامزدها باید به 40 سؤال مختلف پاسخ دهند.
 • ریدینگ: بخش خواندن شامل سه متن مورد علاقه عمومی است که به موضوعاتی مربوط می شود که برای داوطلبانی که قصد دارند برنامه های تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد را دنبال کنند، مناسب است. زمان کل این بخش 30 دقیقه است و تقریباً 40 سوال را شامل می شود.
 • رایتینگ: مدت زمان این بخش 60 دقیقه است و شامل دو سؤال است که در آن انتظار می رود داوطلبان مقاله کوتاه خود را با حداقل 250 کلمه بنویسند. علاوه بر این، به دانش آموزان داده، جدول یا نمودار داده می شود که داوطلبان باید به قول خودشان توضیح دهند.
 • اسپیکینگ: کل زمان این بخش از 11 تا 14 دقیقه متغیر است و نامزدها نیز باید مصاحبه حضوری انجام دهند. با کمک این بخش، نامزدها بررسی می شوند که آیا آنها می توانند در کشوری که درخواست کرده اند ارتباط برقرار کنند یا خیر.

 

آزمون موفقیت آمیز آیلتس 2020

گرفتن موفقیت آمیز مدرک آیلتس 2020 مهارتی است که معمولاً به تمرین کمی احتیاج دارد. کسب نمره بالا در یک آزمون فقط به معنای توانایی به یاد آوردن همه چیزهایی که در طول دوره آموخته اید، نیست. به همان اندازه مهم است که یاد بگیرید که به اندازه کافی قدم بردارید به طوری که وقت کافی برای کار در هر قسمت از امتحان بگذارید. مدیریت زمان کارآمد می تواند به اطمینان حاصل شود که شما در انجام آزمایش خوب عمل کرده اید.

قسمت 1: نحوه آزمون دادن

1.ابتدا به سؤالات آسان پاسخ دهید.

یک استراتژی مدیریت زمان صحیح در طول آزمایشات این است که ابتدا به سؤالات آسان پاسخ دهید. ایده این است که شما به سرعت در مقایسه با این سؤالات، سریعتر از آنچه برای بودجه برنامه ریزی کرده اید، کار خواهید کرد و به شما امکان می دهد وقت اضافی را برای کار در بخش های دشوارتر فراهم کنید.

مسئله این استراتژی، در مقابل کار کردن در هر بخش به عنوان بودجه، این است که شما ممکن است یک سؤال را کنار بگذارید و فکر کنید این سوال از آن دشوارتر است. شما همچنین این خطر را دارید که به سؤالاتی که رد کردید بازنگردید.

2.به سوال توجه کنید

بعد از اینکه به سؤالات آسان پاسخ دادید ، وقت خود را روی سؤالاتی که بیشترین امتیاز را دارند، متمرکز کنید. بهترین کار این است که 10 دقیقه  را برای 1 سوال به ارزش 20 امتیاز صرف نمایید به جای این که  10 دقیقه برای 10 سوال به ارزش هر کدام فقط 1 امتیاز صرف کنید. به عبارت دیگر، 20 امتیاز برای یک سؤال بیشتر از 10 امتیاز برای 10 سوال ارزش دارد. امتحان شما باید مقدار یا درصد هر سوال یا بخش را به وضوح بیان کند. اگر مطمئن نیستید، از سؤال کننده خود سؤال کنید.

3.به ساعت توجه داشته باشید

 اطمینان حاصل کنید که یک ساعت مچی دارید تا بتوانید به بودجه زمانی خود بچسبید. شما نمی توانید یک تلفن همراه را در آزمایش با خود بیاورید و ممکن است ساعتی روی دیوار نباشد، بنابراین لازم است که قطعه زمانی خود را به خاطر بسپارید.

4. عجله نکنید

 شما مطالعه کرده اید، تمرین کرده اید، آزمون را خوانده اید، زمان خود را برنامه ریزی کرده اید  دلیلی برای عجله کردن ندارید. ممکن است کمی احساس اضطراب کنید و یا تصمیم دارید عجله کنید و تست دهید، اما مدیریت زمان کار درستی است. بنابراین عجله نکنید، زیرا ریسک مهم مرتکب می شوید و برنامه تان خراب می شود.

نکته تخصصی و مهم

کارشناس ما بر این باورند که دقت از سرعت بهتر است. اینگونه سؤالاتی را که دریافت می کنید، خوب پیش خواهید برد. در ابتدای هر بخش نفس عمیق بکشید، سپس با آرامش و دقت به سؤالات پاسخ دهید تا از اشتباهات و بی دقتی خودداری کنید.

5.یک یا دو نفس بکشید

بعد از اتمام یک بخش، قبل از حرکت چند ثانیه مکث و نفس بکشید. این به شما کمک می کند تا خود را مرتب کنید، به شما امکان می دهد اطمینان حاصل کنید که وقت خود را به طور مؤثر مدیریت می کنید و به شما کمک می کند تا از نظر ذهنی از یک کار به کار دیگر بروید.

6.برای هر چیز غیر منتظره آماده شوید

 • مهم نیست که چقدر برای این آزمون آمادگی دارید و چقدر برنامه ریزی کرده اید که زمان خود را مدیریت کنید، پیش می رود. این پایان جهان نیست و به هیچ وجه نباید برنامه شما را مختل کند. برای برخی از مشکلات برنامه ریزی کنید و برای هر مسئله آماده باشید.
 • حداقل دو قلم یا مداد را با خود بیاورید.
 • اگر مجاز به استفاده از ماشین حساب هستید، باتری های یدکی را بیاورید.
 • یک کتاب یا کاغذ اضافی بیاورید.
 • حتی ممکن است یک کیت اورژانسی کمی با بانداژ و ... بسته بندی کنید و بیاورید.

 

قسمت دوم: آماده شدن برای آزمون

1.قالب آزمون را پیدا کنید.

این که آیا شما یک تست استاندارد یا آزمون کلاسی را می گذرانید، احتمالاً می توانید از قبل فرم آزمون را پیدا کنید. دانستن قالب آزمون به شما در مطالعه کمک می کند، همچنین ایده هایی در مورد نحوه نزدیک شدن به مواد امتحانی به شما ارائه می دهد.

اگر به شما گفته شود كه سه مقاله مقاله وجود دارد، به عنوان مثال، از شما می خواهد كه موضوع بزرگتر این دوره را به متونی خاص كه در كلاس خوانده اید، منطبق كنید، می دانید كه در مورد اظهارات پایان نامه فكر كنید. یا اگر مدرس شما می گوید 15 سوال چند گزینه ای و 15 سوال صحیح و غلط وجود دارد ، می فهمید که تمرکز شما باید بسیار خاص تر باشد، احتمالاً روی واقعیت ها و تاریخ ها باید تمرکز کنید.

2.یک راهنمای مطالعه دریافت کنید.

 اگر در حال انجام یک تست استاندارد مانند GRE یا SAT هستید، راهنماهای مطالعه زیادی وجود دارد. تقریباً هر راهنمای مطالعه فعلی دارای تست های عملی، مطالب مطالعه و روش هایی برای برگزاری آزمون است. به طور معمول این راهنماها امتحانات شبیه سازی شده را نیز ارائه می دهند، بنابراین می توانید امتحان و عملکرد خود را شبیه سازی کنید.  مدرسه یا کتابخانه محلی شما ممکن است راهنماهای مطالعه ای را برای استفاده داشته باشد. ممکن است نسخه هایی که از این راهنماها استفاده می شود را بصورت آنلاین و با قیمت چشمگیری کاهش دهید. همچنین می توانید با گردآوری یادداشت ها، راهنمای مطالعه خود را بسازید. برگزاری امتحانات عملی یک روش عالی برای آشنایی با طرح آزمون و نوع سؤالاتی است که از شما خواسته می شود.

3.مقاله ها را تمرین کنید.

اگر منبع خوبی برای بازخورد در دسترس دارید، مانند یک مرکز نوشتن یا استاد شما موافقت کرده است که مقاله ها را برای شما جستجو کند، قبل از آزمون به سؤالات مقاله پاسخ دهید. انجام این کار به شما نشان می دهد که چه بخشی از مقاله خود را برای توسعه باید تهیه کنید، همچنین به شما در پاسخگویی به سؤال کمک می کند. هرچه بیشتر تمرین کنید، کارآمدتر و سریع تر خواهید شد.  اگر سؤال کنید، ممکن است مربی شما سوالات مقاله ای را برای شما ارائه دهد. اینها ممکن است شامل سؤالات مربوط به امتحانات قبلی یا سؤالاتی باشد که فکر می کنند خوب عمل می کند. تصور نکنید که موسسه یا استاد شما مقاله های عملی را برای شما جستجو می کند. در عوض، با احترام بپرسید که آیا آنها مایل هستند مقاله های تمرین شما را مرور کنند و بازخورد خود را ارائه دهند.

4.ضعیف ترین امتیازات خود را مرور کنید.

زمان مطالعه اضافی را برای کار در ضعیف ترین بخش اختصاص دهید. این کار از چند طریق به شما کمک می کند. شما بهتر برای مطالبی آماده خواهید شد که مناسب شما نیست و همچنین هنگام مواجهه با آن در امتحان، زمان بسیار کمتری را صرف نگرانی در مورد اطلاعات خواهید کرد. علاوه بر این، با مطالعه ضعیف ترین بخش، شما استراتژی هایی کارآمد و سریع مواد را تدوین خواهید کرد. مثال خوب بخش کلامی GRE از تست است. بسیاری از افراد این مؤلفه را به ویژه چالش برانگیز می دانند و وقت بیشتری را برای مطالعه فلش کارتها و همچنین تدوین استراتژی های معانی کلمه ای، متضاد و مترادف اختصاص می دهند. اگر راهنمای مطالعه خود را می سازید، بسیاری از آن را به ضعیف ترین بخش خود اختصاص دهید تا در هنگام مطالعه بیشترین توجه را به این بخش ها کنید.

5.برنامه مطالعه تهیه کنید

یک برنامه مطالعه ایجاد کنید که واقع بینانه باشد و برنامه ای باشد که شما متعهد شوید. این تضمین می کند که شما به اندازه کافی به مطالعه اختصاص می دهید و همچنین الگویی را برای شما تعیین می کند که به شما کمک می کند زمان ورود به آزمون واقعی خود را مدیریت کنید.  الگوهای تقویم مطالعه رایگان برای بارگیری از اینترنت وجود دارد. برخی از تقویمهای دانشجویی چاپ شده نیز دارای یک ویژگی برنامه مطالعه هستند که توسط خود تقویم ساخته شده اند.

قسمت سوم: تهیه یک برنامه بازی

1.هر سؤالی را بخوانید.

هنگامی که آزمون را دریافت می کنید، قبل از اینکه دست به قلم شوید، هر سوال را سطحی بخوانید. سطحی خوانی آزمون به شما امکان می دهد اطلاعات مهمی را که ممکن است در امتحان از بین رود، پیدا کنید و همچنین دریابید که در صورت انتخاب یک سؤال که می خواهید به آنها پاسخ دهید (مثلاً یکی از سه سؤال زیر را انتخاب کنید).

سطحی خوانی تست همچنین قالب دقیق کنکور را به شما نشان می دهد که به شما امکان می دهد برنامه بازی خود را مستحکم کنید.

2.بودجه ایجاد کنید.

 شما آزمون را خوانده اید و اکنون می دانید که چگونه این آزمون برگزار می شود. یک دقیقه به خود اختصاص دهید تا آزمون را به قسمتهای کوچکتر تقسیم کنید و تصمیم بگیرید که در هر بخش چقدر زمان بگذارید. به طور کلی، شما می خواهید برای سؤالات مقاله بیش از هر چیز دیگری زمان بگذارید.

سوالات انتخابی صحیح / نادرست و چند گزینه ای، کمترین زمان را برای پاسخ از نظر زمانی می برد. حداکثر به ازای هر سوال یک دقیقه به خود اختصاص دهید، اگرچه احتمالاً 30 ثانیه واقع بینانه است. حداقل نیمی از زمان آزمون اختصاص داده شده را برای هرگونه مقاله مجاز کنید.

چند دقیقه برای بررسی پاسخ های خود قبل از ارائه آزمون، بودجه اختصاص دهید.

3 .برای رویکرد خود استراتژی تعیین کنید.

 شما هر سؤالی را خوانده اید و با بودجه واقع گرایانه چگونگی گذراندن وقت خود را ارائه می کنید. اکنون باید تصمیم بگیرید که چگونه تست را انجام دهید. شاید ابتدا بخواهید با هرگونه مقاله شروع کنید، زیرا نوشتن پاسخ ها با دست بیشتر طول می کشد تا اینکه فقط یک جواب درست را دور بزنید. از طرف دیگر، ممکن است ابتدا بخواهید قسمت پر کردن قسمت خالی را کنترل کنید زیرا آنها به مهارتهای فراخوانی بیشتری نیاز دارند.

از آنجا که شما در حال تمرین بوده اید، قبل از ورود به جلسه امتحان، به طور کلی باید ایده خود را در مورد استراتژی خود داشته باشید.

اگر شما یک تست استاندارد را می گذرانید، راهنماهای مطالعه ای که استفاده می کنید، استراتژی دقیقی را که باید برای مدیریت حداکثر زمان خود استفاده کنید، در نظر بگیرید.

دوره های مرتبط  را از دست ندهید:

زمان برگزاری آیلتس 2020 

 

زمان برگزاری آیلتس March 2020 (اسفند ۱۳۹۸ – فروردین ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک، پنجشنبه 5 March 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی، شنبه 7 March 2020,
 • آزمون آکادمیک، شنبه،  14 March 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی،شنبه 21 March 2020,

زمان برگزاری آیلتس April 2020 (فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک و عمومی ،شنبه  4 April 2020,
 • آزمون آکادمیک، شنبه  11 April 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  18 April 2020,
 • آزمون آکادمیک،پنجشنبه  30 April 2020,

زمان برگزاری آیلتس May 2020 (اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک، شنبه  9 May 2020,
 • آزمون آکادمیک، شنبه 16 May 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، پنجشنبه  21 May 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  30 May 2020,

زمان برگزاری آیلتس June 2020 (خرداد و تیر ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک، شنبه  6 June 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی، شنبه 13 June 2020,
 • آزمون آکادمیک، پنجشنبه 18 June 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  20 June 2020,

زمان برگزاری آیلتس 2020 July (تیر و مرداد ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک، پنجشنبه  2 July 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  11 July 2020,
 • آزمون آکادمیک، شنبه،  18 July 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ،شنبه،  25 July 2020,

زمان برگزاری آیلتس August 2020 (مرداد و شهریور ۱۳۹۹)

 • ، آزمون آکادمی، پنجشنبه  6 August 2020, Academic only
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه 8 August 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  22 August 2020,
 • آزمون آکادمیک، شنبه  29 August 2020,

زمان برگزاری آیلتس September 2020 (شهریور و مهر ۱۳۹۹)

 • آزمون آکامیک، شنبه 5 September 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  12 September 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، پنجشنبه  17 September 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  26 September 2020,

زمان برگزاری آیلتسOctober 2020 (مهر و آبان ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک، شنبه 10 October 2020,
 • آزمون آکادمیک، پنجشنبه  15 October 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی، شنبه  24 October 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه،  31 October 2020

زمان برگزاری آزمون آیلتس November 2020 (آبان و آذر ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک، شنبه  7 November 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی، پنجشنبه  12 November 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  21 November 2020,
 • ، آزمون آکادمیک، شنبه  28 November 2020,

زمان برگزاری آیلتس December 2020 (آذر و دی ۱۳۹۹)

 • آزمون آکادمیک،پنجشنبه  3 December 2020, 
 • آزمون آکادمیک و عمومی، شنبه  5 December 2020,
 • آزمون آکادمیک، شنبه  12 December 2020,
 • آزمون آکادمیک و عمومی ، شنبه  19 December 2020,

نتیجه گیری

به دست آوردن نمره باند مورد نظر در آیلتس آنقدرها که به نظر می رسد کار ساده ای نیست. نه، مهم نیست که انگلیسی شما چقدر خوب باشد، اما برای کسب رتبه برتر در آیلتس باید بهترین مطالب مطالعه را تهیه کنید. تهیه مطالب مربوط به مطالعه نقش مهمی را ایفا می کند. زمان برگزاری آیلتس 2020 یکی از مسائلی است که با در دست داشتن آن می توان مدیریت درستی برای کار آزمون ایفا کرد.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)