شیمی کنکور را قورت بده! (روش مطالعه درس شیمی برای کنکور کارشناسی)

0
1398-09-19
831
شیمی کنکور را قورت بده! (روش مطالعه درس شیمی برای کنکور کارشناسی)

 

شیمی از جمله دروس کنکور کارشناسی می باشد که در چند سال اخیر، سبک متفاوتی از طراحی سوالات را تجربه کرده است. به این صورت که طراحان کنکور سوالات شیمی را ترکیبی ارائه می کنند. یعنی هر سوال ترکیبی از مباحث مختلف و فصول متفاوت در شیمی است. شما برای حل هر تست باید به انواع مباحث شیمی از جدول تناوبی تا ترکیب یونی و شیمی آلی مسلط باشید. در این مقاله از لایوآموز چندین نکته طلایی برای موفقیت هرچه بیشتر در آزمون سراسری  ریاضی و تجربی کسب درصد 100 در درس شیمی به شما داوطلبان گرامی ارائه می شود.

دسته بندی موضوعات با درک عمیق از شیمی

یکی از نکاتی که برای کسب رتبه بالا در درس شیمی باید مورد توجه داوطلبان کنکور سراسری قرار بگیرد این است که موضوعات شیمی را بصورت دسته بندی شده مطالعه کنید. برای این کار لازم است تا درک عمیقی از کلیه فصول درس شیمی داشته باشید. بطور مثال موضوعاتی مانند محاسبات محلولی و استوکیومتری در یک دسته قرار می گیرند. ترکیب نویسی، رسم و نامگذاری ترکیبات و شیمی آلی در یک بخش مجزا قرار می گیرند. بخشی هم برای مباحث حفظی مانند نام دانشمندان و تجهیزات و جدول تناوبی و... در نظر بگیرید.

مطالعه خط به خط

درس شیمی را باید خط به خط بخوانید. یعنی از هیچ متنی در کتاب شیمی غافل نشوید. بهترین روش مطالعه درس شیمی برای کنکور کارشناسی این است که از نوشته های جداول، زیرنویس تصاویر، حاشیه ها و... به راحتی عبور نکنید. همه را بررسی کنید. اما در عین حال فقط نکات اصلی و برجسته را انتخاب کنید تا زمانی که برای مرور مراجعه می کنید، فقط همان مطالب را بخوانید. وقتی صحبت از مطالعه نمودارها و اشکال می­شود هدف حفظ کردن داده ها نیست، منظور پی بردن به نتیجه هر نمودار است. باید بدانید که چه اتفاقی برای نمودار افتاده، یا چرا این تصویر در این بخش از کتاب آمده است. اگر عمق مطالعه شما در درس شیمی به همین شدت باشد، درصد بالایی از موفقیت شما در کنکور سراسری محقق خواهد شد. ضمنا این نکته را در نظر بگیرید که هنگام خلاصه نویسی و جمع آوری بخش های مهم هر بحث، موضوعات مرتبط با یکجا جمع آوری کنید. یعنی موضوع الکل در شیمی 2 با موضوع الکل های چند عاملی در شیمی 3 یکجا جمع آوری شوند.

ارزشیابی مستمر

برای تثبیت حجم بالای اطلاعات درس شیمی لازم است تا با انجام آزمون های متعدد، خود را برای کنکور سراسری آماده کنید. این آماده سازی می تواند از طریق شرکت در آزمون های هماهنگ و یا برگزاری آزمون شخصی انجام شود. از تست­های تألیفی و همچنین استفاده از جلسات آنلاین رفع اشکال شیمی کنکور سراسری غافل نشوید. هرچه بیشتر آموخته های خود را بیازمایید، با اطمینان بالاتری سرجلسه کنکور حاضر خواهید شد.

با شرکت در دوره های آموزشی شیمی کنکور کارشناسی لایو آموز قادر خواهید بود با برترین اساتید فعال در این درس همراه شوید و مهارت لازم جهت موفقیت در کنکور را کسب نمایید.

 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)