اگر پشت کنکوری هستی و این 3 نکته را نمی دانی در کنکور ارشد شرکت نکن!

0
1399-01-16
898
اگر پشت کنکوری هستی و این 3 نکته را نمی دانی در کنکور ارشد شرکت نکن!

 

یک ترس رایج در بین دانشجویان کنکور ارشد برق این است که وارد اتاق کنکور شوند و بلافاصله حس کنند که مغزشان خالی از هر چیزی است که مطالعه کرده اند. برای غلبه بر این ترس و کمک به خودتان در یادآوری آنچه آموخته اید، استفاده از طیف گسترده ای از نکات و ترفندهای مطالعه، مفید است. تعجب خواهید کرد که یادآوری مفاهیم دشوار کنکور ارشد برق پس از ایجاد عادتهای خوب مطالعه، آسان است. برخی تکنیک های یادگیری و مرور کنکور ارشد برق بدون فراموشی در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه شده است. با ما همراه باشید.

روش 1:برنامه ریزی برای موفقیت در کنکور ارشد برق

تکنیک های یادگیری و مرور کنکور ارشد برق

گام 1:

داشتن رویکرد مطالعه با روشی مثبت. هنگام بازخوانی کتابها بسیار تاثیرگذار است، گرچه تنها داشتن یک جلسه مطالعه مؤثر نخواهد بود، با این حال، اگر درمورد آنچه می خواهید یاد بگیرید، انگیزه داشته باشید، زمان یادگیری آن راحت تر خواهد بود و زمان برگزاری آزمون مطالعات را بهتر به خاطر می آورید.

  • به خودتان نگویید، "من هرگز نمی توانم این را یاد بگیرم."
  • در تلاش برای تسلط بر مطالب جدید صبور باشید.

گام 2:

یک برنامه تحصیلی خوب بسازید و بر آن پایار بمانید. زمانی را که هوشیارتر و قادر به تمرکز بیشتر هستید، به مطالعه اختصاص  دهید. برای برخی، این زمان ممکن است بلافاصله بعد از دانشگاه باشد. صرف نظر از زمانی که شما تصمیم به مطالعه می گیرید، اگر هر روز کمی مطالعه کنید (به مدت 30 تا 60 دقیقه در روز) به جای اینکه در آخرین لحظه مطالعه کنید، اطلاعات بیشتری در ذهنتان ماندگار خواهد شد. به یاد داشته باشید که زمان استراحتی را در برنامه مطالعه خود قرار دهید. استراحت به مغز شما این فرصت را می دهد تا آنچه را که تازه مطالعه کرده اید، جذب کند. در طول استراحت ، پیاده روی کوتاه یا تنفس هوای تازه برای کمک به پاکسازی ذهن، مفید است.

گام 3:

 مرور کنکور ارشد برق

مکان مناسبی برای مطالعه انتخاب کنید. شما باید یک فضای آرام و عاری از حواس پرتی، مانند کتابخانه یا یک منطقه جدا شده در خانه خود پیدا کنید. با داشتن محلی که برای مطالعه اختصاص داده شده است، هنگامی که به آنجا رسیدید، مغز شما به آرام شدن و جذب اطلاعات عادت می کند. مجموعه ای از وسایل را در نزدیکی فضای مطالعه خود قرار دهید، مانند کتاب، کاغذ، قلم، ماشین حساب و غیره.

اگر برای تحقیق یا مطالعات خود به رایانه احتیاج دارید، می توانید از یک برنامه برای مسدود کردن وب سایت های خاص برای مدت معینی استفاده کنید. به این ترتیب، شما وسوسه نخواهید شد که بخواهید حسابهای رسانه های اجتماعی یا فیدبک های خبری را وقتی در حال مطالعه هستید، چک کنید.

پلن های مشاوره کنکور برق

گام 4:

سازماندهی کنید. یادداشت های سازمان نیافته یا یک اتاق مطالعه کثیف می تواند دشمن حافظه شما باشد. با ایجاد نظم در محیط خود ، نظم را در ذهن خود نیز پرورش می دهید، بنابراین می توانید مطالعات را بهتر به خاطر بسپارید و بعدا آنها را بهتر به یاد آورید.

گام 5:

یادگیری و مرور کنکور ارشد برق

به اندازه کافی بخوابید. هنگام خواب، مغز شما واقعیت ها را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت ارسال می کند. حتی یک چرت کوتاه می تواند به این روند کمک کند. اگر بعد از ظهر درس می خوانید و وقت خوابیدن ندارید، قبل از خواب یادداشت یا کارتهای مرتب سازی خود را در شب مرور کنید. 9 ساعت خواب، سطح مطلوبی برای جوانان است. دامنه خواب توصیه شده برای بزرگسالان بین 7 تا 9 ساعت است.

روش 2 تمرین یادگیری فعال

 مرور کنکور ارشد برق

گام 1:

مطالب خود را با صدای بلند بخوانید. استفاده از چندین حس می تواند به شما در حفظ اطلاعات بیشتر کمک کند، بنابراین حتی گفتن کلمات با صدای بلند و سپس شنیدن آنها می تواند کمک کننده باشد. اگر در کتابخانه یا جای دیگری هستید که نمی توانید با صدای بلند صحبت کنید، سعی کنید اطلاعات را لمس کنید.

 گام 2:

مرور و یادگیری کنکور ارشد برق

در مورد آنچه می آموزید، بحث کنید یا به شخص دیگری آموزش دهید. مشابه خواندن یادداشت ها با صدای بلند، صحبت کردن در مورد آنچه می آموزید نیز می تواند به شما در بهتر حفظ کردن اطلاعات کمک کند. یا می توانید با یک دوست درس بخوانید و با یکدیگر مسابقه دهید، یا می توانید مطالب را به والدین یا خواهر و برادر کوچکتر آموزش دهید. آموختن مطالعات به شخص دیگر، باعث می شود که شما در مورد مواردی که مطالعه کردید، عمیق تر و تحلیلی تر فکر کنید. اگر در آموزش به شخص دیگری تسلط کافی نداشته باشید، می توانید بفهمید که در چه مواردی بیشتر مطالعه مورد نیاز است.

گام 3:

آنچه را قرار است حفظ کنید، یادداشت کنید. یادداشت برداری در مورد آنچه خوانده اید، واقعا به شما کمک می کند. نوشتن خلاصه ای از مطالبی که می خواهید بیاموزید نیز می تواند مفید باشد. فرایند سازماندهی به صورت بصری می تواند به مغز شما کمک کند تا اطلاعات را به صورت سازمان یافته به یاد بیاورید.

همچنین می توانید  تاریخ ها یا فرمول های مهم را در کارتهای یادداشت بنویسید. این به طور مضاعف مفید است، زیرا عمل نوشتن به شما کمک می کند تا به خاطر بیاورید و یک ابزار قابل حمل است که می توانید هنگام سوار شدن در اتوبوس یا در انتظار یک قرار ملاقات، آن را مرور کنید.

گام 4:

یک تست تمرینی از خودتان بگیرید. این کار می تواند یک ابزار مناسب برای فهمیدن آنچه شما بر آن تسلط دارید و اینکه کدام مباحث هنوز نیاز به مطالعه دارند، باشد. پس از اتمام تست تمرین، مطالبی را که که در آن کمتر مسلط بودید، بیشتر مطالعه کنید و دوباره طی چند روز تست دیگری را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که مطالعات خود را فقط به مواردی که در آزمون تمرین موجود است، محدود نکنید.

روش 3:استفاده از ابزار کمک حافظه

مرور کنکور ارشد برق

گام 1

ابزارهای حافظه ای، ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند تا با کمک آن ها اطلاعات را در قالب یک کلمه یا یک جمله به یاد ماندنی، مواردی مانند نام، تاریخ و ... به خاطر بیاورید. خلاق باشید، برای مثال  از اولین حرف گروهی از کلمات که می خواهید به خاطر بسپارید، استفاده کنید و یک جمله یا اصطلاح را با کلماتی شروع کنید که با همان حروف شروع می شود.

گام 2

نظمی را برای آنچه می خواهید به یاد آورید، ایجاد کنید. نظم ها نوعی شیوه وابسته به قوه حافظه هستند که از اطلاعات صوتی برای کمک به یادآوری چیزها استفاده می کنند. به عبارت دیگر، نظم ها به راحتی با صدا پیوند می خورند. سعی کنید اطلاعات یا لیستی از کلماتی را که می خواهید به یاد داشته باشید به صورت قافیه یا نظم سازماندهی کنید.

گام 3

تهیه نقشه ذهن. نقشه های ذهن نمودار یا تصویرهایی هستند که می توانند برای سازماندهی بصری اطلاعات به شما کمک کنند. آنها به روابط بین بخش هایی از اطلاعات کمک می کنند تا بتوانید ارتباطات بین مفاهیم مختلف یا گروه های داده را بهتر درک کنید. با درک بهتر نحوه ارتباط ایده های مختلف به یکدیگر، می توانید آنها را بهتر به خاطر بسپارید و در زمان آزمون آنها را به یاد بیاورید:

  • ایده اصلی را در مرکز نقشه ذهن خود قرار دهید و از شاخه های متصل برای اضافه کردن اطلاعات مرتبط استفاده کنید.
  • می توانید یک نقشه ذهن را روی کاغذ بسازید، یا ابزارهای رایانه ای وجود دارند که به شما در ایجاد نقشه دیجیتالی کمک می کنند.
  • از یک روش منظم برای مقابله با هر مشکل استفاده کنید.
  • مدتی وقت بگذارید تا یک روش استاندارد برای نزدیک شدن به سؤالات تدوین کنید.
  • هنگامی که شما یک سیستم یادگیری و نزدیک شدن به سؤالات دارید، ساختن اطلاعات اضافی بسیار ساده تر است.

گام 4

آدامس بجویید. هنگام مطالعه برخی محققان معتقدند که عمل جویدن آدامس در واقع اکسیژن بیشتری به مغز شما ارسال می کند، این به شما کمک می کند تا بهتر تمرکز کنید. علاوه بر این، اگر در حین مطالعه ، طعم خاصی از آدامس ها را امتحان کنید، مانند نعناع، ممکن است بتوانید اطلاعاتی را که مطالعه کرده اید، بهتر بخاطر بسپارید.

گام 5

از حس بویایی خود استفاده کنید. بوها اغلب با خاطرات همراه هستند، بنابراین می توانید از این موارد برای یادآوری آنچه در حال مطالعه هستید، کمک بگیرید. این آزمایش را حتما امتحان کنید: هنگام مطالعه عطر بو کنید. سپس درست همان عطر را قبل از امتحان، بو کنید. شاید بتوانید اطلاعاتی را که مطالعه کرده اید، بهتر به یاد بیاورید.

مطالب مرتبط:

دوره نکته و تست مدار الکتریکی 7010

دوره نکته و تست الکترونیک 7010

فیلم آموزشی الکترونیک ۱ + کلاس آنلاین

نتیجه گیری بهترین تکنیک های یادگیری و مرور کنکور ارشد برق بدون فراموشی 

بهترین تکنیک های یادگیری و مرور کنکور ارشد برق بدون فراموشی

انسان ها و حیوانات این توانایی را دارند که به طور مداوم در طول زندگی خود کسب مهارت و انتقال دانش داشته باشند. این توانایی که از آن به عنوان یادگیری مادام العمر یاد می شود، توسط مجموعه ای غنی از مکانیسم های عصبی شناختی که با هم در توسعه و تخصص مهارت های حرکتی و همچنین تقویت حافظه بلند مدت و بازیابی نقش دارند، انجام می شود. در نتیجه، قابلیت های یادگیری مادام العمر برای سیستمهای یادگیری محاسباتی و عوامل خودمختار در تعامل در دنیای واقعی و پردازش جریانهای مداوم اطلاعات، بسیار مهم است. با این حال، یادگیری مادام العمر یک چالش دیرینه برای یادگیری ماشینی و مدل های شبکه عصبی است. یادگیری بدون فراموش کردن (LwF) یک تکنیک یادگیری افزایشی است (که گاهی به آن یادگیری مداوم یا مادام العمر نیز گفته می شود).. LwF یک رویکرد یادگیری افزایشی است که مبتنی بر مفهوم نظم سازی است.  در سایت ما می توانید تکینک های یادگیری کنکور ارشد برق بدون فراموشی را در خود تقویت کنید. تنها کافی است تا به سری مقالات رشته برق سری بزنید و مطالعه ای داشته باشید.

 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)