تکنولوژی آموزش مجازی (کلاس آنلاین)

0
1398-10-22
363
تکنولوژی آموزش مجازی (کلاس آنلاین)

از آنجا که هزینه تردد در شهرها رو به افزایش رفته و از طرفی انسان در زندگی امروزه خود با کمبود زمان در یک شبانه روز مواجه شده، با استفاده از فناوری های نوین و بهره گیری از اینترنت مشکل آموزش را حل کرده است. به این ترتیب که با برپایی کلاس های آموزشی به صورت آنلاین که به آموزش مجازی مشهور است، در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی می کند. در این مقاله از لایوآموز با برگزاری کلاس آنلاین و دوره های مجازی آموزشی آشنا می شوید.

 

کلاس آنلاین یعنی چه؟

 

یک محیط آموزشی را مجسم کنید که هیچ محدودیتی از نظر زمان و مکان برای حاضرین در آن وجود نداشته باشد و در عین حال داوطلبان بتوانند به راحتی هم با استاد و هم با دیگر دانشجویان ارتباط برقرار کنند. شما از سراسر کشور میتوانید به راحتی به این کلاس ها متصل شوید و علاوه بر آموزش، به پرسش و پاسخ هم بپردازید.

 

کلاس آنلاین چگونه برگزار می شود؟

 

دو گروه کلاس آنلاین داریم که مشروط به حضور یا عدم حضور مدرس در فیلم آموزشی می شود. فیلمهای آموزشی که بدون حضور مدرس تهیه میشوند، بدلیل عدم نظارت بر روی آموزش داوطلبان از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. داوطلب صرفاً با یک محتوای تصویری آنلاین مواجه می شود و به هر ترتیبی که هست باید آن را یاد بگیرد. اینکه آموزش وی به درستی انجام شده یا خیر، قابل تشخیص نخواهد بود. اما رایج ترین نوع کلاس آنلاین با حضور استاد برگزار می شود. به این صورت که استاد درس را ارائه می دهد. در حین تدریس اگر داوطلب سوالی دارد میتواند مطرح کند و مدرس نیز به او پاسخ می دهد. از طرفی، در اکثر این کلاس ها، سوالاتی از جانب استاد در همان جلسه مطرح میشود که داوطلبان به آنها پاسخ میدهند و کیفیت آموزش جلسه آنلاین برای استاد مشخص می گردد.

 

 

نرم افزار کلاس آنلاین

 

شما برای شرکت در یک کلاس آنلاین به سیستم کامپیوتری یا موبایل نیاز دارید که به اینترنت پرسرعت متصل باشد. اگر تمایل دارید حین کلاس با استاد مکالمه صوتی داشته باشید یا صدای استاد را بهتر بشنوید، از هدفون یا بلندگوی مناسبی کمک بگیرید. مطمئن باشید که مرورگر شما از آخرین نسخه باشد.

 

چرا در کلاس آنلاین کنکور ارشد شرکت کنیم؟

 

شما با شرکت در کلاس ها آنلاین کنکور ارشد برق، کنکور ارشد روانشناسی، مدیریت MBA و زبان عمومی و تخصصی دکتری می توانید در زمان خود بسیار صرفه جویی کنید. هیچ محدودیتی در دسترسی به بهترین اساتید کنکور ارشد و دکتری ندارید. می توانید کلاس ها را ضبط کنید و حتی در صدور قبول نشدن در کنکور، مجددا آن ها را برای سال بعد ببینید. البته کلاس های آنلاین لایوآموز توسط سیستم پشتیبانی ضبط شده و بر روی سایت بارگذاری می شوند تا کلیه داوطلبانی که به هر دلیل امکان حضور در کلاس آنلاین را نداشتند بتوانند از فایل جلسات استفاده کنند. شرکت در کلاس های آنلاین نیاز به هیچ یک از امکانات آموزشی مانند میز و صندلی یا تخته وایت برد ندارد. الکترونیکی بودن آموزش از سویی منجر به جذابیت دروس شده و شما را برای آموزش بهتر ترغیب می کند. بر اساس نتایج نظرسنجی از داوطلبان لایوآموز، حضور در کلاس های آنلاین باعث افزایش اعتماد به نفس شده و همین امر موجب می شود تا داوطلبان به راحتی سوالات خود را در کلاس مطرح کنند.

 

نمی توانم وارد کلاس آنلاین شوم

 

بسیاری از کاربران بدلیل عدم آشنایی با فناوری و تکنولوژی جدید کلاس آنلاین ، ممکن است از شرکت در این دوره ها صرف نظر کنند. تیم پشتیبانی لایوآموز این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده تا با هر سطحی از دانش کامپیوتری بتوانید در کلاس های آنلاین شرکت کنید یا فیلمهای آموزشی کنکوری را دانلود و مشاهده نمایید.


 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)