بهترین سیستم آموزش مجازی (کلاس آنلاین) دنیا

0
1398-10-22
634
بهترین سیستم آموزش مجازی (کلاس آنلاین) دنیا

از آنجا که هزینه تردد در شهرها رو به افزایش است و از طرفی انسان در زندگی امروزه خود با کمبود زمان در یک شبانه روز مواجه شده، با استفاده از بهترین سیستم آموزش مجازی مشکل آموزش را حل کرده است. به این ترتیب که با برپایی کلاس های آموزشی به صورت آنلاین که به آموزش مجازی مشهور است، در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی می کند. در این مقاله از لایوآموز با برگزاری کلاس آنلاین و دوره های مجازی آموزشی آشنا می شوید.

کلاس آنلاین یعنی چه؟

یک محیط آموزشی را مجسم کنید که هیچ محدودیتی از نظر زمان و مکان برای حاضرین در آن وجود نداشته باشد و در عین حال داوطلبان بتوانند به راحتی هم با استاد و هم با دیگر دانشجویان ارتباط برقرار کنند. شما از سراسر کشور میتوانید به راحتی به این کلاس ها متصل شوید و علاوه بر آموزش، به پرسش و پاسخ هم بپردازید.

در واقع برگزاری کلاس آنلاین نوعی کلاس غیرحضوری است که اعضای شرکت کننده در کلاس بدون نیاز به محیط فیزیکی و ابزارهای فیزیکی به برگزاری کلاس می‌پردازند. افراد شرکت کننده در کلاس آنلاین مدرس و دانشجویان هستند. لذا کلاس آنلاین به دو دسته تقسیم خواهد شد. کلاس‌های بدون نظارت، کلاس آنلاین بانظارت که به بررسی هرکدام می‌پردازیم:

کلاس آنلاین بدون نظارت

عمده کلاس‌های آنلاین به یک معلم نیاز دارند که بتوانند بر دانش‌آموزان و فعالیت آن‌ها نظارت داشته باشند. بنابراین دانش آموزان می‌توانند به سرعت یاد بگیرند و معلم فقط بتواند آن‌ها را بررسی کند. گاهی وقت‌ها هم بدون وجود هیچ مدرسی انجام می‌شود.

این نوع آموزش اساسا یک دوره خصوصی است که ممکن است آزمون آنلاین هم داشته باشد. این دوره‌ها صرفا رایج‌ترین نوعی کلاس آنلاین  است که ممکن است به دانشجویان یک پاورپوینت ارائه شود یا یک ویدئو برای مشاهده داده شود. یوتیوب می‌تواند یک مجموعه وسیع از کلاس آنلاین باشد اگر چه صرفا این کاربرد را ندارد.

کلاس آنلاین با نظارت

یکی دیگر از سیستم های آموزش مجازی کلاسی است که تحت نظارت استاد یا مدرس قرار دارد. این کاملا مشابه بستر سنتی است. در این نوع کلاس  یک مدرس وجود دارد درس را در یک زمان و تاریخ خاضی اجرا خواهد کرد. دانش آموزان با استفاده از نرم افزار کلاس آنلاین در این کلاس آنلاین یا ویدئوکنفرانس شرکت می‌کنند. در این نوع کلاس دانش آموزان و معلمان می توانند واقعاً در کلاس درس تعامل و حضور فعال داشته باشند.

نرم افزار کلاس آنلاین

شما برای شرکت در یک کلاس آنلاین به سیستم کامپیوتری یا موبایل نیاز دارید که به اینترنت پرسرعت متصل باشد. اگر تمایل دارید حین کلاس با استاد مکالمه صوتی داشته باشید یا صدای استاد را بهتر بشنوید، از هدفون یا بلندگوی مناسبی کمک بگیرید. مطمئن باشید که مرورگر شما از آخرین نسخه باشد.

نمی توانم وارد کلاس آنلاین شوم

بسیاری از کاربران بدلیل عدم آشنایی با فناوری و تکنولوژی جدید کلاس آنلاین ، ممکن است از شرکت در این دوره ها صرف نظر کنند. تیم پشتیبانیما این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده تا با هر سطحی از دانش کامپیوتری بتوانید در کلاس های آنلاین شرکت کنید وارد شوید و مدیریت کنید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)