پردرآمدترین شغل های رشته مهندسی کامپیوتر را بشناسید! (کلیه گرایش ها)

0
1398-10-14
6088
پردرآمدترین شغل های رشته مهندسی کامپیوتر را بشناسید! (کلیه گرایش ها)

همیشه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی اطلاع از بازار شغل در ایران و یا در خارج از کشور بسیار قابل اهمیت است. هدف این مقاله از لایوآموز این است که وقتی دانشجوی رشته کامپیوتر یا فارغ التحصیل از این رشته می شود بعد از ورود به بازار کار چه راه هایی پیش روی شما می آید .

شاید از افرادی باشید که علاقه به حل مسائل داشته باشید. شاید استعداد یادگیری زبان‌ های مختلف را دارید یا همیشه به حل مشکلات فکر کرده و یا کشف کدهای جدید را دوست دارید. یا شاید آنقدر به کار با کامپیوتر علاقه دارید که قطعات داخلی آن را باز کرده و با آن سر و کله می ‌زنید. اگر جزو این دسته از افراد هستید پس به احتمال زیاد مشاغل رشته کامپیوتر، یک گزینه شغلی ایده‌آل برای شما محسوب می‌شود.

دانشجویان رشته کامپیوتر باید تفکر هوشمند و تحلیلی داشته باشند تا سیستم و برنامه‌ها را ابداع کنند و از سوی دیگر، باید آنقدر جزئی ‌نگر باشند که بتوانند مسائل و مشکلات را حل کنند.

داشتن خلاقیت برای دانشجویان علوم کامپیوتر که امیدوارند جدیدترین نرم‌افزارها یا گجت ‌های تکنولوژی را بسازند و یا مشاغل رشته کامپیوتر را بدست آورند بسیار ضروری است.

خب با همه این تعاریف و همچنین حضور تکنولوژی و کامپیوتر در زندگی، از اهمیت بالای این موضوع با خبر هستیم

البته در پیدا کردن شغل دو پارامتر علاقه و مهارت شما بسیار مورد اهمیت می باشد. در ادامه مشاوران ارشد لایوآموز شما را با برخی از مشاغل مرتبط با صنعت کامپیوتر آشنا می کنند.

توسعه دهنده نرم ‌افزار  (Software Developer)

توسعه ‌دهندگان نرم ‌افزار برای کامپیوتر باید زبان های سی شارپ یا asp.net را فرا بگیرند. برای موبایل باید به زبان جاوا و اندورید مسلط باشند . برنامه نویسان، نرم‌ افزارهایی می‌ سازند که به کاربران اجازه می‌دهد کارهای خاصی را روی دستگاه ‌های مختلفی مثل کامپیوتر یا دستگاه‌ های موبایل انجام دهند. البته نیاز است تا این افراد به زبان‌ های برنامه‌ نویسی کامپیوتری که برای نوشتن کد برنامه‌ ها به کار می‌رود تسلط داشته باشند.

 

مدیر پایگاه داده  (Database Administrator)

مدیران پایگاه داده‌ها، نیازهای داده کاربران را تحلیل و ارزیابی می‌کنند. آن‌ها منابع داده را به منظور بازیابی اطلاعات مهم، بهبود و توسعه بخشند. افرادی که می‌خواهند چنین شغلی داشته باشند باید از مهارت‌های حل مسئله رشته علوم کامپیوتر برخوردار باشند تا هرگونه نقص و خرابی در پایگاه داده را برطرف کرده و سیستم‌ها را همزمان با تغییر نیاز کاربران تغییر داده و بهبود بخشند.

مهندس سخت‌افزار کامپیوتر (Computer Hardware Engineer)

مهندسی سخت افزار هم در دانشگاه و دروس دانشگاهی و هم در کار و شرکت ارتباط زیادی با رشته الکترونیک دارد .  مهندسین سخت ‌افزار کامپیوتر وظایفی چون طراحی، توسعه و آزمایش قطعات کامپیوتر مانند بورد هاب مدار و دستگاه‌های حافظه را عهده‌ دار هستند. مهندسین سخت افزار کامپیوتر به ترکیبی از خلاقیت و تخصص فنی نیاز دارند. آنها باید مشتاق و تشنه یادگیری باشند.

معمار شبکه کامپیوتری  (Computer Network Architect)

معمار شبکه کامپیوتری یکی از مشاغل رشته کامپیوتر است و فرد کارهایی مثل طراحی، اجرا و حفظ سیستم‌های ارتباطی داده و شبکه‌ از جمله شبکه‌های محلی، شبکه‌های مناطق گسترده و اکسترانت و اینترانت را انجام می دهد. این افراد نیازهای سازمان‌ها برای به اشتراک ‌گذاری داده و ارتباطات را ارزیابی می‌کنند.

تحلیلگر امنیت اطلاعات  ( Information Security Analyst)

از ابتدای تولید یک برنامه یا یک سایت همیشه امنیت یکی از ضروری ترین اصل ها می باشد پس در شغل تحلیلگران امنیت اطلاعاتی جهت محافظت شبکه‌ ها و وب سایت ‌های اطلاعاتی از حملات سایبری و دیگر نفوذها و رخنه‌ های امنیتی سیستم ‌هایی می ‌سازند. مسئولیت‌ های آن‌ها شامل تحقیق درباره روندهای امنیت داده است تا مشکلات را پیش‌ بینی کرده و از قبل سیستم ‌هایی جهت جلوگیری از وقوع این‌گونه مشکلات نصب کنند.

برنامه ‌نویس کامپیوتر  (Computer Programmer)

برنامه‌ نویس کامپیوتر، کدهایی می‌ نویسد و این امکان را فراهم می‌ کند که نرم ‌افزار آن‌طور که توسعه دهندگان نرم‌ افزار می‌ خواهند کار کند. رشته کامپیوتر دانشجویان را آماده می‌ کند که زبان‌ های کامپیوتری رایج را یاد بگیرند. این زبان‌ های کامپیوتری برای ساخت برنامه‌ ها و درک منطق و ساختار زبان به کار می ‌روند طوری که دانشجویان می ‌توانند زبان ‌های جدید کامپیوتری را راحت ‌تر یاد بگیرند.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)