نکاتی در مورد برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ که نمی‌دانید!

0
1399-04-15
7982
نکاتی در مورد برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ که نمی‌دانید!

آیا می‌دانستید ایران جز 10 کشور برتر دنیا در برگزاری کلاس آنلاین است؟ اما معضل بسیاری از موسسات و اساتید داشتن یک نرم افزار مناسب کلاس آنلاین است.

بسیاری از اساتید و مدیران با نحوه‌ی برگزاری کلاس‌ها‌ و جلسات به صورت آنلاین آشنایی ندارند. برخی از اساتید و مدیران با نحوه برگزاری آشنا هستند اما با روش‌های گوناگون به برگزاری کلاس می‌پردازند. بسیاری از مدیران و اساتید با توجه به دسترسی راحت و آسان به برنامه‌ی واتس‌آپ، یکی از راه های برگزاری کلاس های آنلاین از طریق برنامه‌ی واتس‌آپ می‌دانند، اما نکته قابل توجه اینجاست که با وجود دسترسی آسان به این برنامه یکسری تکنیک‌ها و روش هایی وجود دارد که با بکارگیری آن می‌توان با عملکرد بهتری از آن استفاده کرد.

تفکر اشتباه در مورد کلاس آنلاین واتس اپ

 بسیاری افراد فکر می کنند که ارسال فایل آموزشی در واتس‌آپ کلاس آنلاین محسوب می‌شود. در صورتی که نباید با کلاس آنلاین اشتباه گرفته شود زیرا دیگر بازدهی مطلوبی  ندارد. در برگزاری کلاس آنلاین با واتساپ به دلیل داشتن امکانات کمتر نسبت به نرم افزار های آموزش آنلاین باید جذابیت بصری و شنیداری بهتر و خاصی را ارائه داد.

نکته قابل توجه اینجاست  که با وجود دسترسی آسان به این برنامه برخی ترفندها و روش هایی وجود دارد که با به کارگیری آن می‌توان با عملکرد بهتری از این اپلیکیشن استفاده کرد. بسیاری افراد فکر می کنند که ارسال فایل آموزشی در واتساپ کلاس آنلاین محسوب می‌شود در صورتی که نباید با کلاس آنلاین اشتباه گرفته شود زیرا دیگر بازدهی مطلوبی را ندارد. از آنجایی که برگزاری کلاس آنلاین در واتساپ امکانات کمتری نسبت به نرم افزار های آموزش آنلاین دارد بنابراین باید جذابیت بصری و شنیداری بهتر و خاصی را ارائه داد.پیشنهاد ویژه: برگزاری کلاس آنلاین فقط با چند کلیکنکات ضروری برگزاری کلاس آنلاین با واتس ‌آپ

مدیریت زمان در برگزاری کلاس آنلاین

برای برگزاری یک کلاس استاد باید زمان بیشتری را سپری کند تا دانشجویان را ملزم به نوشتن یا ضبط سخنرانی خود کند. این کار باعث می شود که انگیزه‌ی دانشجویان و ارتباط آنها با هم بیشتر شود. استفاده از واتساپ به دانشجو این فرصت را می‌دهد كه در محیطی كه با آن آشنا است تمرین نوشتن و صحبت كردن را بیاموزد.

دانشجو را به همکاری تشویق کنید

ترغیب دانش آموزان به همکاری مشترک در گروههای خارج از وقت کلاس روش خوبی   برای این امر است. گروه های واتساپ از این نظر خوب هستند زیرا می توان از آنها برای ایجاد یک فضای مناسب آموزشی استفاده کرد که در هر زمان در دسترس همگان است و امکان ارتباط آسان را فراهم می آورد و با اشتراک گذاری پیام ها از طریق تصاویر یا رسانه ها می توانند استفاده کنند.

تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری کلاس آنلاین رایگان با واتس اپ

 1. اینترنت پر سرعت

برای برقراری تماس به صورت تصویری از اینترنت پرسرعت استفاده کنید ترجیحا در این موارد از اینترنت موبایل خود استفاده کنید.

 1. طرح سوال قبل از تشکیل کلاس

لینک فیلم هایی را در گروه واتساپ بگذارید و سپس درگروه واتساپ به سؤالات مربوط به فیلم ها بپردازید و پرسش‌ و ‌پاسخ کنید.

 1. استفاده از یک سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ

این بخش بسیار مهم است و باعث می شود نیازی به دست زدن پی‌در‌پی به گوشی خود و یا قطع کردن تماس نداشته باشید.اگر به دنبال برگزاری کلاس آنلاین با تمامی امکانات هستید کلیک کنید.  معایب برگزاری کلاس مجازی در برنامه واتس آپ

 1. در واتس اپ تخته‌ی الکترونیکی وجود ندارد و ممکن است برای کاربر‌ و استاد مشکلاتی  ایجاد‌ کند.
 2. در واتساپ امکان ضبط ویدئو به صورت خودکار وجود ندارد و دانشجو باید در همان مدت کلاس کاملا نکته برداری‌کند در غیر این صورت کلاس را از دست می‌دهد و امکان مشاهده مجدد وجود ندارد.
 3. هنگامی که به صورت ویدئو‌کال کلاس آنلاین برگزار می‌شود امکان دسترسی به نظر سنجی گروهی در کلاس وجود ندارد.
 4. کاربران محدودی ‌می‌توانند در کلاس شرکت کنند.
 5. استفاده از حجم بالای ترافیک اینترنت
 6. قابلیت استفاده از قلم نوری وجود ندارد.
 7. واتساپ چون یک شبکه‌ی اجتماعی است ‌وجود پیام‌های مزاحم به‌ صورت همزمان با کلاس باعث حواس پرتی کاربر می‌شود‌ درنتیجه بازدهی کلاس آنلاین پایین می‌آید.
 8.  اگر از طریق تلفن همراه خود وارد کلاس شوید از آنجایی که استفاده زیاد از تلفن همراه باعث داغ شدن باتری می‌شود باید بین کلاس از واتساپ خارج شوید و سپس به کلاس بازگردید که همین امر باعث از دست دادن مطالب می‌شود.
 9. هنگامی که شما به صورت تماس تصویری کلاس آنلاین برگزار می‌کنید نمی‌توان همزمان یادداشت‌های اشتراکی یا خصوصی برای استاد بگذارید.


جهت مشاوره در زمینه برگزاری کلاس آنلاین با شماره 02191090414 تماس بگیرید.نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان

با توجه به محدودیت های اپلیکیشن واتساپ ‌و دسترسی راحت برای شرکت‌ در‌کلاس‌های مجازی نرم افزار رومیت این امکان را به شما می‌دهد با دارا بودن پشتیبانی لحظه‌ای کاربران، سیستم امنیت محتوا و‌ همچنین محیط کلاس کاملا فارسی شده بتواند محیط آموزشی مطلوبی را برای آموزش آنلاین فراهم‌آورد. رومیت پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین بعد از سال‌ها تجزیه وتحلیل نیاز آموزشگاه ها و مدارس یک پلتفرم آموزش آنلاین کامل و بهینه تحت عنوان نرم افزار کلاس آنلاین رومیت دست یافت که از‌ مزایای رومیت ضبط ‌خودکار ویدئو کلاس است که به مدت یک ماه قابل دسترسی می‌باشد. همچنین نرم ‌افزار‌ رومیت این امکان را به شما می‌دهد‌ که قبل از شروع کلاس‌ها پیامک اطلاع رسانی به کاربران ارسال شود. برای برگزاری کلاس آنلاین رومیت بعد از ثبت کلاس توسط پشتیبانی و تعریف در سیستم یک یوزر پسورد و راهنما به شما ارائه می‌شود و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. شما با نرم افزار رومیت می‌توانید در وب سایت خودت کلاستان را برگزار کنید. در صورتی که برای دوره‌های آموزشی خود به سامانه‌ای برای فروش آنلاین و تبلیغات و مدیریت محتوای آموزشی نیاز دارید می توانید از سیستم مدیریت آموزشی رومیت استفاده کنید. پیشنهاد ما برای برگزاری کلاس‌های آنلاین استفاده از پلتفرم رومیت است که تاکنون بیش از صدها ساعت در این سامانه کلاس برگزار شده‌ است.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)