میانبری برای سه ماه آخر کنکور ارشد مهندسی برق

0
1398-10-22
1722
میانبری برای سه ماه آخر کنکور ارشد مهندسی برق

با توجه به اینکه رشته مهندسی برق یکی از پرطرفدارترین ومتقاضی ترین رشته های فنی و مهندسی می باشد و اینکه گرایش ها در مقطع ارشد برق بسیار متنوع وجود می شود، باعث شده است که خیلی از داوطلبان برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد اقدام کرده و طبیعتاً برای این تصمیم نیاز به پشت سر گذاشتن کنکور ارشد می باشد.

در واقع قبولی در دانشگاه بسیار مهم می باشد در مقطع ارشد می توان رزمه ای که ندارید یا ضعیف هست همچنین معدل پایین شما را در دوره کارشناسی را کم اهمیت جلوه دهد و یکی از موارد انگیزشی دقیقا همین موارد می باشد. مثال های متعددی بوده اند که با قبولی در کنکور ارشد در دانشگاه معتبر توانسته اند در قدم بعدی برای دکتری در یکی از دانشگاه ی اروپایی و آمریکایی Apply کنند . خیلی از داوطلبان از ما سوال می پرسند که آیا از الان تا کنکور که تقریبا سه ماه زمان باقی مانده آیا امکان موفقیت در کنکور دارید یا خیر ؟

واقعیت از دید ما بله هست حتی برای کسانی که می خواهند تهران قبول شوند.

شاید باعث تعجب شما شود و بپرسید چطور؟

خب در واقع در این زمان کم باقی مانده تنها وقت آن را دارید تا درس های تخصصی درصد بالا آن گرایش را مطالعه تست مطمئن بزنید .

در واقع باید سریع داوطلب منابع خود را انتخاب نمایید ، این قسمت بسیار مهم است  مخصوصا درس های انتخابی باید هوشمندانه بوده و داوطلب با شلوغ کردن اضافه ی دور خود می تواند برای خودش یک عالمه مشغولیات اضافه ایجاد کند که به هیچ کدام نرسد و در واقع حتی اگر داوطلب خیلی تلاش کند، باز هم حاصل آن دریایی به عمق خیلی کم خواهد شد، اما با انتخاب تعداد درس های کمتر و پر ارزش تر در هر گرایش می توان به نتیجه ای خیلی بهتری رسید و در واقع خیلی از کسانی که می بینیم که در زمان کم 2الی 3 ماه یک نتیجه عالی گرفتن قطعا همچین کاری کردند.

به طور مثال کسی که می خواهد خودش را برای کنکور مهندسی پزشکی آماده کند، این زمان  کم برای خوندن درسی مثل کنترل برای کسی که هیچ دیدی نسبت به این درس ندارد واقعاً خیلی کم است و با اینکه ضریب آن برای این گرایش 4 است اما بایستی به جای آن تمام تلاش را روی درس های مدار و سیگنال گذاشت و طبیعتاً داوطلب هایی که این کار را کنند نتیجه بهتری می گیرند.

در قدم بعدی داوطلب باید کل عزم خود را جزم کرده و متناسب با هدفی که دارد تلاش خود را به کار گیرد یعنی مثلا باید اگر هدفش یکی از دانشگاه های تهران است، تایم خود را برای رسیدن به تسلط در درس های انتخابی خالی کند.

یکی از قسمت هایی که باید و حتما باید پیگیری شود داشتن برنامه ریزی دقیق است، آدم بی برنامه احتمال موفقیتش خیلی پایین هستش چون نمی داند الان کجای مسیر است و دارد خودش را به بی راه سوق می دهد و کنکور ارشد نیاز به مواجه شدن با واقعیت ها و تنظیم کردن تلاش با توجه آن ها است .

با یک مثال این موضوع را براتون مشخص می کنم ،فرض کنید شما الان می خواهید کنکور الکترونیک بدهید و درس الکترونیک ،مدار ،ریاضی را برای کنکور انتخاب کرده اید. حال 30 روز از خواندن می گذرد و شما هر روز خور گفته اید که از فردا به صورت جدی تر می خوانید. در نهایت یک ماه از این فرصت حدود سه الی چهار ماهه شما گذشته و به جای خاصی نرسیده و بر روی مواردی که نیز خوانده اید شک دارید و دوباره تصمیم می گیرید از اول شروع به خواندن کنید و این وسط شما تنها چوب این را خورده اید که بی برنامه جلو رفتید و نمی دانید الان که آخر بهمن رسیده کجا ی کار باید باشید و آیا هستید؟

و علاوه بر آن برنامه ی شما باید طوری باشد که به حداقل3 الی 4 بار دوره دروس برسید و همچنین یک جمع بندی کاملی روی دروس برای دادن آزمون کنکور داشته باشید.

برای مشاوره و همچنین پشتیبانی رایگان کلاس آنلاین کنکور برق به سایت لایوآموز مراجعه و با اساتید برتر ایران در رشته برق مشاوره کنید.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)