برنامه ریزی برای آزمون های استخدامی قسمت دوم

0
1397-11-18
4053
برنامه ریزی برای آزمون های استخدامی قسمت دوم

  نحوه آماده سازی برای آزمون های استخدامی 

همانطور که در پست قبلی اشاره شد آزمون استخدامی هر چند در ظاهر دارای دروس یکسان و منابع مشترکی با آزمون کارشناسی ارشد می‌باشد ولی دارای چندین تفاوت است که سعی داریم شما داوطلبان گرامی را با این تفاوت‌ها آشنا کنیم.

اولین تفاوتی که در پست قبل به شرح آن پرداختیم، تفاوت در مدت زمان پاسخگویی به سوالات بود که تقریبا این زمان برای سوالات کنکور مقطع کارشناسی ارشد سه برابر مدت زمانی است که برای پاسخگویی به سوالات آزمون استخدامی درنظر گرفته شده است.

 یکی دیگر از تفاوت‌های آشکار بین آزمون استخدامی و آزمون ارشد این است که در آزمون ارشد داوطلب با توجه به درصدهای کسب کرده، میتواند رشته‌ای را در یکی از دانشگاه‌ها انتخاب نماید ولی در آزمون استخدامی داوطلب باید از میان چندین شرکت کننده، نفر اول شود و حتی با وجود انتخاب افراد دو برابر ظرفیت برای مصاحبه باز چند نفر اول از شانس بسیار بیشتری برای انتخاب نهایی برخوردار هستند.

لازم به ذکر است برای رشته‌هایی همچون مهندسی برق قدرت یا الکترونیک ظرفیت نهایی حتی در مراکز بعضی استان‌ها به طور متوسط بین 3 الی 5 نفر می‌باشد و رقابت بسیار فشرده و حساس می باشد و داوطلب برای نتیجه‌گیری حتما باید بین چند نفر محدود اولیه باشد وگرنه بر خلاف کنکور نتیجه‌ای نخواهد گرفت و این از تفاوت‌های حساس بین آزمون استخدامی و کنکور ارشد می‌باشد که لازم است داوطلبان این آزمون‌ها از شرایط و تفاوت‌ها مطلع باشند تا بتوانند با بهترین برنامه‌ریزی و مدیریت زمان به نتیجه مطلوب دست یابند.

 

فیلم آموزش هوش و استعداد تحصیلی استخدامی

 

گفتنی است با وجود این تفاوت‌ها داوطلبان آزمون استخدامی فرصت سعی و خطا نداشته و حتما باید از منابع مطمئن و مناسبی استفاده کرده و بدون فوت وقت خود را برای آزمون آماده کنند. به همین خاطر به داوطلبان توصیه می‌شود از آموزش‌های دروس مدار الکتریکی 1 و 2  ، بررسی سیستم‌های قدرت، ماشین‌های الکتریکی 1 و 2 و الکترومغناطیس سایت لایو آموز که توسط اساتید مجرب تهیه شده، استفاده نموده و سعی و خطا در مورد دروس امتحانی را کنار بگذارند.

به امید موفقیت تمامی داوطلبان آزمون‌های استخدامی

 ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)