داستان رتبه یک رقمی کنکور ارشد برق در مورد جمع بندی و 20 توصیه به پشت کنکوری ها

0
1399-01-24
643
داستان رتبه یک رقمی کنکور ارشد برق در مورد جمع بندی و 20 توصیه به پشت کنکوری ها

آماده شدن برای امتحانات کنکور سخت است اما در کنار این کار سخت، دانستن برخی از نکات و ترفندها می تواند به نفع آمادگی شما خصوصا در ماه آخر کنکور باشد. به یاد داشته باشید که کنکور سخت نیست زمانی که به بهترین نحو تلاش خود را برای آن ارارئه دهید. ما 20 نکته را برای شما عزیزان در جهت برنامه جمع بندی ماه آخر کنکور آورده ایم.

برنامه جمع بندی کنکور برق

اگر از رتبه یک کنکور ارشد بپرسید چگونه برای کنکور ارشد مطالعه می کرد درپاسخ خواهید شنید بدون شک جمع بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مطلب به اصول جمع بندی ماه های آخر کنکور خواهیم پرداخت اگر نتوانستید نتیجه مطلوبی کسب کنید مسئولیت را به عهده ما بگذارید.

برنامه جمع بندی ماه آخر کنکور

ایجاد یک برنامه مطالعه عملی

دانش آموزان معمولاً زمان بیشتری را در برنامه ریزی می گذارند تا اینکه به اجرای آن برنامه ها بپردازند برنامه ریزی قطعا کمک کننده است. بنابراین، طرحی را ایجاد کنید که بتواند با موفقیت اجرا شود. به مباحثی که مشکل دارید وقت بیشتری بدهید و وقت و زمان را مدیریت کنید تا بتوانید برخی کارهای در حال تعلیق را نیز انجام دهید.

برنامه جمع بندی کنکور ماه آخر

 2. نقاط قدرت و ضعف خود را بشناسید

 همه نقاط قوت و نقاط ضعف خاصی دارند. کاملاً روشن است که اگر در مورد نقاط ضعف خود مطلع نباشید، در مورد نقاط قوت خود نیز مطلع نخواهید بود. شناخت نقاط قوت و نقاط ضعف بهترین استراتژی کنکور است که می توانید روی آن تمرکز کنید.

3. از تئوری های کمتری استفاده کنید

دانش آموزان عادت دارند که کتاب های بی شماری را برای هر موضوع مطالعه کنند، حتی اگر بیشتر آنها موضوع یکسانی را منتقل کنند. داشتن کتابهای بی شمار در یک درس باعث سردرگمی شما خواهد شد و بیشتر شک و تردیدهای شما بدون مراجعه به کتاب حل نمی شود.

پلن های مشاوره برق

4- سؤالات را با احتیاط بخوانید

آزمون گیرندگان کنکور سعی می کنند با بازی کردن با سوال و گزینه ها، دانش آموزان را به دام بیندازند. بنابراین سؤالات را با دقت بخوانید تا آنچه را که لازم است درک کنید و گزینه ها را با تمرکز عالی انتخاب کنید. به سؤالاتی که گمراه کننده هستند و پاسخ ها بسیار نزدیک به هم هستند، توجه بیشتری داشته باشید.

5- استراتژی امتحان خود را برنامه ریزی کنید

جمع بندی ماه آخر کنکور

برنامه ریزی استراتژی که به واسطه آن سوالات مختلفی را امتحان می کنید، برای فائق آمدن از کنکور بسیار مهم است. لازم نیست به روشی که قرار است به سوال بپردازید نزدیک شوید. نکته مهم این است که وقت خود را صرف سؤالاتی نکنید که به نظر دشوار است. تمام بخش هایی که در آن واقعاً خوب هستید را ابتدا تمام کنید تا بتوانید وقت بیشتری را برای بخش های سخت اختصاص دهید.

6. ذهن خود را برای امتحان آموزش دهید

ذهن شما باید برای امتحان باید خوب آماده شود. این امر مستلزم ثبات در مدت زمان طولانی است. اگر قصد دارید کنکور خود را به نحو احسن پشت سر بگذارید، باید همزمان مقالات حل مسئله را تمرین کنید تا ذهن شما آموزش ببیند که در آن دوره فوق العاده فعال باشد.

7. سوالات سال گذشته را تمرین کنید

تمرین سؤالات سال قبل باید برای آخرین ماههای قبل از امتحان باقی بماند. اینها سؤالات واقعی هستند که ظاهر می شوند و شما باید در حین پاسخ به آنها زمان بگذارید تا بتوانید نمرات خود را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین، سعی کنید در همان شکاف زمانی که امتحان دانشگاه شما است، نمونه آزمون را امتحان کنید.

8- از فلش کارت برای تجدید فرمول استفاده کنید

ورقهای فلش کارت ایجاد کنید که می توانید هر زمان که شک داشتید به آنها مراجعه کنید. هفتگی این ورق های فلش کارت را مرور کنید و در صورت لزوم چاپ کنید. این شامل یک لیست جامع از همه مواردی است که شما برای امتحان ورودی خود نیاز دارید.

9. استفاده از روش حذف

هر زمان که شک دارید از روش حذف برای نجات خود استفاده کنید. با از بین بردن 2 گزینه ای که کمترین احتمال درست بودن را دارند، شروع کنید. بعضی اوقات صرف نظر از سؤال، از واقعیت موجود در خود گزینه ها می توان برای از بین بردن آنها استفاده کرد. انتخاب یک جواب نهایی از 2 جواب، گاهی اوقات مشکل است و اگر می خواهید ریسک کنید، می توانید گاهی اوقات از حس درونی خود کمک بگیرید.

10. تمام میانبرها را یاد بگیرید

هر دانش آموز دارای کلید های میانبر است که برای آمادگی در آزمون های کنکور استفاده می کند. برای به خاطر سپردن فرمول ها یا حفظ کردن نمودارها، از میانبرها برای صرفه جویی در وقت خود استفاده کنید. برخی از میانبرهای استاندارد وجود دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید.

11. از نظر جسمی و روحی متعادل بمانید

حفظ سلامتی روح و ذهن شما در هنگام آماده سازی امتحان کنکور کاملاً مورد غفلت است اما می تواند در نتیجه نهایی عوارض جانبی داشته باشد. روزانه ورزش کنید و به خوبی بخوابید تا هنگام امتحان، ذهن و بدن شما رفرش شود. از دیر خوابیدن خودداری کنید و ذهن خود را تنظیم کنید تا در اسلات زمان امتحان نهایی شما بهترین عملکرد را داشته باشد.

12. تمرین ، تمرین، تمرین

سرانجام، هیچ جایگزینی برای تمرین وجود ندارد. 70٪ آمادگی آزمون تمرین مکرر است. تمرین می تواند به شما در برنامه ریزی، صرفه جویی در وقت و بهبود دقت کمک کند، از این زمان بسیار موثر استفاده کنید.

13. جلسات مطالعه کوتاه بهتر از جلسات طولانی و پرتحرک کار می کنند

جمع بندی کنکور ماه آخر

روانشناسان دریافتند که دانش آموزان همانطور که در یک جلسه شش ساعته ماراتن یاد می گیرند، در جلسات یک ساعته که در طول چهار روز طول می شود، بهتر یاد می گیرند. این بدان معناست که دانش آموزان می توانند با استفاده از یک برنامه مطالعاتی و یا جدول زمانی برنامه ریزی شده، حداقل زمان مطالعه خود را حداقل 30 درصد کاهش دهند.

این را در نظر بگیرید: وقتی شما برای مدت زمان محدود مطالعه می کنید ، باعث می شود مغز شما کارآمدتر عمل کند. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که در طول استراحت مطالعه، ذهن اطلاعات را به صورت خودکار و بدون هیچ تلاش آگاهانه ای از طرف شما جذب می کند. از این رو، برای جلسات حفظ کردن شدید مانند زمانی که سعی در یادگیری تاریخ ها و رویدادها، نام کشورها و پایتخت های آنها، یک زبان خارجی یا فرمول های ریاضی دارید، نباید بیش از 20 تا 30 دقیقه در یک دوره مطالعه کنید.

14- کار هوشمندانه بهتر از کار سخت است

برنامه ریزی

توجه شما به موضوع و هوشیاری ذهن شما بیشتر از زمانی است که برای آن موضع بیهوده و سرسختانه وقت صرف می کنید. به ویژه برای امتحانات کنکور رقابتی، ، شما باید میزان مطالعه متمرکز را بیشتر انجام دهید. متداول ترین راهکارها برای هوشیاری عبارتند از:   

  • حواس پرتی ها را به حداقل برسانید. از سر و صدای تلویزیون که در جایی از اتاق وجود دارد، خلاص شوید و بین مطالعه ها اشتباه کنید و افراد در اطراف شما سر و صدا نکنند. البته ، شما نمی توانید همه خانواده خود را کنترل کنید، اما بهتر است جدول زمان خود را برای مطالعه در اوایل صبح یا اواخر شب وقتی همه افراد ساکت هستند، تنظیم کنید.
  • هنگامی که کاملاً هوشیار هستید، با سخت ترین یا کسل کننده ترین موضوع شروع کنید. موارد ساده تر را برای مواقعی که احساس تنبلی در مطالعه می کنید، نگه دارید.
  •  

15. موضوعات مشابه را یکی پس از دیگری برنامه ریزی نکنید

بهتر است موضوعات مختلف را یکی پس از دیگری مطالعه کنید تا اینکه موضوعات مشابه را پشت هم مطالعه کنید. این بدان معنی است که مطالعه فیزیک بعد از ریاضی ممکن است ایده خوبی نباشد. می توانید تاریخ یا ادبیات بین موضوعات سخت بگذارید تا مغز شما قادر باشد هر سه موضوع را خیلی بهتر جذب کند.

 16. زمان تجدید قوا 

در طول برنامه زمانی مطالعه خود به آرامش و استراحت بپردازید. از این زمان برای جوانسازی خود، تماشای فیلم، گوش دادن به برخی آهنگ ها یا بازی ورزشی استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا متمرکز شوید و احساس تازگی داشته باشید.

17. استراحت های کوچک انجام دهید

مطمئناً باید چند استراحت کوچک انجام دهید. استراحت بسیار مهم است. اگر به یکباره زیاد مطالعه کنید، ممکن است در امتحانات چیزی را به خاطر نیاورید. اگر تمام صبح درس می خوانید، ساعاتی از شب را بیخیال مطالعه شوید و بازی یا کار دیگری انجام دهید. قبل از خواب ممکن است چند ساعت مطالعه کنید. با انجام کارهای مناسب، کارها را برای خود ساده تر کنید!

18. مقداری قهوه بنوشید

اگر می خواهید در کنکور خوب عمل کنید، باید به یاد داشته باشید که از کارهای کوچک غافل نشوید. به عنوان مثال، نوشیدن چای / قهوه. اکنون منظور ما این نیست که شما باید روزانه 4 فنجان قهوه بنوشید. این کارها برای سلامتی چندان خوب نیستند. اما مطمئناً وقتی می خواهید مطالعه کنید و یک چیز مهم را تمام کنید جای آن که احساس سرگیجه یا خستگی کنید می توانید یک فنجان قهوه بنوشید وقتی صحبت از چای می شود، به جای چای گیاهی و سبز گزینه های مختلفی وجود دارند که در واقع می تواند ذهن شما را تازه کند و به شما در انجام امتحانات کمک کند.

 19. کلمات کلیدی را بخاطر بسپارید 

کاری که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی را به خاطر بسپارید. برای این کار می توانید آنها را برجسته کنید و هر وقت مشغول مطالعه هستید، آنها را در خاطر داشته باشید. کلمات کلیدی بسیار مهم هستند و هنگام آماده شدن برای کنکور مورد نیاز خواهند بود. آنها همچنین به شما در یادآوری کمک می کنند.

20. صرفه جویی در وقت با تجدید نظر

وقتی که برای امتحان آماده می شوید، تجدید نظر را فراموش نکنید. این واقعاً می تواند به شما در یادآوری مطالب مهم در هنگام امتحانات کمک کند. قبل از نشستن در امتحان حتماً حداقل 2-3 بار تجدید نظر کنید. همه این موارد اهمیت زیادی دارد. آن را به خاطر بسپارید.

دوره های مرور و جمع بندی ماه آخر کنکور

دوره نکته و تست الکترونیک 7010

دوره نکته و تست کنترل خطی

دوره نکته و تست معادلات دیفرانسیل 7010

فیلم آموزشی ریاضی مهندسی

نتیجه گیری برنامه جمع بندی ماه آخر کنکور

به عنوان دانش آموز، شما مطمئناً می دانید که چه چیزی را باید مطالعه کنید و چه زمانی به مطالعه بپردازید. همه روزه تحقیقات جدیدی در زمینه آموزش، مهارت های تدریس و روشهای یادگیری انجام می شود که می توانیم از آنها برای یادگیری روشهای علمی یادداشت برداری، خواندن کتاب، حفظ کردن و بررسی موثر استفاده کنیم که برای کنکور رقابتی مفید خواهد بود. قطعا سایت ما در این زمینه همراه شما خواهد بود.ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)