داغ داغ: آخرین اخبار از لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور

0
1398-10-09
1195
داغ داغ: آخرین اخبار از لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور

مسئول سازمان سنجش در گفت و گویی از ارسال قانون ساماندهی سهمیه های کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبرداده است .

 رییس سازمان سنجش در آخرین اخبار کنکور از این قانون سخن گفت که این لایحه ترکیبی از مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بالاترین رده سازمانی نظارت بر آموزش عالی کشور می باشند.

همچنین وی اضافه کرد که این مصوبه هم در مجلس شورای اسلامی  و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی می توانست مورد بررسی قرار بگیرد که با نظر هیات دولت به شورا ارجاع داده شد .

ابراهیم خدایی در ادامه صحبت هایش اضافه کرد که تا قبل از تصویب این لایحه ممکن است پیشنهادهایی از طرف سازمان برای شورا ارسال شود و افزود این لایحه در هر زمانی که تصویب شود قابلیت اجرایی دارد و اگر این زمان قبل از برگزاری کنکور 99 هم باشد اجرا خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد در تاریخ 16 آذر سال 98 دو وزیر وزارت علوم و بهداشت با ارائه این لایحه یعنی سازماندهی سهمیه های پذیرش دانشجو در دانشگاه ها در تمامی مقاطع، پیشنهاد لغو کلیه تسهیلات برای فرزندان هئیت علمی دانشگاه ها را تصویب کردند.

قانون سازماندهی سهمیه های پذیرش دانشجو

تمام قوانین و مقررات مصوب ابلاغی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیته های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای هدایت استعدادهای درخشان در خصوص نحوه اعمال سهمیه ها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (شامل بومی گزینی، قانون عدالت آموزشی، سهمیه های مندرج در قانون خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعد آن، قانون ورود رزمندگان به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، سهمیه های مربوط به کارگر نمونه، قهرمانان ورزشی، حافظان قرآن، دانشجوی نمونه کشوری، بهیاری و غیره) به صورت کلی لغو خواهد شد و قوانین جدید جایگزین همه موارد فوق خواهد شد . 

یکی از پرتنش ترین امتیازاتی که با تصویب این قانون لغو خواهد شد امتیاز جابه جایی و همچنین تغیر رشته دانشجویانی است که فرزندان هیئت علمی می باشند .ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)