آخرین اخبار از لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور

0
1398-10-09
821
آخرین اخبار از لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور

مسئول سازمان سنجش در گفت و گویی از ارسال قانون ساماندهی سهمیه های کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبرداده است .

 

 رییس سازمان سنجش در آخرین اخبار کنکور از این قانون سخن گفت که این لایحه ترکیبی از مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بالاترین رده سازمانی نظارت بر آموزش عالی کشور می باشند.

همچنین وی اضافه کرد که این مصوبه هم در مجلس شورای اسلامی  و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی می توانست مورد بررسی قرار بگیرد که با نظر هیات دولت به شورا ارجاع داده شد .

ابراهیم خدایی در ادامه صحبت هایش اضافه کرد که تا قبل از تصویب این لایحه ممکن است پیشنهادهایی از طرف سازمان برای شورا ارسال شود و افزود این لایحه در هر زمانی که تصویب شود قابلیت اجرایی دارد و اگر این زمان قبل از برگزاری کنکور 99 هم باشد اجرا خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد در تاریخ 16 آذر سال 98 دو وزیر وزارت علوم و بهداشت با ارائه این لایحه یعنی سازماندهی سهمیه های پذیرش دانشجو در دانشگاه ها در تمامی مقاطع، پیشنهاد لغو کلیه تسهیلات برای فرزندان هئیت علمی دانشگاه ها را تصویب کردند .

 

قانون سازماندهی سهمیه های پذیرش دانشجو

 

تمام قوانین و مقررات مصوب ابلاغی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیته های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای هدایت استعدادهای درخشان در خصوص نحوه اعمال سهمیه ها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (شامل بومی گزینی، قانون عدالت آموزشی، سهمیه های مندرج در قانون خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعد آن، قانون ورود رزمندگان به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، سهمیه های مربوط به کارگر نمونه، قهرمانان ورزشی، حافظان قرآن، دانشجوی نمونه کشوری، بهیاری و غیره) به صورت کلی لغو خواهد شد و قوانین جدید جایگزین همه موارد فوق خواهد شد . 

یکی از پرتنش ترین امتیازاتی که با تصویب این قانون لغو خواهد شد امتیاز جابه جایی و همچنین تغیر رشته دانشجویانی است که فرزندان هیئت علمی می باشند .ایجاد نظر جدید

امتیاز شما به این آموزش:

نظرات شما (0)