کلاس آنلاین رایگان استعداد تحصیلی 1402 ویژه کنکور دکتری

در این دوره دکتر ابوطالبی سرفصل های زیر را توضیح می دهند . درک مطلب، کمیتی، تحلیلی، منطقی(غیرفنی) تجسمی(فنی)

زمان برگزاری کلاس آنلاین : سه شنبه 29 آذر 1402 ساعت 17:00
برای مشاهده کامل دوره لطفا وارد حساب کاربری خود شوید
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

آزمون دکتری هر ساله یک مرتبه به صورت مشترک برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می شود. دروس امتحانی آزمون کتبی دکتری در گروه های آزمایشی مختلف شامل زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی هر کدام با ضریب 1 و دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد با ضریب 4 می باشند. در این بین پاسخگویی صحیح به سوالات درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری می تواند در موفقیت شرکت کنندگان در این آزمون و کسب تراز بالا تاثیر زیادی داشته باشد.

متاسفانه سازمان سنجش هیچ منبع مشخصی را برای درس استعداد تحصیلی دکتری معرفی نکرده و داوطلبان می بایست از میان منابع موجود در بازار، یک یا چند منبع را برای مطالعه این درس انتخاب کنند. یکی از بهترین و قابل اتکاترین منابع برای این درس، سوالات استعداد تحصیلی دکتری سال های گذشته بوده که هر سال توسط سازمان سنجش برای گروه های آزمایشی مختلف منتشر می شود. د

سوالات استعداد تحصیلی دکتری

 درس استعداد تحصیلی مانند درس زبان انگلیسی در آزمون دکتری، 30 سوال را به خود اختصاص می دهد که این سوالات برای تمامی گروه های آزمایشی از 4 بخش درک مطلب، استدلال منطقی (همه گروه ها به جز فنی و مهندسی) / تجسمی (گروه فنی و مهندسی)، تحلیلی و کمیتی تشکیل شده است.

سوالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری دارای بخش های مختلفی از جمله هوش، منطق، قدرت تجسم، سرعت عمل، تسلط داوطلب به مبانی ریاضی و قدرت درک و تحلیل متون بوده که هر یک جوانب توانایی فرد در این مهارت ها را می سنجد.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال
1
29 آذر نمایش رایگان
بیشتر show-more


chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (0)